هشدار آلمان و فرانسه به ایران درباره تشدید تحریم ها

هشدار آلمان و فرانسه به ایران درباره تشدید تحریم ها

نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بار دیگر به دولت ایران در مورد احتمال تشدید تحریم ها هشدار داده اند.

سران این دو کشور اروپایی روز دوشنبه (31 اوت) در یک کنفرانس خبری در برلین آلمان، تاکید کردند که دولت ایران باید تا پایان ماه سپتامبر امسال (تا یک ماه دیگر) به پیشنهاد مذاکره اتمی گروه (1+5) پاسخ روشنی بدهد.

به گفته نیکولا سارکوزی، در غیر این صورت، فرانسه و آلمان در مورد تشدید تحریم ها علیه ایران موضع مشترکی اتخاذ خواهند کرد.

آنگلا مرکل نیز گفت که آلمان و فرانسه در مورد تشدید تحریم های علیه این کشور جدی هستند.

آنگلا مرکل روز پنج شنبه (27 اوت) از احتمال تحریم بخش های مالی و انرژی اقتصاد ایران خبر داده بود.

دولت وی تایید کرده است که دیپلمات های ارشد کشورهای گروه (1+5) متشکل از آلمان، فرانسه، آمریکا، روسیه، چین و بریتانیا، روز چهارشنبه (4 سپتامبر) در نزدیکی شهر فرانکفورت آلمان برای بررسی وضعیت مناقشه اتمی ایران دیدار خواهند کرد.

دولت آمریکا نیز هشدار داده است که دولت ایران تا پایان سپتامبر برای پاسخ به پیشنهاد مذاکره با گروه (1+5) فرصت دارد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، می گوید که در غیر این صورت در سیاست دولتش برای مذاکره اتمی با دولت ایران بازنگری و برای تشدید تحریم ها علیه ایران تلاش خواهد کرد.

دولت ایران که برنامه های اتمی خود را صلح آمیز می داند، می گوید که تسلیم تحریم ها و فشارهای بین المللی نخواهد شد.

همزمان خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد که آقای سارکوزی پس از دیدار با خانم مرکل گفته است که مردم ایران مستحق رهبران بهتری هستند.

بنابه این گزارش او گفت: "مردم ایران مستحق چیزی بهتر از رهبران فعلی خود هستند. می خواهم بگویم که ما چقدر جسارت مردم ایران را تحسین می کنیم."

آقای سارکوزی قبلا گفته است که در سلامت انتخابات ایران تردید دارد.

وی روز 26 اوت در اشاره به برنامه اتمی ایران و انتخابات آن کشور گفت: "آن ها همان رهبرانی هستند که در ایران می گویند برنامه اتمی صلح آمیز است و انتخابات صادقانه برگزار شد. چه کسی می تواند آن ها را باور کند؟"

فریدون رخشان - ایران - تهران
خانم مرکل تحت تاثیر فضا سازی صهیونیست ها قرار گرفته و خود را جر می دهد و هزیان می گوید و آقای سارکوزی هم قبل از انتخابش بعنوان رپیس جمهور عامل و منبع موساد بوده و نشغار کننده سیاستهای دیکته شده اسراپیل جنایتکار است. واقعاْ مردم آلمان و فرانسه چه بدبختی سر این دو نفر می کشند. کشورهای استعمارگر و استکباری بدانند که هیچ غلطی نمی توانند بکنند و مسایل داخلی ایران ربطی به اجانب ندارد. شما اگر راست می گویید به مردم و اقلیت های داخل کشور خودتان برسید ....
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
مطمئن باشید این را بهانه ای میکنند تا سوبسید بنزین را حذف و قیمت آنرا افزایش دهند.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
فریدون رخشان - ایران - تهران!! هیچئ نمیکشن در صلح و صفا هم دارن زندگئ میکنن. قانون هم دارن مثله اربابائ اسلامئ تو نیستن که یکئ به چشمشون برنج پاک میکنه یه چشم دیگه الو میچینه. درضمن اگه سارکوزئ مامور موساد شما خودتو ناراحت نکن, چون رئیس جمهورت مموتئ هم یهودئ .
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

