ادامه شکست های فوتبال ایران مقابل عرب ها

ادامه شکست های فوتبال ایران مقابل عرب ها

دوشنبه شب تیم های ایرانی در دو دیدار دوستانه مغلوب تیم های عربی شدند. ابتدا در منامه بحرین تیم ملی ایران با نتیجه دو بر چهار مغلوب میزبان خود بحرین شد. در این بازی اسماعیل عبدالطیف (11)، محمود عبدالرحمان (28)، سلمان عیسی (54) و محمد سعید عدنان(90-پنالتی) برای بحرین گل زدند و فریدون زندی (37 و 84-پنالتی) هر دو گل ایران را به ثمر رساند. ایران در این بازی نمایش ضعیفی داشت، اما بازیکنان و مربیان قضاوت داور بوسنیایی را عامل این باخت غیرقابل قبول می دانند. اعتراض بازیکنان ایران به داور آنقدر زیاد بود که تنها مانده بود کار به درگیری فیزیکی کشیده شود. به هر حال باخت دو بر چهار ایران مقابل بحرین سنگین ترین شکست تیم ملی در دو سال اخیر بود. ایران در خردادماه 86 و به مربیگری امیر قلعه نویی در یک بازی دوستانه چهار بر صفر مغلوب تیم مکزیک شد و پس از آن طی 27 ماه اخیر هیچ گاه با بیش از یک گل نباخته بود. همچنین این سنگین ترین شکست ایران برابر یک تیم حاشیه خلیج فارس است. پیش از این تیم بحرین در رقابت های انتخابی جام جهانی 2002 در همین ورزشگاه با نتیجه سه بر یک ایران را از پیش رو برداشته بود. شکست ایران مقابل بحرین بازتاب وسیعی در رسانه های منطقه داشت. مفسر شبکه نیل اسپورت درباره بازی ایران گفت؛ «تیم ملی فوتبال ایران بسیار سردرگم بازی می کرد و استراتژی مشخصی برای این دیدار نداشت.» شبکه های تلویزیونی عربستان، عمان و بحرین هم از عملکرد تیم ملی ایران انتقاد کردند و به این نکته اشاره کردند که دیگر ایران جزء قدرت های اول قاره آسیا نیست. تلویزیون سوریه نیز باخت سنگین ایران را در مقابل بحرین یک عقب نشینی دیگر در خصوص فوتبال در سطح آسیا برشمرد و گفت؛ «فوتبال ایران از یک قدرت درجه یک به یک قدرت درجه دو در سطح آسیا نزول کرده است.»

علاوه بر اینکه نتیجه به دست آمده در منامه نامطلوب بود، نمایش تیم قطبی هم بسیار ضعیف بود و معلوم شد ایران برای بازگشت به دوران خوبش کار بسیار سختی پیش رو دارد. این در حالی است که علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال بر این باور است که این باخت چندان مهم نیست؛ «به نظر من تیم ملی در بازی های دوستانه خیلی بهتر پتانسیل ها و ضعف های خود را شناسایی خواهد کرد. این باخت مهم نبود چون مساله مهم تری وجود دارد. قطبی قرار است در چنین بازی های دوستانه یی بازیکنان خود را بهتر شناسایی کند. من این مساله را قبول ندارم که این باخت بار روانی برای ما ایجاد کرده است. من می گویم بازی های تدارکاتی مفید است و باید به طور مداوم انجام شود.» در بازی دوشنبه شب در غیاب لژیونرها افشین قطبی تیم ملی را با ترکیب طالب لو، کعبی، حسینی، عقیلی، نصرتی، آشوبی، نوری، حیدری، زندی، خلعتبری و برهانی به زمین فرستاد و در نیمه دوم علیرضا محمد، حسین کاظمی، احسان حاج صفی و مجتبی زارعی هم وارد میدان شدند. از این بازی استقبال مناسبی نشد و تنها هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند. تیم ملی ایران در ادامه بازی های دوستانه خود شنبه در تاشکند به مصاف ازبکستان می رود، این در حالی است که در همان روز در قاره آسیا عربستان و بحرین برای صعود به جام جهانی به مصاف هم می روند.

