نخستین تحلیل رسمی از رخدادهای اخیر؛ بایدها و نبایدها

نخستین تحلیل رسمی از رخدادهای اخیر؛ بایدها و نبایدها

مقامات رسمی اما تاکنون تحلیلی جامع از رخدادهای اخیر بیان نکرده و آقای رئیس‌جمهور هم هر چند در جلسات مربوطه اظهار نظر نموده، ولی در سطح عموم، تحلیلی ارایه نداده است. دیگرر مسئولان کشور از رئیس مجلس تا رئیس قوه قضائیه نیز هر چند موضعگیری‌هایی داشته‌اند، ولی تحلیلی جامع و یا حتی جزیی از حوادث را بیان نکرده‌اند تا نوع نگاه آنها به این رخدادها برای افکار عمومی معلوم شود.

با وجود آنکه بیش از دو ماه از رخدادهای پس از انتخابات اخیر می‌گذرد، مقامات رسمی تاکنون تحلیلی جامع از رویدادهای اخیر بیان نکرده و آقای رئیس‌جمهور هم هر چند در نشست‌‌های مربوطه اظهار نظر نموده، ولی در سطح عموم، تحلیلی ارایه نکرده است.

به گزارش «تابناک»، دیگر مسئولان کشور از رئیس مجلس تا رئیس قوه قضائیه نیز هرچند موضعگیری‌هایی داشته‌اند، ولی تحلیلی جامع و یا حتی جزیی از رخدادها بیان نکرده‌اند تا نوع نگاه آنها به این حوادث برای افکار عمومی معلوم شود.

بنا بر این گزارش، رهبر انقلاب، نخستین کسی هستند که در جلسه با برخی از تشکل‌های دانشجویی، تحلیلی هرچند اجمالی از این حوادث بیان داشته‌اند. ایشان در تحلیل خود به نکات زیر اشاره کرده‌اند:

1) انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت‌های سی ساله ملت ایران است و نمی‌توان حتی اگر برای برخی شایعات، نشانه‌هایی وجود دارد به آن استناد کرد. رهبر انقلاب در این فراز  همگان را دعوت می‌کند که بنا بر شایعات منتشره در جامعه به قضاوت و تحلیل نپرداخته و بنا بر آن به محکومیت اشخاص و یا جریانات نپردازند، چرا که شایعه تیری است که ارکان جامعه و حکومت را از هم می‌گسلد، اعتماد عمومی را سلب کرده و نظام اسلامی و ساختارهای آن را تضعیف می‌کند.

2) کارهایی که نظام در سطح کلان انجام می‌دهد، باید با ملاحظه همه مسائل و پرهیز از نگاه یک بعدی صورت گیرد و اگر از این زاویه به فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه و فعالیت‌های آینده نگاه شود، هر ذهن با انصافی قانع خواهد شد. در این فراز رهبر انقلاب، توصیه می‌کنند تا همگان تحولات اتفاق افتاده پس از انتخابات را در دیدی کلان تر و با رعایت مصالح نظام اسلامی ـ که دستاورد خون شهیدان و مجاهدت بزرگ مردان ایرانی است ـ بررسی کنند. تحلیل رخدادها با نگاهی خرد و جزیی، باعث خواهد شد همه وقایع رنگی شخصی و جناحی به خود بگیرد و در این میان، به طور مشخص نظام اسلامی قربانی این نگاه کوتاه بینانه بشود.

 3) نظام اسلامی با پیشرفت‌های متعدد سال‌های اخیر، در مرحله‌ای عالی از امتیاز و آبروی منطقه‌ای و جهانی قرار داشت و مشارکت 85 درصدی و پرشکوه ملت بر این موقعیت می‌افزود، اما ناگهان حرکتی برای نابود کردن این حادثه افتخارآمیز صورت گرفت که به باور من، از پیش طراحی شده بود. ایشان در این فراز، به طرحی اشاره دارند که پس از انتخابات اتفاق افتاد و هدفش مخدوش کردن حضور حداکثری مردم در انتخابات بود. بر این اساس، اگر همه اشخاص و جریانات دل به قانون می‌دادند و مصالح نظام را رعایت می‌کردند و به جای نصب‌العین قرار دادن احساسات و عقلانیت فردی، از عقلانیت جمعی و با توجه به مصلحت خود و نظام سخن می‌گفتند، صد در صد اعتبار و آبروی حاصل از مشارکت 85 درصدی مردم، قطعا به حساب نظام و افراد مرتبط واریز می‌شد.

4) در حادثه کوی دانشگاه، تخلفات بزرگی انجام شد که پرونده ویژه ای برای آن تشکیل شده تا مجرمان بدون توجه به وابستگی سازمانی، به مجازات برسند. ایشان در این فراز به یکسان بودن همگان در قبال قانون اشاره کرده‌اند. تا مجرم یا هر کسی که به هر نوعی به حریم شهروندان تجاوز می‌کند، فارغ از انتسابش به نهادهای موجود در درون ساختار، به پای میز محاکمه کشیده شود و در این راستا، از انجام کارهای تبلیغاتی و نمایشی نیز خودداری شود.

