انتقاد خامنه ای از تحصیل دو میلیون دانشجو در رشته های علوم انسانی

انتقاد خامنه ای از تحصیل دو میلیون دانشجو در رشته های علوم انسانی

رادیو فردا : آیت الله على خامنه اى، رهبر ایران، با ابراز نگرانى از تحصیل دو میلیون دانشجو ایرانى در رشته هاى علوم انسانى گفت: آموزش علوم انسانى در دانشگاه ها منجر به ترویج شکاکیت و تردید در مبانى دینى و اعتقادى خواهد شد.

رهبر جمهورى اسلامى ایران روز یکشنبه با اشاره به تحصیل حدود دو میلیون دانشجو از سه میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجوى ایرانی در رشته هاى علوم انسانى گفت: «این مسئله نگران کننده است زیرا توانایى مراکز علمى و دانشگاه ها در زمینه کار بومى و تحقیقات اسلامى در علوم انسانى و همچنین تعداد اساتید مبرز و معتقد به جهان بینى اسلامى رشته هاى علوم انسانى در حد این تعداد دانشجو نیست.»

آیت الله خامنه اى که در حضور جمعى از اساتید، اعضای هیئت های علمی و روساى دانشگاه ها سخنرانى مى کرد، افزود: «بسیارى از علوم انسانى مبتنى بر فلسفه هایى است که مبانى آنها مادیگرى و بى اعتقادى به تعالیم الهى و اسلامى است و آموزش این علوم موجب بى اعتقادى به تعالیم الهى و اسلامى مى شود و آموزش این علوم انسانى در دانشگاه ها منجر به ترویج شکاکیت و تردید در مبانى دینى و اعتقادى خواهد شد.»

وى از دولت محمود احمدى نژاد، مجلس شوراى اسلامى و شوراى عالى انقلاب فرهنگى خواست تا به گفته او، این موضوع را مورد «توجه جدى» قرار دهند.

رهبر جمهورى اسلامى ایران از مدافعان جدى و سرسخت اسلامى کردن دانشگاه ها و بازبینى در دروس رشته هاى علوم انسانى است که به گفته او از تئورى هاى غربى نشات گرفته و مروج سکولاریسم دینى است.

وى از ابتداى دهه ۱۳۷۰ بارها خواستار اسلامى شدن دانشگاه و مراکز علمى و تحقیقاتى شده است.

مردادماه سال گذشته، محمد مهدى زاهدى، وزیر علوم، تحقیقات و فناورى، اعلام کرد که پروژه اسلامى کردن دانشگاه ها در دستور کار قرار دارد و چندین پژوهشکده آموزشى از جمله «موسسه پژوهشى امام خمینى» که زیر نظر محمد تقى مصباح یزدى اداره مى شود در حال کار بر روى آن هستند.

آقاى زاهدى در همین زمینه «شوراى اسلامى شدن دانشگاه ها» را تشکیل داد و حجت الاسلام «روح الله شاطرى» را به ریاست آن برگزید.

وى در قدم بعدى خود، کمیته «پیگیرى مطالبات مقام معظم رهبرى از وزارت علوم راجع به اسلامى شدن دانشگاه ها» را در وزارت علوم مستقر کرد.

این کمیته در زمینه اسلامى شدن دانشگاه ها «راهبردى» را در شوراى عالى انقلاب فرهنگى به تصویب رساند و در سه حوزه «استاد، متون درسى و دانشجو» کار خود را آغاز کرد.

در همین زمینه، آیت الله مصباح یزدى، از روحانیون بلندپایه محافظه کار جمهورى اسلامى ایران و حامى اصلى دولت آقاى احمدى نژاد نیز در دیدار آذرماه سال ۸۶ وزیر علوم با او خواستار تلاش سریع دولت نهم در زمینه اسلامى کردن دانشگاه ها شد.

زاهدى در پاسخ قول داد که «ظرف پنج سال آینده دانشگاه هاى کشور را اسلامى کند» تا به گفته وى، «با برنامه ریزى هاى منسجم به جایى برسیم که هنگام ورود به دانشگاه حس کنیم به یک دانشگاه اسلامى قدم گذاشته ایم.»

