عضو مجلس: چرا برای بسیجیان مقتول مراسم نگرفتند

عضو مجلس: چرا برای بسیجیان مقتول مراسم نگرفتند

دولت آمارهای ضد و نقیضی از شمار کشته ها در خشونت های پس از انتخابات ارائه کرده است

یک نماینده اصلاح طلب مجلس در واکنش به ادعای فرمانده سپاه پاسداران دایر بر کشته شدن ۲۰ بسیجی در خشونت های پس از انتخابات گفته است که چرا نام های آنها اعلام نمی شود.

به گزارش "پارلمان نیوز" پایگاه خبری اقلیت اصلاح طلب مجلس، نصرالله ترابی عضو این فراکسیون روز دوشنبه صحت اظهارات محمد علی جعفری فرمانده سپاه را زیر سوال برد.

دو روز پیش به نقل از آقای جعفری گزارش شده بود که در درگیری های بعد از انتخابات در ایران در مجموع ۲۹ نفر کشته شده اند که ۲۰ نفر آنها از نیروهای بسیج و نیروهای مردمی با سابقه بسیجی بوده و ۹ نفرشان از "مخالفین و معارضین" بوده اند.

این درحالی است که مقام های دولتی قبلا گفته بودند که حدود هفت بسیجی در حوادث پس از انتخابات کشته شدند.

اما آقای ترابی نماینده مجلس از شهر کرد به "پارلمان نیوز" گفت: "علیرغم تاکید مقام معظم رهبری برای برخورد با جنایات صورت گرفته پس از انتخابات، به نظر می رسد برخی نهادها و دستگاه ها راه فرار رو به جلو را در پیش گرفته و اعلام برائت می کنند."

او در اشاره به آمار سردار جعفری در مورد کشته شدن 20 بسیجی گفت: "با توجه به این آماری که می گویند پس چرا ما هیچ مراسمی ندیدیم که برای آنها بگیرند؟".

او افزود: "هر وقت اسم رسمی دادند، قابل صحبت است اما چیزی که تاکنون ما دیدیم یک نفر بسیجی بیشتر نبود که برایش مراسم گرفتند."

آقای ترابی گفت که "اگر قرار باشد با جنایات بعد از انتخابات برخورد شود، مطمئنا موضوع گسترش پیدا می کند و فقط در رده های پایین نمی ماند."

او اظهار نظر کرد که در این شرایط "شاید دستگاه ها از خودشان اعلام برائت کنند و به سمتی بروند که بخواهند فرار به جلو داشته باشن."

مقام های دولتی شمار کشته ها در خشونت های پس از انتخابات را حدود 30 نفر اعلام می کنند اما تاکنون فهرستی رسمی از این افراد ارائه نکرده اند.

مخالفان از جمله یک هیات تحت نظر میرحسین موسوی و مهدی کروبی تاکنون اسامی 69 نفر از کشته ها را تهیه کرده اند و می گویند شمار کشته ها ممکن است بیشتر هم باشد.

juvel - نروژ - اسلو
مگه برای کفتارها و شغالها هم مراسم میگیرند؟
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
شرم بر این دولت مردم فریب...حتی یکنفر بسیجی هم کشته نشده...ولی چند نفریشون کتک خوردن...
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
برای اینکه مفقود الاثر شدن بعد از 10 سال چندتا دندون میارن به عنوان شهید وسط خیابونی- دانشگاهی- اتوبانی - میدانی دفن می کنند.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
اگر بسیجی هم کشته شده باشد به درک
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
سقط کنید این لاشخورها رو بسیجی یعنی یک لاشخور انگل
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

xabrisham - ایران - اسلو
ننگ و نفرین بر بسیجیه حروم زاده قاتل مردم. کسی قادر نیست عمق نفرته مردم از این هیچی ندارهای کثیف رو بگه .مراسم بگیرن واسشون؟اگه مردم بدونن تو کدوم سوراخ چالشون کردن .حتما مردم واسه توالت میرن اونجا
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
خر خودشونن.اخه مگه کسی حرفی از اینا قبول میکنه. مردم ایران همه چیز ها را میداند ولی. انچه شیران را کند روباه مزاج احتیاج است احتیاج است احتیاج . فقط اتحاد و اتحادواتحاد
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

