واکنش وکیل پدر امیر جوادی فر به سخنان سردار رجب زاده : امیر جوادی فر در بازداشتگاه کهریزک کشته شد

واکنش وکیل پدر امیر جوادی فر به سخنان سردار رجب زاده :
امیر جوادی فر  در بازداشتگاه کهریزک کشته شد

سرمایه : پس از انتشار اظهارات سردار رجب زاده در مورد کشته نشدن کسی در بازداشتگاه کهریزک، صالح نیکبخت وکیل دادگستری و سخنگوی انجمن دفاع از حقوق زندانیان، ضمن تاکید بر اینکه «آقای رجب زاده در چنین مواردی باید سعی کنند مستند و قانونی سخن بگویند»، به «سرمایه» گفت: «غیر از اینکه سخنگوی انجمن دفاع از حقوق زندانیان هستم، وکیل پدر امیر جوادی فر که در بازداشتگاه کهریزک فوت یا کشته شده نیز هستم.» نیکبخت گفت: «براساس سوابق موجود و مدارکی که در اختیار ما است، امیر در ساعت شش بعدازظهر 18 تیر 88 در تقاطع خیابان شهدای ژاندارمری و دانشگاه، توسط افراد لباس شخصی دستگیر شده و مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت و به وسیله همین افراد هم به کلانتری 148 تهران در خیابان انقلاب نرسیده به وصال شیرازی منتقل شد. به دلیل اینکه حال او در اثر ضرب و شتم وخیم بود، ماموران کلانتری او را در ساعت 9 شب به بیمارستان فیروزگر منتقل کردند. در همین موقع خانواده او نیز از موضوع مطلع می شوند. در بیمارستان فیروزگر از امیر، اسکن مغزی گرفته می شود و عملیات لازم جهت بررسی خونریزی داخلی انجام و مشخص می شود هیچ علائمی دایر بر مشکل خونریزی مغزی داخلی مشاهده نشد.»
این وکیل ادامه می دهد: «تنها در عکس های متعددی که از امیر جوادی فر گرفته می شود مشخص می شود امیر از ناحیه آرنج، فک و بینی دارای آسیب دیدگی اساسی است. حدود ساعت 12 همان شب، بیمارستان فیروزگر امیر را ترخیص می کند و با اصرار خانواده و همکاری کلانتری مذکور، امیر به بیمارستان خصوصی لاله واقع در شهرک غرب تهران منتقل شده و در ساعت دو بامداد روز 19 تیر در آنجا بستری و تحت مداوا قرار می گیرد. در ساعت 9 صبح مجدداً امیر توسط متخصصان مغز، اعصاب، داخلی، گوش، حلق، بینی و چشم ویزیت می شود و با توجه به عکس های او مشکل خاصی تشخیص داده نمی شود. متخصصان او را تنها با مجوز مصرف داروی مسکن و یک قطره چشم مرخص می کنند.»صالح نیکبخت با تاکید بر اینکه تمامی مدارک پزشکی بیمارستان لاله مبنی بر سلامتی امیر جوادی فر موجود است، ادامه می دهد: «در ساعت یک بعدازظهر 19 تیر امیر از بیمارستان مرخص می شود و همراه با ماموران کلانتری 148 و خانواده مجدداً به کلانتری تحویل داده می شود. در این کلانتری عنوان می شود که شکایتی از طرف پایگاه مقاومت ف...غ که مقتول توسط آنان دستگیر شده بود، به دست آنان رسیده است.»