تلاش دولت احمدی نژاد برای اسلامی کردن دانشگاه در حالی دنبال می شود که در چهار سال گذشته دهها تن از استادان رشته های مختلف علوم انسانی اخراج و یا بازنشسته شدند. منتقدان این اقدام می گویند که هدف دولت نهم و دهم، راه اندازی انقلاب فرهنگی جدید و تصفیه دانشجویان و اساتید مخالف است.

«تعبد و تدین دانشجویان»

رهبر جمهورى اسلامى ایران در سخنان روز یکشنبه خود خواستار «گسترش فضاى معنویت در دانشگاه ها» شد و گفت: «هر چه جوانان و دانشجویان داراى تعبد و تدین بیشتر باشند، عمل، رفتار و فکر آنها از آسیب کمترى برخوردار خواهد بود.»

آیت الله خامنه اى «آزادى در نظام اسلامى» را «آزادى واقعى» خواند و ابراز عقیده کرد که «جمهورى اسلامى، آزادى غیر واقعى و مورد نظر غرب را مطلقا قبول ندارد و در این خصوص هیچ رودربایستى هم با غرب نخواهد داشت.»

در این مراسم که عبدالحسین روح الامینى، پدر محسن روح الامینى از کشته شدگان زندان کهریزک پس از نا آرامى هاى ناشى از اعلام نتیجه انتخابات حضور داشت، رهبر ایران به وقایع پس از انتخابات ریاست جمهورى اشاره کرد و گفت: «همه افرادى که در این حوادث دچار آسیب شده اند، بدانند نظام، تصمیم بر مجامله و گذشت ندارد.»

وى افزود: «همانگونه که با افرادى که صریحاً با نظام مقابله مى کنند (نظام) از موضع قانون و حق برخورد مى کند، اگر کار بد و جنایتى انجام شده باشد، با عوامل این اقدامات نیز از موضع قانون و حق، برخورد خواهد شد.»

به رغم گذشت بیش از دو ماه از سرکوب اعتراض هاى خیابانى به نتیجه انتخابات ریاست جمهورى و کشته شدن دهها نفر از معترضان، مقام هاى جمهورى اسلامى ایران هنوز برخوردى با عوامل این حوادث انجام نداده اند.

در حالى که مقام هاى ایران از کشته شدن حداقل ۳۰ نفر در این اعتراض ها خبر داده اند مخالفان مى گویند که سرکوب هاى پلیس ضد شورش و بسیجى ها نزدیک به ۶۹ کشته و چندین نفر مفقودى بر جاى گذاشته است.

 

رهبر انقلاب: آزادی در نظام اسلامی، آزادی واقعی است
آفتاب نیوز : حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آسیبهای وارد شده به برخی افراد در حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری فرمودند: «همه افرادی که در این حوادث دچار آسیب شده‌اند بدانند، نظام تصمیم بر مجامله و گذشت ندارد و همانگونه که با افرادی که صریحاً با نظام مقابله می‌کنند، از موضع قانون و حق برخورد می‌کند اگر کار بد و جنایتی انجام شده باشد با عوامل این اقدامات نیز از موضع قانون و حق برخورد خواهد شد».

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی یکشنبه شب در دیدار جمعی از اساتید و اعضای هیات علمی، نخبگان، و رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با ایشان با اشاره به وظیفه خطیر دانشگاهیان و اساتید دانشگاه برای استمرار و جهش در حرکت علمی کشور تأکید کردند: «یکی از پایه‌های اصلی تحقق پیشرفت و عدالت در دهه آینده، گسترش علم و تعمیق آن در کشور است».

ایشان برگزاری جلسات هر ساله با اساتید دانشگاهها و نخبگان علمی را مظهری نمادین از اهتمام و احترام ویژه نظام جمهوری اسلامی به علم و حاملان علم دانستند و افزودند: «رسیدن کشور به رتبه علمی واقعی خود، نیازمند نهادینه شدن علم و برقراری توازن و تعادل واقعی در رشته‌های گوناگون علمی است».

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت توجه بیش از پیش به پژوهش خاطرنشان کردند: «پژوهشها باید تابع نیازهای واقعی کشور باشد».

