یک روانپزشک : شکست همیشه پلی برای پیروزی نیست

یک روانپزشک : شکست همیشه پلی برای پیروزی نیست


یک روانپزشک با بیان اینکه افراد، برداشت متفاوتی از شکست‌های زندگی خود دارند، گفت:«برخلاف یک باور قدیمی که شکست ‌ا همیشه پلی برای پیروزی هستند، ناکامی‌های زندگی افراد وابسته به نوع نگاه آنها به جامعه تاثیرات متفاوتی را از خود بر جای می‌گذارند و همیشه منجر به پیروزی نمی‌شوند.»

دکتر محمد غدیری در گفتگو با سامانه خبری «سلامت‌نیوز»، تاثیر شکست بر زندگی افراد را وابسته به میزان درک اشخاص از عوامل استرس‌زا دانست و اظهار داشت:« ناکامی‌های زندگی افراد مختلف در شرایط سنی و روحی آنها آثار متفاوتی را از خود بر جای می‌گذارد.»

وی افزود: «برای یک کودک 6ساله و یک مرد 50 ساله، مرگ مادر معنای متفاوتی دارد و نمی‌توان برای هر دو این افراد یک روش درمانی را توصیه کرد.»

این روانپزشک همچنین با رد یک باور قدیمی که هر شکست پلی برای پیروزی است، تصریح کرد:« شدت ناکامی‌های زندگی برخی از افراد به قدری زیاد است که آنها را به سمت افسردگی سوق می‌دهد و دیگر امکانی برای تلاش به سوی پیروزی وجود ندارد.»

وی ادامه داد: «هر اندازه میزان استرسی که فرد شکست خورده تجربه می‌کند بیشتر باشد، امکان برگشت به زندگی عادی برای وی دشوارتر خواهد شد.»

غدیری تاکید کرد:«شکست در فواصل مختلف زندگی معانی متفاوتی دارد و علاوه بر این اشخاص نیز در برخود با مشکلات زندگی رفتارهای یکسانی ندارند.»

وی گفت:«شکست برای فردی که کاری را از دست می‌دهد اما امیدوار به کسب شغل بهتری است پلی برای پیروزی است، اما در رابطه با شخصی که به دلیل رکورد بازار کار، امیدی به از سرگیری شغل جدید ندارد، زمینه‌ای برای افسردگی است.»

این متخصص با عنوان این مطلب که افسردگی نیازمند درمان است،متذکر شد:« فرد افسرده تا زمانی که تحت نظر یک پزشک متخصص به واکاوی دلایل افسردگی خود نپردازد، نمی‌تواند به زندگی عادی خود بازگردد.»

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
روانپزشک روانیترین ادم دنیاست!!! میگه:تو به من از گذشتت و ناراحتیت بگو تا من بهت بگم فروید گفته تو کی هستی!!! به این میگن فالگیر دانشگاه دیده. شاید من اشتباه کنم.اما تنها روانشناس هر کس خودشه.
یکشنبه 8 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
آنکس که خود اندوخته (تجربه) و ژرف نگری در سختی های زندگی را نداشته باشد، چگونه میتواند راهنمای در زندگی دیگران باشد؟ مولوی، حافظ و فردوسی و بسیاری دیگر از بزرگان ایران زمین، راهنماها ، امید بخش به زندگی با مینوی (معنوی) بوده و هنوز هم پس از سده ها می باشند. آین بزرگواران شاید در زمینه هایی اندوخته هایی را نداشته اند، ولی بر همه روشن است که بسیار ژرف نگر بوده اند تا توانسته اند درون و برون آدمیان و آدم نما ها را برای ما نمایان کنند. بسیاری از ما، خود را به کمک این دانشمندانِ همه دان، خود را بازیافته ایم تا توانسته ایم دیگران را هم بشناسیم.
یکشنبه 8 شهریور 1388

