اظهارات مورینیو درباره رمضان جنجال ساز شد

اظهارات مورینیو درباره رمضان جنجال ساز شد

مورینیو به عنوان فردی صریح شناخته می شود

ژوزه مورینیو، مربی سرشناس تیم فوتبال اینترمیلان، به خاطر انتقاد از یک بازیکن خود به دلیل روزه گرفتن در ماه رمضان، مورد انتقاد یک رهبر مسلمانان ایتالیا قرار گرفته است.

اینترمیلان، دفاع از عنوان قهرمانی خود در رقابت های سری آ در ایتالیا را با کسب نتیجه تساوی ضعیف 1-1 مقابل باری (در خانه) آغاز کرد ودر جریان این مسابقه سولی مونتاری، بازیکن اهل غنای باشگاه اینترمیلان به تصمیم مورینیو تنها پس از 30 دقیقه تعویض شد.

مورینیو در کنفرانس خبری پس از مسابقه تلویحا عنوان کرد که این بازیکن به دلیل روزه گرفتن انرژی لازم برای بازی را نداشته است و به این دلیل ضعیف بازی کرد.

مورینیو به خبرنگاران گفت: "مونتاری مشکلاتی در رابطه با ماه رمضان داشت، شاید با این گرما برای او خوب نباشد که این کار (روزه گرفتن) را انجام دهد."

ژوزه مورینیو افزود: "ماه رمضان برای بازیکنی که می خواهد در یک مسابقه شرکت کند، در وقت خوبی نیامده است."

این مربی که در گذشته هدایت باشگاه چلسی را نیز بر عهده داشت و به خاطر اظهارات صریحش شناخته می شود، تهدید کرد که در مسابقه روزهای آتی این تیم با رقیب هم شهری خود، آث میلان، سولی مونتاری را از فهرست بازیکنان کنار بگذارد.

ممکن است سولی مونتاری در دربی میلان غایب باشد

با این حال محمد نور دشان، رئیس "اتحادیه مجامع مسلمانان" در ایتالیا واکنشی تند به اظهارات آقای مورینیو نشان داد.

او در گفتگویی با تلویزیون اسکای گفت: "فکر می کنم بهتر باشد که مورینیو کمتر صحبت کند."

آقای دشان گفت اعتقادات اسلامی سولی مونتاری به او قوای ذهنی لازم را خواهد داد و کمک خواهد کرد بر ضعف ناشی از روزه غلبه کند.

او افزود: "بازیکنی که یک مسیحی، یهودی یا مسلمان معتقد است، مطمئنا از نظر روانی آرام تر است و این مسئله به عملکرد او کمک می کند."

از آنجا که مسابقه اینترمیلان و آث میلان پس از غروب آفتاب برگزار می شود و بازیکنانی که روزه گرفته اند تا اندازه ای فرصت برای تجدید قوا خواهند داشت، مشخص نیست که ژوزه مورینیو تهدید خود علیه سولی مونتاری را عملی کند.

bij - المان - المان
سولی مونتاری باید از ایرانیانی که (حتی به اجبار) روزه میگیرند و تجربه دارند بپرسد: فایده این عمل برای اجتماعت چیست؟! مثل بقیه فروعات بی نتیجه!!!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
تو دنیای ورزشی حرفه ای باید مطیع مربی باشی چون پول حرفه ای میگیری . باشگاه ها برای بازیکنان دستور غذائی دارند چه موقع بخوابند و چه موقع بیدار شوند . مربی برای هر بازی سیستم مخصوص خودشو داره مثلا یک بازیکن باید هفتاد یا هشتاد دقیقه بازی کنه خوب اگر بازیکن روزه باشه و انرژی کافی رو نداشته باشه هم تیم و هم باشگاه ضرر می بیند . مگر در روزهای غیر از بازی ان هم با اجازه باشگاه
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