صالح نیکبخت می افزاید: «با توجه به این شکایت، در کلانتری 148 از آزادی امیر جوادی فر خودداری می شود و در این کلانتری نامه ای تنظیم می شود که در پی آن امیر در همان تاریخ 19 تیر همراه با ماموران و خانواده اش به پلیس امنیت تهران منتقل می شود. در پلیس امنیت تهران، امیر پس از 15 دقیقه به پلیس پیشگیری واقع در ضلع جنوبی میدان انقلاب اعزام می شود. در نتیجه امیر در همان روز در حالی که بر اساس اسناد پزشکی به جز دررفتگی آرنج و فک- که نتیجه ضرب و شتم لباس شخصی ها بود- در سلامت کامل تحویل پلیس پیشگیری تهران می شود اما با پیگیری های خانواده مشخص می شود در همان روز تا ساعت شش بعدازظهر دستگیر شدگان به زندان اوین یا جایی دیگر منتقل شده اند. خانواده امیر فردای آن روز به زندان اوین می روند اما نام امیر را در لیست 90 نفره دستگیرشدگان 18 تیر که به این زندان منتقل شده بودند، نیافتند.»
نیکبخت ادامه داد: «در پیگیری های بعدی به آنها خبر داده می شود کسانی که از پلیس پیشگیری منتقل شده اند یا به زندان اوین برده شده اند یا به بازداشتگاه کهریزک. با مراجعه خانواده به دادگاه انقلاب متوجه می شوند که نوشته ای در بیرون دادگاه نصب شده مبنی بر اینکه خانواده افراد دستگیر شده در روز 18 تیر، 10 روز دیگر مراجعه کنند. آنها مجدداً در تاریخ 23 تیر به زندان اوین مراجعه می کنند و متوجه می شوند که در فهرست افرادی که در این تاریخ از کهریزک به اوین منتقل شده اند نیز نامی از امیر نیست. سرانجام با پیگیری های خانواده از تاریخ 28 تیر تا سوم مرداد که 10 روز از دستگیری امیر گذشته بود، در ملاقات با قاضی مستقر در دادگاه انقلاب به خانواده امیر گفته می شود که به زودی بازجویی او تمام می شود و با قرار صادر شده توسط قاضی آزاد خواهد شد.
پدر امیر با امید به آزادی او به خانه می رود اما در صبح روز سوم مرداد ناگهان در خانه خود با ماموری مواجه می شود که از او می خواهد به پلیس امنیت شهرری مراجعه کند. پس از مراجعه پدر، او را جهت شناسایی جنازه امیر به پزشک قانونی کهریزک هدایت می کنند. در سالن پزشکی قانونی کهریزک جنازه امیر توسط خانواده شناسایی می شود و مشخص می شود جنازه امیر روز 23 تیرماه یعنی فقط چهار روز پس از اینکه امیر به پلیس پیشگیری تحویل داده شده بود، به این سالن تحویل داده شده است و ظاهراً در این مدت به هر دلیل به خانواده خبر کشته شدن امیر را 10 روز پس از فوت اعلام می کنند.»
نیکبخت ادامه داد: «در برگ پروانه دفن امیر آمده که علت مرگ تحت آزمایش است و در برگ گواهی فوت او قید شده که علت فوت نامعلوم است.» در ادامه، خانواده امیر، اجازه برگزاری مراسم سوگواری نیافتند و پدر امیر به مراکز مختلفی احضار می شود و در آنجا جریان کشته شدن پسرش را توضیح می دهد. سرانجام درباره پرونده امیر جوادی فر سوال این است که اگر امیر تحویل کهریزک نشده، در فاصله روز اعزام از پلیس پیشگیری تا روز تحویل جسد او به پزشکی قانونی کهریزک، امیر کجا بوده است؟ زیرا در روند عادی هر بازداشتی که از یک مرکز پلیس انتظامی به مرکز دیگری منتقل می شود، با نامه رسمی اعزام و در موقع تحویل نیز رسید ارائه می شود، هرچند خانواده امیر جوادی فرد اسناد و مدارک دیگری هم دارند که موید مرگ فرزندشان در کهریزک است.»

