والیبال ایران برای اولین بار به مسابقات جهانی صعود کرد

والیبال ایران برای اولین بار به مسابقات جهانی صعود کرد

بازیکنان تیم ایران شادترین نفرات حاضر در ورزشگاه کوماکی ژاپن بودند

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی بازی های جام جهانی ۲۰۱۰ ایتالیا، تیم قزاقستان را شکست داد و به عنوان تیم دوم گروه، بعد از ژاپن، برای نخستین بار به مسابقات جهانی والیبال راه پیدا کرد.

تیم ایران در این بازی با نتیجه ۳ بر یک و با نتایج ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۴، ۲۳ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۶ تیم قزاقستان را شکست داد تا سرنوشت صعود یا عدم صعود این تیم به بازی ژاپن و کره شمالی که چند ساعت بعد از بازی ایران برگزار شد، گره بخورد.

به گزارش سایت رسمی این بازی ها همه بازیکنان تیم ایران هنگام بازی ژاپن با کره جنوبی در سالن حاضر بودند و با هیجان و اضطراب زیاد بازی را دنبال می کردند.

ژاپن، میزبان این بازی ها، در ست اول به سختی و با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ پیروز شد، اما ست دوم را به راحتی ۲۵ بر ۱۶ از آن خود کرد و در ست آخر هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ کار را تمام کرد.

با توجه به این که پیش از این دیدار هم صعود ژاپن به بازی های جهانی تقریبا مسلم بود، شاید خوشحال ترین افراد حاضر در سالن، نه ژاپنی ها، بلکه بازکنان تیم ملی ایران بودند.

تیم ایران در دو بازی اول خود کره جنوبی، از قدرتمندترین تیم های والیبال آسیا، را با نتیجه ۳ بر دو شکست داده بود و در مقابل ژاپن با نتیجه ۳ بر یک شکست خورده بود.

تعدادی از ایرانیان ساکن ژاپن با نمادهای سبز در سالن حضور پیدا کرده بودند

در پایان تیم ژاپن با ۶ امتیاز و ایران با ۵ امتیاز در رده های اول و دوم گروه قرار گرفتند و به بازی های جام جهانی سال ۲۰۱۰ که در ایتالیا برگزار خواهد شد، راه یافتند. این نخستین باری است که والیبال بزرگسالان ایران به مسابقات جهانی راه پیدا می کند.

پیش از این و در گروه دیگر مقدماتی از قاره آسیا هم تیم های چین و استرالیا به مسابقات جهانی صعود کرده بودند.

در پایان این مرحله سیدمحمد موسوی عراقی، به عنوان بهترین مدافع روی تور و میرسعید معروف به عنوان بهترین پاسور مسابقات انتخاب شد.

سرمربیگری تیم ایران را در این مسابقات حسین مدنی بر عهده داشت و اعضای تیم ایران عبارت بودند از مجتبی عطار، سعید معروف، سیدمحمد موسوی عراقی، حمزه زرینی، علیرضا نادی (کاپیتان)، محسن عندلیب، آرش صادقیانی، فرهاد نظری افشار، مهدی مهدوی، آرش کشاورزی، حسام بخششی، محمد محمدکاظم.

msforugh - ایران - تهران
دم ایرانیان ساکن ژاپن با نمادهای سبز رو عشق است
دوشنبه 9 شهریور 1388

mehraeen - ایران - تهران
برای چهارمین بار.
دوشنبه 9 شهریور 1388

$persian$ - ایران - تهران
هیچکس فکر نمی کرد یه روزی نماد سبز بشه کابوس حکومت اسلامیه ایران
دوشنبه 9 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
درود و سلام بر تک تک این ایرانیان وطن پرست. حرکت شما بسیار ستودنی است. کاری که چند صد نفر در کره جنوبی انجام دادند و بازتابی که داشت چیزی کمتر از تظاهرات میلیونی در تهران نداشت. به امید ادامه این حرکات توسط ایرانیان غیور مقیم خارج کشور.
دوشنبه 9 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.