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: «انعکاس پژوهشها در مجامع جهانی ضروری است اما نباید ملاک پیشرفت علمی کشور، درج مقالات در برخی مجامع جهانی باشد».

ایشان با اشاره به اظهارات برخی اساتید دانشگاه درخصوص نقشه جامع علمی کشور خاطرنشان کردند: «این سخنان نشانگر این است که تلاش مسئولان مرتبط با مسائل علمی و دانشگاه‌ها درخصوص تهیه نقشه جامع علمی کشور هنوز به مرحله عمل نرسیده و تلاش‌ها نیمه کاره بوده است».

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت توجه جدی و تسریع در ارائه نقشه جامع علمی کشور افزودند: «برنامه‌ریزی کنونی در رشته‌های گوناگون علمی از یک تقسیم عادلانه و منطبق با نیاز کشور برخوردار نیست و این مشکل با ارائه نقشه جامع علمی قابل حل است».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تحصیل حدود دو میلیون دانشجو از سه میلیون و نیم دانشجوی کشور در رشته‌های علوم انسانی تأکید کردند: «این مسئله نگران کننده است زیرا توانایی مراکز علمی و دانشگاهها در زمینه کار بومی و تحقیقات اسلامی در علوم انسانی و همچنین تعداد اساتید مبرّز و معتقد به جهان بینی اسلامی رشته‌های علوم انسانی در حد این تعداد دانشجو نیست».

ایشان افزودند: «بسیاری از علوم انسانی مبتنی بر فلسفه‌هایی است که مبانی آنها مادیگری و بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی است و آموزش این علوم موجب بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی می‌شود و آموزش این علوم انسانی در دانشگاه‌ها منجر به ترویج شکاکیت و تردید در مبانی دینی و اعتقادی خواهد شد».

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: «مراکز تصمیم گیری اعم از دولت، مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی باید این موضوع را مورد توجه جدی قرار دهند».

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با تأکید بر پرهیز از افزایش تشکیلات در بخشهای مربوط به مسائل علمی خاطرنشان کردند: «باید بجای افزایش تشکیلات، تشکلها و سازمانهای موجود را تقویت و کارآمد کرد و در وزارت علوم و دیگر مراکز از انسانهای عالِم، انقلابی، شجاع و خوش فکر، بهره گرفت».

ایشان لزوم تسهیل ارتباط وزارت علوم و شورایعالی انقلاب فرهنگی با نخبگان علمی و استفاده از نظرات آنان را نیز مورد تأکید قرار دادند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: «حمایت از دانشگاهیان سیاست همیشگی نظام جمهوری اسلامی است اما از دانشگاهیان نیز انتظار است که در سایه این حمایت معنوی و مادی، خود را حقیقتاً در قبال نسل دانشجو، آینده علمی کشور و اصلاح نظام آموزشی مسئول بدانند و حضور خود را در دانشگاهها تقویت کنند».

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اهتمام به گسترش فضای معنویت در دانشگاهها خاطرنشان کردند: «هرچه جوانان و دانشجویان دارای تعبد و تدین بیشتر باشند، عمل، رفتار و فکر آنها از آسیب کمتری برخوردار خواهد بود و جامعه بهره بیشتری از آنان خواهد برد».

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل اخیر بعد از انتخابات ریاست جمهوری افزودند: «این مسائل، کشور را در معرض یک آزمون سیاسی تعیین کننده قرار داد و نظام جمهوری اسلامی به دلیل ظرفیت بالای خود توانست بر این مسائل فائق آید».

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: «بروز چنین حوادث و مسائلی برای نظام جمهوری اسلامی چندان خلاف انتظار نبوده و نیست و دلایل آن هم رسالت نظام اسلامی و وجود آزادیهای مختلف در چارچوب اسلام در جامعه است».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه اعتقاد نظام اسلامی به آزادی، یک مسئله واقعی و غیرتاکتیکی است، افزودند: «آزادی در نظام اسلامی، آزادی واقعی است که در چارچوب اسلام تعریف شده است و جمهوری اسلامی، آزادی غیرواقعی و مورد نظر غرب را مطلقاً قبول ندارد و در این خصوص هیچ رودربایستی هم با غرب نخواهد داشت».