صالح نیکبخت وکیل دادگستری با سابقه در انتها به سردار رجب زاده فرمانده پلیس تهران توصیه می کند: «براساس مستندات درباره کشته شدن امیر جوادی فر و افراد دیگری مانند روح الامینی، سردار رجب زاده باید مستند و قانونی سخن بگویند زیرا سخنان ایشان با مستندات پرونده امیر جوادی فر و دیگران همخوان نیست. ضمناً باز تاکید می کنم که تمامی اسناد پزشکی امیر جوادی فر دال بر سالم بودن ایشان در بیمارستان فیروزگر و لاله موجود است.»

dkdk - دانمارک - اسلیش
بالاخره یکروزی میرسه که ظالمان و بیخدایانی که به اسم دین یا خدا عزیزان مردم را به ناحق پرپر کرده اند پای میز محاکمه کشانده شوند مطمئن باشید.حال یا محاکمه مردمی در این دنیا و یا محاکمه عدل الهی که هیچ کس را گریزی از ان نخواهد بود.چرا که خداوند مهربان ممکنه از حق خود گذشت کند اما هرگز خداوند از حق الناس یا همان حق انسانهاست هرگز گذشت نخواهد کرد.بنابراین ظالمان را گریزی نیست از مجازات.
دوشنبه 9 شهریور 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
ای خونخواران بیشرم ببینید چقدر راحت سر بچه مردم رو زیر آب کردند و کسی هم پاسخگو نیست بعد احمقی نژاد پوفیوز میگه کار دشمنه ٫ دشمن شمایید که مثل بختک چسبیدید به این مملکت ٬ ما که زورمون به شما دیکتاتور ها نرسید ٫ شاید ریشه شما رو با نیروی نظامی خارجی بشه خشکوند. بلاخره مرگ یه بار شیون هم یه بار.
دوشنبه 9 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
هرچقدر بیشتر ظلم کنید پایه های خانه عنکبوتتان سست تر می شود.
دوشنبه 9 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
اگه هر کی مسلمونه شب جمعه برای همه شهدای جنبش فاتحه بخونه هر کی هم مسلمون نیست به احترامشون یک شمع روشن کنه . روحشان شاد
دوشنبه 9 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
سایت حزب اعتماد ملی فیلتر شد https://sobhefardaa.wordpress.com
دوشنبه 9 شهریور 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
مرگ بر خامنه اى سفاک. مرگ بر رژیم دیکتاتورى اسهالى. مرگ بر بسیجى. مرگ بر نوکر ولایت وقیح.
دوشنبه 9 شهریور 1388

شیدای تو - هندوستان - بنگلور
هیچ ظلمی پایدار نمیمونه/ چون هیچ ظالمی عمر جاودان نداره.... لعنت بر شما ددصفتان.....آخر تا به کی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 9 شهریور 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
dkdk - دانمارک - اسلیش. عزیز من گرفتاری!!حرفات آخوندیه!!مردم رو به اون دنیا حواله میدی!؟
دوشنبه 9 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
مرگ بر خامنه ای جلاد خون خوار دیکتاتور کثافت و بی همه چیز ... امیدوارم صد برابر بدتر این سر عزیزانش بیاید اون هم جلوی چشم ناپاک شیطانیش بیاید
دوشنبه 9 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
چه چیزی میتوانم بنویسم .......
دوشنبه 9 شهریور 1388

bbayat - آلمان - اشتوتگارت
Anti_diktator - ایران - گرگان. من هم الان این ویدئو را دیدم در جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس این مردک منحوس چنین اراجیفی را بیان کرد که تا مدتی در بهت و حیرت فرو رفتم. آیا مشاوران رئیس جمهور یک کشور یک کودک پیش دبستانی 5 ساله یا سوم دبستان هستند؟این بچه 5 ساله سواد دارد که نامه هم بنویسد ؟آیا زمانی که محمود دهان دروغگویش را باز می کند حتما حتما باید گند بزند؟. اینها نخبگان دولت احمدی نژاد هستند. جا دارد امروز همه از شدت شرم از داشتن چنین رئیس جمهوری ... ؟؟؟؟؟؟؟. لینک ویدئو : https://www.youtube.com/watch?v=UrLUj2HbO7s
دوشنبه 9 شهریور 1388

