کروبی: در روز قدس قدرت مردم را خواهید دید

کروبی: در روز قدس قدرت مردم را خواهید دید

آقای کروبی عصر شنبه در جمع اعضای حزبش سخن می گفت

مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی روز شنبه در جمع اعضای شورای مرکزی این حزب تلویحا به درخواست های برخی مخالفان برای دعوت مردم به شرکت در راهپیمایی روز قدس پاسخ داده است.

راهپیمایی روز قدس که هر سال توسط دولت سازمان داده می شود امسال ۲۷ شهریور برگزار خواهد شد.

معترضان که دولت تا کنون از دادن مجوز رسمی برای تجمع آنها خودداری کرده و هر گونه تجمع غیررسمی آنها نیز با برخورد شدید نیروهای امنیتی روبرو شده است، معتقدند باید برای ابراز مخالفت با دولت و اعتراض به نتایج انتخابات از فرصت راهپیمایی های دولتی استفاده کرد.

ایده شرکت در راهپیمایی روز قدس توسط مخالفان از چندین روز پیش در سایت های اجتماعی همچون "فیس بوک" و "بالاترین" مطرح شده بود.

اکنون مهدی کروبی آنگونه که بیشتر سایت های خبری نزدیک به اصلاح طلبان در ایران گزارش داده اند، گفته است: "شما در روز قدس نیز بار دیگر قدرت مردم را خواهید دید و متوجه می شوید که مردم از چه فکر و اندیشه ای حمایت می کنند، زیرا مردم به قول شما خودشان می فهمند و درباره آنچه روی داده است داوری می کنند."

این بخش از سخنان آقای کروبی که به راهپیمایی روز قدس مربوط می شود بعدا از سایت "سحام نیوز" پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی برداشته شد.

آقای کروبی علیرغم تهدیدهای تازه رئیس جمهوری ایران همچنان به اعتراض هایش نسبت به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری و چگونگی برخورد با معترضان ادامه می دهد. محمود احمدی نژاد روز جمعه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران خواستار پیگرد کسانی شد که به گفته وی اغتشاشات بعد از انتخابات را سازمان داده بودند. هرچند او از کسی نام نبرد اما بسیاری آن تهدیدها را متوجه میرحسین موسوی و مهدی کروبی دانسته اند.

آقای کروبی در سخنانش همچنین نظریه ای را در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده است که پیش از این نیز برخی معترضان به آن پرداخته بودند؛ اینکه اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات 22 خرداد نه لزوما نتیجه دستکاری در آرا بلکه حاصل اعلام ارقام ساختگی و از پیش تعیین شده است.

او مدعی شد که اصطلاح "تقلب" برای انتخابات صحیح نیست بلکه انتخابات، "سهمیه بندی شده" و بنابراین "سالم نبوده است."

آقای کروبی توضیح داد: "در این انتخابات یک سهمیه بندی صورت گرفت و به هر یک از کاندیداها یک میزان رای اختصاص یافت. برای احمدی نژاد 25 میلیون، موسوی 13 میلیون و برای بنده 300 هزار رای و برای محسن رضایی نیز میزان رای اختصاص یافت که این سهمیه بندی پیامی داشت."

او افزود: "هرچند مسئولانی که چنین برنامه ای را تنظیم کرده بودند به هیچ یک از نتایجی که از آن تقسیم رای مد نظر داشتند نرسیدند و حتی نتیجه ای عکس گرفته شد که بنده در آینده در این باره صحبت خواهم کرد. ولی بنده بدون توجه به این مسائل با قاطعیت به راه خودم ادامه دادم و ما باید در میدان حضور داشته باشیم و نشان دهیم که زنده هستیم."

آینده چه می شود؟

دبیرکل حزب اعتماد ملی در سخنانش به این پرسش اشاره کرد و گفت: "متاسفانه با این شیوه برخوردی که در پیش گرفته شده است به سمت یک چاه ویل حرکت می کنند و هیچ کس نمی داند که سرانجام به کجا خواهیم رسید. هرچه فکر می کنیم نمی توانیم به تحلیل درستی از اتفاقی که افتاده است برسیم و سرنوشت مشخص نیست ولی من امیدوارم که هرچه است به منافع ملی کشور ضربه ای وارد نشود."