sosol - ایران - نیشابور
ملت که هر روز برای این برادران عزیز 7 یا 8 بار تو توالت مراسم میگیرند
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
چون 20 نفر امار دروغ هالو!! ..!!!
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
اگه از اینها کسی مرده بود تا الان 20 تا از خیابون ها رو به اسمشون کرده بودند ... فعلا مشغول سناریو هستند و چون با دادگاه های فرمایشی تداخل پیدا کرده و ضرغامی هم این وسط گیج شده پس سناریو بعد از رمضان اجرا میشود.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
این وسط ماییم که قربانی وحشتناک نفرت و کینه های خودمونیم و گرنه مرگ هیچ انسان و موجود زنده ایی نمیتونه باعث شادی و خوشحالی باشه. این همه نفرت ؟ این همه کینه؟ چی شدیم ما ؟ .. چرا؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
خطر اعدام 2 زن جوان در ایران به جرم!!!!!!!!!!!!!.مسیحی شدن. https://iranbbb.org/49736.htm. ماله کشان اسلام؟؟؟؟این قانون دین ننگین شماست..
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

بابک - ایران - سبزوار
چون این ها در روسیه و چین اموزش دیدند بروند انجا حتما بر ایشان مراسم با حضور ارباب خامنه ای و ارباب احمقی نژاد جناب مدودتف ولنگ کفش پوتین گرفته می شود
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
حتی اگر یکی دو نفر از ارازل چماق‌دار توسط مردم به سزای عمل زشت خودشون رسیده بودن الآن این‌ها همه عالم را از افسانه مظلومیت آن‌ها پر کرده بودند. اصلا مگه این‌ها پدر مادر یا کس و کار دارند که بخواهد براشون مراسم عزاداری برپا کنه؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

oveyshadi - ایران - شیراز
البته بسیج در حال حاضر مخفف «بنیاد سازماندهی یکمشت جوجه» است. اینها که دارند با وحشی گریهاشون ریشه اسلام و انقلاب را می سوزانند. بسیجی همان هایی بودند که در 8 سال دفاع مقدس مردانه مقابل دیکتاتوری ایستادند و به شهادت رسیدند. نه این پاچه خواران مزدور که به کمک دیکتاتوری دارند مردم را قلع و قمع می کنند. بسیجی های خود خوانده بدانید که همان ارتش 20 میلیونی که امام فرمود الان تبدیل شده به یک ارتش 70 میلیونی. مواظب باشید که اگر این ارتش تکانی به خودش بدهد همه شما را زیر پا له خواهد کرد.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
فاضلاب به گور هر چه بسیجی و پاسدار مزدور و آدمکش رژیم کثیف اسلامیه. تف به ریش خامنه ای و گور پدر اسلام هم کرده. مرگ بر اسلام توحش عربی.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

آرسام - ایران - تهران
نه بابا بسیجی های بی پدر و مادر حرامزاده ها از پشت بام شلیک میکردند چطوری حالا بسیجی ها به درک رسیدند
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش . جناب مگه کسی که چند بار تجاوز می کند بعد شکنجه و می کشد انسان است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟زنده بودن انها مرگ دیگران.....ترحم بر جنایتکار خود جنایت است.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
اگه برای چنگیز خان مغول و هیتلر و ..... مراسم گرفتند / شما هم برای این عفریته ها مراسم بگیرید / جرات داشته باشید و واسشون مراسم بگیرین تا کل طایفه اشون رو به گ.... بدین......
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
مراسم نگرفتند چون از ایرانی ها میترسن. ایت تازی صفتهای عربی زبان را باید در خ...ها انداخت.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

amireit - ایران - اصفهان
اخه بسیجی که خانواده نداره اگه داشت بسیجی نمیشد...حالا کی برای یه بی پدر و مادر مراسم میگیره؟
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.