فرمانده سپاه: تعداد کشته شدگان بسیجی از مخالفان بیشتر بود

فرمانده سپاه: تعداد کشته شدگان بسیجی از مخالفان بیشتر بود

فرمانده سپاه گفت مهاجمان به کوی دانشگاه بسیجی نبودند

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران، گفت در درگیری های بعد از انتخابات در ایران در مجموع ۲۹ نفر کشته شده اند که ۲۰ نفر آنها از نیروهای بسیج و نیروهای مردمی با سابقه بسیجی بوده و ۹ نفرشان از "مخالفین و معارضین" بوده اند.

آقای جعفری که روز شنبه ۷ شهریور در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرده بود، گفت: "در حوادث اخیر ۱۳ نفر از نیروهای بسیج و حدود ۷ نفر از نیروهای مردمی که بعضا سابقه بسیجی نیز داشتند، به شهادت رسیدند که نیروهای مردمی در ترورهای کور و نیروهای بسیجی با اقدام از پیش تعیین شده به وسیله زیر گرفتن با خودرو یا با پرتاب سنگ و اشیای مختلف به شهادت رسیدند. از مخالفین و معارضین نیز ۹ نفر کشته شدند که مقایسه این آمار نشان می‌دهد نیروهای امنیتی و بسیج علیرغم گستردگی بالای این حوادث به خوبی متوجه حفظ جان مردم بودند."

این در حالی است که کمیته پیگیری حوادث بعد از انتخابات که میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای معترض به نتایج انتخابات، آن را تشکیل دادند، تعداد کشته شدگان حوادث بعد از انتخابات را دست کم ۶۹ نفر اعلام کرده که اکثریت قریب به اتفاق آنها از مردم معترض به نتایج انتخابات بوده اند. بعضی گزارش های غیررسمی تعداد کشته شدگان را حتی بیش از این تعداد ذکر کرده اند.

فرمانده سپاه پاسداران ایران همچنین درباره حمله به کوی دانشگاه تهران که بامداد دوشنبه ۲۵ خرداد و دو روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت، گفت: "بررسی‌های انجام شده از سوی حفاظت و اطلاعات سپاه نشان می‌دهد که نیروهای بسیجی در این حادثه حضور نداشتند هر چند ممکن است تعداد کمی از بسیجیان که سازماندهی نشده بودند در این قضیه وارد شده باشند ولی در بین نیروهای لباس شخصی و خودسر به ندرت شاهد بسیجیان بودیم و عمده آنها لباس‌شخصی‌هایی بودند که ربطی به بسیج نداشتند."

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، روز چهارشنبه گذشته در دیدار با تعدادی از دانشجویان در مورد حمله به کوی دانشگاه گفت: "در حادثه کوی دانشگاه تخلفات بزرگی انجام شده که پرونده ویژه ای برای آن تشکیل شده تا مجرمان بدون توجه به وابستگی سازمانی، به مجازات برسند."

آقای جعفری گفت پرونده ای برای کسانی که به کوی دانشگاه حمله کرده اند تشکیل شده و احتمال داده که تا پایان این ماه (شهریور) دادگاه این افراد تشکیل شود.

jooli - ایران - تهران
حروم زاده نکبت به خدا ... شما ها حلاله شما هیچی هالیتون نیست غیر از نامردی آخه این مضخرفات را از کجای اون.. در میآری بیشور حیوان صفت
شنبه 7 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
خب غلط کردند بسیجیای اسلحه به دست اون وسط بودند مگر مملکت پلیس نداره که همیشه شماها ولویین تو خیابون ؟ یعنی این همه پاداشش خوبه ؟ پولی که میدهند به شرافتتون می ارزه ؟
شنبه 7 شهریور 1388

saharrr - امریکا - فلوریدا
ای کاش کاش کااااااااش این حرفتون حقیقت داشت!!!! اییییی کااااش هرچی بسیجی ... تو ایران بود میمررد
شنبه 7 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
ما از خدامون است که بسیجیها بیشتر باشه . ولی مارمولک تمام شیشه های کوکاکولا و پپسی و فانتا وووووووو تو ... تمام فرمانده های سپاه و بسیج و نیروی انتظامی دروغ گو
شنبه 7 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
لعنت به دروغگو.. چقدر بئ ابروید شما ها دیگه. رذالت و پستئ تا چقدر? چه توهین بزرگئ به هوش و ذکاوت ایرانئ!! اف به شما کثافتها
شنبه 7 شهریور 1388

