دفتر احمدی نژاد خبر انصراف دو وزیر پیشنهادی زن را تکذیب کرد

دفتر احمدی نژاد خبر انصراف دو وزیر پیشنهادی زن را تکذیب کرد


     مرضیه وحید دستجری و فاطمه آجرلو دو وزیر پیشنهادی کابینه دهم

در حالی که گزارش هایی از مخالفت روحانیون محافظه کار با وزرای پیشنهادی زن کابینه دهم منتشر شده، یک مقام دفتر محمود احمدی نژاد اخبار منتشره درباره استعفای دو زیر پیشنهادی زن را تکذیب کرده است.

محمد جعفر محمدزاده، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس دولت دهم، روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گفته است: همه وزیران پیشنهادی زن از سوی رییس دولت دهم به مجلس، با جدیت مشغول ارایه برنامه خود هستند.

محمدجعفر محمدزاده اخبار منتشر شده در برخی سایت ها در این خصوص را تکذیب کرد و آنها را نادرست خواند.

محمود احمدی نژاد، مرضیه وحید دستجری را برای تصدی وزارت بهداشت، سوسن کشاورز را برای وزارت آموزش پرورش و فاطمه آجرلو را به عنوان وزیر رفاه به مجلس معرفی کرده است.

این نخستین بار پس از انقلاب در ایران است که سه زن در فهرست کابینه پیشنهادی دولت قرار می گیرند.

معرفی سه زن از سوی محمود احمدی نژاد به عنوان وزیران پیشنهادی کابینه دهم با واکنش تند برخی مراجع تقلید شیعه و روحانیون اصولگرا رو به رو شده است.

محمد تقی رهبر، نماینده اصفهان در مجلس، درباره واکنش مراجع شیعه به وزیران پیشنهادی زن برای کابینه دهم گفته است: «بسیاری از علما و مراجع تقلید از جمله آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله مکارم شیرازی نسبت به انتخاب وزیر زن شبهه فقهی دارند و خواستار تجدید نظر احمدی نژاد در این خصوص هستند.»

آقای رهبر اضافه کرده است: « امیدوارم این بار چالش جدیدی بین دولت و مراجع به وجود نیاید و احمدی نژاد متوجه این موضوع باشد و ارائه نظرات فقهی از سوی مراجع و علما را دشمنی با دولت تلقی نکند.»

این در حالی است که تاکنون آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله مکارم شیرازی خبر مخالفت خود با وزیران زن را تکذیب نکرده اند و از سوی دیگر به صورت علنی در این باره موضعگیری نکرده اند.

دامنه مخالفت با وزیران زن محدود به مراجع نیست و برخی از روحانیون و ائمه جمعه طرفدار محمود احمدی نژاد نیز با این اقدام به مخالفت برخاسته اند.

یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان، هفته گذشته گفته بود: «انتخاب بانوان برای وزارتخانه ها از زوایای مختلف کاری خلاف است و با اصول اسلام همخوانی ندارد.»

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد نیز با انتقاد از معرفی سه وزیر زن گفته است: «شکل کار ما نباید به گونه ای باشد که یک عده فیمینیست ملحد بی دینی که خدا را قبول ندارند، در دنیا خوششان بیاید.»

این در حالی است که مخالفت با وزیران پیشنهادی زن به دلایل شرعی و فقهی محدود نبوده و نمایندگان مجلس می گویند: زنان معرفی شده توانایی لازم برای اداره وزارتخانه های مربوط را ندارند.

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خبرگزاری مهر گفته است: «از فضای...مجلس چنین بر می آید که زنان کابینه دهم نتوانند رای لازم برای تصدی وزارت خانه های مربوطه را کسب کنند.»

علی عباسپور تهرانی فرد، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، وزیر پیشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش را نامناسب دانسته و گفته است: سوابق وی برای وزارت در آموزش و پرورش ناکافی است.

وی با اشاره به اینکه «سوسن کشاورز» توانایی اداره و مدیریت وزارت آموزش و پرورش را ندارد، افزوده است: «وزارت آموزش و پرورش بزرگترین و کلیدی ترین وزارتخانه کشور است که بیش از ۴۰ درصد از پرسنل شاغل در کشور در آن حضور دارند و به همین دلیل این وزارتخانه به فردی احتیاج دارد که از توانایی مدیریت و برنامه ریزی بالایی برخوردار باشد.»

مجلس شورای اسلامی روز هشتم شهریورماه کار بررسی وزرای پیشنهادی و همچنین رای اعتماد به آنها را آغاز می کند.

Anti_diktator - ایران - گرگان
اه!. میدونستم اینا خیلی کاسه لیس تر از این حرفا هستن... به نظر من این زنایی که حاضرن تو کابینه مموتی باشن خیلی بی غیرت هستن
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
. دفن مخفیانه جسد تعدادی دیگر از جانباختگان اعتراضات ضد حکومتی اخیر. . از تهران خبر می رسد جسد تعدادی دیگر از جانباختگان اعتراضات ضد حکومتی اخیر به صورت مخفیانه در گورستان بهشت زهرای این شهر دفن شده است. خبر مذکور حاکی است روز جمعه 30 مرداد ماه جسد 15 تن دیگر از جانباختگان اخیر به صورت مخفیانه و در شرایط کاملا ویژه و امنیتی بدون ثبت مشخصات و هویت جانباختگان در قطعه 302 گورستان بهشت زهرا دفن شده است.
جمعه 6 شهریور 1388

roya123 - ایران - ایران
محمود کثافت وحرومزاده ...لعنت به خودتو ترکیب کابینه ات...خاک توسرتو و وزیرپیشنهادیت..نگاه وزیرا انگار ننه فولاد زره هستن
جمعه 6 شهریور 1388

susan_65 - نیوزلند - اکلند
سلام. ایران-ایران. کلی از حرفات میخندم. مرسی
جمعه 6 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
کدوم زنها?? من که زنئ نمیبینم. اگه این عکس رو میگین, ببخشیدا اینها که به هر چئ مرده گفتن زکئ...
جمعه 6 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
 ای انقدر زن, وزیر نشد, تا این دو فرشته اومد .حالابگید احمدی... امروزی فکر نمی کنه !!!!
شنبه 7 شهریور 1388

manenarenji - المان - اسن
واله بخدا مادر فولادزره ام کمشونه. از زن بودن خودم بیزار میشم وقتی میگن اینا زن هستن به همون امام حسین بیریختون قسم اینا زن نیستن بابا هیولان همون بهتر این احمقی این 2تا وزیر لعنتیشو هم مرد انتخاب میکرد خبر مرگش. بدبخت شوهراشون که این عجوزه ها زنشونه.
شنبه 7 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.