اکونومیست: یک نماینده مجلس ایران می گوید سپاه با قاچاق مشروبات الکلی، سیگار و دیش ماهواره سالانه ۱۲ میلیارد دلار درآمد دارد

اکونومیست: یک نماینده مجلس ایران می گوید سپاه با قاچاق مشروبات الکلی، سیگار و دیش ماهواره سالانه ۱۲ میلیارد دلار درآمد دارد

در این مقاله که روز پنچشنبه در وبسایت اکونومیست به چاپ رسید آمده است منافع سپاه پاسداران ایران اقتضا می کند که این کشور به سمت انزوا و افراط گام بردارد.

به نوشته این نشریه دو سال پیش فرمانده سپاه اعلام کرد تغییرات مهمی در ماموریت این نیروی ۱۲۰ هزار نفری پدید خواهد آمد و طی آن سپاه همراه با بیش از سه میلیون عضو بسیج با تهدیدهای داخلی مقابله خواهند کرد.

اکونومیست می افزاید وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران که شامل سرکوب دگراندیشان و افزایش سلطه سیاسی و اقتصادی سپاه است نشان داد که معنی سخن او چه بوده است.

این هفته نامه می افزاید چهارمین دادگاه نمایشی اصلاح طلبان که در ۲۴ اوت در تلویزیون دولتی ایران پخش شد حاکی از تصمیم حکومت در نابودی همیشگی مخالفان اصلاح طلب و نیز تصفیه وسیع میانه روهای قدرتمند است.

اکونومیست می نویسد حمله به خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق ایران نمایانگر تلاش برای کنار زدن یکی از آخرین موانع موجود بر سر راه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کنونی است که حامی اصلی او کسی جز آیت الله علی خامنه ای نیست.

این نشریه با اشاره به اسامی متعددی از اعضای سابق سپاه در فهرست اعضای کابینه پیشنهادی دولت احمدی نژاد به مجلس تاکید می کند تردیدی در لحن نظامی کابینه بعدی نیست.

اکونومیست به وزیر پیشنهادی نفت که "هیچ تجربه ای در صنعت نفت ندارد" اما در یک موسسه تحقیقاتی سپاه فعالیت کرده و نیز به وزیر پیشنهادی اطلاعات که نماینده ولی فقیه در سپاه بوده اشاره می کند.

هفته نامه یاد شده می نویسد سپاه پاسداران بخش مهمی از سهم ۷۰ درصدی دولت در اقتصاد کشور را در دست دارد و در همه چیز از کلینیک های دندانپزشکی و چشم پزشکی تا کارخانجات خودروسازی و شرکت های ساختمانی حضور دارد.

به نوشته اکونومیست حتی "خصوصی سازی" هم نصیب سپاه و دوستان آن می شود و سهم چندانی عاید شرکت های خصوصی واقعی نمی شود.

این نشریه با اشاره به شایعه قاچاق مشروبات الکلی، سیگار و بشقاب های ماهواره ای توسط سپاه به نقل از یک نماینده مجلس می نویسد این معاملات بازار سیاه ۱۲ میلیارد دلار در سال برای این نیرو درآمد به همراه دارد.

اکونومیست تصریح می کند در چنین شرایطی حکومت به سمت رادیکال شدن پیش می رود زیرا انزوای ایران به نفع سپاهیان است.

این نشریه در خاتمه با اشاره تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای اعمال تحریم علیه واردات بنزین توسط ایران نتیجه گیری می کند سپاه احتمالا از چنین طرحی استقبال هم می کند.

amo danial - نروژ - اسلو
در مورد صادرات دختران ایرانی به دبی یادش رفته بگه. ننگ بر اسلام محمدی.
جمعه 6 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
پس مواد مخدر چی ؟ اینو یادتون رفت اضافه کنید؟
جمعه 6 شهریور 1388

amo danial - نروژ - اسلو
بوی تعفن این مذهب اسلام سراسر خاک پاک ایران را در بر گرفته و باید نعش این گندیده مذهب را در سرزمین تازیان در اعماق خاک سوزاند و مدفون کرد تا سرزمین ایران را خشنود سازیم. ننگ و نفرینتان باد اسلامیون تازی گرا.
جمعه 6 شهریور 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
مافیاى ایران
جمعه 6 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
اونها خواهر مادر و زن و دخترهاشون صادر میکنند . میبنی تو روشن چقدر میگیرند اخه میترسند شناخته بشوند اونها باری قدرت هرکار میکنند این ها که سهل است
جمعه 6 شهریور 1388