Ezhaq - ایران - تهران
بدبخت درست گفته این همه خرج تیم می شه این بازیکون نباید کاری بکنه که خودش و تیم ضعیف بشن.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

karkas - ایران - اصفهان
کی میشه این دین را چالش کنیم
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
فضول را بردند جهنم .اقای دشان اخه تو چکاره هستی که باید هر جا می رسی زر رررر بزنی
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

eteraaz_2 - ایران - تهران
همجا اسلام خرافاتی و تجاوزگر.کی این دین .ک......گورشو گم میکنه.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
من نمیدونم چرا این خشکه مذهبی ها همش سعی دارن قانون طبیعت رو انکار کنن!!! بابا غذا برای سرگرمی خورده نمی شه. غذا =انرژی. اگه غذا کوفت نکنی باتحلیل انرژی کم کم از بین میری. این یارو مونتاری هم مرتاز هندی نیست٬ فوتبالیسته. عجبا٬ آبرو برای مسلمونا نذاشتن....
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
اه از دست این اروپایی های محافظه کار!!! انتقاد چه معنی دارد؟ به جای انتقاد باید ایشان را ارسال کرد به همان غنا که گوسفند بچراند و آزادانه روزی هفده بار اسافلش را هوا کرده پیشانی را خاک مال نماید. اگر قرار بود اروپایی ها هم مثل شما مسلمین عزیز بیست و چهار ساعته نان گشاد بازی بخورند که اینجا هم میشد همان جهان اسلام که حتی یک کشور درست و درمان و آباد در همه جای آن یافت نمی شود!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

mlowes - آمریکا - واشینگتن-دی سی
زنده باد مورزینو
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
اتفاقاً مسلمانها در این ماه پرخاشگرتر و عصبی تر می شوند ( حالا ببینید در شرایط عادی چی هستند!)
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

iliya behniyafar - ایران - اصفهان
یه نفر هم یه حرف درست حسابی زده این مسلمون ها یقه اش را ول نمی کنند . بی چاره مورینیو ( این هم باید ) از دست مسلمون ها عذاب بکشه .
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
حالم از هر چی دین و مذهب به هم خورد. بابا ادمی که کمی شعور داشته باشه احتیاجی به مذهب نداره. بشینید کمی فکر کنید برای چی نیاز به تقلید دارید. خوب خودتون درست رفتار کنید انچه که انسانیت حکم میکنه. انسان امروزی نیازی به وکیل وصی نداره.....!!!! عصر؛ عصر تکنولوژی هست. نه عصر خرافات. بابا گذشت زمان جاهلیت
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

hamvatan88 - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . . دوست من - که خیلی از اطلاع رسانی هات ممنونم و جدا مفیدهستند - خیلی از این بچه های ایرانیه مخالف این دولت و حکومت اسلامی حاضر در ایران مسلمانند و الان روزه میگیرند باید سعی کنیم به عقایدشون احترام بگذاریم... معنای دموکراسی همینه . متشکرم
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

sajadbj - آلمان - هامبورگ
آفرین بر این مسلمان برید خجالت بکشید. انرژی تمام میشه یعنی چی انسان می تونه12 ساعت بدون غذا می تونه زندگی کنه بعدشم از ذخیره چربی استفاده می کنه.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
دوستان!!!. با دولت ایران مشکل دارید(من هم دارم) ولی این دلیل نمی شه هر چی از زبونتون بیرون میاد به دین 1.8 میلیاردی بگید!!!. هر آدم با سوادی می دونهکه نباید به اعتقادات دیگران فحش داد...اگر می خواهید بحث منطقی کنید بیابد بهتون فواید روزه رو ثابت کنم!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
sajadbj - آلمان - هامبورگ- میتونه زندگی کنه نمیتونه فوتبال بازی کنه. افتاد الان؟!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