آقای کروبی در عین حال افزود: "باید در این دوران سخت پایمردی و ایستادگی کنیم. این روزهای سخت هم به زودی می گذرد."

آقای کروبی که اظهارات او درباره احتمال تجاوز جنسی به بازداشتی های پس از انتخابات خشم بسیاری از محافظه کاران حاکم را برانگیخته است اذعان کرد که مخالفان در شرایط سختی به سر می برند و گفت: "اکنون امکاناتمان بسیار محدود است و بسیار تحت فشار هستیم بسیاری از کسانی که دانشگاهی بودند و یا فعالان سیاسی که از ما حمایت کردند اکنون تحت فشار قرار دارند و در شرایط سختی قرار داریم ولی باید ایستادگی کنیم تا از آن عبور کنیم."

گزارش های منتشر شده در روزهای گذشته حاکی است که سایت "سحام نیوز"، سایت رسمی حزب اعتماد ملی، فیلتر شده و آقای کروبی نیز به این موضوع اشاره کرد: "نباید حوادثی که روز داده موجب انفعال شود بلکه باید نشان دهید که مصمم هستید و از میدان بیرون نمی رویم. بنابراین غم توقیف روزنامه و سایت را نخورید بلکه نشان دهید که با اراده به راه خود ادامه می دهید."

'قضاوت نهائی با مردم باشد'

با وجود آنکه دولت و رهبر ایران می گویند که تقلبی در انتخابات صورت نگرفته و آقای احمدی نژاد با اکثریت قاطع برنده شده است اما دبیرکل حزب اعتماد ملی گفت به نظر او دولت می داند که "مردم" نتایج اعلام شده را قبول ندارند و به همین دلیل از روی "ترس" عمل می کند.

آقای کروبی گفت: "به نظر می رسد که شما بهتر می دانید که مردم حرف هایتان را مبنی بر سالم بودن انتخابات قبول ندارند و پیش بینی می کنید که قضاوتشان متفاوت از آنچیزی است که شما می خواهید."

او افزود: "اگر معتقد هستید که مردم پشتیبان شما هستند پس چرا هر کجا که برنامه ای حتی برای فاتحه ای برگزار می شود مجموعه عظیمی از نیروهای امنیتی و انتظامی سپر به دست در آنجا به حالت آماده باش می ایستند؟".

آقای کروبی نیز همچون محمد خاتمی که چند روز پیشتر گفته بود "به رغم تمام فشارها برای بیرون کردن اصلاح طلبان و عقلای منصف از صحنه، در صحنه می مانیم" بر ادامه فعالیت اصلاح طلبان علیرغم فشارهای وارده تاکید کرد: "این فشارهایی که بر فعالان سیاسی و دانشگاهی وارد می شود نشان دهنده ضعف جناح رقیب است و ما در برابر این فشارها ایستادگی می کنیم و مصمم و با اراده به حرکت در مسیر اصلاحات ادامه می دهیم."

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
درد و بلات بخوره توی سر موسوی فعلا که تو رهبر مردم ایران هستی
دوشنبه 9 شهریور 1388

Anti_diktator - ایران - گرگان
دروووووووووووود بر شیخ اصلاحات... اگه یه مرد تو سیاسیون ایرانی باشه تویی... کارت دسته... number one هستی... دمت گرم...
دوشنبه 9 شهریور 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
ایول شجاعت
دوشنبه 9 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
ببینید دوستان:میبینید این اقا از چی مایه میذاره؟ مطلب دیدن عمیق مسائله و گر نه من نه ایده و ایدئولوژی دارم و طبعا نه ضدیت. با این حرف مردمو برانگیخته میکنه؛ انطرف گود هم یک سری دارو دسته ادمخوار و بربر نشسته تا با تجاوز و قتل راه بندازه. الان هم واسه اقا هورا میکشیم؛ اما 4روز دیگه اینجا با اطلاع از جنایتهایی که شده خدا خدا میکنیم و فحش میدیم. اینطور نیست؟ این وسط عقل کجا گیر کرده معلوم نیست. شاد باشید.
دوشنبه 9 شهریور 1388

