تعدادی از وزرای پیشنهادی احمدی نژاد در نماز جمعه سخنرانی می‌کنند

تعدادی از وزرای پیشنهادی احمدی نژاد در نماز جمعه سخنرانی می‌کنند

نماز جمعه تهران یکی از عمده ترین تریبون های محافظه کاران برای انتقاد از مخالفان و کشورهای غربی است

پس از آنکه اعلام شد محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته (6 شهریور) تهران است، پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز خبر داده که تعدادی از وزرای پیشنهادی دولت دهم در شهرهای دیگر سخنرانان پیش از خطبه های نمار جمعه این هفته هستند.

این وبسایت نوشته است که رئیس جمهوری ایران و بعضی از معاونان او، وزرا و معاونان آنان در پنجمین روز هفته دولت در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه مراکز چند استان ایران به تشریح خدمات، سیاستها و دستاوردهای دولت خواهند پرداخت.

در میان افرادی که روز جمعه سخنرانی می کنند، فقط نام پنج وزیر کابینه نهم به چشم می خورد.

من وچهر متکی ( وزیر امورخارجه سخنران در اصفهان)، علی اکبر محرابیان (وزیر صنایع و معادن در یزد)، حمید بهبهانی (وزیر راه و ترابری در شیراز)، شمس الدین حسینی (وزیر اقتصاد و دارایی در مشهد) و محمد عباسی (وزیر تعاون در زاهدان) همان پنج وزیری هستند که برای تصدی وزارتخانه های فعلی شان در کابینه دهم به مجلس معرفی شده اند.

محمد حسینی (قائم مقام وزیر علوم و وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنران در قم) و مهدی غضنفری (معاون وزیر بازرگانی و وزیر پیشنهادی بازرگانی در ایلام)، علی نیکزاد (معاون وزیر کشور و وزیر پیشنهادی مسکن در اردبیل) و رضا تقی پور (معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر پیشنهادی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زنجان) چهار نفر دیگر فهرست پیشنهادی آقای احمدی نژاد برای کابینه دهم هستند که روز جمعه سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در این شهرها هستند.

منوچهر متکی، وزیر امورخارجه در اصفخان سخنرانی می کند

مسعود زریبافان (رئیس سازمان بنیاد شهید)، حمید بقایی (رئیس سازمان میراث فرهنگی) و محمد رضا رحیمی ( معاون پارلمانی رئیس جمهوری) از سخنرانان دیگر روز جمعه خواهند بود.

آقای احمدی نژاد، روز جمعه پیش از خطبه های کاظم صدیقی، امام جمعه موقت جدید تهران در دانشگاه تهران سخنرانی خواهد کرد.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران، پیشتر به خبرگزاری فارس گفته بود که "تمهیدات لازم برای حضور گسترده نمازگزاران" اتخاذ شده است.

نماز جمعه تهران یکی از عمده ترین تریبون های محافظه کاران برای انتقاد از مخالفان و کشورهای غربی است. این تریبون در دوران هشت ساله ریاست جمهوری محمد خاتمی هرگز در اختیار او قرار نگرفت.

با این حال مخالفان از نماز جمعه 26 تیر که اکبر هاشمی رفسنجانی آن را اقامه کرد، به عنوان فرصتی برای اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری استفاده کردند. آقای رفسنجانی چهار هفته بعد زمانی که نوبت او برای اقامه مجدد نماز جمعه بود با ذکر نگرانی از بروز درگیری های احتمالی از آن انصراف داد.

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
اینها نشونه ی عجزه, یعنی مردم منو بپذیرید.
جمعه 6 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
خاکسپاری پیکر یکی دیگر از قربانیان کشتارهای اخیر در ایران. . روز پنج شنبه 5 شهریور ماه پیکر "محمدجواد پرنداخ" یکی دیگر از کشته شدگان وقایع اخیر در شهر گیلان غرب استان کرمانشاه تشیع و به خاک سپرده شد. این دانشجو که در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ پتروشیمی در دانشگاه اصفهان مشغول به تحصیل بود در جریان وقایع پس از نمایش دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رژیم جان خود را از دست داد. بنا بر اخبار منتشره نامبرده در یکی از تجمعات اعتراضی ضد حکومتی در اصفهان از سوی نیروهای سرکوبگر ‌امنیتی رژیم دستگیر و پس از مدتی جنازه وی در پزشکی قانونی ‌اصفهان مورد شناسایی خانواده اش قرار گرفت. لازم به ذکر است خانواده وی از سوی نهادهای‌ امنیتی رژیم جهت برگزاری مراسم ختم و اطلاع رسانی در این مورد تحت فشار قرار دارند به طوری که از آنان خواسته شده است دلیل مرگ فرزندشان را سانحه‌ رانندگی اعلام بدارند.
جمعه 6 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
بدبخت مردم که اراجیف شماهارو باید گوش بدن. کاش همتون یکجا کرو لال میشدین
جمعه 6 شهریور 1388

ایران برای ایرانی - ایران - مشهد
تا چند وقت دیگه هم حیوانات باغ وحش هم در نماز جمعه سخنرانی میکنن هر چند که این کثافتها از حیوان نیز پست ترند
جمعه 6 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
ای بابا,این نماز جمعه هم, جایئ برای اراجیف گفتن.فقط میرن انجا حرف مفت میزنن
جمعه 6 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.