اکونومیست: سپاه نشان می دهد رئیس کیست

اکونومیست: سپاه نشان می دهد رئیس کیست

شایعه است سپاه میلیاردها دلار از قاچاق مشروبات الکلی و بشقابهای ماهواره ای درآمد دارد

هفته نامه اکونومیست در شماره اخیر خود می نویسد سپاه پاسداران ایران در حال تصفیه های سیاسی وسیع و پر کردن جیب خود است.

در این مقاله که روز پنچشنبه در وبسایت اکونومیست به چاپ رسید آمده است منافع سپاه پاسداران ایران اقتضا می کند که این کشور به سمت انزوا و افراط گام بردارد.

به نوشته این نشریه دو سال پیش فرمانده سپاه اعلام کرد تغییرات مهمی در ماموریت این نیروی 120 هزار نفری پدید خواهد آمد و طی آن سپاه همراه با بیش از سه میلیون عضو بسیج با تهدیدهای داخلی مقابله خواهند کرد.

اکونومیست می افزاید وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران که شامل سرکوب دگراندیشان و افزایش سلطه سیاسی و اقتصادی سپاه است نشان داد که معنی سخن او چه بوده است.

این هفته نامه می افزاید چهارمین دادگاه نمایشی اصلاح طلبان که در 24 اوت در تلویزیون دولتی ایران پخش شد حاکی از تصمیم حکومت در نابودی همیشگی مخالفان اصلاح طلب و نیز تصفیه وسیع میانه روهای قدرتمند است.

اکونومیست می نویسد حمله به خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق ایران نمایانگر تلاش برای کنار زدن یکی از آخرین موانع موجود بر سر راه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کنونی است که حامی اصلی او کسی جز آیت الله علی خامنه ای نیست.

این نشریه با اشاره به اسامی متعددی از اعضای سابق سپاه در فهرست اعضای کابینه پیشنهادی دولت احمدی نژاد به مجلس تاکید می کند تردیدی در لحن نظامی کابینه بعدی نیست.

اکونومیست به وزیر پیشنهادی نفت که "هیچ تجربه ای در صنعت نفت ندارد" اما در یک موسسه تحقیقاتی سپاه فعالیت کرده و نیز به وزیر پیشنهادی اطلاعات که نماینده ولی فقیه در سپاه بوده اشاره می کند.

هفته نامه یاد شده می نویسد سپاه پاسداران بخش مهمی از سهم 70 درصدی دولت در اقتصاد کشور را در دست دارد و در همه چیز از کلینیک های دندانپزشکی و چشم پزشکی تا کارخانجات خودروسازی و شرکت های ساختمانی حضور دارد.

به نوشته اکونومیست حتی "خصوصی سازی" هم نصیب سپاه و دوستان آن می شود و سهم چندانی عاید شرکت های خصوصی واقعی نمی شود.

این نشریه با اشاره به شایعه قاچاق مشروبات الکلی، سیگار و بشقاب های ماهواره ای توسط سپاه به نقل از یک نماینده مجلس می نویسد این معاملات بازار سیاه 12 میلیارد دلار در سال برای این نیرو درآمد به همراه دارد.

اکونومیست تصریح می کند در چنین شرایطی حکومت به سمت رادیکال شدن پیش می رود زیرا انزوای ایران به نفع سپاهیان است.

این نشریه در خاتمه با اشاره تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای اعمال تحریم علیه واردات بنزین توسط ایران نتیجه گیری می کند سپاه احتمالا از چنین طرحی استقبال هم می کند.

shayan2uk - انگلیس - هال
تجارت دختران بیچاره به شیخ نشین های سوسمار خور حوزه خلیج فارس را هم باید به لیست قاچاق سپاه اضافه کرد.
جمعه 6 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
نابود باد سپاه مزدور، بسیج متجاوز و حکومت تازی، تازی زاده و تازی پرستان، همه با هم از پس مانده ی محمد تازی.
جمعه 6 شهریور 1388

abiabi - انگلستان - لندن
یعنی واقعا کسی نیست جلوی این پفیوز ها را بگیرد
جمعه 6 شهریور 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
hany - ایران - یزد . این سپاه خیلی داره گنده میشه.هر جا میبینی یه دستی داره!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ . /////////////////////به شما توصیه میکنم حتما کتاب کسری ناجی به نام: Ahmadinejad: The Untold Story of Iran's radical Leader رو حتمابخونید. اگه نیمه اول قرن بیستم سلطنت٬ بیست سال آخر آخوندی بود٬ خواهید فهمید که چرا قرن بیست و یکم در ایران قرن سپاه هست.
جمعه 6 شهریور 1388

