بارسلونا به سوپرکاپ اروپا دست یافت

بارسلونا به سوپرکاپ اروپا دست یافت

این سومین قهرمانی سوپرکاپ برای باشگاه بارسلونا بود

تیم فوتبال بارسلونا با شکست دادن شاختار دونتسک سوپرکاپ اروپا را تصاحب کرد.

در مسابقه میان قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و قهرمان جام یوفا، بارسلونا در زمینی نامناسب و در وقت اضافه با گل پدرو رودریگز رقیب اوکراینی خود را شکست داد تا دومین مقام قهرمانی در آغاز فصل جدید فوتبال را کسب کرده باشد.

در این مسابقه که در استادیوم اشتاد لویس دوم در موناکو برگزار شد، بیش از هر چیز، چمن ناهموار مانع ارائه یک بازی زیبا شد.

بارسلونا که پیش از این در سال های 1992 و 1997 سوپر کاپ اروپا را به دست آورده بود و در سال 2006 در این راه ناکام ماند، تقریبا در تمام مدت مسابقه کنترل بازی را در دست داشت و با مهار کردن لوئیز آدریانو، مهاجم شاختار دونتسک، عملا امکان ایجاد موقعیتی خطرناک را از رقیب خود گرفت.

با این وجود اولین موقعیت جدی برای به ثمر رسیدن یک گل در دقیقه 74 ایجاد شد که آندری پیاتوف، دروازه بان تیم اوکراینی ابتدا مقابل ضربه قوی لیونل مسی، بهترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته ایستاد و پس از آن با بازگشت سریع به عقب، مانع آن شد که تیری آنری، مهاجم فرانسوی بارساونا، با ضربه ای قوس دار توپ را از بالای سر او درون دروازه قرار دهد.

در دقیقه 90 بالاگرفتن اختلاف مسی و سرنا به یک کارت زرد برای هر یک منجر شد

ده دقیقه پس از آغاز وقت اضافه بازی جان گرفت؛ جولیوس آگاهووا، مهاجمی که به جای لوئیز آدریانو به زمین آمده بود از میان مدافعان بارسلونا عبور کرد و ویکتور والدس، دروازه بان بارسلونا را وادار به واکنشی جدی ساخت، اما یک دقیقه پس از آن بوجان کرکیچ بود که با ضربه ای قوس دار دروازه پیاتوف را تهدید کرد.

ضربه نهایی پنج دقیقه مانده به پایان وقت اضافه و در شرایطی وارد شد که عملا هر دو تیم به ضربات پنالتی فکر می کردند؛ یک-دو میان پدرو رودریگز و لیونل مسی به رودریگز امکان داد که از سد مدافعان شاختار دونتسک عبور کند و گل پیروزی را به ثمر برساند.

بارسلونا کمتر از یک هفته قبل نیز اتلتیکو بیلبائو (نایب قهرمان جام حذفی) را در مجموع دوبازی رفت و برگشت 5-1 شکست داد تا به سوپرکاپ اسپانیا نیز دست یابد.

بارسلونا در فصل گذشته به اولین باشگاه اسپانیایی بدل شد که موفق شده در لیگ و جام حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا به مقام قهرمانی دست یابد و با احتساب دو سوپرکاپ اخیر، شمار عناوین قهرمانی کسب شده توسط پپ گواردیولا، سرمربی این تیم که تنها در 14 ماه گذشته هدایت تیم را در دست داشته، به پنج عنوان رسید.

بارسلونا از روز دوشنبه 31 اوت، نبرد برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در لیگ اسپانیا را با مسابقه مقابل اسپورتینگ گیخون آغاز می کند و در این راه دیمیترو چگرینسکی، مدافع پیشین شاختار دونتسک را نیز به همراه خواهد داشت.

هرچند چگرینسکی 22 ساله در حال حاضر بازیکن بارسلونا محسوب می شود اما در بازی سوپرکاپ، مسئولان باشگاه بارسلونا به او اجازه دادند به عنوان خداحافظی و برای آخرین بار در ترکیب شاختار دونتسک مقابل بارسلونا به میدان برود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.