smehdi - ایران - ساری
نزنید این حرفا رو!. یه نمونه بگم : بازی بسکتبال اونم تو NBA خیلی بیشتر از فونبال تو ایتالیا انرژی می خواد. "کریم عبدالجبار" سنتر مشهور تیم های میلواکی باکس و لس آنجلس لیکرز یکی از 5 بازیکن برتر تاریخ NBA هستش که تونسته تو NBA بیشتر از ده هزار امتیاز بدست بیاره، مثل مایکل جوردن. این آقا با دهن روزه بازی می کردو بهترین بازی ها رو هم انجام میداد. چه ربطی داره؟!. یه نمونه دیگش "فردریک کانوته" فوروارد تیم سویا اسپانیا. دوستان هم منتظر فرصت هستن که بتوپن به اسلام!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

neda85 - ایران - تهران
شاید هم روش نشده بگه بوی گند دهنت خفه کرده همه رو موقع بازی
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

پادشاه آرام - ایران - تهران
بعضی ها به صورت غریزی با دین مشکل دارند. من یه سوال از مخالفان دین دارم و اون هم اینه که مضرات بی دینی رو تا حالا پیگیری کردید؟
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

MAMAT - ایران - ایلام
مرگ بر مورینیو مغرور از خود راضی سگ حار ، هیچی بلد نیست با داوری پارسال شد قهرمان حالا ادعاش میاد. درود بر مونتاری و تمام بازیکن هایی که روزهاشونو به موقع میگیرن . طاقت شنیدن صدای مخالفو داشته باشین
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

Tarantino - مالزی - سایبر جایا
مگر آنها که یک عمر روزه گرفتن چه خدمتی به بشریت کردن؟ تا کی آزمون و خطا؟ تا کی؟ داریم میبینیم که روزه گرفتن انسان رو به یک قاتل بلفطره تبدیل میکنه ! به یک متجاوز تبدیل میکنه!! آقا نکنید، فردا روز مثل خامنه ای و احمدی میشین ها!!! بسه دیگه از این بیشتر قاتل و متجاوز نمی خواهیم،
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

bij - المان - المان
پادشاه آرام گرام، من کافر به مزیت و ضرر بیدینی وقع اساسی نمینهم! فکر من با سطوح و اقشار مفاهیم مشغول است به این معنی که در یک سطح از تئوری مثلن اصلاح دین مزیت اور است و در سطحی دیگر مضر! مشکلت کجاست ایا بیدینی در سطح حکومت مورد سوال است یا بعنوان یک فرد جدای از جامعه اسلام زده ای چون ایران؟!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
alireza.ch - سوییس - نوشاتل . دوست من باید بگوئید خلایق هر چه لایق//کامنت های بالا را ببینید //تعدادی کور کر بدنیا می ایند و همانگونه میمیرند اگر کسی خود انتخاب می کند که دریچه ی مغز خود را تنها به چرندیات این دین خانمانسوز بگشاید باید بگوئیم////....بگذار افتد و بیند سزای خویش.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

