گلشیفته فراهانی و نیک آهنگ کوثر در جشنواره آزولو

گلشیفته فراهانی و نیک آهنگ کوثر در جشنواره آزولو

بابک پیامی رئیس هیات داوران جشنواره آزولو

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی سینمای هنر آزولو در شمال ایتالیا کار خود را آغاز کرد.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره، جایزه الئونورا دوزه، هنرپیشه شناخته شده ایتالیایی، به گلشیفته فراهانی، هنرپیشه ایرانی داده شد.

شهر آزولو در شمال ایتالیا، در گذشته پاتوق شاعران، نویسندگان، آهنگ سازان و هنرمندان بوده و این سنت هنری را همیشه در خودش داشته است.

بابک پیامی کارگردان فیلم هایی چون "رای مخفی" و "سکوت میان دو فکر" رئیس هیات داوران 28 امین دوره از جشنواره بین المللی سینمای هنر آزولو است.

او در گفت و گو با بخش فارسی رادیو بی بی سی درباره این جشنواره می گوید: "این فستیوال از دهه هفتاد به عنوان فستیوال هنری بین المللی آزولو در جریان است. برنامه این جشنواره بیشتر متمرکز بر فیلم های کوتاه و فیلم های اول هنرمندان سراسر جهان است."

او در ادامه گفت: "ده سالی می شود که برگزارکنندگان این فستیوال را می شناسم و در جریان برگزاری آن از نزدیک هستم. امسال هم خوشحالم که در هیات داوران آن حضور دارم."

جایزه الئونورا دوزه به گلشیفته فراهانی اهدا شد

دفتر جشنواره سینمای هنر آزولو در کنفرانس مطبوعاتی که در ماه ژوئیه گذشته برگزار شد، اعلام داشت برنامه ها و تغییرات جدیدی به پیشنهاد بابک پیامی فیلمساز ایرانی در این جشنواره ایجاد شده است.

این برنامه ها شامل تاسیس یک سازمان غیر دولتی در جهت حمایت از فیلمسازان سانسور شده در سراسر جهان و همچنین حمایت از فیلمسازان بدون مرز است.

اضافه کردن یک بخش رسمی به جشنواره به عنوان سینمای سانسور نیز از دیگر پیشنهادات این فیلمساز ایرانی به دفتر جشنواره است.

بابک پیامی در رابطه با این تغییرات می گوید: "از امسال این فستیوال، یک بخش رسمی را به سینمای سانسور اختصاص خواهد داد. در طول سال به فیلم هایی که در کشورهای مختلف به دلیل سیاسی و یا به دلیل محدودیت هایی که از جانب حکومت ها به فیلمسازان اعمال می شود، توجه خواهد شد."

او همچنین گفت: "در واقع این توجه معطوف به سینمای سانسور شده ای است، که بقیه دنیا نباید آن را ببیند. این فیلم ها را در چارچوب فستیوال آزولو به نمایش می گذارند و از آن فیلمسازان حمایت می کنند."

در سالهای گذشته فیلم هایی از ایران در جشنواره سینمای هنر آزولو نمایش داشته شده و امسال نیز چند فیلم از ایران به دفتر این جشنواره رسیده است.

هر چند بابک پیامی هنوز اطلاعات دقیقی درباره فیلم هایی که قرار است از سینمای ایران در آزولو به نمایش درآید نداشت ولی درباره دیگر برنامه های این جشنواره گفت: "امسال با توجه به اعلام بخش سینمای سانسور، سمینارها و میزگردهایی با محوریت سانسور، دیکتاتوری و هنر برگزار می کند."

نمایشگاهی از کاریکاتورهای نیک آهنگ کوثر در جشنواره آزولو به نمایش در می آید

او در ادامه گفت: "از دیگر برنامه های این فستیوال، نمایشگاه بسیار زیبایی از کاریکاتورهای نیک آهنگ کوثر است."

در مراسم افتتاحییه این جشنواره نیز جایزه الئونورا دوزه، در یادبود هنرپیشه معروف ایتالیایی به گلشیفته فراهانی بازیگر ایرانی داده شد. اینگرید برگمن بازیگر سرشناس سوئدی از جمله بازیگرانی است که در گذشته موفق به دریافت این جایزه شده بود.

بابک پیامی در این رابطه گفت: "از این بابت خوشحالم که امسال جایزه ویژه ای در روز افتتاحیه - همه ساله به یک هنرپیشه زن داده می شود- به گلشیفته فراهانی داده شد. این جایزه به خاطر شجاعت اوست که هم در روبرو و هم در پشت دوربین سعی کرد هنرمندی خود را اجرا کند و نگذارد مورد سانسو قرار گیرد."

او همچنین گفت: "من افتخار این را دارم که در مراسم اهدای این جایزه حضور داشته باشم و جایزه را به خانم فراهانی تقدیم کنم."

جشنواره سینمای هنر آزولو از 28 ماه اوت آغاز و تا ششم سپتامبر به کار خود ادامه خواهد داد.

jamshid_64 - ایران - تهران
گلشیفته الحق که دختر خلف عمو بهزاد خودمون هستی. موفق باشی
شنبه 7 شهریور 1388

Kaweh - آلمان - فرانکفورت
کمک کمک کمک گلشیفته با اون چشماش شیفته من شده حالا شما بگید من چه جوری دودش کنم
شنبه 7 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
گلشیفته فراهانی خیلی ملوس است.زنده باد هنرمندان ایران
شنبه 7 شهریور 1388

bahareiran - ایران - ایران
میگم این گلشیفته حتما یه پارتی دم کلفت داره که بعد از بی حجاب ظاهر شد تو خارج هیچی که بهش نگفتن بکنار دوباره داره میر از اخوندای کثیف بعیده نه؟--------ولی من خوشم میاد ازش
شنبه 7 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
Kaweh - آلمان - فرانکفورت . عزیز اسفند دود کن.چشم نخوری
یکشنبه 8 شهریور 1388

rayka60 - ایران - تهران
عاشق بازیشم
سه‌شنبه 10 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.