mashhabib - کانادا - کبک
اخه اشغال عوضی مفنگی . ان اقا اینقدر... بین پاهای شما نیست که جرات این رو ندارید که یک کلمه حرف راست بزنید ؟؟ شما فقط برای افراد غیر مسلح هارتو پوت میکنید . به موقعش همدیگرو میبینیم.
شنبه 7 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
ترسو که نباید حتما بره تو پستو خونه اشون قائم بشه.اینا ترسیدند. میخوان با این آمارهای دروغ مظلوم نمایی کنند.این گونه آمار دادن از طرف اینا دفعه اول که نیست.و البته آخریش هم نخواهد بود..جالبه که این آمار داره از طرف سپاه داده میشه.معلوم شد که لباس شخصی ها هم از طرف کی میاد..جناب سردار خیلی سه شدها..بیشتر مواظب باشین..
شنبه 7 شهریور 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
بسیجی هم مرده به درک که مرده دست راستشان زیر سر رهبر یک دستشان و اون انتری. به امید خدا بقیه شان هم بمیرند زودتر بگو امین
شنبه 7 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
خدایا خاک بر سرت با اون خلقت کردنت
شنبه 7 شهریور 1388

جنبش سبزایران - ایران - شیراز
درود بر خاتمی ودرود بر موسوی و درود و صد درود بر کروبی چون او بود که کهریزک را تعطیل کرد نه دیکتاتور خامنه ای
شنبه 7 شهریور 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
.. خودتی و اربابت!
شنبه 7 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
تا دیروز که خامنه ای بی ناموس میگفت 40 میلیون به نظام رای دادند اما امروز مزدورش مردم معترض را مخالفین رژیم میخواند!!!! خاک بر سرتان که حکومتی نامشروع دارید و تعداد مخالفینتان بیش از 40 میلیون نفر است. اما مرگ آندسته از مزدورانی که شما ادعای آنرا د ارید یک رحمت برای ملت ایران است به امید نابودی تک تک مزدوران بسیجی و پاسداران کثافت آدمکش و ماموران مزدور جنایتکار پلیس رژیم کثافت اسلامی.
شنبه 7 شهریور 1388

ghoo - ایران - رودسر
آره جان عمت!!
شنبه 7 شهریور 1388

pouriya - ایران - رودسر
اگر چنین بود چرا تا بحال لیست نامهای این مزدوران فرومایه و انسان کش جائی بچاپ نرسیده؟؟؟ مطمئن باشید اگر چنین بود برای این اوباش چنان تشیح جنازه های آنچنانی حسینی راه می انداختند که بیا و ببین.. ننگ و نفرت بر این دین اهریمنی تازی ..
شنبه 7 شهریور 1388

Gharibeh-Ashena - المان - هانوفر
در رابطه با وقاحت و احمدی نژاد در سخنرانی امروزش بی اختیار یاد مطلبی قدیمی افتادم که بیجا نیست گفته شود. در زمانهای گذشته اگر کسی خوانده ویا نوازنده موزیک میخواست بشود میگفتند که طرف مطرب است و مطربی کار پستی بشمار میرفت. فرزند شخصی اصرار داشت که حتما مطرب شود ومخالفت پدر هم نتیجه ا ی نداشت. بلاخره پدر فرزندش را پیش استادی اشنا وامین معرفی کرد. استاد به او اندرز داد که مطرب باید خیلی پررو باشد وگرنه موفق نخواهد شدو چون تو جوان خجالتی هستی بهتر است که درست را ادامه دهی. اما پسر دست بر دار نبود ومیگفت چگونه میتوانم پررو بشوم؟ استاد دید که حرفهای او اثر ندارد وجواب داد که باید با چند نفر ازاذل واوباش همخوابی کند. پس از مدتها پسر دوباره پیدایش شدو استاد پرسید که تا حالا کجا بوده؟ پسر جواب داد با فلانی وفلانکس وفلان شخص و دهها نفر دیگر.استاد جواب داد که تو دیگر بدرد مطربی نمیخوری وبهتر است که ملا بشوی. حالا احمدی نژاد هم کمی زیاده روی کرده و رو دست ملاها زده. این یکی هم که جای خود داره. پس این لباس شخصی ها چه کسانی هستند که هیچ ارگانی انرا نمیشناسد؟
شنبه 7 شهریور 1388

