۷ اثر شگفت انگیز آب بر سلامت

۷ اثر شگفت انگیز آب بر سلامت

۱- افزایش انرژی بدن

شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید، احساس خستگی می کنید، علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن می شود و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می شود.

اگر بدن شما به اندازه ی کافی پر آب باشد، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن، با شدت بیشتری کار کند.

۲-  حفظ تناسب اندام

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و باعث می شود احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنی های پر کالری، آب بنوشید.

همچنین چنانچه شما یک لیوان آب یخ بنوشید، بدن شما بایستی این آب را گرم کند، در نتیجه مقداری از این گرمای مورد نیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد.

۳- کاهش استرس

۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجام فعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آب به همراه داشته باشید، تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.

۴- جلوگیری از گرفتگی عضلات

نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی و پاک سازی سموم از آن ها راحت تر انجام شود. همچنین آب به عنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل می کند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد، می توانید با قدرت بیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.

۵- تغذیه پوست

خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق تر می شوند. نوشیدن آب باعث چاق تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می شود و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند.

۶- بهبود کارکرد دستگاه گوارش

آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود. آب باعث تسهیل حرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن می شود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.

۷- کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه

با کاهش نوشیدن آب، خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجرای ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکل بگیرند، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.

bluestar - ایران - تهران
اگر به کوه میروید همیشه یه ذره نمک و چند تا شکلات به همراه بطری آب با خودتان ببرید. اگر فشارتان افتاد و احساس بیحالی کردید ترکیب این 3 تا به سرعت حالتون رو جا میاره.
یکشنبه 8 شهریور 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
تشکر از اطلاع رسانی مسئولان محترم سایت.
یکشنبه 8 شهریور 1388

faizahmad - افغانستان - هرات
تشکر از مسولین سایت . بسیار موضوع جالبی بود
یکشنبه 8 شهریور 1388

eshghoazadi - ایران - تهران
برای تکمیل نظر bluestar - ایران - تهران - بهتره که یک بسته او آر اس را در یک بطری یک و نیم لیتری آب حل کرده و در کوه پیمایی از آن استفاده کنیم تا املاحی که به واسطه تعریق از دست میدهیم جایگزین شود.
یکشنبه 8 شهریور 1388

fereshteh nejat - امارات - دبی
خیلی جالب بود . ممنون از مسئولان محترم سایت
یکشنبه 8 شهریور 1388

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
اب بسیاری از بیماریهای عفونتی و داخلی را از بین میبرد که منجر به سرطان میشود
یکشنبه 8 شهریور 1388

morid - ایران - بوشهر
صبح قبل از صبحانه یک تا دو لیوان اب بنوشید بطوریکه براتون عادت بشه.انوقت اثرات شگفت انگیز انرا ببینید.
یکشنبه 8 شهریور 1388

sima9 - امریکا - سندیگو
از نظراتbluestar - ایران - تهران وeshghoazadi - ایران - تهران . و مسئولان محترم سایت ممنون واقعا مفید بود
یکشنبه 8 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.