هیات ویژه قوه قضائیه نامه کروبی در باره تجاوز را بررسی می کند

هیات ویژه قوه قضائیه نامه کروبی در باره تجاوز را بررسی می کند

به گفته آقای رئیسی، امروز نامه آقای کروبی در باره تجاوز در هیات ویژه قضایی بررسی می شود

ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه ایران اعلام کرده که هیات ویژه قضائی نامه مهدی کروبی نامزد معترض به نتایج انتخابات در باره آزار جنسی و تجاوز به برخی بازداشتی های وقایع بعد از انتخابات را بررسی می کند.

آقای کروبی نامه ای به صادق لاریجانی رئیس جدید قوه قضائیه نوشته بود و آنطور که آقای رئیسی گفته، این نامه از سوی رئیس قوه قضائیه به هیات ویژه قوه قضائیه برای بررسی وقایع بعد از انتخابات، ارجاع شده است.

آقای کروبی در نامه خود به رئیس قوه قضائیه اعلام کرده بود که آماده است مستندات آزار جنسی و تجاوز به برخی از بازداشتی های وقایع بعد از انتخابات ایران را به وی ارائه کند.

دبیر کل حزب اعتماد ملی و نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در عین حال تاکید کرده بود که تحقق این امر مشروط به تضمین امنیت افرادی است که به گفته وی در بازداشتگاه های نیروهای امنیتی مورد تجاوز قرار گرفته اند.

مهدی کروبی پیشتر در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، این اتهام را مطرح کرده بود که به برخی از بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات تجاوز جنسی شده اند.

او در نامه اش به رئیس قوه قضائیه نوشته: "اکنون این آخرین نامه‌ای است که برای دادخواهی از جانب کسانی که بناحق در حوادث پس از انتخابات مورد ظلم و ستم واقع شده‌اند، به حضور جنابعالی ارسال می‌دارم".

وی افزوده است:"...امیدوارم که در طلیعه حضور شما بر مسند ریاست قوه قضائیه، شاهد اجرای عدالت باشیم و دیگر نیازی به این نباشد که مردم بزرگوار و رنج‌دیده ایران به صورت مستقیم مورد خطاب واقع شوند و موجبات تکدر خاطر و ناراحتی آنان بیش از این فراهم آید".

آقای کروبی با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه اعلام کرده بود که حاضر است مستندات تجاوز را در اختیارش بگذارد

مهدی کروبی روز دوشنبه (24 اوت) گزارش شخصی یکی از بازداشت شدگان را منتشر کرد که می گوید در زمان بازداشت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

رئیس قوه قضائیه، دو روز پیش با صدور حکمی هیاتی ویژه را برای رسیدگی به پرونده های مرتبط با وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور تشکیل داد. در این هیات ابراهیم رئیسی، معاون اول قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور و علی خلفی از مشاوران خود، را مامور نظارت بر رسیدگی به پرونده های مرتبط با وقایع بعد از انتخابات کرد.

آقای محسنی اژه ای در زمان بروز اعتراضات علیه نتیجه انتخابات وزیر اطلاعات بود و در این سمت، اعتراض کنندگان را به ایجاد اغتشاش و نا امنی متهم می کرد.

رئیس قوه قضائیه در حکم خود از این سه مقام خواست که "بر کلیه مراحل رسیدگی اعم از تحقیقات دادسرا و محاکمات دادگاهی، ضمن رعایت کلیه ضوابط قانونی و حقوق متهمین نظارت مستمر به عمل آورده و مراتب را به اینجانب گزارش نمایید".

آقای رئیسی گفته است که هیات ویژه در کمتر از 48 ساعتی که از تشکیل آن گذشته با عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران دیدار کرده و امروز با رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح جلسه دارد.

به گفته آقای رئیسی، این هیات به دنبال آن است که در مرحله تحقیق، دادسرا و دادگاه اقدامات قانونمند باشد و "تاکید ما به دادستان، رئیس دادگاه، و در بخش تحقیقات رعایت کامل قانون و رعایت حق و عدل در این رسیدگی هاست."

پیش از این، محمد حسین شاملو احمدی، بازپرس ویژه‌ قتل تهران اخیرا با ارسال نامه‌ای به صادق لاریجانی پیشنهادهایی به او ارائه کرده بود.

او در این نامه موضوع بازداشتگاه کهریزک، "بازداشت‌های غیرموجه و برخوردهای غیرشرعی با برخی افراد بازداشت‌شده و کشته شدن برخی افراد" را ناشی از "تغافل، بی‌درایتی و مسامحه‌ برخی مسئولان" دانسته بود.

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
بفرمایید بعد از برررررسی چه خواهد شد دوستان؟ فحش بدیم؟ شاید با فحش دادن روند بررسی عوض بشه؟ ها؟ میشه؟ جدا از این همه تاتر و پشتک و معلق این ادما خسته نشدید؟!!! میشه جدیتر نگاه کنیم؟ از کجا شروع کنیم؟؟؟ شاد باشید.
دوشنبه 9 شهریور 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
خودشان بخوبی میدانند که موضوع چیست و جریان از چه قرار است و حتی دقیقا میدانند که این دستورات از جانب چه کسانی صادر شده است. قطعا پس از تحقیق(!) دو سه نفر از کارمندان دون پایه را بعنوان مقصرین اصلی معرفی میکنند تا دولت انها را به اسم زندان به نواحی خوش آب و هوا بفرستد!. تنها راه رهائى از چنگال این ددمنشان تازی تبار همانا قیام یکپارچه همه اقشار ملت و بازگشت دستجمعی ایرانیان به دین آبا و اجدادی خود یعنی زرتشتی است.
دوشنبه 9 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
زنده باد کروبی نابود باد دیکتاتور دژخیم
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
به روباه گفتند شاهدت کیست گفت دم من!!!!قوه ی قضائیه یا فضله؟
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
وقتی یک شیخ .ی مثل مصباح یزدی  کثافت ..لواط و تجاوز و شکنجه رابزندانی سیاسی حلال میکنه انسان به این نتیجه میرسه که آنچه در بارهء اسلام لجن شنیده درسته . یا دوتا ازخودشون دهن اینوووراگل بگیرند یا تمام مقبرهها وامامزادههاشونو بزودی خلای عمومی میکنیم . این حرومزاده پاشو از طویله ش فراتر گذاشته و هرلجنی ازدهنش در میاد میگه و اون رهبر...هم صداش درنمیاد .لابد اینها در کتابهاشون خوندن که در زمان محمدهم این فتوا رواج داشته و یزید هم برای گرفتن اعتراف از بازماندگان روز عاشورا چنین فتواپی صادر کرده وگرنه این فتوا یکروزه از .. بزبان این...فاسدالمحارم برای هموطنان شریف ما تراوش نمیکرد . بیگمان این قوانین در مورد امامان و امامزادهها هم از طرف معاویه و ابن زیاد و حارث و دیگر سگ و سگتوله های عرب سوسمار خورخونخوار وحشی با چنین فتواپی صادرشده .هیپت قوهء قضاپیه بجای بر رسی بره سراغ مصباح ضمن رعایت موازین اعتراف گیری از او وزن و بچه هاش ...اقرار بگیره که این فتوارا چه موقع محمد صادر کرده و از کدام درگیری قبیله ای قریش و کفار به اجرا در آمده ؟.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.