ایشان در تبیین وظیفه قشرهای مختلف بهنگام بروز حوادثی همچون حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کردند: «قطعاً انتظاری که از اساتید دانشگاهها در این جنگ و مبارزه نرم می‌رود فراتر از انتظاری است که از دانشجویان وجود دارد».

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: «دانشجویان افسران جوان این جبهه هستند که ضمن دارا بودن فکر، عمل و بصیرت در صحنه نیز حضور دارند و با آزمودن صحنه در چارچوب کار می‌کنند اما اساتید دانشگاه‌ها فرماندهان جبهه جنگ نرم هستند».

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: «فرماندهان این جبهه باید با شناخت مسائل کلان، شناسایی دشمن و کشف اهداف او، طراحی کلان انجام دهند و براساس این طراحی حرکت کنند».

ایشان افزودند: «استادی که بتواند این نقش را ایفا کند، استادی شایسته برای حال و آینده نظام جمهوری اسلامی خواهد بود».

رهبر انقلاب اسلامی مهمترین وظیفه اساتید را در شرایط کنونی، بالا بردن قدرت تحلیل دانشجویان و ایجاد فضای امید، نشاط، و کار علمی در دانشگاهها دانستند و افزودند: «باید درست در جهت مخالف برنامه دشمن که به دنبال ایجاد فضای یأس و ناامیدی در دانشگاهها است، حرکت و محیط درس و دانشگاهها را فضای امید به آینده کرد».

حضرت آیت الله خامنه‌ای یکی دیگر از وظایف دانشگاهها و اساتید را میدان دادن به اظهار نظر دانشجویان برشمردند و تأکید کردند: «بهترین زمینه برای ایجاد فضای اظهارنظر آزاد، تسریع در راه اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاهها است».

ایشان افزودند: «اگر بحثهای تخصصی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و حتی فکری و مذهبی در محیط‌های سالم و با حضور افراد توانمند در بحث، انجام شود، ضایعات کشاندن اینگونه بحثها به محیط‌های اجتماعی بوجود نخواهد آمد».

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به آسیب‌های وارد شده به برخی افراد در حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری افزودند: «همه افرادی که در این حوادث دچار آسیب شده‌اند، بدانند نظام، تصمیم بر مجامله و گذشت ندارد و همانگونه که با افرادی که صریحاً با نظام مقابله می‌کنند از موضع قانون و حق برخورد می‌کند، اگر کار بد و جنایتی انجام شده باشد، با عوامل این اقدامات نیز از موضع قانون و حق، برخورد خواهد شد».

در پایان این دیدار نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای اقامه شد و سپس حاضران روزه خود را به همراه رهبر انقلاب اسلامی افطار کردند.
LiliRose - کانادا - تورنتو
تعدادی از مدارس دخترانه را که به حوزه واگذار کردند٬خوب یک دفعه در دانشگاهها را هم تخته کنند.کاملا هم حق با خامنه ای است در ایران نیاز به قاضی و وکیل و .. نداریم فقط آخوند باشه کافیه.با سایر دنیا هم ارتباطمون قطع خواهد شد پس خود به خود رشته های زبان هم بی مصرف می شوند. یک سخنرانی از خمینی شنیدم که می گفت ما در ابتدای کار بلد نبودیم چه کار باید بکنیم.اگر می دانستیم اوضاع اینجوری نمی شد:حالا خامنه ای دقیقا می دونه چه طور یک فرهنگ چند هزار ساله رو نابود بکنه که دیگه مردم دنیا فکر کنند ایران خارج از پرشیاست.
دوشنبه 9 شهریور 1388

