جزئیات جدیدی درباره‌ی بازداشت و قتل سعیده پورآقایی

جزئیات جدیدی درباره‌ی بازداشت و قتل سعیده پورآقایی

عصر دیروز از خبر دردناک هتک حرمت و قتل فجیع دختر یک جانباز شهید در تهران توسط عوامل لباس شخصی‌ها پرده برداشتیم. اکنون گزارش دقیق‌تری از جزئیات این ماجرای تکان‌دهنده را به روایت یکی از چهره‌های سرشناس دولت اصلاحات که بنا نیست نامش فاش شود، در «موج سبز آزادی» می‌خوانید. 

سعیده پورآقایی به خاطر الله اکبر گفتن دستگیر شد، اما نه در شب و در هنگام گفتن؛ بلکه این بازداشت، یا در واقع ربودن، در روز و با مراجعه سه نفر خانم چادری به منزل، در حالی که سعیده در خانه تنها بوده است، صورت می‌گیرد. این خانم‌ها به وی اعلام می‌کنند که الله اکبر گفتن او باعث تحریک سایر همسایگان به گفتن الله اکبر شده است و وی باید به همراه آنان به بازداشتگاه برود.

سعیده در حالی که هیچ کس در خانه نبوده و با توجه به این احتمال که مادرش بعد از بازگشت به خانه نگران وی خواهد شد یا پشت در خواهد ماند، به همسایگان اطلاع می‌دهد که وی را برای بازجویی به بازداشتگاه می‌برند. وی همچنین درب منزل را باز می‌گذارد و به یکی از خانم‌های همسایه می‌سپارد که اگر مادرش کلید نداشت، ماجرا را برای وی توضیح دهد و تا رسیدن مادرش مراقب خانه باشد.

بعد از اینکه مادر سعیده در جریان این اتفاق قرار می‌گیرد، از هر طریقی که می‌تواند، جویای احوال دخترش می شود، اما خبری پیدا نمی‌کند. نهایتا دست به دامن دکتر (...) از همرزمان سابق همسرش - شهید پورآقایی - می‌شود. آقای (...) به هر دری می‌زند، نتیجه‌ای نمی‌گیرد و نهایتا به دلیل ارادتی که به پدر این دختر داشته است، تصمیم می‌گیرد موضوع را با هاشمی ثمره، از دوستان مشترک خود و شهید پورآقایی مطرح کند.

آقای هاشمی ثمره نیز پس از مدت زمانی تماس می گیرد و بدون هر توضیحی فقط به آنها می‌گوید که به بلوک شماره شش پزشک قانونی مراجعه کنند. مادر سعیده به همراه چند نفر دیگر به پزشکی قانونی می روند و با جسد غیر قابل شناسایی یک دختر سوخته مواجه می‌شوند. مادر سعیده بیان می‌کند که این جسد برای رد گم کردن است و جسد دختر وی نیست. اما پس از بازرسی دقیق بدن جسد و کشف خالی که روی پای مقتول بوده، از هویت او اطمینان حاصل می‌کند و از هوش می‌رود. پزشکی قانونی نیز گزارش قابل تاملی در این باره ارائه کرده که از جنایات فجیع ربایندگان این دختر خبر می‌دهد و شاید به زودی منتشر شود.

هرچند جسد این دختر بی‌گناه مورد مشاهده مادر او و همراهان وی قرار گرفته، اما جسد را به آنها تحویل نمی‌دهند و تحت شرایط کنترل شده و بدون سر و صدا به خاک می‌سپارند و به مادرش نیز اعلام می‌کنند که اگر این موضوع رسانه‌ای شود، اسنادی را مبنی بر فاحشه بودن دخترش و قتل وی در همین راستا منتشر خواهند کرد.

اما اظهار نظر مادر این شهید مبنی بر اینکه دختر وی بر اثر بیماری درگذشته، مورد سوء ظن فامیل واقع می‌شود و به این ترتیب بر اثر پیگیری آنها، جزئیات ماجرا فاش می‌شود.

در مراسم ختم غریبانه‌ای که روز شنبه برای سعیده گرفته شد، مهندس میرحسین موسوی هم شرکت داشت و به خانواده‌ی او تسلیت گفت.

