کلاهبرداری میلیونی با فروش کارت های جعلی معافیت پزشکی

کلاهبرداری میلیونی با فروش کارت های جعلی معافیت پزشکی

جاعلی که با جعل و فروش تعداد زیادی کارت معافیت پزشکی میلیون ها تومان کلاهبرداری کرده است، از سوی پلیس آگاهی تحت تعقیب قرار گرفت.به گزارش خبرنگار ما چندی قبل جوانی به نام حسین هنگامی که قصد داشت از یک کارت جعلی معافیت پزشکی استفاده کند، از سوی ماموران اداره نظام وظیفه اسلامشهر دستگیر شد. کارت کشف شده از متهم به صورت بسیار ماهرانه یی جعل شده بود و نشان می داد آن را یک جاعل ماهر ساخته است. بنابراین حسین برای انجام تحقیقات بیشتر به پایگاه نهم پلیس آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او که مدعی بود از تقلبی بودن کارتش اطلاعی نداشته، به ماموران گفت آن را در ازای پرداخت پنج میلیون تومان خریده است. وی گفت؛ مدتی قبل یکی از دوستانم به نام مرتضی که می دانست من سربازی نرفته ام، نزد من آمد و گفت می تواند در ازای مبلغ پنج میلیون تومان از یکی از دوستانش برایم کارت پایان خدمت تهیه کند. من که فکر کردم این یک موقعیت مناسب است، پیشنهاد او را قبول کردم و پس از آنکه پول مورد نیاز را فراهم کردم آن را به مرتضی دادم. او هم بدون هیچ مشکلی چند روز بعد کارت معافیت پزشکی را به من تحویل داد. در گام بعدی دستگیری مرتضی در دستور کار قرار گرفت. کارآگاهان با اطلاعاتی که حسین در اختیار آنها قرار داده بود، قهوه خانه یی را در منطقه باقرشهر که پاتوق مرتضی بود، تحت نظر گرفته و در فرصتی مناسب او را محاصره کردند اما وی که از حضور پلیس مطلع شده بود، سوار بر خودرواش از محل گریخت. سپس ماموران متهم را تعقیب کردند و سرانجام وقتی او به دستور ایست توجهی نکرد با شلیک گلوله به سوی لاستیک های خودرو، اتومبیل را متوقف و مرتضی را دستگیر کردند. این جوان نیز هنگامی که به پلیس آگاهی منتقل شد، ادعا کرد جاعل اصلی شخص دیگری است و او فقط یک واسطه است. مرتضی در این باره گفت؛ مدتی قبل وقتی به دنبال کارهای مربوط به سربازی ام بودم، یکی از دوستانم به نام فیاض گفت لازم نیست به سربازی بروم چون او می تواند از طریق قانونی برایم کارت معافیت پزشکی بگیرد. فیاض به من گفت این کار پنج میلیون تومان هزینه دارد و من هم این پول را به او دادم و کارتم را گرفتم. بعد از این ماجرا برخی دوستان و فامیل هایمان در این باره از من سوال کردند و من هم به آنها گفتم اگر مایل باشند، از طریق دوستم برایشان کارت تهیه می کنم. به این ترتیب چندین نفر را به فیاض معرفی کردم و او بعد از چند روز به هر کدام از آنها کارت معافیت پزشکی داد و از هر نفر پنج میلیون تومان گرفت. من هم به خاطر معرفی مشتری، کمی پول از فیاض می گرفتم.

اطلاعاتی که این متهم درباره جاعل اصلی ارائه داد، باعث شناسایی او از سوی ماموران شد. بررسی سوابق فیاض نشان داد او 22 سال دارد و از افراد سابقه داری است که سه سال قبل به اتهام جعل کارت معافیت پزشکی توسط افسران اداره سیزدهم پلیس آگاهی بازداشت شده بود.

بنا بر این گزارش هم اکنون این پرونده 25 شاکی دارد و مالباختگان همگی در برابر دریافت کارت های قلابی میلیون ها تومان به فیاض پرداخت کرده اند.

سرهنگ حسین عباسچیان رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی درباره این پرونده گفت؛ با توجه به سابقه دار بودن متهم و شکایت 25 نفر از او احتمال اینکه وی افراد دیگری را نیز از این طریق فریب داده باشد، زیاد است. به همین دلیل بازپرس شعبه 102 دادگاه کهریزک مجوز انتشار تصویر بدون پوشش وی را صادر کرده تا افرادی که از او شکایت دارند، به دادگاه کهریزک یا پایگاه نهم پلیس آگاهی مراجعه کنند. همچنین تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.