bij - المان - المان
پادشاه آرام گرام، تو که بطور غریزی دیندار شدی لطفی بکن جواب سوالات ما را منطقی بده: *1- تو می گویی اکثریت مردم ایران مسلمانند یعنی حداقل فروعات دین را بجا می اورند چرا مردم در روابط و مناسبات فردی عقب افتاده و غیراخلاقی عمل میکنند؟! (به عنوان نمونه قوانین رانندگی را رعایت نمیکنند، دروغ میگویند، مال دیگران را می خوردند، فحاشی در هر مکان و زمان بیکدیگر، فریب دادن یکدیگر، شکنجه، تجاوز، جنایت و ...) ، خارج از مشکلات جمعی که به مسئولین ارجاع داده میشوند! **2- مگر نه انست که تو با نماز خوندنت معنویات و در نتیجه رفاه و معیشت را فراهم می اوری؟ 30 سال وقت، وقت نسبتن طولانیست! پس فایده فروعات دینت چون نماز خواندن چیست؟! ***3- وعده های الله کجایند بطوریکه عکس ان وعده ها برای بهترین مردمش(شیعیان) به واقعیت درامده است؟! در ضمن صحبت از اعمال و ابزارهای اسلامی تو است که مناسبات انسانی را تهییج کنند(؟) نه ان بخش بزرگ قران و اسلام که به جنایت سفارش و دستور میدهند!!!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
پادشاه آرام - ایران - تهران. حاضرم در این مورد اگر مایل باشید در تالار گفتمان به بحث بنشینم و اثبات کنم که بی دینی نه تنها هیچ مضرتی ندارد بلکه برای اخلاق گرا بودن بی دینی بسیار کار آ تر از دینداری است زیرا مهفموم اخلاقیات در همه فرهنگ های دنیا از فرهنگ چند خدایی سرخپوستی تا روح پرستی ژاپنی و توحید بنی اسرائیلی یکی است و تنها این دین است که حتی برای اخلاقمند بودن فرد نیز چارچوب تعیین می کند و از این راه باعث ایجاد فاصله در دیدگاه ها می شود. اگر شما اعتقاد داشته باشید که قتل بد است، دیگر چه نیازی به دین؟ آیا دین با تغییر دادن نام قتل به قصاص و جهاد فی سبیل الله و تعزیر کافر و .. دایره اخلاقیات را محدود تر نکرده است؟
جمعه 6 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. ای کاش فقط مساله فردی بود. اگر این بود که وقت گران بها را صرف این اراجیف نمی کردیم :-) این جماعت هم خود خواند افتاد و هم جامعه را به پایین خواهند کشاند.
جمعه 6 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
پادشاه آرام - ایران - تهران, اره عزیز! ضرر بئ دینئ فقط یه چیز, که اعتقاد به خدا ندارئ,, ولئ ضرر با دینئ , از کجا شروع کنم,!! ایران-افغانستان- پاکستان- لیبی- سوریه- لبنان- فلسطین- عراق- اندونزئ- ضربین- مصر- عربستان- ونزوئلا.اسرائیل. بازم بگم???
جمعه 6 شهریور 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
neda85 - ایران - تهران هیچ وقت روزه نگرفتم حتی یه روز هم بقول خر مسب ها نیت هم نکردم ولی واقعا تنها خاطره ای که روزه ماه رمضان دارم همین بوی بد دهان روزه بگیراس قرن 21 روزه یعنی چی .
جمعه 6 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
اسلام ستیزان عزیز! برید خودکشی کنید.تا 20 سال دیگه فرانسه هم جمهوری اسلامی میشه.لووول
جمعه 6 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
mohammad.moein - انگلستان - لندن . فرمودید 8/1 میلیارد مسلمان اولا این مقدار نیست در ثانی 90 در صد انها سنی و شما را قبول ندارند و دینی که جز خون و ننگ هدیه ای به ایران و ایرانی نداشته چه احترامی؟؟؟؟ سایت های اسلامی هست به به و چه چه خودتان را ببرید انجا//این سایت را به ننگ این دین الوده نکنید.
جمعه 6 شهریور 1388