ali-vienna - اتریش - وین
میررررررررررررررررررررررررررررره
دوشنبه 9 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
رهبر فرزانه بجای این در افشانی ها تیزی در می کردند بهتر بود
دوشنبه 9 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
تو یکی فعلا خفه کار کن.
دوشنبه 9 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
نکنه میخوای بگی از علم هم سرت میشه پشمک
دوشنبه 9 شهریور 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
این بی همه چیز میخواد به سرعت هر چه تمام تا قبل از مرگش نیمچه ابروئی که از ما بآزحمت 30 ساله ما بجا مانده از بین ببرد . خمینی اصالت ما را زیر سوال برد و این کثافت نابودمان خواهد کرد. چاره کار نابودی خامنه ای و نظام جمهوریه اسلامیست. هموطنان پس چرا عده ای حمایتش می کنید. نسل منه 49 ساله نسل سوخته ایم و جگرم میسوزه برای فرزندانمان و کسانی که با چشمانتان شاهد منزوی شدنشان در عرصه جهانی هستید.فقط باید اگاه سازی کرد و نا فرمانی مدنی.
دوشنبه 9 شهریور 1388

M uk - انگللیس - منچستر
یک کلام از مادر عروس
دوشنبه 9 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
راست میگه انقدرازادی هست که دختروپسر رودستگیرمیکنند تامیتونند بهشون تجاوز مکنند بعدمیکشند بعد بااسیدمیسوزنند سپس بدون . اینکه اب از اب تکان بخوره شبانه دفن میکنند ازنظر علی شیره ای مزدور گدازاده که نه کفتارزاده ازادی درحکومت اسلامی یعنی این جنایت ها .
دوشنبه 9 شهریور 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
کثافت دراکولا مرگ بر تو و اون دینه کثیفت
دوشنبه 9 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
ااااااای ی ی واااای می فرمایند چون اسلام در ذهن بچه های ما نمی رود پس در دانشگاه را تخته کنید که خدای نکرده کسی به اسلام شک نکند!!! از تهران تا آلاسکا طویله بسازند باز هم دم این گوسفند بیرون می ماند!
دوشنبه 9 شهریور 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
مرتیکه متحجر کثافت. بیشرف بى همه چیز. یکباره بگو طالبان بیان به ایران حکومت کنن دیگه. حیوون کثیف. مرگ بر خامنه اى سفاک. مرگ بر رژیم دیکتاتورى اسهالى. مرگ بر بسیجى. مرگ بر نوکر ولایت وقیح.
دوشنبه 9 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
اینطرف اینقدر احمقه که نمی فهمه ایرانی ها چی فکر میکنن. نمیفهمه که ضرری که خودش و شاهزاده مجتبی به دین اسلام زدن حتی اگر تمام دانشجویان ایرانی علوم انسانی بخونن به اون اندازه نمیشه.
دوشنبه 9 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
علی چکه ای وقت پوشک عوض کردنت هست.
دوشنبه 9 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
آخی! مزاح فرمودند. می‌گمااااااا دوست داری همه برن دنبال گوسفندا تا تو راحت حکومت کنی؟ یکی بگه اصلا این تو چه برحه‌ای از زمان سیر می‌کنه؟ پارینه‌سنگی؟ شاید هم برای سواری گرفتن بیشتر از مردم خودشو به اون راه می‌زنه. چون آخه مگه ممکنه تو عصر ازتباطات و تکنولوژی یک آدم این‌قدر متحجر و کوته‌فکر با‌شه؟ باورش خیلی دشواره. وای بر حال ملت شریف ما که این موجود انسان‌نما در مسند بالاترین قدرت اجرایی قضایی و قانون‌گزاری است.
دوشنبه 9 شهریور 1388

fall - ایران - تهران
کاری نداره که !؟ دانشگاهها رو هم مثل شرکت مخابرات که به سپاه فروختین بفروشین به سپاه !!(‌منتها تحت نظر حوزه علمیه !!! ).
دوشنبه 9 شهریور 1388

sooratak - مالزی - کوالالامپور
کسی که به ما..بود کلاغ ..دریده بود(نقطه چین ها رو خودم گذاشتم که زحمت مسوول بازبینی کمتر بشه!!)
دوشنبه 9 شهریور 1388