778899 - ایران - شیراز
سپاه پاسداران در دهۀ اول انقلاب تبدیل به یک ارتش کامل کلاسیک شد در دهۀ دوم انقلاب با باجهای اقتصادی که گرفت تبدیل به یک بنگاه و کارتل عظیم اقتصادی شد که از صادرات نفت گرفته تا صادرات دختران معصوم از وادرات بنزین گرفته تا وادرات مشروبات الکلی همه در دست این اختاپوس شد. واما در دهۀ سوم انقلاب سپاه با چراغ سبز خامنه ای وارد کار سیاسی شد و تبدیل به یک حزب تمام عیار سیاسی شد که اینک هم مجلس هم دولت وهم بخش مهمی از قوه قضاییه را در اختیار دارد.این اختاپوس عجیب و غریب اینک برهمۀ مقدرات این مملکت چنگ انداخته و ایران را تبدیل به ارث پدری خود کرده است .البته اقای خامنه ای فکر میکند که این. اختاپوس در شرایط بحرانی از او حمایت میکند و این همان اشتباه اکثر دیکتاتور ها است. این موجود عجیب الخلقه اینک به دنبال فتح اخرین سنگر یعنی رهبری است.اقای خامنه ای چه بخواهد چه نخواهد در چنگال ابن اختاپوس افتاده وانها هستند که بر او حکومت میکنند . انسان یاد ان طنز معروف می افتد که شخصی اسم فرزند خود را رستم گذاشته بود وبعد میترسید او را صدا بزند.اگر امروز مقابل این حرامیان مقاومت نکنیم تمام ایران . عزیز از دست میرود
جمعه 6 شهریور 1388

RAHE SABZ - بلژیک - انتورپن
با دورد به تمامی ایرانیان آژاذ اندیش . ما باید همه با هم و دست در دست هم جلوی این رژیم دیکتاتور بایستیم و از حرکت سبز مردمی حمایت کامل بکنیم وباید به تحریمها ادامه داد 1- اجناسی که صداو سیما اگهی مشود 2- استفاده هرچه کمتر از تلفن واس ام اس 3- تجمعات مدنی در بازارهای تمام شهرها به عناوین مختلف این ایام . بدین وسیله مزدوران خواهند فهمید که ملت ایران با شعورتر از انی هستند که با این دادگاههای فرمایشی گول انها را بخورند دورد به شما سلهشوران ایران زمین. این سرود ای ایران توسط هنرمندان.https://www.youtube.com/watch?v=Mi82PmYmMb0
جمعه 6 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
خلایق را هر چه لایق...برخیزحرکت کن و ازادی نوع بشر را سر بده تا برسی به انچه که فکر میکنی لیاقت توست نه ارزوی تو...
جمعه 6 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
khalije hamishe fars - ایران - خارگ - اینو خوب اومدی خلایق هرچه لایق- چرا دوباره مردم نمیان بیررون؟ مملکتو دارن به تاراج می برن
جمعه 6 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
کاش برائ 1 روز مرزهائ ایران رو باز میذاشتن, دروغ نگم 50 میلیون از مرز خارج میشن..
جمعه 6 شهریور 1388

always - انگلیس - لستر
ما خودمون نشستیم کنار گود و از مردم بی سلاح وبی دفاع و بدون مرکز . رهبری انتظار داریم ناموسشون رو بدن دست این جنایتکاران ؟.
جمعه 6 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
خوب سپاه هم یکی مثل اف.بی.آی و اسکاتلندیارد و ناتو وغیره......همه این سازمانها با شعار دفاع از شهروندان تاسیس شدند ولی در عمل همه کار میکنند جز تامین امنیت..سپاه در ایران مثل مافیا در ایتالیاست.
جمعه 6 شهریور 1388

ایران برای ایرانی - ایران - مشهد
IranBozorgMehr - ایران - اهواز باز که شما اعتقادات دیگران را به سخره گرفتید خواهش میکنم به خاطر حفظ اتحاد هم که شده به اعتقاد یکدیگر توهین نکنید
جمعه 6 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
سپاه پاسداران ایران نه,بلکه سپاه پاسداران رئیس دزد و ............
جمعه 6 شهریور 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
پس ارتش ایران؟تنها نیروی نظامی وابسته به ملت . انها گی از خواب بیدار می شوند؟
شنبه 7 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.