آژانس: ایران تولید اورانیم غنی شده را کاهش داده است

آژانس: ایران تولید اورانیم غنی شده را کاهش داده است

آژانس تاکید کرده ایران پاسخی به سوالات موجود درباره "ابعاد احتمالی نظامی" برنامه هسته ای خود نداده است

بر اساس آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران تولید اورانیم غنی شده با غلظت پایین را ادامه اما حجم این تولید را کاهش داده است.

بر اساس این گزارش ایران همچنین به بازرسان آژانس اجازه بازدید از یک رآکتور اتمی را که آژانس همواره خواهان دسترسی به آن بوده، داده است.

اما آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرده ایران بیش از یکسال است که پاسخی به سوالات موجود درباره "ابعاد احتمالی نظامی" برنامه هسته ای خود نداده است.

این گزارش می افزاید آژانس همواره به ایران گفته که این کشور به جای ارائه پاسخ های روشن و محتوایی بیشتر به مسایل جانبی پرداخته و یا به "پاسخ های کوتاه و یا تکذیب های ساده قناعت" کرده است.

گزارش یاد شده مشخصا به سوالاتی در زمینه سفر یک "تبعه خارجی" که دارای دانش تسلیحات اتمی بوده به ایران اشاره می کند و می افزاید این سفر توسط آژانس تایید شده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی مایل است مقام های ایران توضیحات بیشتری درباره سفر کارشناس یاد شده به این کشور بدهند.

گزارش آژانس همچنین به سند دست نویس مربوط به پروژه موسوم به نمک سبز اشاره می کند که ایران وجود آن را تایید کرده اما هنوز به آژانس امکان دسترسی به افراد نامبرده در آن را فراهم نکرده است.

علاوه بر این آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار گفتگو با ایران درباره مهندسی و نحوه طراحی موشک شهاب 3 برای اطمینان از عدم ارتباط آن با برنامه های هسته ای این کشور شده است.

کشورهای غربی ایران را متهم می کنند که بدنبال تولید اورانیم غنی شده برای دستیابی به سلاح اتمی است.

اما ایران همواره این اتهام ها را رد کرده و گفته است تنها بدنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است.

گزارش اخیر آژانس در آستانه نشست هفته آتی گروه 1+5 درباره برنامه اتمی ایران منتشر می شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به خودداری ایران از توقف غنی سازی اورانیم تاکنون تحریم های متعددی علیه این کشور اعمال کرده است.

فریدون رخشان - ایران - تهران
به کوری چشم اسراپیل و آمریکا و انگلیس دانشمندان ایرانی انرژی هسته ای را در داخل بومی کرده اند و دشمنان این ملت راهی جز به رسمیت شناختن توان هسته ای ایران چاره ای دیگر ندارند. قطعاْ در آینده نزدیک خبرهای هسته ای خوبی خواهیم داشت.
شنبه 7 شهریور 1388

niagara - ایران - تهران
فریدون رخشان - ایران - تهران . . تو دیگه از کدوم گوری پیدات شد؟از دارو دسته اراذل اوباش نیم رخ هستی؟اون که بدجوری رسوا شد البته شما چه میدونین رسوایی چیه؟ابرو مابرو از اول یوخده!
شنبه 7 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
اگر می توانستن که افزایش میدادند,پس نمی توانند. این غنی سازی هم به این راحتی نیست))))
شنبه 7 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
فریدون رخشان - ایران - تهران ! خاک بر سر تون که فقط بفکر جنگ و خونریزئ هستین! این اسلام هیچ چیزئ دیگه یاد نداده - بجز قتل جنگ خون؟ خداوند این دنیا رو نیافرید که یه مشت یاوه گو از صدر اسلام تا حالا همه زیبایهائ این طبیعت رو به لجن بکشن..
شنبه 7 شهریور 1388

jooli - ایران - تهران
آقای فریدون رخشان ..ر ا...ل چندتا .......اده به کجا وصلی حق ملتو میخوری که اینجوری داری ....میزنی نکنه انرژی هسته ای تو خونه تون..... دارن و به امید خدای بزرگتون خامنه ای بمب هم میسازید البته میسازن بچه های با مرام ایرانی ..... تو ..... لعنت بر تو
شنبه 7 شهریور 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
niagara - ایران - تهران +kamia1 - المان - کلن+ jooli - ایران - تهران .واقعاْ حرفهای من انقدر بر شما اثر گذاشت و .. سوخت . باور کنید حتی ضد انقلاب و سلطنت طلب ها هم از داشتن انرژی هسته ای ایران خوشحال می شوند چون باعث افتخار ملی است. معلوم نیست شما از چه قماشی هستید که اینطوری اظهار نظر می کنید. (ای جونم)
یکشنبه 8 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.