اعضای دو باند گروگانگیری که مردی ثروتمند و دختری نوجوان را ربوده بودند، دستگیر شدند

اعضای دو باند گروگانگیری که مردی ثروتمند و دختری نوجوان را ربوده بودند، دستگیر شدند

اعضای یک شبکه تبهکاری برای ربودن مردی ثروتمند از فیلم های پلیسی الگوبرداری و نقشه یی پیچیده را طراحی کردند. آنها در گام اول به هدف خود رسیدند اما چند روز بعد از آزادی گروگان شان به دام افتادند. به گزارش خبرنگار ما چهار آدم ربا پس از آنکه مردی ثروتمند به نام قاسم را شناسایی کردند چند روزی او را زیر نظر گرفتند تا مکان های قرار و ساعات عبور و مرور او را در خیابان های خلوت به دست آورند. آنها سپس در نقش مهندسان راه سازی ظاهر شدند و نقشه خود را به اجرا درآوردند. روز ششم مردادماه بود که قاسم سوار بر خودرواش در جاده سیپورکس ساوجبلاغ به سمت شمال در حرکت بود. وقتی او به نزدیکی محل کارش- شرکت شیمیایی آبیک- رسید افرادی را مشاهده کرد که با متر مسیر را مسدود کرده و در حال اندازه گیری جاده بودند. قاسم خودرواش را متوقف کرد و منتظر ماند تا کار مهندسان تمام شود اما در یک لحظه آن افراد متر را رها کردند و به سوی او هجوم بردند. مهاجمان با تهدید مرد ثروتمند را به صندلی عقب خودرو کشاندند و پس از بستن دست و چشم هایش به سمت مقصدی نامعلوم حرکت کردند. قاسم که به شدت ترسیده بود سعی کرد از ماجرا باخبر شود ولی در برابر تهدیدهای آدم ربایان مجبور به سکوت شد تا اینکه آنها به مکانی مسقف رسیدند. در آن زمان بود که چهار مهاجم به طعمه شان گفتند قصد دارند از او اخاذی کنند. بعدازظهر همان روز قاسم که از دست آدم ربایان نجات پیدا کرده بود به پلیس آگاهی ساوجبلاغ رفت و شکایتی را مطرح کرد. او گفت؛ چهار متهم با تهدید آمپول هوا مرا تهدید به مرگ کردند و دو فقره چک به مبالغ 5/4 میلیون و دو میلیون تومان از من گرفتند. کارت های سوخت و عابربانکم را هم برداشتند و تا بعدازظهر مرا حبس کردند سپس دوباره دست و چشمانم را بستند و مرا در خیابان خلوتی رها کردند.

کارآگاهان بعد از شنیدن حرف های این مرد تصمیم گرفتند تخصص های خود را روی شماره چک ها متمرکز کنند. بانک مربوطه در پاسخ به استعلام پلیس اعلام کرد دو چک مورد نظر ظهر همان روز آدم ربایی نقد شده است. کارآگاهان پس از دریافت این پاسخ این بار بررسی فیلم دوربین مداربسته بانک را بهترین راه برای شناسایی هویت متهمان تشخیص دادند و از این طریق تصویر دو نفر از آدم ربایان را پیدا و هویت آنها را به نام های مصطفی و رضا فاش کردند. این دو در سریع ترین زمان ممکن به دام افتادند و در بازجویی های تخصصی قبول کردند در این گروگانگیری میلیونی دخیل بوده اند. اعترافات متهمان دستگیرشده به شناسایی دو همدست دیگر آنان منجر شد اما آن دو منازل خود را ترک کرده بودند. تعقیب ردپای افراد تحت تعقیب کارآگاهان را به مشهد رساند ولی مشخص نبود محمد و ایوب در کدام نقطه از این شهر پنهان شده اند. مدتی گذشت تا اینکه خبر رسید همسر یکی از دو مرد جوان قصد دارد به ملاقات شوهرش برود. به این ترتیب پایانه مسافربری مشهد تحت کنترل درآمد و بالاخره ایوب و محمد در آنجا دستگیر شدند. این دو نیز جرم شان را پذیرفتند و در زندان به همدستان خود پیوستند.

ماجرای این آدم ربایی در حالی با کشف جرم پایان یافت که پرونده اتهامی مشابهی در دادسرای ناحیه یک تهران به جریان افتاده است. این پرونده با شکایت پدر یک دختر 13 ساله به نام الهه گشوده شد. مرد میانسال به دادسرا رفت و گفت وقتی خبری از دخترم نشد و او به موقع از کلاسش به خانه برنگشت نگران شدم. در تماس با دوستانش فهمیدم آنها اصلاً الهه را ندیده اند. ساعت 7 بعدازظهر بود که مردی با موبایلم تماس گرفت و گفت الهه را ربوده و برای آزادی اش 250 میلیون تومان می خواهد. بعد از طرح این شکایت موبایل پدر الهه تحت کنترل درآمد و معلوم شد آدم ربا از باجه های تلفن عمومی شهریار با وی تماس می گیرد. به این ترتیب تمام کیوسک های تلفن این شهرستان تحت نظر درآمد و زمانی که متهم برای تعیین محل ملاقات با پدر دختر 13 ساله تماس گرفت به تله افتاد. او در بازجویی ها همدستش را معرفی کرد و پلیس را به محل زندانی کردن الهه برد. با آزادی دختر نوجوان و زندانی شدن دو متهم نخستین مرحله از تحقیقات در این پرونده به پایان رسید اما بررسی های قضایی در این رابطه همچنان ادامه دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.