RAHE SABZ - بلژیک - انتورپن
با دورد به تمامی ایرانیان آژاذ اندیش . ما باید همه با هم و دست در دست هم جلوی این رژیم دیکتاتور بایستیم و از حرکت سبز مردمی حمایت کامل بکنیم وباید به تحریمها ادامه داد 1- اجناسی که صداو سیما اگهی مشود 2- استفاده هرچه کمتر از تلفن واس ام اس 3- تجمعات مدنی در بازارهای تمام شهرها به عناوین مختلف این ایام . بدین وسیله مزدوران خواهند فهمید که ملت ایران با شعورتر از انی هستند که با این دادگاههای فرمایشی گول انها را بخورند دورد به شما سلهشوران ایران زمین. این سرود ای ایران توسط هنرمندان.https://www.youtube.com/watch?v=Mi82PmYmMb0
جمعه 6 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
سپاه کارش فقط این نوع خیانت ها وجنایت ها است دیگه.پس چی فکر کردید?
شنبه 7 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
بدبخت اسم اشرف بد در رفته
شنبه 7 شهریور 1388

MARSAL - افغانستان - هرات
اکونومیست غلت کرده باز هم بگویید در ایران دخالت نمی کنیم
شنبه 7 شهریور 1388

sankari - فندلاند - تامپره
با این اوصاف بایدایران را از دست رفته دانست ویا اینکه هنوز هم میشود امیدواربود?....
شنبه 7 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
اینو میگن تجارت اسلامی. اینها خودشون به اسلام میخندند ولی ایرانی ها را برای خندیدن به این دین تازی صفت اشغال اعدام میکنند.
شنبه 7 شهریور 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
لطفاْ اینقدر دروغ ننویسید. اکونومیست یک دروغ نوشته حالا شما تحت تاثیر قرار گرفته اید. این نشریه کارش شایعه سازی و درغ پردازی است. سپاه مال این مملکت است و به کوری چشم دشمنان جلو هر تهدیدی را خواهد گرفت و اگر افرادی در این نهاد مقدس فعالیت خلاف دارند باید با آنها برخورد کرد نه کل مجموعه را زیر سوال برد. آیا تا کنون فکر کرده اید با نبود سپاه چه کسی سود خواهد برد؟ بله همان هایی که دنبال تجزیه ایران هستند(آمریکا - اسراپیل - انگلیس - اعراب- ...) این همان چیزی است که سیاستگزاران اکونومیست دنبال آن هستند.
شنبه 7 شهریور 1388

آرسام - ایران - تهران
خداپی تا به حال در هیچ دینی دیدید که این کثافت کاری ها رابکنند جز دین اسلام این دین جز فحشا آدم کشی و هرچه لجن و آشغال در دنیا است داخل خودش داره و پرورش میده . بعد افتخار هم میکنیم مسلمان هستیم تا چند روز پیش مردم خودمان را با گلوله میبستند الان هم دارن با آنها تجاوز میکنند جالب اینجاست ماه مبارک رمضان بر پا میکنند و در مدح انسان دوستی هم صحبت میکنند واقعا تنها دین پررو و بی پروا جز اسلام دیده اید
شنبه 7 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
سپاه و اسلام ناب محمدی چه اشی میشود درست کرد.خسته نباشید چیزی نیست که مردم در باره سرمایه گذاریهای این سپاه جنایت کار نداند.
شنبه 7 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
فریدون رخشان - ایران - تهران. MARSAL - افغانستان - هرات. شماها کور و دروغگو هستید و ارباب بی وطن شما علی قاتل! همه دنیا دروغ میگویند جز شما فرومایگان؟! این همه جنایت بس نیست که سپاه و بسیج و نیروی فاسد انتظامی و لباس شخصیهای مزدور بی وطن میکنند؟ سپاه نه تنها مال این مملکت نیست بلکه مزدورترین و فاسد ترین نیروی ضد مردمی در جهان است!. امثال هالوهایی مثل شما هستند که این رژیم تا بحال سر پا مانده!. ننگ به ذات و شرف نداشته شما مزدوران و نوکران رژیم که بعد از 30 سال هنوز دست از سر این ملت بر نمیدارید. آمریکا و اسراییل و انگلیس به شما چه کار دارند؟ این همه جنایت که شما در حق ملت کردید تاریخ جهان سراغ ندارد. شما هم مثل ارباب بیمار روانیتان مرض توهم و مالیخولیای دشمن دارید! . ننگ بر این دین سراسر رذالت و دروغ و جنایت و فرومایگی. تا این طاعون بشری یعنی اسلام هست،‌ فساد و جنایت هم هست!
شنبه 7 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
این که چیز جدیدئ نیست . اکونومیست تازه فهمیده؟ یا حالا موقعه گفتنش بود؟
شنبه 7 شهریور 1388

هوای آزاد - ایران - ایران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . گل گفتی
شنبه 7 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.