مشاور پرونده اتاق امن : هیچ حکمی علیه محرابیان صادر نشده

مشاور پرونده اتاق امن : هیچ حکمی علیه محرابیان صادر نشده

علی اکبر محرابیان، وزیر صنایع ایران

یکی از مسئولان پرونده اتاق امن نقض حکم صادره درباره این پرونده را تایید کرد و گفت هیچگونه رای قطعی علیه علی اکبر محرابیان صادر نشده است.

ساعد شهسوار، مشاور حقوقی پرونده اتاق امن در توضیح دلایل نقض حکم اولیه که بر اساس گزارشها بر علیه آقای محرابیان بوده، گفت "ارایه مستندات کافی" و "اثبات نقص وارده به احکام صادره" باعث شد مرجع عالی قضایی این حکم را نقض کند.

به گزارش ایرنا، آقای شهسوار ضمن "کذب" خواندن آنچه درباره آقای محرابیان در رسانه های همگانی درج شده، گفت از ابتدا هم هیچ نوع محکومیت کیفری برای او صادر نشده و موضوع حقوقی بوده است.

این در حالیست که خبرگزاری های ایران چند روز پیش از قول محمد سالارکیا، معاون دادستان تهران نوشته بودند حکم پرونده اتاق امن باطل نشده و در حال رسیدگی است.

معاون دادستان تهران بعد از این گزارشها اظهاراتی را که خبرگزاری ها به او "منتسب کرده بودند" "کذب" خواند. او بر اساس گزارشهای رسانه های ایران کمی قبل تر گفته بود مرجع عالی قضایی پس از بررسی مستشاران عالیرتبه قوه قضاییه طی حکمی، حکم صادره قبلی در خصوص پروژه اتاق امن را خلاف شرع و مغایر با مسلمات فقه تشخیص داده و آن را نقض و ابطال کرده است.

دادگاه عمومی تهران اخیرا به شکایت یک مخترع ایرانی به نام فرزاد سلیمی که مدعی شده بود اختراعی که به نام علی اکبر محرابیان، وزیر صنایع ایران به ثبت رسیده ، توسط او اختراع و طراحی شده است، رسیدگی و ادعای اورا تایید کرده بود.

پس از تایید حکم دادگاه عمومی تهران از سوی دادگاه تجدید نظر درباره آقای محرابیان، محسن کوهکن، از اعضای هیات رئیسه مجلس گفت که اگر آقای محرابیان در کابینه دهم به عنوان وزیر به مجلس معرفی شود، نمایندگان به محکومیت کیفری او توجه لازم را خواهند داشت.

این در حالیست که آقای محرابیان در کابینه جدید محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر صنایع معرفی شده است.

اتاق امن زلزله، که موضوع این پرونده است، سازه‌ای است که با نصب آن در یکی از اتاق‌های منازل مسکونی، آن اتاق در برابر زلزله‌های شدید مقاوم می‌شود.

kamia1 - المان - کلن
میتونه یه نفر برائ من ترجمه کنه که این مطلب چئ میگه؟؟ یا انشا نویسنده خیلئ در سطح بالاست یا من فارسئ یادم رفته..
شنبه 7 شهریور 1388

hamed-irooni - ایران - تاسوکی
bluestar - ایران – تهران. دوست عزیز شما فرمودید در تهران اکثریت به نت دسترسی دارند! بگذار خاطره ای را برایت تعریف کنم، در اواخر اسفند ماه 1384 فاجعه ای تلخ و دردناک در محور زابل به زاهدان رخ داد، اخبار این فاجعه (تاسوکی) از طرف صدا و سیما و روزنامه های دولتی به طرز بیرحمانه ای سانسور شد تا ابعاد گسترده آن باعث بر ملا شدن رازهای سی ساله سیستان و بلوچستان نشود، بعد از آن اطلاع رسانی وبلاگ نویسان سیستانی آغاز به صورت متحد و یکپارچه شروع شد، خبرگزاری انتخاب تا 3 ماه اخبار مربوط به این فاجعه در یک ستون ویژه منعکس میکرد، حتی خبرگزاری های فارس و ایرنا دو سه روز اول یک اخباری می نوشتند که بعد قطع شد. حالا بعد از 4 ماه از این فاجعه من به تهران رفتم, در اونجا با هر کسی که پیدا میکردم در اتوبوس، تاکسی، سوپر مارک، پارک و.. هم صحبت میشدم، ولی به جرات می تونم بگم حتی یک نفر رو هم پیدا نکردم که اطلاعات دست و پا شکسته ای از این فاجعه داشته باشه، اون موقع با خودم فکر میکردم که واقعا ضعف از کجاست که حدود 2 میلیون نفر از مردم یک کشور چهار ماه در یک مورد دیگرند ولی در خارج از مرزهای اون استان کسی از اون مسئله خبر نداره
شنبه 7 شهریور 1388

hamed-irooni - ایران - تاسوکی
البته من به یک نتایجی هم به شرح ذیل رسیدم، 1- وابستگی شدید مردم به اخبار صدا و سیما 2- پایین بودن میزان مطالعه در کشور خصوصا مطالعه روز نامه(اگر هم رونامه ای هم میخوانند اکثرا روزنامه های دولتی است) 3- دسترسی کم مردم ایران به اینترنت( طبق آمار اون موقع کمتر از 10 درصد اونم نود درصدشون Dial-up ) 4- عدم استفاده بهینه از اینترنت (اکثرا چت و نوشتن و خواندن وبلاگهای و وب سایت های بیهوده- عاشقانه، جک، آموزس هک و...) 5- وجود فیلترینگ و ممنوعیت استفاده از ماهواره 6- عدم وجود یک شبکه مستقل خبری. ضمنا در استان ما چیزی که زیاد است ماهواره تازه تو روستاهاش بیشتر از شهرهاشه و با این اوضاع به وجود اومده در کشور، در بعضی موارد از نظر خبری از منم جلوترند،و در آخر دوست عزیز من به شما پیشنهاد می کنم حتما به آدرس ذیل که مربوط به یکی از وبلاگنویسان سیستانی است بروید و مطلب نوشته شده در آن را بخوانید. (https://www.diyare-eshgh.blogfa.com/post-33.aspx ).
شنبه 7 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
kamia1 - المان - کلن.. شل کن سفت کنه . خودشون هم نمیدونند چه غلطی میکنند.
شنبه 7 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
msforugh - ایران - تهران -هههههه جالب بود
شنبه 7 شهریور 1388

iranianfarshad - ایران - تهران
قضاوت با شما-احمدی نژاد میگوید: فلسفه‌ دیگر حکومت اسلامی، اجرای عدالت است و ماموریت همه‌ی قوا اجرای عدالت است. هیچ‌کس نباید تبار و گروه خود را ممتاز بداند و برای خود حقوق ویژه قائل باشد و از دایره‌ی اجرای عدالت خارج بماند. در نظام اسلامی هیچ‌کس نباید احساس کند که حقی از او ضایع شده است. همه درجه اول هستند. ما شهروند درجه دو نداریم. ارزش دارد که کسی عدالت را اجرا کند و جان خود را در این راه فدا نماید. این هزاران بار بهتر است تا کسی صد سال در منصبی باشد و مردم از او امید اجرای عدالت نداشته باشند. دنیا بداند ما سینه‌های خود را برای پذیرش تیرهای زهرآگین تهمت و افترا آماده کرده‌ایم، ولی در این دولت عدول از حقوق ملت و عدم اجرای عدالت هرگز اتفاق نمی‌افتد. .
شنبه 7 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.