sosol - ایران - نیشابور
میترسم این حقه ای برای کشیدن مردم به تظاهرات قدس باشد یا لااقل باعث برداشت اشتباه گردد
دوشنبه 9 شهریور 1388

jannat - ایران - نور
در روز قدس روز حمایت از دشمنان ایران و ایرانی وتروریست های عرب شعار مرگ بر روسیه بزرگترین حامی حکومت علی مفنگی یکدست یادتون نره وزارت خارجه روسیه گفته همه مردم ایران مخالف تجاوز و تعرض روسیه در ایران نیستند موشکهای اس 300 هم اماده برای زرادخانه تسلیحاتی علی مفنگی است دریای خزر هم که پیشاپیش هدیه کردند به پوتین تا به انرژی بسته ای محمود چخان قاتل بگه اره مرگ بر روسیه دشمن ملت ایران
دوشنبه 9 شهریور 1388

fserish - ایران - قزوین
بیایید امسال فطریه را به شماره حسابی که اقایان کروبی و موسوی برای کمک به اسیب دیدگان حوادث بعد از انتخابات اعلام کردند بریزیم
دوشنبه 9 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
درود به کروبی راستش من تصمیم داشتم روز قدس برای اعتراض برم و خیلی از مردم هم این تصمیم رو داشتند ولی تا بحال از رهبران مخالفان این را تایید نکرده بود ولی تایید کروبی مسلما تاثیر زیادی بر این راهپیمایی خواهد داشت و باز هم میلیونها نفر به خیابان خواهند ریخت هرچند رهبران مخالفین هم تحت فشار زیادی هستند و نمی توانند مردم را به صورت رسمی به تظاهرات فرا بخوانند ولی همین تبلیغات تا روز قدس برای حضور میلیونی مردم کافی خواهد بود ...
دوشنبه 9 شهریور 1388

fereshteh nejat - امارات - دبی
جوانان غیور ایران تا قدرت دارید (بگو مرگ بر خامنه ای) ولی تو رو خدا کشت و کشتار راه نندازید .
دوشنبه 9 شهریور 1388

*ali* - ایران - تهران
بازم کسی نمیاد ضایع میشی ها!
دوشنبه 9 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
درود به شرف و غیرت جناب کروبی و تف به شرف و غیرت نداشته جنایکار متجاوز دزد بیناموس .......خامنه ای و دکی و مزدوران.انشاالله روز قدس ملت کار را یکسره میکنند و گدا علی و مزدوران پستفطرت میداند وقتیکه بدست ملت افتادند ملت ایران خواهند کرد آنگاه باید جوابگوی 30 سال جنایت و..... باشند.درود به کروبی شجاع و مسلمان واقعی که در سخترین شرایط در کنار ملت ایستاد و از ناموس و شرف و غیرت و دین ملت دفاع کرد. مشتی آیت الله که جهان شیعه منتظر دستور جهاد در برابر ظلم و جنایات و تجاوزات... بودند خفه شدت و مات را مایوس کردن .آیت الله های ........
دوشنبه 9 شهریور 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
کروبی کروبی حمایتت میکنیم.
دوشنبه 9 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
خاک بر سر ما که,توی روزی که برای اعراب فلسطینی نام گذاری شده, می تونیم اعتراض کنیم!!!!!
دوشنبه 9 شهریور 1388

دیااکو - ایران - تهران
من خیلی متاسف می شم از اینکه بعضیها عملکرد افرادرودر نظر نمی گیرندومیگندکه اینم آخونده.انسان هر دینی ومسلکی که داره ولی وقتی انسان باشه قابل تقدیره واین مردهم که درسن کهولت از آسایش وراحتی خودش گذشته وخودشو در معرض شدیدترین خطرها وتهمتها قرار داده قابل ستایشه. در صورتی که خیلی از ماها اگه زمانی نفع مالیمون یاآسایشمون در همراهی با یک جریان باشه که باهاش مخالفیم ازش نمی گذریم. پس ما کوچولوهااگه نمی تونیم یا نمی خوایم کاری کنیم حداقل به بزرگا توهین نکنیم.
دوشنبه 9 شهریور 1388