 

aghozdar - ایران - تهران
الهی خداوند بر سر خوانواده تک تکشان بیاورد.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

Avayeh Edalat - ایران - تهران
یقه ى چه کسى را باید گرفت؟ مملکت بى قانون و رژیم سفاک و یزیدى را چه کسى باید اصلاح کند؟ آیا سرنوشت ملت ما از این به بعد بدین صورت تاریک و خون آلود خواهد ماند ؟ امروز در همسایه را از پاشنه کشیدند دخترش را به قتل رسانده و همچ زباله اى سوزاندند فردا نوبت در کدام یک از ماهاست ؟
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

pashmakjon - آمریکا - عالمو
این موسوی هم فقط تنها کاری که ازش بر میاد اینه که صبر کنه ببینه کی‌ بچش مرده بره دیدن خانوادش واقعاً که خجالت داره.به نظر من این رژیم کثافت باید بکلی از ایران به درک بره مرگ بر جمهوری اسلامی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

adgjl - ایران - تهران
فقرا چون علی بیت المال را بینشان تقسیم می کرد دوست داشتند . فقرا چون معاویه بیت المال را بینشان تقسیم نمی کرد دوست نداشتند . امروز فقرا خامنه ای را دوست ندارند
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

darya_r - انگلستان - لیورپول
وای بر من گر تو آن گم کرده ام باشی !!!!!!
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

houfi - هلند - امستردام
خدایا شاید تو هم از فرط شرم که چنین بندگانی افریدی به گوشه ای خزیده ای خدایا نگاهی به این بیشرمان بکن و ببین با نام دینی که در جای جای ان به عطوفت و مهربانی سفارش شده چه میکنند خدایا ببین خامنه ای و احمدی نژاد با نام دین و کرامت انسانی چه میکند
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
تمام کسانی که به صورت مخفیانه و بدون نام و نشان در قطعه 302 بهشت زهرا خاک شده اند وضعیت مشابه سعیده داشته اند فقط برای این نامشان را نمی دانیم که پدرشان دوست آقای هاشمی ثمره نیست و یا فرزند عبدالحسین روح الامینی دوست صمیمی محسن رصایی نیستند
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
آمریکا سان فرانسیسکو دختری که پدرش برای ایران میمیره ، و خودش در تنهایی‌ برای ایران میمیره و مادرش از ظلم و تنهایی‌ دق می‌کنه . این سخترین چیزی بود که در این مدّت شنیده بودم . خدا بیامرزتش
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

sardab - ایران - تهران
ننگ و نفرین بر قاتلانش.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
این قضیه ثابت میکنه که اسلام برای سلامتی اشخاص ظرر داره و گفتن الله اکبر و فریاد زدن خدا بزرگ هست باعث قتل شما بوسیله این رژیم اسهالی میشود.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
واقعا پسوند (جهل و جور و فساد )برای این نظام شایسته است. سران نظام کدومتون دنبال مدرک میگشت چشاتونو باز کنید مدرکی به رنگ خون مظلوم در مقابل شماست . همان مظلوم که خونش پامال نشدنیه .
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
ای ...م تو اسلام
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

2tia - ایران - تهران
قابل توجه مغز پوشالیهای زبان دراز . ( مرگ براسلام طالبانی )
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
زنده باد شهیدان راه ازادی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
اسلام ناب محمدی ولی نه هنوز به اسلام محمد وعلی نمیرسه پس منتظر بقه اش باشید
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kiya - آمریکا - نیویورک
نه برای آزادی قدس، بلکه برای آزادی خودمان . تظاهرات میلیونی ایرانی ها در آخرین جمعه ماه رمضان (روز قدس). دیگر برای آزادی قدس تظاهرات نمی کنیم، برای آزادی خودمان تظاهرات می کنیم. برای رساندن صدای برادر و خواهری که مورد تجاوز قرار گرفتند، برای کسانی که شکنجه شدند، برای کسانی که به شهادت رسیدند و مخفیانه به خاک سپرده شدند. اگه ایرانی هستی اطلاع رسانی کن.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