assyria_power - امریکا - مدستو
فریدون رخشان - ایران - تهران! نمیدونم چرا همه چیز رو به یهویها نسبت میدی. انقدرکه اعراب دشمن ایرانی هست اسرایل نیست. فعلا که رهبرت که مسلمان وشیعه هست داره اسلام که همون تجاوز وغارت وکشتار هست رو نشون میده. در ضمن کدوم کشور تو تا حالا رفتی? که داری راجبشون قضاوت میکنی.با این حرفات که همش بوی اخبار جمهوری اسلامی رو میده سایت رو به .... خوبه بجای فریدون دنبال یه اسم قرانی واسه خودت باشی از لج یهودیها.lol (:
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
kamia1 - المان - کلن +assyria_power - امریکا - مدستو . عشق من وطن و مردمم است و هر قدرت خارجی بخواهد تعرض یا تهدید یا تحریمی را علیه مردم اعمال کند نه تنها مخالفت می کنیم بلکه به موقعش تلافی می کنیم. شما مثلاْ خیر سرتان ایرانی هستند که از تحریم مردم ایران استقبال می کنید من متاسفم که احتمالاْ هویت ایرانی دارید ولی شرف و غیرت ایرانی ندارید چون اگر داشتید می دانستید که وقتی تحریمی علیه یک کشور صورت می گیرد فشار مستقیاْ به مردم آن کشور می آید و حکومت چون پول و قدرت دارد گلیم خود را از آب بیرون می کشد . از طرفی مگر در برنامه ها و همکاری های این سران با صهیونیستها شک دارید !! ما الان هرچه می کشیم از این اسراییل متجاوز و غاصب است. مگر اظهارتمسیولین اطلاعاتی و امنیتی اسراییل ( افرایم هالوی و مییر داگان) را ندیدید که می گفتند انتخاب احمدی نژاد به نفع اسراییل است چون اگر موسوی انتخاب می شد برنامه ها و طرحهها ما در منطقه پیش نمی رفت و .. لطفاْ در اظهار نظر خود تجدید نظر و دقت نیشتری بکنید. (مسایل داخلی ایران بالاخره حل می شود و من هم ناراحت هستم که مردم آسیب دیدند)
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

persepolis2 - ایران - تهران
فریدون رخشان - ایران - تهران. من احساسات وطن دوستانت را تحسین می کنم.ضمنا اینهمه هیاهوی خارجی ها فقط بخاطر انرژی هسته ای نه بخاطر مردم ایران است!!!در واقع خارجی ها فقط بفکر منافع خودشان هستند تا مردم ایران.نکته عجیب تر این است که آلمان که سابقه موضعگیری های تند علیه ایران را نداشته است یهو مانند اوباش برای مردم ایران رعب و وحشت می آفریند.شاید مرکل میخواهد که برای انتخابات حزبی اش رای جمع کند ولی کور خوانده است که ایران جای تسویه حسابهای حزبی خارجی ها نیست.اگر آلمان صادق است پس چرا اون هفته که ژاپن اعلام کرد که میخواهد پلوتونیم خود را به بمب هسته ای تبدیل کند صدایش در نیومد؟این سیاست تبعیض آمیز و دو بام و یک هوای خارجی ها تا کی؟ننگ بر آلمان نازی و فاشیست.تازه بر اساس گزارش آژانس 40 کشور دنیا بدنبال بمب اتمی هستند(برزیل قزاقستان کره جنوبی تایوان و...) ولی اینها تنها زورشان به ایران می رسد!!!..این هیچ کمکی به عدم اشاعه هسته ای در دنیا نمی کند!!!موفق باشید.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.