tara555 - ایران - تهران
نمی دونم چرا واسه تو بیشتر از بقیه دلم شکست و اشک ریختم. شاید به خاطر معصومییت تو عکس آخری که خانواده ات تو بیمارستان ازت گرفتن. شاید به خاطر خواهر و مادری که نداری تا واست اشک بریزن. اما من هر شب واسه آرامش روح همه شهیدان و بخصوص تو دعا می کنم و هر شب از خدا می خوام نمیرم و ببینم روزی رو که مردم این سرزمین عزیزای خامنه ای جلاد رو جلو چشماش تیکه تیکه می کنن. مطمئنم چنین روزی می یاد. پس آروم بخواب امیر و مطمئن باش انتقام خون تو و بقیه شهدا رو خواهیم گرفت.
دوشنبه 9 شهریور 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
گیرم میزنی گیرم میکشی با جوجه های نشسته در اشیانه چه میکنی. با رویش ناگزیر جوانه چه خواهی کرد. بیروزی نزدیک است.....
دوشنبه 9 شهریور 1388

biinam - ایران - تهران
میخواستی نری تظاهرات بچه سوسول.درود بر احمدی نژاد
دوشنبه 9 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
انقدر این جنایتکار ها در مشغله مال اندوزی گرفتار هستند که فقط با تلفن همراه مجوز همه گونه برخورد را صادر میکنند و خود در دفاتر کارشان به فکر معاملات کلان هستند ودر جریان جنایتها فقط از طریق اطرافیان خودشان قرار میگیرند .
دوشنبه 9 شهریور 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
بلوستار-ایران-تهران.اگر میتوانید لطف گرده توضیح دهید اسلام از بدو تولدش تا امروز ایا بوده بدون سلطه و زور شمشیر حرفش را به گرسی بنشاند؟با توحه به اینگه میگوید لا اگراه فی الدین!!!!
دوشنبه 9 شهریور 1388

sascha - امریکا - سن هوزه
msforugh - ایران - تهران حتما دوست عزیز
دوشنبه 9 شهریور 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
biinam - ایران - تهران . بسیجی مفلوک حرفه دهنتو بفهم داری چی میگا...بچه سوسول صد شرف داره تا مفت خوری مثله تو که به خاطر جیرت همش دستمال به دست اربابتی..مرگ بر تو ی مفت خور وامثاله تو واربابای قاتلت..ایشالله خودت رو هم بزودی به درک واصل میکنیم تا معنی سوسولی رو هم بفهمی.
دوشنبه 9 شهریور 1388

طاطا - ایران - ایران
تنها انتقام خون شما عزیزان باعث میشه کمی فقط کمی آرامش پیدا کنیم . هرکدوم ازعزیزانمون که خونشون ریخته شد میتونستند برای جامعه ی آزاد فردای ایران عزیز مفید باشند. ایران عزیز، باید به خودت ببالی که چنین جوانان رشیدو ازجان گذشته ای حاضرند خون پاکشان را برای ابیاری خاک پاکت ارزانیت کنند. همیشه در قلب مایید شما . همراه مایید و لحظه ای فراموشتان نمی کنیم
دوشنبه 9 شهریور 1388

nazanin28 - سوییس - برن
biinam - ایران - تهران . مرگ بر تو و انتری .. اشغال الهی عزای شما پستا به روح خمینئ سگ....>>>>>>>>>>tara555 - ایران - تهران من هم همین حس و حال دارم عزیزم .
دوشنبه 9 شهریور 1388

n.shina - المان - المان
به امید اون روز که تک تک این جانیها با زجر و شکنجه ذره ذره جون بدن.اخ که تماشاش چه لذتی داره. بینام.تهران.ایران.هم بینامی هم بی هوییت.... بسیجی سگ این بچه سوسول ها شرف داره به هزار تا مثل تو و اون ریس جمهور منگول و عقب مونده و رهبر منحرفت.... صبر کن تا از این بلاهای ....هم بیارن.دیگه از روح الامینی که ... نیستی...
دوشنبه 9 شهریور 1388

