هوگو چاوز بار دیگر به ایران سفر می کند

هوگو چاوز بار دیگر به ایران سفر می کند

احمدی نژاد و چاوز روابط نزدیکی با یکدیگر برقرار کرده اند

هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا، به زودی به تهران سفر می کند.

به گزارش منابع دولتی ونزوئلا، قرار است آقای چاوز در دیدار از تعدادی از "کشورهای دوست و برادر" در ماه سپتامبر، از لیبی، الجزایر، سوریه، روسیه، بلاروس و ایران دیدن و با مقامات ارشد این کشورها دیدار و گفتگو کند.

هوگو چاوز در ملاقاتی با نمایندگان رسانه های خبری در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، گفت که سفر به کشورهای برادر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گفته وی، برای مذاکراتی که قرار است در هر کشوری صورت گیرد، دستور کار مشخصی تعیین شده است.

رئیس جمهوری ونزوئلا هدف از اینگونه سفرها را تقویت نظام چند قطبی در جهان توصیف کرد و گفت که دوران جهان یک قطبی به سر آمده است.

در سفر به لیبی، هوگو چاوز در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب آن کشور، که به یاد کودتای نظامی معمر قذافی، رهبر این کشور، برگزار می شود شرکت خواهد کرد.

سفر به تهران هفتمین سفر آقای چاوز به ایران است و وی پس از پادشاه عمان و رئیس جمهوری سوریه، سومین رهبر یک کشور خارجی است که از زمان اعلام انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد به جمهوری اسلامی سفر می کند.

هوگو چاوز از جمله رهبران خارجی است که انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد را به او تبریک گفت و اعتراضات مردم نسبت به آنچه که تقلب در انتخابات ایران خوانده شد را مورد انتقاد قرار داد.

آقای چاوز که تلاش او برای کسب قدرت با کودتای نظامی در سال 1992 ناکام ماند، پس از انتخاب به ریاست جمهوری در سال 1999، تاکنون در همین سمت بوده است.

در ماه فوریه، وی با برگزاری یک همه پرسی، محدودیت قانونی انتخاب مجدد یک فرد به ریاست جمهوری را لغو کرد.

منتقدان آقای چاوز گفته اند که هدف او تصدی مادام العمر ریاست جمهوری است.

هوگو چاوز روابط دوستانه ای با محمود احمدی نژاد داشته که زمینه ساز گسترش روابط دولت ایران با شماری از دولت های آمریکای لاتین بوده است.

مقامات دولت ایران حضور در این بخش از جهان را، که با همکاری و کمک های اقتصادی گسترده همراه بوده، یکی از دستاوردهای مهم سیاست خارجی خود دانسته اند.

در مقابل، مخالفان این سیاست با اشاره به تضعیف و تیرگی روابط جمهوری اسلامی با کشورهای اثرگذار جهان، تمرکز بر گسترش روابط با کشورهای آمریکای لاتین را بی فایده و هزینه آن را غیرقابل قبول دانسته اند.

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
به این زودی پول تو جیبیش تموم شد .دوباره امد!!!
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

7-aseman - اتریش - وین
چه استقبال و نگاههای عاشقانه اون نفر سومی هم داره یادشون میده چه طوری از هم لب بگیرند حتمی راهنمای تجاوز و همجنسبازی محمود. حالا چقدر چاوز زیر لفضی میگیره از میمون
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

سلمک - ایران - تهران
باز سر و کله این گردن کلفت پیدا شد کارد تو شیکمت بخوره که سیر مونی نداره
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
این اسمش چاوز نیست و چاپز است و هیچ جایی بهتر از ایران محل بچاپ بچاپ نیست و این دزدهای سر گردنه ازخریت اخوندها و احمقی نهایت استفاده را میبرن.مرگ برخامنه ای و احمقی و چاپز
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
هرچی آپاچی امریکای لاتین و دربدر های افریقا و تروریست های فلسطین و لبنانیه ، شدن طرف روابط خارجی ایران . جالبه همینا هم پشت سر دولت ایران مسخره اش می کنن و بهش می خندن
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش اید.. بخورین بچاپین , مال مفت و دل بیرحم
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
بدبخنها زندگیشون شده رشوه به خاطر چند تا رای تو سازمان ملل...خاااااک
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
باز این گوریل کمونیست راهی ایران شد برای گدائی.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
((احمدی نژاد و چاوز روابط نزدیکی با یکدیگر برقرار کرده اند)) اینکه با همه روابط نزدیکی برقرار میکنه. اول مشایی بعد لنکرانی حالا دیگه سراغ هوگوچاوز رفته.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