mihan88 - جمهوری چک - پراگ
بزرگواران دقت فرمایید رفتارهای افراط گرایانه ی برخی مسلمانان افراطی یا نان به نرخ روزخورها یا آنان که دین را دستاویز اهداف ومطامع خود قرار می دهند نباید موجب برداشت نادرست از یک آیین جهانی شود اسلام درست اگر بردل آدم ها جاری شود آیینی نیکو وپسندیده وکامل است کمی منطقی باشید این اسلام نیست که مشکل دارد این ما هستیم که بدبرداشت می کنیم ودراین میان هم دین قربانی می شود وهم آنان که می خواهند تکیه گاهی ماورایی داشته باشند....
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
باز یکی از بی خردان جفنگ گفت! ((برید خودکشی کنید)) پسر بد! شتر در خواب بیند پنبه دانه! bluestar باز شروع به هذیان گویی کرد!
جمعه 6 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
خرافات به ایتالیا هم رسیده
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
mihan88 گرام، سوالات من در کامنت بالا در مورد اعمال تکراری مسلمانان از تو! با احترام!
جمعه 6 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
mihan88 - جمهوری چک - پراگ. به هزار تا پیر و پیغمبر سوگند اگر تو بدانی اسلام درست چه هست و در قرآن چه نوشته است :-) که اگر می دانستی آب توبه بر سر آن نمی ریختی. اصلا من یک سوال دارم اصولا چه مرضی هست که آدم اندیشه ای را که هزار و چهارصد سال هست شناخته نمی شود به زور بشناسد؟ اگر بشریت خنگ و بی مغز هست و توانایی شناختن اسلام را ندارد پس خدایی هم که آن را ارسال کرده عقل درست و حسابی نداشته است. در ثانی مگر این اروپایی ها که اسلام را نشناخته اند از آرامش و آسایش تکنولوژی و حقوق فردی و اجتماعی چه کم دارند؟ مثلا اگر اسلام را بشناسند چه گلی بر سر بشریت خواهند زد که اکنون نزده اند؟
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
hamvatan88 و mohammad.moein گرام، انتقاد و روشنگری را با توهین که محمد از ابراهیم اموخت یکی نکنید! محمد 13 سال در مکه در حال توهین به غیرمسلمانان بود! ابراهیم تمام بتهای قوم خود را خرد میکند و تبر را بر گردن بزرگترین بت میزند(*یک توهین بزرگ*!!!!!)، و وقتی مورد توبیخ قبیله اش قرار میگیرد میگوید آن بت بزرگ این کار را کرده است و همچنین به آنها میگوید شما چگونه بتهایی را که نمیتوانند از خود دفاع کنند را بعنوان خدا پرستش میکنید؟ ابراهیم با اینکارش درواقع از بت ها امتحان گرفته است و آنها را آزمایش کرده است. بجای ساخته شدن از سنگ و چوب، اینبار بشر بتی از جنس خیال آفریده است و آنرا خدا نامیده است و روش ایستایی برای حفاظت ان عقیده به خدا را دین نامیده اند!
جمعه 6 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
bluestar - ایران - تهران. به گور خواهی برد :-)
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 1)شما این کامنت را چند بار گذاشتید ومن هم همان بار اول جواب دادم دین فقط نماز و روزه نیست بلکه تمام قوانین حقوق بشربعلاوه نماز و روزه و دیگر مراسم دینی است یعنی(به عنوان نمونه قوانین رانندگی را رعایت کنند، دروغ نگویند، مال دیگران را نمی خوردند، فحاشی در هر مکان و زمان بیکدیگر نمی کنند، فریب ندادن یکدیگر، مخالفت با شکنجه، تجاوز، جنایت و ...) واگر در ایران کسانی قوانین را رعایت میکنند برای این است که به علت بی کفایتی حکومت آموزش لازم به مردم داده نشده و سطح فرهنگ مردم پایین است البته نسبت به گذشته بهتر است و مطمن باش اگر در کشورهای غربی به قوانین احترام گذاشته میشود به خاطر بی دینی نیست بلکه بخاطر آموزش است و من مطمن هستم اگر یک انسانی که به خدا اعتقاد دارد آموزش هم ببیند و تحصیلات و اقتصاد او خوب باشد بسیار بهتر از یک انسان بی دین است که آموزش دیده باشد