bashoma - هلند - دلفت
بینام-ایران-تهران.ای بی همه کس بی نام ونشان.باید هم اسمتو بینام بذاری چون تو هم مثل اون احمدی نژاد وامثال او همه... هستید و معلوم نیست .. هستند.مرگ بر شما واون مفت خورهای ادمکش که هیچ بوئی از ادم بودن نبردندو مثل اب خوردن ادم می کشن ولذت میبرند.
دوشنبه 9 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
biinam - ایران - تهران . میخواستی نری تظاهرات بچه سوسول.درود بر احمدی نژاد.............................................................................////////////////////////////////////. خفه بچه ...ی / میاد روزی که تو وامثال تو رو ار ت... آویزون کنن تا دیگه از این .. خوری ها نکنین....
دوشنبه 9 شهریور 1388

niyusha - امریکا - لوسانجلس
امیر جان روحت شاد منتظر باش انتقام تو و بقیه کشته شدگان را از احمدی نزاد کثافت و خامنه ای جنایتکار و بسیجیها ی قاتل میگیریم.روزی میرسه که ناخنهای پا و دستشونو میکشیم زنده زنده میسوزونمشون و تو ای بسیجی.. که حرف از سو سول میزنی منتظر باش و .. شو ... ترسو که اسم ...نمی نویسی منتظر باش بدتر از امیر دلاور و شجاعمون می کشیمت
دوشنبه 9 شهریور 1388

natali2000 - ایران - تهران
مرگ بر انتری نژاد و خامنه ای کثافت .وای که جیگرم کباب میشه واسه این گلهای پرپر شده
دوشنبه 9 شهریور 1388

dkdk - دانمارک - اسلیش
وحید 22 هامبورگ.متاسفم که تعدادی بحدی کوته نظرند که همه چیز را اخوندی میبینند.ممکنه شما بخدا و اخرت ایمان نداشته باشی اما بدون که انسان هرگز بیهوده افریده نشده که بعد هم هزاران ظلم و جنایت بکنه بعد هم بمیره و تمام؟ نه عزیز جان این خبرها نیست.بابت هر بدی جزائی و هر خوبی پاداشی خواهد بود.خدا را شکر که خیلی از انسانها که تقریبا بیش از 4 میلیارد انسان با هر مذهبی به خداوند معتقدند و همین اعتقاد از خیلی گناهان پرهیز میکنند وگرنه دنیا از بدیها کنفیکون میشد.
دوشنبه 9 شهریور 1388

remoni - هلند - آمستردام
بیینام‌تهران‌ایران ، سوسول کسی که مادرشو به رهبر هدیه میده تا پسرش بشه. .. ،تف به قبر رهبر اسهالیت (خامنه ای/خمینی) به امید به دار اویختن تک تکتون.
دوشنبه 9 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
biinam - ایران - تهران . خاک بر...که ترا تربیت کردند ...
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
biinam - ایران - تهران. مرگ بر تو و امثال تو ،مرگ بر تو اسلام نمای مظلوم کش و ظالم پرست،ننگ بر تو بیت المال خور،مرگ بر شما شیعه کش ها،لعنت بر گور اجداد و نیاکانت دعا میکنم به درگاه خدا که گور اموات همفکر های تو هم تو قبر بلرزه،لعنت بر...که انسان ..ضد خدا و ضد اسلام ناب مثل تو را پرورش دادند،نفرین خدا و پیامبر بر شما اسلام نمایان و جنایتکارها که دین را وسیله امرار معاش دنیایی تان قرار دادید،مرگ بر آنانی که امیر جوادی ها را بقتل رساندند،عذلب الهی در هر دو دنیا گریبانگیرتان باد
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
irany awareh - سوید - استگهلم . میدونید گناه اسلام از دید شما چیه؟ اینه که تو شرایط زمان و مکانی زاده شد که برای نابودی پیروانش به روی آنها شمشیر کشیدند و مسلمانان هم مجبور به دفاع از خود شدند. آنها را شکنجه دادند. کشتند. از شهرشان فراری دادند. ولی وقتی عده ای از مسلمانان در روز فتح مکه گفتند امروز روز انتقام است پیامبر گفت امروز روز بخشش است. در فتح مکه خون از بینی کسی نریخت.هیچیک از امامان و پیامبر برای به کرسی نشاندن حرفشان شمشیر نکشیدند و تمام جنگهای پیامبر و امام علی به آنها تحمیل شد.https://iranianuk.com/article.php?id=41120
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.