پرسپولیس دوم شد

دوشنبه شب فوتبال ایران یک باخت دیگر را مقابل تیم های عربی تجربه کرد. چند دقیقه پس از شکست تیم ملی، نوبت پرسپولیس بود تا با قبول شکست در دیدار نهایی تورنمنت دوبی نتواند در تورنمنت النصر اول شود. دوشنبه شب پرسپولیس با ارائه نمایشی ضعیف و دور از انتظار برابر النصر امارات با دو گل مغلوب شد. محمد خمیس در دقیقه سوم روی اشتباه علیرضا حقیقی گل نخست النصر را زد و یوسف عبدالعزیز روی اشتباه سپهر حیدری دومین گل النصر را به ثمر رساند. النصر با این پیروزی به جایزه 100 هزار دلاری این رقابت ها رسید. پرسپولیسی ها شدیداً به قضاوت داور معترض بودند و بر این اعتقادند که داوری یک طرفه باعث باخت آنها شده است. آنها در این مساله کاملاً با بازیکنان تیم ملی تفاهم دارند. زلاتکو کرانچار در این باره گفت؛ «قبل از شروع مسابقه با النصر برایم مانند روز روشن بود که شرایط جوی و داوری 100 درصد به زیان تیم ما خواهد بود. من این پیش بینی را کردم و به بازیکنان پرسپولیس گفتم مقابل تحرکات حریف و داور تمرکز خود را از دست ندهند. متاسفانه داور همان طوری که النصری ها دوست داشتند، قضاوت کرد. حتی اگر به النصر گل می زدیم و تا دقیقه 80 از این تیم پیش می افتادیم، داور کاری می کرد که ما بازنده شویم.» با این حال سرمربی کروات پرسپولیس از حضور تیمش در این تورنمنت ابراز رضایت کرد؛ «در این تورنمنت به دنبال باخت یا پیروزی نبودم، بلکه اهداف دیگری را پیگیری می کردم که خوشبختانه به خواسته هایم دست یافتم.» پرسپولیسی ها مثل بازیکنان تیم ملی به دفعات با داور مسابقه درگیر شدند، به نحوی که شبکه دوبی اسپورت از نوع برخورد محمد پروین با داور مسابقه به شدت انتقاد کرد. کرانچار در این باره توضیح داد؛ «به هر حال بازیکنان ما باید بیش از این روی اعصاب خود تسلط داشته باشند و شرایط را طوری کنترل کنند که حتی اگر داور عمداً به زیان ما سوت زد، خودشان را کنترل کنند.» در پایان این تورنمنت ایمان مبعلی بازیکن ایرانی النصر امارات جایزه ویژه گلزن برتر و بهترین بازیکن مسابقات را به خود اختصاص داد. همچنین علیرضا حقیقی دروازه بان جوان پرسپولیس هم به عنوان بهترین دروازه بان این مسابقات چهارجانبه انتخاب شد و جایزه ویژ ه یی در این خصوص دریافت کرد. کرانچار هم به تمجید از این بازیکن پرداخت؛ «حقیقی در هر دو مسابقه پرسپولیس در تورنمنت النصر عملکرد خوبی از خود نشان داد. حالا پرسپولیس دو دروازه بان خیلی خوب در اختیار دارد و انتخاب برایم دشوار شده است. تورنمنت دوبی فرصت خوبی بود که حقیقی خودش را نشان دهد و به نظرم این دروازه بان جوان به خوبی خودش را نشان داد و نمره قبولی گرفت.» پرسپولیس همچنان در دوبی می ماند و امشب هم یک بازی دوستانه برگزار می کند و به مصاف الاهلی امارات می رود. سرمربی قرمزها امیدوار است برگزاری این بازی های دوستانه تیمش را به وضعیت بهتری برساند؛ «هواداران مطمئن باشند در هفته های بعدی لیگ برتر بازی های بهتری را از پرسپولیس شاهد خواهند بود. من باید از حضور پرشور هواداران ایرانی در ورزشگاه آل مکتوم تشکر کنم. با دیدن این همه هوادار شگفت زده شدم اگرچه داوران و مسوولان اماراتی کاری کردند که تماشاگران ایرانی نیز زیر سوال بروند.»

$persian$ - ایران - تهران
تو همه جبهه ها شکست خوردیم فوتبالم روش چه باکیه
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
امیدوارم هموطنان عزیزمان در خارج کشور در اینگونه مسابقات مردم کشورشان و خونهای ریخته شده را فراموش نکنند.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

amirgabar - ترکیه - استانبول
افرین به این عربها. تیم ملی فقط به فکر در امد است.اصلا به فکر یه بازی خوب نیست
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
تیم فوتبال جمهوری اسهالی در مقابل عرب ها باخته.مرگ بر جمهوری اسهالی
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
نوش جانشون این فدراسیون اشغال و حکومت پیش تر از اینها باید در دنیا ذلیل بشن فقط دلم برای ایران میسوزه که اسمش تو دنیا داره خراب میشه زمان جنگ بوسنی انقدر به اینها کمک کردن بعد داورشون برای عربها سوت میزنه برای سوریه یار غارشون انقدر خرج میکنند بعد داور سوری برای عربها سوت میزنه گورتون گم کنید از اون مملکت ابروی ایران وایرانی را در دنیا بردید
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
من هر بار که می بینم مسئولی از مسئولان کشورم که می خواد صحبت کنه ، اول یه پراگراف عربی بلغور می کنه برام شکستیه هزار بار بدتر از شکست فوتبال
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

Diba_Iran - کانادا - کلگری
aria-aria-nl - هلند - روتردام : گل گفتی
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
مستر قطبی امروز گفتن این تیم دوم ما بود.ما هیچ چیز کم نداریم فقط به امسال قطبی ها و دائی ها احتیاج نداریم مامربی کاردرست خارجی احتیاج داریم وفکر میکنم دلال های فوتبال این باخت هارا بوجود میاورند تا بتوانن بیشتر سود ببرند.من کاملا بامربی خارجی موافقم .مابافوتبال امروز فاصله داریم .نابودبادارجاع وخامنه ای دیکتاتوروادمخوارودرودبه همه جانباختگان راه ازادی.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
به درک. اگر مرد بودند همشون مثل علی کریمی خداحافظی میکردند. برام اصلا مهم نیست یه مشت بچه سیکله مفت خور چه غلطی در فوتبال میکنند.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران فحش نده برادر روزه ات باطل میشه
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . نترس. بعد از افطار فحش میدم
جمعه 13 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.