ENSAN-ZAMIN - هند - پونا
i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش . این جمله ات خیلی عالیست. ( تنها روانشناس هر کس خودشه.).
یکشنبه 8 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
دوستان خواهش میکنم به حرفم دقت کنید...... من اصلا اعتقاد به این حرف ندارم. من زمانی از همه کس و از همه جا ناامید بودم که با اشنا شدن با کتاب و سی دی راز زندگی ام دگرگون شد. و حالا هر چیزی را که بخواهم فقط با خواست خودم به ان میرسم و یا اونو تغییر میدم. اگر کسی اطلاعاتی خواست با کمال میل در اختیارش می ذارم. باور کنید باور کنید بعد از هر شکستی پیروزیست. به قول بزرگی وقتی دری بسته میشود٫ دری دیگر باز میشود. ولی ما انقدر با حسرت به در بسته مینگریم که درهای باز رو نمی بینیم. بـــــــــــــــــــــــاور کــــــــــــــــــنید به من ثابت شده و تونستم به دیگران هم ثابت کنم
یکشنبه 8 شهریور 1388

parang - سوید - سوندسوال
zananeh - دانمارک - اهوس. خوشحال میشم اگه بیشتر اطلاعات بگیرم مرسی
یکشنبه 8 شهریور 1388

zayanderood - نروژ - برگن
zananeh - دانمارک - اهوس . دوست عزیز جدی میگی‌ ؟ واقعا با خواندن این کتاب انقدر زندگیت عوض شده ؟ من هم این کتابو خوندم به نظرم جالب اومد اما چندان عملی‌ در مورد خودم ندیدم. ممنون میشم ازت اگه در مورد عملکردت بیشتر توضیح بدی .
یکشنبه 8 شهریور 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
zananeh - دانمارک - اهوس . اسم کتاب راز بود؟میتونی یکمی بیشتر توضیح بدهید
یکشنبه 8 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
دوستان حاضرم به تنها فرزندم قسم بخورم که زندگی من همانی شده که خودم به اون فکر میکنم. فقط کافی هست که این رو باور کنید و روزانه به کار بگیرید. البته تا یک مدت کوتاه همه چیز برعکس عمل میکنه دقیقا همانطور که در فیلم توضیح میده.ولی اگر توجه نکنید وبه انچه که گفته شده تمرکز کنید حودتان شاهد این تغییر خواهید شد. مـن با تمام وجودم لمسش میکنم. (البته اگر تنبلی نکنم) من یک ارایشگر هستم و به انهایی که در محیط کارم اشنا شدم و گفتم واونهایی که واقــــــــــــــــعا عمل کردند همه شاهد این معجزه شدند وروز به روز درهای موفقییت برای اونها باز میشه ـــــــــــــــــــــــ CD راز یا SECRET نوشته (راندا برن) رو (که بهتره فارسی اون رو از ایران تهیه کنید) به مدت یک هفته هر روز با سکوت وتمرکز تمام ببینید. ممکن هست بعد از دیدن اون باور نکنید و مثل بعضی از دوستانم بخندید ولی باید بگم این راز فــــــــــــــــــــــقط برای کسانی فاش میشه که خواستن به اون برسن و به کار ببندن.
دوشنبه 9 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
ــــــــــــــــــــــــ بعد از اون شروع کنید به تمرین. ولی سعی کنید اونو هفته ای 2 تا 3 بار ببینید.در صورتی که بیشتر اطلاعات نیاز داشتید بنده با کمال میل حاضرم در اختیارتون قرار بدم :)
دوشنبه 9 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
دوستان من خواهر کوچک شما؛ لطفا از همین امروز تصمیم بگیرید زندگیتون رو تقعییر بدید. در سی دی راز میگه این که الان به سمت شما کشیده شده خودتون خواستید بدون اینکه اطلاعی ازش داشته باشید. پــــــــــس شمایی که این متن رو میخونید اماده تغییر هستید چون خودتون جذبش کردید و به سراغ شما اومده و نه دیگری.........!!!!!!!
دوشنبه 9 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
من اگر بتونم مستقیم با شما وارد بحث بشم؛ مطمئن باشید شما رو قانع خواهم کرد و تمام مسئله رو به شما توضیح خواهم داد.
دوشنبه 9 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
وَلَا تَیأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِنَّهُ لَا ییأَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلَّا الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ. و از رحمت خدا مأیوس نشوید؛ که تنها گروه کافران، از رحمت خدا مأیوس می‌شوند!(یوسف/87)
دوشنبه 9 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.