5) من، پیش قراولان حوادث اخیر را به دست نشاندگی بیگانگان از جمله آمریکا و انگلیس متهم نمی‌کنم، چرا که این موضوع برای من ثابت نشده است، اما تردیدی نیست که این جریان، چه مسئولان و پیش قراولان آن بدانند و چه ندانند جریانی حساب شده بود. طراحان این جریان یقین نداشتند که طرح آنها اجرایی می‌شود، اما تحرکات برخی افراد پس از انتخابات، آنها را امیدوار کرد، به‌گونه ای که طراحان اصلی با گسیل همه وسائل و امکانات رسانه ای و الکترونیکی خود به میدان، حضور خود و عواملشان را در صحنه تشدید کردند.

6) رهبر انقلاب با تأیید این نکته که جریانات پس از انتخابات یک جریان مشخص بوده است که طراحانی در پشت آن قرار داشتند، اشاره می‌کنند که ارتباط بین پیش قراولان این حوادث با خارج از کشور ثابت نشده است؛ بنابراین، به نظر می‌رسد با توجه به این موضعگیری صریع باید رسانه‌های دیداری و شنیداری از انتساب بی محابای فعالان سیاسی به کشورهای خارجی خودداری کنند و حرمت آبروی افراد را بیش از پیش رعایت کنند.

7) طراحان رخدادهای اخیر، صحنه‌گردانانی دارند و صحنه گردانان دیگری نیز پیدا می‌کنند؛ البته همه تحرکات و تحریکات آنان به فضل الهی، شکست خواهد خورد، اما هشیاری و بیداری آحاد مردم به ویژه جوانان ضرر و زیان این‌گونه تحرکات و جریان‌ها را کاهش می‌دهد. خوشبختانه دشمنان همچنان مسائل ایران را بد می‌فهمند و ملت ایران را نمی‌شناسند، به همین علت در حوادث اخیر نیز از ملت تو دهنی و سیلی خوردند، اما هنوز ناامید نیستند و ماجرا را رها نمی‌کنند.

 8) ایشان با تأکید بر رسیدگی به آسیب دیدگان در مسأله کهریزک و همچنین بررسی موضوع کسانی که در این مسأله جان باخته‌اند افزودند: این مسائل هرچند مهم و قابل بررسی و پیگیری اند اما اینگونه مسائل نباید با مسأله اصلی بعد از انتخابات خلط مبحث شود، چرا که عده‌ای، ظلم بزرگی را که پس از انتخابات به مردم و نظام اسلامی شد و هتک آبروی نظام در مقابل ملت‌ها را نادیده گرفته و مسئله کهریزک یا کوی دانشگاه را قضیه اصلی قلمداد می‌کنند، اما این نگاه، خود یک ظلم آشکار است.

 رهبر انقلاب در این فراز به دو نکته مهم اشاره می‌کنند که نباید با یکدیگر خلط شود، چرا که دو موضوع جداست؛ یکی ظلمی که به نظام و مردم به واسطه وقایع پس از انتخابات شد و دیگری، مسأله وقایع رخ داده در زندان کهریزک. ایشان با هوشمندی معتقدند که هیچ کدام از اینان نباید در پس دیگری پنهان شده و مقصران با توسل به دیگری خود را تبرئه کنند. دو جرم اتفاق افتاده است که بررسی هر کدام  اهمیت خاص خود  را دارد.

منبع: تابناک

Anti_diktator - ایران - گرگان
یه سوال مهم!!!!. مگه این رهبر جانی عقل داره که فکر کنه و نظر بده؟؟؟؟
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

