جلالی: صادق لاریجانی بر آزادی تعدادی از بازداشت‌شدگان تاکید کرد

جلالی: صادق لاریجانی بر آزادی تعدادی از بازداشت‌شدگان تاکید کرد

کاظم جلالی، نماینده مجلس ایران و سخنگوی کمیته ویژه بررسی وضعیت بازداشت شدگان اخیر گفت که صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه در دیدار با اعضای این کمیته بر ضرورت آزادی سریع عده ای از بازداشت شدگان و مجازات عوامل حوادث کوی دانشگاه و کهریزک تاکید کرده است.

آقای جلالی خبر داد که آقای لاریجانی گفته است که باید با تخلفات و ظلمهایی که در ماجرای کهریزک و کوی دانشگاه انجام شد با جدیت برخورد شود و دستگاه قضایی با تمام توان و جدیت برخورد خواهد کرد.

آقای جلالی همچنین گفت که آقای لاریجانی "ضمن برخورد با مسببان حوادث پس از انتخابات که در اصل آبروی نظام را خدشه دار کردند و باید با آنها برخورد قاطع قانونی صورت گیرد بر حفظ حقوق شهروندی تاکید کرد."

او افزود: "هم چنین آیت الله لاریجانی بر اجرای دقیق آیین دادرسی کیفری در روند دادرسی در محاکم قضایی و متهمین مربوط به حوادث بعد از انتخابات تاکید کرد."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، کاظم جلالی با اشاره به نامه مهدی کروبی به رئیس قوه قضائیه در خصوص آمادگی آقای کروبی برای ارائه مستندات آزار جنسی و تجاوز به بعضی از بازداشت شدگان وقایع بعد از انتخابات ایران، گفت: "ما مطلع شدیم در پاسخ به نامه کروبی گروهی از قوه قضاییه تیم سه نفره‌ای که مسوولان عالی رتبه قضایی هستند مامور شده‌اند مسایل مربوط به نامه را بررسی کنند."

آقای جلالی گفت: "البته امیدواریم که آقای کروبی مستندات خود را در اختیار این کمیته 3 نفره قوه قضاییه قرار دهد، اما تاکنون مستنداتی ارایه نشده است تا اگر چنانچه تخلفی شده با متخلفان برخورد جدی شود."

به گفته ابراهیم رئیسی نامه آقای کروبی در باره تجاوز در هیات ویژه قضایی بررسی می شود

پیشتر ابراهیم رئیسی، معاون اول قوه قضائیه ایران اعلام کرده بود که هیئت ویژه قضائی نامه مهدی کروبی نامزد معترض به نتایج انتخابات در باره آزار جنسی و تجاوز به برخی بازداشتی های وقایع بعد از انتخابات را بررسی می کند.

صادق لاریجانی، روز شنبه 7 شهریور، با صدور حکمی این هیت ویژه را برای رسیدگی به پرونده های مرتبط با وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور تشکیل داد.

این هیئت سه نفره را ابراهیم رئیسی، معاون اول قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور و علی خلفی، مشاور رئیس قوه قضائیه تشکیل می دهند.

آقای محسنی اژه ای در زمان بروز اعتراضات علیه نتیجه انتخابات وزیر اطلاعات بود و در این سمت، اعتراض کنندگان را به ایجاد اغتشاش و نا امنی متهم می کرد.

رئیس قوه قضائیه در حکم خود از این سه مقام خواست که "بر کلیه مراحل رسیدگی اعم از تحقیقات دادسرا و محاکمات دادگاهی، ضمن رعایت کلیه ضوابط قانونی و حقوق متهمین نظارت مستمر به عمل آورده و مراتب را به اینجانب گزارش نمایید".

آقای رئیسی گفته است که هیات ویژه در کمتر از 48 ساعتی که از تشکیل آن گذشته با عباس جعفری دولت آبادی دادستان جدید تهران دیدار کرده و امروز با رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح جلسه دارد.

