صالح نیکبخت: آنچه در ۱۸ روز اول بازداشت بر صفایی گذشته بسیار دردناک است

صالح نیکبخت: آنچه در ۱۸ روز اول بازداشت بر صفایی گذشته
بسیار دردناک است

فعالیت سایت کلمه برای دو ماه و اندی متوقف شده بود

وبسایت "کلمه" وابسته به میرحسین موسوی خبر داده است که محسن صفایی فراهانی از اعضای ارشد حزب مشارکت ایران اسلامی که پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات به همراه تعداد دیگری از اعضای این حزب بازداشت شده ، در ۱۸ روز اول بازداشت شرایط بسیار سختی را از سر گذرانده است.

صالح نیکبخت وکیل آقای صفایی در گفتگو با سایت کلمه گفته است "در دیداری که با مهندس صفایی فراهانی داشتم ، وی در مورد وضعیت خود در دوران بازداشت گفت که در ۱۸ روز اول مدت بازداشت شرایط بسیار سختی بر من گذشت اما پس از این ۱۸ روز شرایط کمی قابل تحمل تر شده است".

صالح نیکبخت در مورد شرایط ۱۸ روز اولی که آقای صفایی در بازداشت به سر می برده اضافه کرده است "آنچه که مهندس صفایی برای من تعریف کرد بسیار دردناک است و فعلا قادر به بازگویی آن نیستم".

محسن صفایی فراهانی پیشتر و در زمان شرکت در دادگاه نیز دوران بازداشت خود را به دو دوره تقسیم کرده و در پاسخ به خبرنگاران گفته بود "از بازگو کردن اتفاقات دوران اول بازداشت خودداری می کنم اما دوره دوم بازداشتم بهتر بود".

وبسایت "کلمه" که این مطالب را منتشر کرده از اول تیر ماه از کار افتاده بود، اما از روز هفتم شهریور ماه بار دیگر فعالیت خود را از سر گرفته است.

این وبسایت همزمان با اعلام نامزدی آقای موسوی در انتخابات ریاست جمهوری شروع به کار کرده بود و به همراه سایت قلم نیوز محل انتشار مواضع این نامزد اصلاح طلب بود.

کارمندان دفتر این سایت که - محل آن با روزنامه "کلمه سبز" مشترک بود - در روز اول تیر ماه پس از بروز اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات توسط ماموران دولتی بازداشت شدند و فعالیت سایت عملا متوقف شد.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گزارش داده که سایت کلمه پیش از انتخابات به شدت هدف حمله هکرها بود.

روزنامه "کلمه سبز" نیز پس از دستگیری کارمندان آن در روز اول تیر ماه دیگر منتشر نشد.

مجوز روزنامه "کلمه سبز" اسفند سال پیش به نام آقای موسوی صادر شده بود اما انتشار آن از روزهای آخر اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

biston - المان - برلین
درود دوستان!هموطنان عزیز در ایران میتوانند..کتاب‌های مهم آموزشی‌ جهت براندازی حکومت کثیف اسلامی را از این سایت https://zardos.mine.nu/ دانلود کنند.پیروز باشید!
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
شنیدم در زمان خسرو پرویز . گرفتند آدمی را توی تبریز . به جرم نقض قانون اساسی . و بعض گفتمان های سیاسی . ولی آن مرد دور اندیش، از پیش . قراری را نهاده با زن خویش . که از زندان اگر آمد زمانی . به نام من پیامی یا نشانی . اگر خودکار آبی بود متنش . بدان باشد درست و بی غل و غش . اگر با رنگ قرمز بود خودکار . بدان باشد تمام از روی اجبار . تمامش از فشار بازجویی ست . سراپایش دروغ و یاوه گویی ست . گذشت و روزی آمد نامه از مرد . گرفت آن نامه را بانوی پر درد . گشود و دید با هالو مآبی . نوشته شوهرش با خط آبی: . عزیزم، عشق من ، حالت چطور است؟ . بگو بی بنده احوالت چطور است؟ .
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
اگر از ما بپرسی، خوب بشنو . ملالی نیست غیر از دوری تو . من این جا راحتم، کیفور کیفور . بساط عیش و عشرت جور وا جور . در این جا سینما و باشگاه است . غذا، آجیل، میوه رو به راه است . کتک با چوب یا شلاق و باطوم . تماما شایعاتی هست موهوم . هر آن کس گوید این جا چوب دار است . بدان این هم دروغی شاخدار است . در این جا استرس جایی ندارد . درفش و داغ معنایی ندارد . کجا تفتیش های اعتقادی ست؟ . کجا سلول های انفرادی ست؟ . همه این جا رفیق و دوست هستیم . چو گردو داخل یک پوست هستیم . در این جا بازجو اصلن نداریم . شکنجه ، اعتراف، عمرن نداریم . به جای آن اتاق فکر داریم . روش های بدیع و بکر داریم . عزیزم، حال من خوب است این جا . گذشت عمر، مطلوب است این جا . کسی را هیچ کاری با کسی نیست . نشانی از غم و دلواپسی نیست . همه چیزش تمامن بیست این جا . فقط خود کار قرمز نیست این جا .
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
دوستان من یک چیزی به ذهنم رسیده و فکر می کنم که درسته و اون هم اینه که هر کس که به محکم شدن پایه های این حکومت کمکی کرده داره تاوان پس میده . کروبی . موسوی . منتظری . عطریانفر . حجاریان . گنجی . عبدالله نوری . صفایی فراهانی شاید اینها به خاطر همراهی با ملت اینقدر آبرو پیدا کرده اند که خدا کمتر عذابشون بده . با اون قاتلها و جانیان و بازجوها و لباس شخصیها چه خواهد کرد ؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
بیچاره صفایی فراهانی! البته به ان چند صد ادم دیگر که گرفته اند خوش گذشته و میگذرد. هرروز هم شربت بهار نارنج و گل گاو زبون به انها میدهند اما بمیرم واسه اقای صفایی که خیلی مظلوم واقع شدن . مظلومیت و ابهت اصلاحاتی ایشون مهمه و گر نه بقیه که حساب نیستن. ادم که دنبال ایشون راه بیافته زیاده!!
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.