شیدای تو - هندوستان - بنگلور
اسلامی تر از شما هم نتوانست (( نوروز )) را از ما بگیره .. هرکاری کردند اعیاد مذهبی را مهمتر از نوروز جلوه دهند نتوانستند .. زنده باد ایران و ایرانی که هرگز رسم و رسومات باستانی خود را فراموش نمی کنند .. البته هیچکس به خوبی همین علی گدا به اسلام گند نزد هااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!مردک متظاهر و ابله .......
دوشنبه 9 شهریور 1388

tiam_asal - ایران - اهواز
اسلام تو سرتون بخوره. بابا جمع کنید بساط این مزخرفات رو. نیستی ببینی سر کلاس بچه ها چطور اساتید مدرس درس های اندیشه اسلامی و وصایای خمینی و ............. را مسخره میکنن و دست می اندازن.
دوشنبه 9 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
این بی همه چیز میخاد مردم با هیچ چیز جز علوم مسخره حیوانی خود سر در نیارند خوبه که همه این درس های علوم انسانی سانسور کردند حال از ترس ر... به وخودشان اگه سانسور نشده بود دیگه چی میشد
دوشنبه 9 شهریور 1388

bbayat - آلمان - اشتوتگارت
Anti_diktator - ایران - گرگان. من هم الان این ویدئو را دیدم در جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس این مردک منحوس چنین اراجیفی را بیان کرد که تا مدتی در بهت و حیرت فرو رفتم. آیا مشاوران رئیس جمهور یک کشور یک کودک پیش دبستانی 5 ساله یا سوم دبستان هستند؟این بچه 5 ساله سواد دارد که نامه هم بنویسد ؟آیا زمانی که محمود دهان گشاد دروغگویش را باز می کند حتما حتما باید گند بزند؟. اینها نخبگان دولت احمدی نژاد هستند. جا دارد امروز همه از شدت شرم از داشتن چنین رئیس جمهوری ... ؟؟؟؟؟؟؟. لینک ویدئو : https://www.youtube.com/watch?v=UrLUj2HbO7s
دوشنبه 9 شهریور 1388

7-aseman - اتریش - وین
مردک قاتل تو را چه به سواد خاک بر سرت با این طرز فکر عقب افتاده ات .میخوای از درس و رشته شون جوانها را جدا کنی مشکل کار و مشکلات دیگه شون را چیکار میکنی.حتما میخوای دانشگاه روزه خونی و ادمکشی راه بندازی. خاک بر سرت پیر سگ برو بمیر .همه دارند پیش رفت میکنند این اقا حسود مرده هم این طوری به خاطر دلش میخواد پیشرفت کنه.نفس اخرت رو بکشی بزمجه
دوشنبه 9 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
همین یکئ رو کم داشتیم !! رهبر تصمیم بگیره کئ باید چئ بخونه. خاک بر سر ما که هنوز هم تحمل میکنیم
دوشنبه 9 شهریور 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
این انتپه چرا نمیمیره که عالمى یه نفس راحت بکشن؟ مگه نمیگن سرطان بدخیم داره؟ سرطانم سرطاناى قدیم.
دوشنبه 9 شهریور 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
شاید این بنده خدا فکر کرده علوم انسانی زیادی به انسانیت مردم رو نزدیک می کنه بعد مسلما کسی که انسان باشه نمی تونه زیر علم ایشون سینه بزنه...
دوشنبه 9 شهریور 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
خفه شوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو
دوشنبه 9 شهریور 1388

neda85 - ایران - تهران
خفه شو جانور متعفن کثیف
دوشنبه 9 شهریور 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
این بابا میخواد قرون وسطی در ایران تگرار بشه .مسحد و دین همه گاره باشند و مردم گور گورانه به تصمیمات انها بله بگویند.
دوشنبه 9 شهریور 1388