amo danial - نروژ - اسلو
ننگ و نفرین برااسلام مذهب ضد ایرانی. اسلام یعنی همین نه چیزی کمتر.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

sara-iran - ایران - تهران
اینا آدم نیستن.اسم خودشونو میزارن مسلمون که اسلام رو بد نام کنند.که البته تا حدی موفق شدن.اینا شهید و دختر شهید سرشون نمیشه من شنیدم که توی بازداشتگاهها مردمی که زیر شکنجه قرار میگیرن اونا رو به اماما قسم میدن ولی اونا با صدای بلند و با فریاد به اماما هم توهین میکنن.این کجاش اسلامه؟مطمپپم امام زمان دلش از دست اینا خونه .
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

sara-iran - ایران - تهران
من خودم ازخانواده ای مومن و متعهد هستم. و جنایت اینارو بخوبی میدونم.یکی از دوستان پدرم که یه 1سر لبنانی بود و برای تحصیل درس علم به ایران اومده بود (که درس حوزه بخونه) بعد از چند وقت بیخبر و یواشکی به خونه ما اومد و1شت کمرشو به ما نشون که در اثر قیر داغ وحشتناک سوخته شده بود.وگفت که در قم بدست ماموران اطلاعات دستگیر شده بود به اتهام جاسوسی و بعد برای همیشه با این خاطره از ایران رفت
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
عجب صبری خدا دارد اگر من جای او بودم . همان یک لحظه اول که اول ظلم را میدیم از مخلوق بی وجدان جهان را با همه.... همان بهتر که او خود جای خود بنشته و تاب وتوان این همه زشتکاری مخلوق .. (معینی کرمانشاهی).
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

دیااکو - ایران - تهران
یه عده هستند که معتقدبه اینندکه برای بهبوداوضاع اجتماع بایدکاری کرد حالا ممکنه اشتباه کنندولی حداقل کاری انجام می دند.منظورم این کسایی هستند که یه طوری بانظام ارتباط دارند.موسوی-کروبی-منتظری-روح الامینی یا همین فرزند شهیداینابه یه جامعه سالم ایمان دارندوبراش مبارزه می کنندو بهاشوهم پرداخت می کنند.اینا ممکنه در یه مقطعی اشتباه کرده باشند ولی مطمئنآاز منوخیلیهای دیگه که هیچ کاری نکردیم وفقط قرزدیم خیلی جلوترندواگه قرار باشه زمانی کسی معذرت خواهی کنه اون ما هستیم .
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

wetraco - المان - المان
آیا واقعا این سردمداران حکومت ایران از خدا نمیترسند ؟ آیا تا به حل به مرگ هم فکر کرده‌اند؟ شرم آور است. و جالب تر اینکه اینها دم از حکومت علی‌ میزنند و حکومت خود را با حکومت علی‌ مقأیسه میکنند!! اگر حکومت علی‌ این است و اینها حکومت خدایئ دارند پس بعد به این خدا کافر شد با این نمایندگانش
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
خال اگر این خانواده با این دکتر آشنا نبود و دکتر هم به نوبه خودش با هاشمی ثمره ارتباط برقرار نمیکرد آنوقت تکلیف چه بود؟. مرگ بر این رژیم ددمنش که شخثص بجای احساس امنیت دچار ناامنی و بدبختی میشود.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

juvel - نروژ - اسلو
خامنه ای حرامزاده به زودیه زود با دخترای فاحشه نو هم همین اعمال خواهد شد. اون روز زیاد دیر نیست. مرگ بر هر چی اخونده حرامزادس. بشمار........
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
چی بگیم ؟ خودمون هم موندیم با هموطنانمون طرفیم یا با سربازای اس اس طرفدار هیتلر ؟ به خدا اینها دیگه خیلی بدجوری دارن به جنایت رو میارن . خدا رحمتش کنه و به خانواده اش صبر بده . امیدوارم بتونیم انتقامشون رو بگیریم
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
حضور مهندس موسوی و کروبی روشنگر این محافل است ! بجه ها و جوانانمان را بیشتر و بیشتر به کشتن بدهیم تا مهندس موسوی و کروبی محافلمان را روشن کرده و در خانه نمانند!!! خودمان هم با شعار و فرهنگ روضه و ادبیات حوزه؛ مثل کیهان شریعتمداری ؛ بهم تهمت و افترا بزنیم تا به ازادی برسیم!!! به همدیگر و این و ان فحش بدهیم و ناسزا بگوییم تا زودتر متحد شویم!!! اساس اتحاد و ازادی یعنی همین. اینطور نیست؟
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

