اعتراض به دور جدید ستاره دار شدن دانشجویان در ایران

اعتراض به دور جدید ستاره دار شدن دانشجویان در ایران

سازمان ادوار تحکیم وحدت می گوید که در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها بعضی از دانشجویان علیرغم کسب رتبه های ممتاز از راهیابی به دانشگاه بازمانده اند.

ادوار تحکیم وحدت با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که این دانشجویان در هنگام اعلام نتایج نهایی مردود اعلام شده اند.

مقام های دولت ایران هنوز به این بیانیه واکنشی نشان نداده است.

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی ادوار دفتر تحکیم وحدت در گفتگو با بی بی سی فارسی گفت که تا به حال حداقل 10 دانشجو "ستاره دار" و مردود اعلام شده اند.

به گفته وی، این دانشجویان در مرحله اول رتبه های ممتاز و عالی امتیاز کسب کردند اما در مرحله دوم مردود اعلام شدند.

محمود احمدی نژاد این اتهام که مانع از ادامه تحصیل دانشجویان در مقاطع بالاتر به دلیل مسائل عقیدتی سیاسی شده است را رد می کند.

دانشجویان ستاره دار یکی از بحثهای مناظرات تلویزیونی بین نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود.

محمود احمدی نژاد در خرداد ماه امسال در یکی از این مناظرات در توضیح ستاره دار شدن دانشجویان گفته بود،"مسوولان آموزشی در مقابل قبولی های کارشناسی ارشد یا یک ستاره می زدند و یا دو ستاره. یک ستاره، یعنی شما در آموزش مشکل دارید، پرونده ات کم است یا نقص و اشکال دارد، برو برطرف کن. دو ستاره یعنی شما مشکلی در کمیته انضباطی داشته اید، تخلفی کردید و محکوم شده اید، باید مراعات کنید."

سازمان ادوار تحکیم وحدت این سخنان را رد می کند.

این سازمان تاکید دارد که برخورد با دانشجویان در دوره اول ریاست جمهوری دولت محمود احمدی نژاد تشدید شده است.

سازمان ادوار تحکیم وحدت در بیانیه خود خواهان "بازگشت کلیه دانشجویان ستاره دار به دانشگاه ها و رفع کلیه محرومیت های دانشجویان از تحصیل شده است".

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
سرزمین گل و بلبل ماشالله. (هر دم از این باغ بری میرسد) حالا اینا هم میرن چمنکاری تا سبزاللهی ها و شرکا خوشحال بشن. شعار یادمون نره عزیزان. خصوصا (مرگ). ادامه جنب و جوش جنبش در گرو همین شعارها و فحش و ناسزا گفتنهای ماست. به پییییییش.
یکشنبه 8 شهریور 1388

afraafra - انگلیس - لندن
بیانیه کورش کبیر:. از امشب قبل از خواب شنبه ها صد مرتبه مرگ بر خامنه ای بگویید. یک شنبه ها صد مرتبه مرگ بر احمدی نژاد بگویی. دوشنبه ها صد مرتبه مرگ بر سپاه پاسداران بگویید. سه شنبه ها صد مرتبه مرگ سران نیروی انتظامی و اطلاعات بگویید . چهارشنبه ها صدمرتبه مرگ بر سران بسیجی بگویید. پنجشنبه ها صد مرتبه لعنت بر اسلام بگویید. جمعه ها صد مرتبه مرگ بر نظام جمهوری اسلامی بگویید. باشد که لیاقت پروردگار خویش را دوباره کسب کنید.
یکشنبه 8 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
من در جامه ی یک دانشجو نیستم. سپاهی، بسیجی، ارتشی، دولتی و یا مزدور خصوصی این حکومت نیستم. من هیچ یک از اینهایی که حکومت ننگین اسلامی میتواند به گونه ای بر آنان ستم روا دارد یا به آنان امر به چپاول، تجاوز، کشتار و یا سکوت کند، نیستم. من یک ایرانی ام که هرگز نگذاشته ام این ننگ حکومت مرا وابسته به خود کند. من یک ایرانی هستم. من میدانم برای مبارز بودن باید از همه چیز خود گذشت، از همه چیز، حتا ناموس و جان. آن روز که بدانم، و آگاه شوم که نمی توانم یک ایرانی آزاده باشم، هماننده بسیاری از ترسوها، ناآگاهان و مسلمانان تازی پرست، سکوت کرده و برده ی مزدوران میشوم که دیگر ایرانی نیستم اگر این چنین نادان، ترسو و خیانتکار به خود و مردمم باشم.
یکشنبه 8 شهریور 1388

darius mis - انکلستان - لندن
این سیاست دیگه برای همه رو شده که با ستاره دار کردن بعضی از مبارزان دانشجو بخواهند مانع فعالیت انها بشوند .حالا آقای سوسول از نیشابور و افرادی که مثل ایشان فکر مکنند. که موسوی یا کروبی میتوانند در این بحران خطیر حامی ملت ایران باشند سخت در اشتباه هستند.قدرت اصلی در دست ملت شریف و بزرگ ایران است که به زودی جمهوری اسلامی را با هر جناح و دسته به زباله دان تاریخ خواهد انداخت .
یکشنبه 8 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
IranBozorgMehr - ایران - اهواز - اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید و به هم میهنان خود توهین نکنید.darius mis - جنبش رهبر میخواد
دوشنبه 9 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.