ali.kuwait - کویت - کویت
به قول عربا یذهبو
دوشنبه 9 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
خامنه ای به گور اموات خبیثش خندیده. تف به ریش کثیف اسلامی خامنه ای مفسد. ما همه بی دین هستیم و اعتقادی به این اسلامی کثیف عربی حکومت نامشروع اسلامی نداریم. بستن و حتی خذف همیشگی دانشگاهها و مدارس هم کمی به بقای این رژیم ددمنش و انسانستیز اسلامی نمی کند و ما را از اسلام کثیف منزجرتر میکند. نابود باد اسلام ارتجاع سیاه و توحش عربی. مرگ بر ملا و مزدوران کثیف حکومت وقیحان فقیح
دوشنبه 9 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
بهترین کار ..ملا محمد (طالبان ) را بیارن وزیر علوم کنند .انوقت میتوان گفت که دانشگاه های ما رنگ اسلامی مورد نظر اقایون را پیدا میکنند. ما که سالهای اول انقلاب را هنوز از یاد نبرده ایم که ورودی دانشگاه ها عبارت بودند از الاغها.چلاقها و کلاغها .
دوشنبه 9 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
خاک تو سر بابای محسن روح الامینی.دانشجویان محترم علوم انسانی هم توجه داشته باشند از فردا 20واحد دیگر به درس های معارف در دانشگاه ها اضافه می شود!
دوشنبه 9 شهریور 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
خدارو شکر رشته ام انسانی نیست ما کلا یه معارف داشتیم اونم با استاد (همون ملا که معارف درس میده)دعوا م شد سر مزخرف گوییش
دوشنبه 9 شهریور 1388

sophie_tehran - ایران - تهران
این ح...زاده دست بردار نیستا!!!. اینا اصلا میخوان قدرت فکر کردن نباشه!هر چی بیشتر ما بتونیم فکر کنیم به ضرر ایناس!اگه به این بود دوست داشت همه ما کر و کور بودیم.ولی کور خوندی.خیلی سنگینه برات همه کم کم دارن میفهمن چه بلایی دارین سر ما میارن؟
دوشنبه 9 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
برو بمیر چلاق
دوشنبه 9 شهریور 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
حالا ارتباط بین باصطلاح اعترافات سعید حجاریان و آرزوهای این مردک برای نابودی علم در ایران رو بوضوح میشه دید
دوشنبه 9 شهریور 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
جلاد بداند امروز عصر ارتباطات است هر چه ما را از دانستن محروم کنی دنیای ارتباط و اینترنت را نمیتوانی از ما بگیری.به کوری چشم جلاد ما میدانیم وهر روز هم بیشتر خواهیم دانست.ضحاک که در مراسم تنفیذ شیطان بوسه بر شانه اش زد بداند دانستن بیشتر ما مرگ او و مزدورانش است.نابود باد بساط ولایت فقیه.زنده باد آزادی.
دوشنبه 9 شهریور 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
گرگعلی خامنه ای سخت به دنبال اینه که ببینه در کجا در طرح تحمیق مردم اشتباه کرده که مردم الان بیدار و آگاه حق خودشون را می خواهند غافل از اینکه نسل جدید بسیار باهوش به روز و شجاع و تحصیل کرده و مثا نسل قدیم با یک کلمه بهشت و جهنم گفتن انده خر که نمیشه هیچی یک ذره خر هم نمیشه .داروها و وردهای قدیمی هم هیچ اثر بر این نسل نداره و به خاطر بیداری مردممون از خدای نازنین مون به شدت سپاسگزاریم.لطف خدا به مردم بیداری امروز آنهاست همانطور که صدام را کسی فکرش را نمی کرد برود اینها هم خواهند رفت.
دوشنبه 9 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
بله انتقاد کرده که چرا ؟؟؟؟؟. به نظر این رهبررررررررررررررررر بهتره که یا رشته ی حیوانی انتخاب بکنن یا بهتر از اون / برن حوزه گوساله پروری
دوشنبه 9 شهریور 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
خامنه ای شکر زیادی می خوره.
دوشنبه 9 شهریور 1388

iran-azad88 - ایران - تبریز
بابا میخواد بگه من هم رشته علوم انسانی رو هم شنیدم مشاورا چه چیزهایی رو که به این احمق یاد نمی دند
دوشنبه 9 شهریور 1388

سربلند ایران - ایران - تهران
این..خوری ها به تو نیومده!!!!!!!تو همون فیق بخونی بهتره.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
چون اسلام وسیله ای برای سواری از ملت بی مطالعه است مثل سگ می ترسد این پالون را برای سواری از دست بدهد علم و اسلام 2 خط موازی بی نقطه ی تقاطع.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

juvel - نروژ - اسلو
تو برو به منقلو وافوره ت بچس که معلومه خیلی خماری. بقیه کارها رو بسپر به عنتری . خودش به اندازه کافی بلده گ.. بالا بیاره.
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.