martin moghaddam - المان - بن
چه کم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
شنبه 7 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
ای بی شرف ای جنایتکار به گور خودت اسلامت خدایت که در پستی و دنائت کسی چون شما نیست. ملا-- همکارانش - یعنی راسپوتین اسلام ننگین.
شنبه 7 شهریور 1388

778899 - ایران - شیراز
تو که راست میگی!!!!!!!!!!! ولی شیشه نوشابه... ادم دروغگو.
شنبه 7 شهریور 1388

kamia1 - لمان - کلن
msforugh - ایران - تهران, کجایئ که بازم حوصله ات سر بره , . یه چند تا باره مموتئ کنئ و ما بخندیم. هههههههه . راستئ از قاز قالنگ خبر ندارئ???
شنبه 7 شهریور 1388

maral-sh - ایران - تهران
قوم لوط !. آنچنان در دروغ گفتن حرفه ای شده اند که خودشان هم باورشان شده. یادمان نمیرود باتومهای نیروهای ویژه فقط پا و کمر را هدف میگرفت اما. این بسیجیان عزیز فقط فرق سرها را هدف میگرفتند . چقدر اینها رذل و پست شده اند در مقابل این همه انسان دروغ میگویند. و اسمشان را هم میگذارند مسلمان. اینها شهید ندا اقاسلطان و شهید اعرابی و ... را هم بسیجی نامیده اند!!. لعنت برقوم ظالم لعنت بر قوم دروغگو لعنت بر کودتاچی و عمل کثیفش
شنبه 7 شهریور 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
پس اون پولی که قراره به خسارت دیده های حوادث اخیر بدن رو بین خودشون قسمت میکنند . تف به قبر خمینی دجال.
شنبه 7 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
خوب کاری نداره اگر راست میگوئی ادرس قبراشون بدین تا مردم برن زیارتشون کند . فقد دستم بیفتی مادرت رو بعزا مینشونم . اون فیلم بجه اصفهانی دیدم تا صبح تو مغزم بود
شنبه 7 شهریور 1388

mzeea - ایران - کرج
. اون 1 نفر تصادفی جوانکی بودکه داشت از عرض خط ویژه خیابون انقلاب رد می شد که ماشین یگان ویژه زد بهش از روش رد شد توقف هم نکرداینو از قول رانندمون که روز 30 خرداد ما رو داشت میبرد به طرف اجتماعات اون روز نقل کردم
شنبه 7 شهریور 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
تو که راست میگی دست چلاق علی گدا تو ....ادم دوغگو.
یکشنبه 8 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اشغالها دروغ کار شماست اول انقلاب//استفراغ// هر چرندی را گفتید مردم باور کردند می گفتید 4000 نفر در میدان ژاله کشته شدند که اگر چنین بود همه ی بازماندگان را به تی وی می اوردید برای حقانیت !!!!!!مثل دروغ سینما رکس ابادان و کارهای اکنون شما و دروغهای شاخدارتان دلیل ان///اگر حتی یک بسیجی کشته شده بود حتما خانواده های انها را به تی وی می اوردید و شوهائی شبیه عاشورا تاسوعای کوفتی راه می انداختید اه که چقدر پست و بی شرفید. در ضمن اگر حتی یک بسیجی کشته شده باشد فدای یک موی مادراان ندا سهراب اشکان و دیگر گلها.
یکشنبه 8 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
شهدای ما در بهشت هستند و کشتگان شما سرکوبگران در جهنم.
یکشنبه 8 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
تف به شرفت علی گدا و سپاه چهارپایان
یکشنبه 8 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
kamia1 - لمان - کلن....سلام دوست عزیز ( قاز قالنگ کیه دیگه )؟؟؟؟
یکشنبه 8 شهریور 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
دوست عزیز. ................ msforugh - ایران - تهران . ما از خدامون است که بسیجیها بیشتر باشه . ولی مارمولک تمام شیشه های کوکاکولا و پپسی و فانتا وووووووو تو .. تمام فرمانده های سپاه و بسیج و نیروی انتظامی دروغ گو . ........................................................................................... با این حرفت کاری کردی که دیگه تا عمر دارم لب به نوشابه نزنم. ایول
یکشنبه 8 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
((نیروهای بسیجی با اقدام از پیش تعیین شده به وسیله زیر گرفتن با خودرو یا با پرتاب سنگ و اشیای مختلف به شهادت رسیدند.)) بسیجی کاغذی که با پرتاب سنگ و ضربات لنگه کفش به هلاکت میرسه چطور میخواد جلوی گلوله دشمن بایسته و از کشور دفاع کنه؟
یکشنبه 8 شهریور 1388