ADNAN ŞENSES - امریکا - فولرتون کالیفرنیا
قدرت مردم در رفتن نیست این بار در نرفتن است و ریختن آبروی نداشته نظام در سطح گسترده . به امید الله .
دوشنبه 9 شهریور 1388

mahyar1212 - ایران - تهران
من فدای غیرت بشم ای شیر مرد خطه لرستان. ما نسل هستیم که از اصلمون نمیوفتیم. چند وقتی که ناامیدی در کامنتهای دوستان موج می زنه و مثل این پیرزنا نشستن یا نفرین میکنن یا خدا خدا میکنن دوستان من به اسلام اعتقاد ندارم. ولی به این جمله ایمان دارم خداوند سرنوشت هیچ قومی تغییر نمیدهد مگر ان قوم خودشان بخواهند. ازادی به این راحتیا بدست نمیاد برین تاریخ مطالعه کنید . حق دادنی نیس حق گرفتنی
دوشنبه 9 شهریور 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
روز قدس روز جنبش سبز است و همه برای پیروزی جنبش سبز که آنرا نادیده گرفتند در آن شرکت گسترده و بی نظیری خواهیم کرد و صدای خود را به گوش مسپولان نامسپول و جهان خواهیم رساند.
دوشنبه 9 شهریور 1388

aspiran - ایتالیا - میلان
بهتره کسانی که در راهپیمائی شرکت میکنند از لباس یا کلاه به رنگ سبز استفاده کنند یا علائمی به رنگ سبز همراه داشته باشند تا رژیم این راهپیمائی رو به حسابه خودش نذاره.
دوشنبه 9 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
اقای کروبی ایا مطمن هستید که شرکت میلیونی مردم که به دعوت شما و اقای موسوی صورت میگیرد را این نظام به نفع خود تبلیغ نخواهد کرد و یک هفته تمام برنامه های نیم بند تلوزیون را برای تنویر افکار تعدادی از عوام اختصاص نخواهد داد . مردم میلیونی برای رای به موسوی در انتخابات شرکت کردند نه تنها رای انها دزدیده شد بلکه هنوز هم که هنوزه هرکدامشان اول سخنرانی هاشون به چهل میلیون شرکت کننده در انتخابات اشاره میکنند که برای رای دادن به این نظام امده اند .
دوشنبه 9 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک . دوست عزیز مطمپن باش کروبی و موسوی با هم هماهنگ هستند و هر کدام که یک چند روز سکوت کرد بعد فهمیدیم که منظوری داشته و بعد سابقه انقلابی کروبی از خامنه ای بیشتره برای همین ساده نیست که بهش گیر بدهند . بر عکس موسوی . موفق باشی به امید ایرانی آزاد
دوشنبه 9 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
روز قدس که یک روز جهانیه..چرا این کروبی می خواد که از این روز بخصوص بهره شخصی و حزبی ببره...این کروبی هم کم کم جوش گرفتکیش داره شدید میشه.این روز یک روز جهانیه و مسلمانان در این روز خشم ونفرت خودشون رو از اسراییل نشون میدن...به امید محو همیشگی اسراییل ناخلف و نابودی مکتب صهونیسم خونخوار ......و به امید رسوا شدن حامیان این دیو سفاک....
دوشنبه 9 شهریور 1388

hany - ایران - یزد
منم قراره برم تهران.حتماً شرکت میکنم.دوستانی هم که میگن نظام به نفع خودش بر میداره بدونن که مردم هر کاری بکنن نظام به نفع خودش بر میداره.پس باید تو خونه بشینیم هیچ کاری نکنیم که نظام چه فکری میکنه؟بلاخره خودشون که خر نیستن میفهمن مردم چه شعاری میدن واسه چی اومدن تو خیابون.
دوشنبه 9 شهریور 1388

farid_ghl - ایران - تهران
دوستان من دارم کم کم شک می کنم که دارن بازیمون میدن. چون دیگه تظاهرات معنی نداره ما قبلا اعلام حضور کردیم اگه بخواهیم جنبشمون به جایی برسه باید (اعتصابات)شروع بشه ولی کروبی و موسوی اصلا اشاره ای به این مسئله نمیکنن هنوز روی اجتماعات تاکید دارن با این که می دونن خطرش بسیار بالاست . لطفا نظرتون رو بگید.
دوشنبه 9 شهریور 1388