سکوت - ایران - تهران
واااااااااای خدااااا. خدااااااا می‌بینی بی‌انصاف توقرآنت که اگر کسی از چند مرتبه بیشتر یه حرومی رو انجام میداد دهنش رو س..س می‌کردییییییی :((( چییییی شده ساکتی بی‌معرفت چرا ساکتی؟ چرا تموم نمی‌کنی و این نج.‌هارو رسوا نمی‌کنی- خسته شدیم از این همه دروغ این همه جنایت این همه بی‌آبرویی این همه زخم‌های چرکین!. ای بییییییی ش.فاااااا. آه
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
بی شرفها تف به ذات پلیدتان
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

آناهید - ایران - ایران
به پاس خونخواهی این گلهای پرپر شده روز جمعه آخر ماه رمضان (روز قدس ) برای ایرانی آزاد به تظاهرات خواهیم رفت.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

shiva_v - ایران - شیراز
این نوع جنایتها همیشه در جمهوری اسلامی بوده ولی اونوقتا کسی نبود که از داخل خودشون جرات داشته باشه صداش در بیاد ولی الان دو دستگی در خودشون ایجاد شده و عده ای طرف مردم اومدن و این جنایتها رو بر ملا میکنن اونها هم که دیگه آب از سرشون گذشته به این جنایتها ادامه میدن بشکل بسیار بی شرمانه ای..
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

shnasahand - دوبی - الاهلی
وقتی اسلام راستین را با اسلام ناب محمدی عوض کنند ثمره ای جز این نخواهد داشت ننگ ونفرین بر مسلمین که نیروهای پاسدار ولایتش پاسدار کرامت انسانی نیستند ننگ ونفرین بر ما که خود را ایرانی مینامیم وچشم بر این همه زشتی تحت لوای دین میبندیم از شماها که داییه اسلام مداریتان گوش فلک را کر میکند میپرسیم با چه رویی در جمع ظاهر میشوید اگر ایران وایرانی از غصه بمیرد باز هم کاری نکرده است حیوانات هم با هم چنین کاری نمیکنند افسوس که شماها از حیوان هم پستترید
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ilia8052 - فرانسه - پاریس
وای!
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
به کسانی که هنوز منتظرن خدا بیاد نجاتشون بده:. خاک بسر بی عرضه اتون که منتظر یک دست نامرعی هستید در حالی که خودتون دوتا دست دارید. مگر چندتا دست لازمه برای بمب انداختن؟. وقتی این اشغالهای اسهالی یک نفرتون رو میکشن برید دوتا از....
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر ملا///مرگ برا..ام//مرگ بر انقلاب منحوس 57///.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
خیلی تلخ و ناراحت کننده است. در یک کشور به ظاهر اسلامی یک دختر مسلمان را به جرم الله اکبر گفتن بازداشت میکنند. به او هتاکی میکنند و بعد جسدش را میسوزانند. تلخ تر از آن اینست که عده ای در این سایت به اعتقادات این خانم هتاکی میکنند. آیا اینها با متجاوزان در یک جبهه نیستند؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

بابک - ایران - سبزوار
به مردم کشور خودمان این گونه رفتار می نمایند ان وقت ادعای مدیریت جهانی دارند
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

sara-iran - ایران - تهران
حالا باور کردید که اینا بااسلام هم دشمنند خدا از رو ومین برشون داره که باعث بد نامی اسلام شدن..........
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

هوای آزاد - ایران - ایران
. black chador - امریکا - ولدن. اونور دنیا نشستی میگی لنگش کن؟ شما اگه خیلی مشتاقی تشریف بیار خودت اینکارو انجام بده. اونور نشستید هی برای ما نسخه میپیچید؟ فعلا" اون کسی که داره نابود میشه ماییم نه شماها
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.