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 2) چون یک انسان بی دین چون اعتقاد به خدا و زندگی پس از مرگ ندارد تنها به منافع خود فکر میکند و خدمت به دیگران را کار بیهوده ای میداند که فقط عمر او را تلف میکند ولی انسانی که به خدا اعتقاد دارد کمک کردن به دیگران برای او مانند یک سرمایه است و دوست دارد بیشتر به مردم کمک کند ...
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
mihan88 - جمهوری چک - پراگ . دوست عزیز کاملا با شما موافقم ولی خیلیها این را نمخواهند قبول کنند و من هنوز مانده ام این همه اصرار انها چیست شاید محاسبات آنها با قبول حرف شما بهم میخورد چون مسلما آنها همان قدر که مسلمان بد دیده اند مسلمان خوب هم دیده اند....
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
راستش به نظر من یک بی خدا به هیچ چیزی جز منافع خودش فکر نمیکند و اگر به قانون احترام میگذارد فقط برای این بود که یا از حکومت میترسید یا اینکه به این نتیجه رسیده که اگر به حقوق دیگران احترام نگذارد آنها هم به حقوق او احترام نمیگذارند ولی هر جا که میتواند و میفهمید که صدمه ای به او نمیخورد حق دیگران را میخورد مثلا اگر در یک بیابان یک بی خدا و یک نفر دیگر باشد و آب برای زنده ماندن یک نفر باشد آن بی خدا در اینکه آب حق اوست و او باید زنده بماند تردید نمیکند چون مرگ برای او پایان همه چیز است پس به هر قیمتی باید زنده ماند ...
جمعه 6 شهریور 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
دمت گرم موریینیو. مسمانها به گشنگئ عادت دارن.
جمعه 6 شهریور 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
دمت گرم پسر شجاع باز هم بگو گوش میکنیم
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، برای همین من از تو سوال نکردم! همان بار اول بتو جواب دادم تو با نوشته ات ادعا داری که: فایده فروعات دینت هیچ است! برای همین این اعمال بیهوده و ناشایست را که جز وقت تلف کردن، ده ها مشکل دیگر را با خود دارند باید بدور ریخت و ((سطح فرهنگ مردم)) را از طریق خردگرایی بالا برد. بگذار این سه سوال را دیگران جواب دهند چون تو خود از انان بری هستی!!
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
((فقط عمر او را تلف میکند)) دقیقن همانطور که در کامنت اولت نوشتی با نماز خواندن و فروعات عمر انسان تلف میشود اگر هم بر ضد حرف تو مذهبیی ادعا کند که نه بابا ما با بجا اوردن فروعات میخواهیم بر ضد اعمال شنیع مثل ( قوانین رانندگی را رعایت نمیکنند، دروغ میگویند، مال دیگران را می خوردند، فحاشی در هر مکان و زمان بیکدیگر، فریب دادن یکدیگر، شکنجه، تجاوز، جنایت و ...) اقدام کنیم اما خب همانطور که واقعیات نشان میدهد عکس ان بوقوع پیوسته!!! حال ما هنوز امید داریم یک روزی (در انتظار!) اعمالمان سود دهد شاید 30 سال دیگر! و تو bij حرفهای *پسر شجاع* را زیاد جدی نگیر!!!
جمعه 6 شهریور 1388