zionist - بلژیک - بووم
تو هزاران ساله مردی خبر نداری . . مرگ بر تو و دودمانت
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
رهبر ولایت مطلقه پلید خفه شو.بی همه چیز خفه شو.تو مایه ننگ بشریت هستی
جمعه 6 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
. دفن مخفیانه جسد تعدادی دیگر از جانباختگان اعتراضات ضد حکومتی اخیر. . از تهران خبر می رسد جسد تعدادی دیگر از جانباختگان اعتراضات ضد حکومتی اخیر به صورت مخفیانه در گورستان بهشت زهرای این شهر دفن شده است. خبر مذکور حاکی است روز جمعه 30 مرداد ماه جسد 15 تن دیگر از جانباختگان اخیر به صورت مخفیانه و در شرایط کاملا ویژه و امنیتی بدون ثبت مشخصات و هویت جانباختگان در قطعه 302 گورستان بهشت زهرا دفن شده است.
جمعه 6 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
رهبر گو..ید. مرتیکه چلاق دجال ..ز
جمعه 6 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
من حرفاشو شنیدم و دیدم ترس و استرس سرتا پاش گرفته این خرابی و جنایتها که کردن نمیدونن چه طور جم و جورش کنن ملت نیاز به یک جرقه دارد تا انفجار بشه . درتمام میادین بزرگ تهران جایگاهای درست به اسم پیشگیری از حوادث مترقبه مانند زلزله ووو اما اینها همش دروغ بود روزهای درگیری از همین اماکن صدها نیرو سرکوبگر اومدن بیرون دراین اماکن مجهز به همه چیز است حتی بازداشکاه یکیش توبخانه است
جمعه 6 شهریور 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
مرگ بر تو اى پیر کفتار خرفت. بعد از 2 ماه تازه فهمیدى که آشغالاى زیردستت چه جنایتهایى کردن؟ یا اینکه صداى الله اکبر مردم را شنیدى شبا خوابت نمیبره؟ کثافت بى شرف به زودى خودتو خانوادتو دور و بریاتو تمام نوکراى جلادتو بالاى دار یا جلوى جوخه آتش میبینیم. کم کم به اشک تمساح میفتى بعدش تو هم مثل شاه صداى انقلاب را میشنوى ولى دیگه خیلى دیر شده. فقط دعا کن تا اونموقع در اثر مرگ طبیعى بمیرى و گر نه خدا میدونه چه بلایى به سرت بیارن مردم. مرگ بر خامنه اى جلاد. خامنه اى خاین اعدام باید گردد. مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر ولایت وقیح. درود بر جمهورى دموکراتیک ایران.
جمعه 6 شهریور 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
ظاهرا اقای عنتر امروز دو سه بست زیادی زده و سر حاله و در رویای نعشگی خود همه مسائل را حل کرده . اما این نعشگی دوام چندانی نداره و وقتی بخود میاد که نه سر مانده و نه کلاه. شتر در خواب بیند پنبه دانه . گهی لف لف خورد گه دانه دانه
جمعه 6 شهریور 1388

xabrisham - ایران - اسلو
چی دارن بگن . فهمیدن دستشون واسه ملت رو شده .منتظرن ببینن مردم بازم کولی میدن یا باید بزارن فرار کنن .از ماست که بر ماست
جمعه 6 شهریور 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
کثافتهاى پست ندا آقا سلطان را با ترانه موسوى قاطى کردن که هر دو رو همزمان از ذهن بچه ها پاک کنن. ببینید به چه نکبتى افتادن که دیگه از بچه ها هم میترسن و میخوان با این دروغهاى ناشیانه اونا را هم به حساب خودشون خر کنن. دروغگویى هم آخه یه حدى داره. دروغهاشون اینقدر ناشیانست که هیچ بچه اى هم باور نمیکنه. مرگ بر خامنه اى خاین. مرگ بر ولایت وقیح. مرگ بر دیکتاتور. مرگ بر کیهان، صدا سیما، و هرچى دروغگو.
جمعه 6 شهریور 1388

بابک - ایران - سبزوار
همه این جنایت ها به دستور عمر سعد خامنه ای و شمر ذولجوشن احمغی نژآد اجرا شده است حالا از ترس ملت به دریوزگی افتاده
جمعه 6 شهریور 1388

arash88 - آمریکا - اورنج
چه داند انکه اشتر میچراند
جمعه 6 شهریور 1388

paradisemail - ایران - کرمان
این خامنه ای یه منافق به تمام معنی است که میخواد با این حرفها خودش رو تبرعه کنه اما این کار خدا بود تا دست پلیدش را رو کنه و مهر ذلت دنیا و اخرت رو بر پیشونیش حک کنه
جمعه 6 شهریور 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
مرگ برخامنه ای دیکتاتوروادمخوار قرون وسطائی.بهترین تحلیل اینستکه باورکردنی نبود که مردم ایران بخصوص تهرانیها چنین حماسه ای بیافرینن.شاه بعدازراهپیمائی میلیونی تپه قیتریه باهمت ایت اله طالقانی ومردم تهران 24ساعته به جهنم فرستاده شدوبزودی اخوندها ومرتجعین به جهنم خواهندرفت وخمینی وشاه راملاقات میکنن.
جمعه 6 شهریور 1388

شوک آخر - ایران - ایران
درود بر رهبر عزبز انقلاب و مرگ بر کودتاگران سبز جلبک تک سلولی بی مغز. یه چیز رو بدونید لجنی ها اونم اینکه جمهوری اسلامی با کودتا روی کار نیومده که بخواد با کودتا بره..
شنبه 7 شهریور 1388

شوک آخر - ایران - ایران
درود بر رهبر عزبز انقلاب و مرگ بر کودتاگران سبز جلبک تک سلولی بی مغز. یه چیز رو بدونید لجنی ها اونم اینکه جمهوری اسلامی با کودتا روی کار نیومده که بخواد با کودتا بره..
شنبه 7 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.