افشای سرنوشت سرباز گمشده بعد از ۱۲ سال

افشای سرنوشت سرباز گمشده بعد از 12 سال

انجام آزمایش دی ان ای سرنوشت جوانی را که 12 سال پیش ناپدید شده بود، فاش کرد و معلوم شد این پسر به قتل رسیده است. اکنون مادر مقتول انگشت اتهام را به سوی شوهرش نشانه گرفته و مدعی است این جنایت یک فرزندکشی است.

سرباز ناپدیدشده

روز 16 آذرماه سال 76 مردی به پلیس آگاهی رفت و اعلام کرد پسر 20ساله یی به نام سعید ناپدید شده است. طبق گفته این مرد سعید در حال گذراندن دوران خدمت خود در مراغه بود که بیمار و به تهران منتقل شد. این جوان چند روزی را در بیمارستان ارتش بستری بود تا اینکه پس از بهبود حالش به سمت پادگان خود به راه افتاد اما به مقصد نرسید و هیچ اثری از وی پیدا نشد. بعد از اعلام این گزارش ماموران تحقیقات وسیعی را برای پیدا کردن سعید انجام دادند. پرس وجو از دوستان، اقوام و مسوولان پادگان محل خدمت این جوان از جمله اقدامات انجام شده بود اما هیچ کدام از این تلاش ها حاصلی را به دنبال نداشت و پس از گذشت مدتی پلیس ناامید از پیدا کردن سعید پرونده او را به بایگانی سپرد تا شاید گذر زمان سرنخی را آشکار کند.

دو سال قبل

10 سال از ناپدید شدن سعید گذشته بود و هنوز هیچ کس از سرنوشت وی خبری نداشت. در تمام این مدت مادر این جوان ساکن نروژ بود و نمی توانست برای پیگیری پرونده به ایران بازگردد تا اینکه دو سال قبل زن میانسالی به تهران سفر کرد و خواستار تحقیقات مجدد درباره پسرش شد. کارآگاهان که می دانستند به احتمال زیاد سعید دیگر زنده نیست آلبومی را به مادر وی نشان دادند که عکس متوفیان ناشناس در آن جای داده شده بود. زن میانسال در میان تصاویر چهره فرزند خود را شناخت و گفت شک ندارد این عکس متعلق به سعید است. با بررسی پرونده این جوان معلوم شد جنازه او چند ماه بعد از ناپدید شدنش، سعید در اطراف قم پیدا و به عنوان مجهول الهویه دفن شده بود. همچنین در گزارش پلیس آمده بود کنار جسد چند گلوله سالم و چند پوکه پیدا شده است. با تشکیل پرونده قضایی بازپرس جنایی تهران دستور نبش قبر را صادر کرد و از متخصصان خواست تعیین کنند آیا جسد واقعاً متعلق به سعید است یا مادر او دچار اشتباه شده است. انجام چنین آزمایشی در ایران امکان پذیر نبود. برای همین استخوان های باقی مانده از قربانی به یک کشور اروپایی ارسال شد و بالاخره بعد از تست دی ان ای کارشناسان گفته مادر سعید را تایید کردند.

پرونده جنایی

12 سال طول کشید تا سرنوشت سعید مشخص شود اما این موضوع به منزله پایان تحقیقات در پرونده نبود و این بار محمدحسین شهریاری بازپرس شعبه هفت دادسرای جنایی کارآگاهان را موظف کرد درباره قتل سرباز 20ساله تحقیق کنند. در این بین مادر مقتول مدعی شد قتل توسط شوهرش به وقوع پیوسته است. مادر سعید گفت؛ همسرم به سلاح دسترسی داشت و به احتمال زیاد او سعید را کشته است. هنگامی که کارآگاهان درباره ادعای جدید زن میانسال تحقیق کردند متوجه شدند پسر او از افسردگی شدید رنج می برده و برای همین او فرزندش را طرد کرده بود. در حال حاضر این احتمال وجود دارد که پدر سعید نیز از بیماری پسر جوان به ستوه آمده و او را کشته باشد. به گفته بازپرس شهریاری تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
اگر قرار است هر کس که فرزندش افسرده شد او را رها کند و به خارج برود مثل مادر این سرباز و یا او را بکشد مثل پدر این سرباز، این که دیگر نامش را مادر و پدر نمیشود گذاشت، بیشتر مواقع این خود والدین هستند که موجب افسردگی فرزندان خود میشوند، کاش برای مادر و پدر شدم هم امتحانی، چیزی وجود داشت تا هر بی‌ لیاقتی پدر و مادر نشود.
دوشنبه 9 شهریور 1388

bahareiran - ایران - ایران
یعنی ازمایش د.ن.ا رادرایران نمیشه انجام بشه؟
دوشنبه 9 شهریور 1388

zereshk2005 - کانادا - تورنتو
تا 2 سال پیش احمدی نژاد ادعا کرد داروی ایدز رو کشف کردیم حالا معلوم میشه که تست د ن ا نمیتونیم بکنیم
دوشنبه 9 شهریور 1388

arefam - فرانسه - فرانسه
zereshk2005 - کانادا - تورنتو . اتفاقا منم همینو میخواستم بگم
دوشنبه 9 شهریور 1388

narmila - اتالیا - میلان
این همه ادعا الکی بود
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.