به گفته آقای رئیسی، این هیات به دنبال آن است که در مرحله تحقیق، دادسرا و دادگاه اقدامات قانونمند باشد و "تاکید ما به دادستان، رئیس دادگاه، و در بخش تحقیقات رعایت کامل قانون و رعایت حق و عدل در این رسیدگی هاست."

jigili - ایران - تهران
مرگ بر خامنه ای
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

juvel - نروژ - اسلو
حالم از تک تک شما اخوند های اشغال به هم میخوره / فقط همین. مرگ بر هر چی اخونده. فقط به امیده روزی که ببینم شما کثافتها رو دارند قتله عام میکنند.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
سرزمین زرتشت و کورش به دست چه کسانی افتاده است
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
یک اخوند خوب یک اخوند مرده است.لعنت به هرجی اخونده
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
مسلمانم، مسلمانم، غلامم من، غلامم ..... غلام این و آنم من، غلام تازیانم من. از این مادر، از این خواهر، از این همسر و دختر، کنیز سازم ز بهر تازی رهبر. من ایران را تباه سازم، از برای تازی دد سر ،،،،،، مسلمانم، مسلمانم که نادان تر از نادانم. پرستم مرده تازی را، پرستم دشمن ایران دیرین را،،،،،، مسلمانم، چو نادانم، مسلمانم. مسلمانم که نادانم، مسلمانم که خوب و نیک خود هرگز نمی دانم، مسلمانم، مسلمانم. من از آن خشک مغزانم، مسلمانم، مسلمانم ،،،،،،، من از آن خشک مغزانم، مسلمانم، مسلمانم
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

sangdel - انگلستان - لندن
سخنانی که هیچگاه پخش نشد. https://www.youtube.com/watch?v=g_E0aJtpP0U
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
باید زندانی ها را قبل از ماه مبارک رمضان و یا قبل از انتصاب لاریجانی به دستگاه قضا آزاد می کردند . نزدیک عید فطر معمولاْ بر اساس عرف تعدادی از زندانیان محکوم شده دزد و قاچاقچی و .. همه ساله آزاد می شوند واقعاْ این حرکت ها یک نوع خود زنی بود و افت دارد که ما با خودمان چکار کردیم... امیدوارم افراد هر چه زودتر آزاد شوند.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
IranBozorgMehr - ایران - اهواز,!! براوو عجب شعرئ
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
فریدون رخشان - ایران - تهران . واقعاْ این حرکت ها یک نوع خود زنی بود و افت دارد که ما با خودمان چکار کردیم.. امیدوارم افراد هر چه زودتر آزاد شوند.!!!!!!!!!!!!!! . افت دارد یا جواب سختی دارد؟ شماها که خدا ندارید. شرم کنید تا کی خود فریبی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

zelat napazir - ایران - تهران
در حالیکه شیخ مهدی کروبی برای راهپیمایی روز قدس ، کودتاگران را تهدید کرده است و سید حسن خمینی نیز حاضر به لغو سخنرانی خاتمی در شب قدر نشده است اخبار نگران کننده ای به گوش می رسد . خبر نخست احضار شیخ مهدی کروبی. امشب اخبار سراسری ساعت ۲۱ ( شبکه اول) از احضار کروبی به دادگاه به عنوان مطلع خبر داد . بازپرس پرونده ( گویا شعبه ۱۳ ) گفت : قرار بوده است امروز کروبی به عنوان مطلع راس ساعت ۱۱ در دادگاه حضور یابد اما نیامده است . اخبار سراسری در ابتدا گزارشی هم در خصوص افشاگری های کروبی ، به صورت جهت دارپخش کرد ، تا زمینه برای صحبت های بازپرس پرونده آماده شود. جــــــــــــــــــــدی بگیـــــــــــــــــــــــــــــــــرید.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

biston - المان - برلین
درود دوستان!هموطنان عزیز در ایران میتوانند..کتاب‌های مهم آموزشی‌ جهت براندازی حکومت کثیف اسلامی را از این سایت دانلود کنند.پیروز باشید! https://zardos.mine.nu/
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
تا کی دروغ و پنهان کاری . نفرین و ننگ به حکومت شیاد و عوامفریب..
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

xabrisham - ایران - اسلو
بزرگمهر.اهواز .کوتاهیه ارتفاعه سقفه ملیت گرائیت مهوعه.برو بابا تو هم ول معطلی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
IranBozorgMehr - ایران - اهواز . مسلمان که نیستی. ولی باقیش رو واقعا درست گفتی. دقیقا اینکاره ای. لوول
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین . هم وطن عزیز سلام . من خواستار آزادی زندانیان آنها شده ام و نگفتم زندانی ها مقصر هستند . چرا شما این چنین اظهار نظر می کنید!!. باور کنید هم زندانیان بی گناه هستند و باید آزاد شوند. و همه آنها خودی هستند و دشمن نیستند. در حال حاضر اورژانسی ترین اقدام آزادی آنها است اگر شما پیشنهاد بهتری دارید لطفاْ پیشنهاد کنید ؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.