ashoor - ایران - تهران
i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش. عقل ما سر جاشه تو مزدور لطفا ... شو . مشکل شما ها عمیق تر از این حرفهاست که بشه با این بازی های بچه گانه درستش کنید . مخصوصا اخبار مربوط به تجاوز و کشت و کشتار رو به انواع روشها بین مردم میچرخونن تا ترس و دلهره ایجاد بشه ولی سیاست احمدی نژادی همه جا برعکس عمل میکنه . من که فکر میکنم در نهایت باعث خشم و نفرت مردم بشه.
دوشنبه 9 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
درود بر شیخ شجاع اصلاحات.. همه با هم یکدل و یکصدا در سراسر کشور27 شهریور را به بنام روزی سبز در تاریخ ایران عزیزمان ثبت خواهیم کرد...به همراه داشتن یک نشان سبز ضروریست .. به امید پیروزی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
فیس بوک موسوی : در صورت گروگان گیری هر کدام از سران اصلاحات، وعده ما: انقلاب به سمت آزادی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
کروبی موسوی...حمایتت می کنیم!!!!. فیس بوک موسوی : در صورت گروگان گیری هر کدام از سران اصلاحات، وعده ما: انقلاب به سمت آزادی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
درود بر حجت الاسلام واقعی آقای کروبی،دوستان لطفآبرای شرکت در تظاهرات روز قدس علیه دولت کودتا همگی پارچه سبز و عکس میرحسین و کروبی را بیاورید تا صدا و سیما از این جمعیت به نفع خودش استفاده نکنه،در ضمن مواظب لباس شخصی ها و افرادی که با تفنگ ساچمه ای به مردم شلیک میکنند باشید،دست علی یارتان
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

siavash b - ایران - تهران
علیرضا دادا - امارات - دبی . . رفیق این نظره تویه بیخود نظره خودت رو به دیگران تحمیل نکن. و اما *ali* - ایران - تهران . . تا حالا والا ما که طرفدار جنبش سبز هم نیستیم اما هر وقت این دو تا کسی رو دعوت کردن میلیونی امدن ما چشم داریم میبینیم و تو هم چشم ما نیستی افتاد
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش . نفس نکشیم خوبه؟ اون وقت عقلمون سرجاشه؟اگه نفس نکشیم دار و دسته آدمخوار راضی میشن؟ این دفعه که با دار و دسته اراذل و اوباش به گرمابه و گلستان رفتید لطفا از آنها بپرسید تا ما هم تکلیف خودمان را بدانیم. عذابکم عندالله برادر!
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

jigili - ایران - تهران
دوباره مثل مور و ملخ می ریزن مردم و می کشن نداهای دیگه کشته می شن می ره پی کارش مرگ بر احمدی نژاد مرگ بر خامنه ای مرگ بر جمهوری اسلامی
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
siavash b - ایران - تهران bluestar - ایران - تهران . از جواباتون ممنون جالب بود
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

MedMed - ایران - تهران
دیااکو - ایران - تهران . خمینی هم قبل از انقلاب همینا رو می گفت و مردم می گفتند چه آخوند خوبی.من از کروبی طرفداری می کنم و دمش گرم که تا حالا پا وایساده ولی بالاخره آخونده و به نظر من آخوند خوب وجود نداره یا اگر هم وجود داره خیلی کمه.اما کروبی آخوند خوبی نیست.الان خوبه که طرف مردم رو گرفته و پا وایساده .ولی قبلا خوب نبود.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

shnasahand - دوبی - الاهلی
حتی اگه بریزن مردمو بکشن باز هم به اینکه دنیا بدونه ملت ایران با شعورتر وفهیم تر از اونیه که به ربییس جمهوری اعتماد کن که حتی شعور حرف زدن نداره می ارزه همه با هم با شعار مرگ بر دیکتاتور ونماد سبز در روز قدس
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
kaveh52 - ایران - تهران - خواهش میکنم
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.