Nahid-Haghi - ایران - تهران
این شهدای بسیجی اسم ندارند ؟‌ شما که یک بی پدر و مادری که داشت کتک می خورد را نشان دادید و هفت جد و آبادش را معرفی کردید چرا از معرفی شهدای گرانقدر بسیجی تان طفره می روید ؟ اینها نام و نشان نداشتند ؟ چطوره همه را دروغ توهم زاده صدا بزنیم ؟
یکشنبه 8 شهریور 1388

ایرانپور88 - ایران - تهران
iran-azad - ایران - تهران . خاک ..که...مثل تو رو تربیت کرده .
یکشنبه 8 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
چه بهتر . باید همه شما را این مردم نابود کنند
یکشنبه 8 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
Nahid-Haghi - ایران - تهران .واقعا .حتی اون زنه که جلو مردم گرفت که اون کثافت بسیجی رو نزنند تقدیر نامه گرفت
یکشنبه 8 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
سیاوش ایرانی - ایران - ایران.... سیاوش جان منم از این به بعد سعی میکنم خونه دوغ درست کنم بخورم
یکشنبه 8 شهریور 1388

mazamir - المان - مونیخ
اخه شما مردم را چی فرض می کنید! که اینقدر راحت چرت و پرت میگید!!!. اسلحه و باتوم و هزار کوفت و زهرمار دیگه دست شما از خدا بی خبرها بوده و مردم دست خالی !!!!. اونوقت شما تلفات بیشتر دادید؟ رو و برم هی !
یکشنبه 8 شهریور 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
اولین بار که این خبر خوش را میخوانم هر چه قدر سوسک بیشتر بمیرند برای سلامتی جامعه بهتره. مرگ بر بسیجی وپاسدار
یکشنبه 8 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
من یادم میاد رژیم اسهال را خمینی دجال با دروغ و فریب و ریا و دزدی و طنفروشی جنایت و بیناموسی و ......پایه گذاری کرده و این بیناموسهای مزدور پستفطرت هم همان راه امامشان ولایت وقیح را ادامه میدهند.30 سال است رژیم ملا هزاران هزار نفر هموطنان بیگناه را میکشتند و تجاوزات ناموسی و .. میکنند و اموال کشور را غارت کردن و ....... .اما هیچ وقت باور نمیکردن که ملت اینگونه اتحاد و همدل شوند و پایه رژیم اسهال که امروزه در لجن پوسیده است را ملت ایران با اتحاد داخل و خارج آنچنان بلرزانند که از ترس ناچار به هر دروغ و مظلوم نماییکه بچه هم باور نمیکند بزنند و گدا علی و مزدوران به این اندازه حقیر و مفلوک و پست ......کنند .مرگ بر گدا علی شیره و تمام مزدوران...........
یکشنبه 8 شهریور 1388

hosseinih - ایران - تهران
دروغگوهای پست.
دوشنبه 9 شهریور 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
تو غلط کردی با رهبرتو جد و ابادت پوفیوز دروغگو
دوشنبه 9 شهریور 1388

barbodm - ایران - تبریز
اگه جنگی در بیافته اولین کسانی که پا به فرار می زارند بسیجی ها هستند
دوشنبه 9 شهریور 1388

آرسام - ایران - تهران
این مردک مثل احمدی نژاد دیوانه و توهم زده است آخه الاغ . بسیجیها همه شان اسلحه داشتند چطور بیشتر از مردم َعادی کشته شده اند عوضی یک چیزی بگو بگنجه
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.