فوت زن ۳۶ ساله ایرانی بر اثر ابتلاء به آنفلوانزای نوع «آ»

فوت زن 36 ساله ایرانی بر اثر ابتلاء به آنفلوانزای نوع «آ»

مدیر برنامه آنفلوانزا و مراقبت بهداشت مرزی وزارت بهداشت، آخرین شمار مبتلایان آنفلوانزای نوع آ را در کشور 285 نفر برشمرد و افزود: همچنین یک زن 36 ساله مبتلاء به بیماری مزمن ریوی و معتاد به مواد مخدر بر اثر تماس با فرد آلوده به ویروس آنفلوانزای نوع آ و ابتلا، جان خود را از دست داد.

دکتر محمود سروش در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: این مورد فوتی برای مدتی در بیمارستان بستری و تحت مداوا بوده است اما به لحاظ ضعیف بودن سیستم ایمنی، ابتلای بیمار به آنفلوانزای نوع آ به مرگ وی منجر شده است.

وی، با توصیه به زنان باردار مبنی بر استراحت در منزل و کاهش میزان تماس‌های بی‌مورد به ویژه در سه ماهه دوم و سوم بارداری، گفت: روزه‌داران هم در این ایام از سجاده و جانمازهای شخصی خود در مساجد و تکایا استفاده و از روبوسی خودداری کنند.

مدیر برنامه آنفلوانزا و مراقبت بهداشت مرزی وزارت بهداشت، ادامه داد: هموطنان در تماس با افراد و حین عطسه و سرفه فاصله دو متری را رعایت و از دستمال کاغذی برای نگهداری جلوی دهان و بینی استفاده کنند.

سروش با تاکید بر شست‌وشوی مکرر دست و صورت تصریح کرد: چنانچه روزه‌داران در این ایام حال عمومی مساعدی نداشته باشند، بلافاصله پس از اقامه نماز برای استراحت به منزل برگردند.

manenarenji - المان - اسن
ای خدا چی میشد این ویروس را احمدی عقب افتاده میگرفت.
جمعه 6 شهریور 1388

darius mis - انکلستان - لندن
بیماری مزمن رییوی همان سل میباشد .خدا رحم کند
جمعه 6 شهریور 1388

LiliRose - کانادا - تورنتو
شاید برای اینکه مردم نترسن چند تا بیماری دیگه هم اضافه کردن. خوب هپاتیت و ایدز هم می گفتید٬ مرده بیچاره که نمی تونه از خودش دفاع کنه.
شنبه 7 شهریور 1388

bahareiran - ایران - ایران
وای کی میشه این بیماری ریشه کن بشه خیلی ترسناکه
شنبه 7 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.