Alkap0n1990 - ایران - کرج
عجب سیاست خارجه ای داریم ما؟؟؟با کششپرایی رابطه داریم که با ذره بین هم تو نقشه دیده نمیشن.خاااااااااااااااک
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
بابا خانم اوورده برا اقایون
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

parsidubai - امارات - دبی
کمبود بودجه پیدا کرده حیونکی
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

venoosi - بلژیک - ورویر
الهی خبر مرگت بیاد..
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
این چاوز فاسد زن باره بی شرافت دیکتاتور را باید زنده در آتش انداخت تا به سزای عملش برسد.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
این بابا چقدر زود نخودچی ش تموم میشه ......!!!!؟؟؟؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

BBC - انگلستان - لندن
ونزوئلا یکی از کشورهای نفت خیز امریکای لاتینه.هیچ هم فقیر نیست.ولی تا چند سال پیش ثروت کشور توی جیب اقلیت میرفت!!حالا چاوز به کمک اکثریت مردم ثروت کشورش را داره ملی میکنه.تا همه سود ببرند.اینکه چیز بدی نیست.دکتر مصدق هم نفت را در ایران ملی کرد.اما چاوز اشتباه میکنه که از رژیم اخوندی حمایت میکنه.(او فکر میکنه که اخوندها ضدامپریالیسمن)در صورتی که اخوندها خودشان یک پا امپریالیسمن.خواهش میکنم قبلاز اینکه به چاوز حمله کنید.یک کمی اطلاعات در باره او جمع کنید.و از روی احساسات به او حمله نکنید.(که این نشانه رشد شخصیت شماست)موفق باشید...
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
BBC - انگلستان - لندن. با باور شما کاملن موافقم.اما یک نکته را فراموش نکنید که چاوز اصولن یک تخته اش کم است.وگرنه با آخوندای بی شخصیت یکی نمی شد.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
چاوز به زنش : خانم من یه توکه پا میرم پیش احمقی و زودی برمیگردم. زن به جاوز : چیکارش داری ؟. چاوز :هیچی بابا ازش دلار طلب دارم.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

alkap0n1990 - ایران - کرج
درسته ونزویلا از کشورهای نفت خیز امریکای لاتینه ولی چاوز کم داره.روی زمینهایی رو که نفت ازش میزنه بیرون رو خاک میریزن و با ماشین الات کشاورزی ایران که بصورت رایگان به انها داده میشود کشاورزی میکنن و سیب زمینی میکارن
جمعه 13 شهریور 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
یه خورده مشکوک میزنه این چاوز...چرا اینقدر زیاد میاد ایران نکنه با اخوندا روبط غیر بهداشتی برقرار کرده...رییس جمهور سنگال که یه هرکوله هر سال میاد ترتیب اخوندا رومیده ومیره داکار
جمعه 13 شهریور 1388

jaski - قطر - دوحه
چه رفیقی وفاداری ...!
جمعه 13 شهریور 1388

BBC - انگلستان - لندن
بعضی از کاربران چه کامنتهای علمی و درستی میگذارند.هیچ هم از روی احساسات غلط نتیجه گیری نمکنند.مطمئن هستم بعضی انها.همان هائی هستندکه خمینی را در ماه دیدند و با ان دیدن روزگار دیگران را سیاه کردند.بعضی دیگر هم دل به رفسنجانی و موسوی بستند تا برایشان ازادی بیاورند...عجب ملت عجیبی هستیم ما.عجیب نیست که احمقینژاد رئیس جمهوره.اه. اه .که با این نوع کامنتها رورنه ای درخشان نمیبینم.موفق باشید.
جمعه 13 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.