taheree - ایران - قم
. Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن. غذا=انرژی نیست نیست نیست نیست. من دوماه پیش مجبور شدم 40روز آب درمانی کنم یعنی فقط وفقط وفقط آب خوردم وچای بدون قند..نتایج بسیار عالی دیدم تمام پزشکهای دورو برم وپزشک خانواده ام کلی دعوا کردن من رو اما الان پس ازبیست روز انقدر علایم جالب توجه در بدنم دیدم که شگفت آفرینه.تمام موهای سرم و ابروهام که قهوه ای بودند وکم پشت ..مشکی و پرپشت شدند. پوست بدنم که همیشه خشک بود الان بدون لک سفید و براق شده 15 کیلو کم کردم اما کوچکترین چروکی به بدنم نیفتاده.و دیگر مسایل زنانه که اینجا نمیشه گفت.مهمترازهمه اینکه من زنده ام و هربار میرم جلوی آینه از خوشحالی گریه میکنم.پس غذا=انرژی نیست نیست نیست . .
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 1)اتفاقا اشتباه تو در این است که فکر میکنی این کارها بیهوده است اگر یک انسانی که بخدا اعتقاد دارد حتما باید با او ارتباط برقرار کند ولی کسی که فقط نماز میخواند نمی تواند با خدا ارتباط برقرار کند باید حتما به مردم خوبی هم کند و خیلیها خوب بودن و نیکی کردن را حتی مهمتر از نماز خواندن میدانند و داستانهای زیادی وجود دارد که کسی که نماز نمی خواند ولی چون انسان خوبی است با خدا بهتر از کسی که نماز میخواند ولی انسان خوبی نیست ارتباط برقرار میکند ولی اگر کسی هم خوب باشد و هم نماز بخواند یک انسان کامل است که میشود کاملا به او اعتماد کرد ...و مردم ایران گرفتار کسانی شده اند که نماز میخوانند ولی خوب نیستند ومانند اینها زیاد بوده است مثل شمر و معاویه و یزید که نماز میخواندند ولی جنایت هم میکردند
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 2)و اتفاقا مردم ایران که تو اینهمه درباره انها مثال میزنی جزو مهربانترین و اخلاقی تزین مردم در دنیا هستند و حتی ایرانیانی که سالها از ایران دور بودند وقتی به ایران می آیند این را بوضوح می بینند چه برسد به خارجیها که با مردم ایران ارتباط دارند و چون چند تا جنایت در این سایت و جاهای دیگر می بینی فکر میکنی که هر روز در ایران و همه جا جنایت میشود در حالیکه با این مشکلات به علت اعتقاد مردم به معنویات جنایت کمتر است واگر این مشکلات اقتصادی در یک کشور بی دین بود جنایات بیشتری انجام میشد اگر تو صفحه حوادث کشورهای اروپایی را هم نگاه کنی هر روز از این نوع جنایتها در آن کشورها اتفاق می افتد
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 3)تنها مشکل مردم ایران حاکمان فاسد و بیسواد است که با بی کفایتی و فساد خود مردم را از نظر اقتصادی دچار مشکل کرده اند و به دلیل همین مشکلات اقتصادی مردم هم اعصابشان خورد است و هم امکان آموزش کافی ندارند و مردم ایران این موضوع را فهمیده اند ومیخواهند حکومتی داشته باشند که مسوولین آن آدمهای متخصص و درستکاری باشند و مطمن باش روزی که مردم ایران بتوانند چنین حکومتی داشته باشند و وضع اقتصادی انها خوب شود به علت اعتقاد به معنویت جزو متمدن ترین و با فرهنگ ترین مردم دنیا خواهند بود ...
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
((نتیجه رسیده که اگر به حقوق دیگران احترام نگذارد آنها هم به حقوق او احترام نمیگذارند ولی هر جا که میتواند و میفهمید که صدمه ای به او نمیخورد حق دیگران را میخورد ..)) تو به حرفهای خودت هم باور نداری چطور می خواهی دیگران را مجاب کنی؟!! اگر تو برای استخدام در یک شرکت معتبر درخواست کار بدهی مهمترین شاخصه قبول مسئولیت از روی خرد است که با رشوه گرفتن(بهشت) و ترسیدن از مجازات (جهنم) در تناقض است!! تو استخدام نخواهی شد اگر هم با حیله راه یابی کوتاه مدت بعنوان رشوه گیر ترسو اخراج میشوی تا به شرکت و اجتماع صدمه وارد نیاید! بالاخره دینداری و مراعات فروعات و تا حدودی اصول شیعی (چون معاد) بتو کمک خواهد کرد یا ((اموزش)) خردمندانه و ((تحصیلات و اقتصاد خوب))؟! میبینی چطور در یک سایت به تناقض گویی افتاده ای!!!
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((مردم ایران گرفتار کسانی شده اند که نماز میخوانند ولی خوب نیستند)) دوباره سوال مرا بخوان چون مشکل عمل تک تک افراد جامعه (اکثریت مسلمان همانطور که تو ادعا داری) است. ((خارج از مشکلات جمعی که به مسئولین ارجاع داده میشوند!)). **(( جزو مهربانترین و اخلاقی تزین مردم ...و چون چند تا جنایت در این سایت و جاهای دیگر...)) اذیتمان نکن مردم ایران مهربانند چه ربطی به امار بالای جنایات و هزار جور حقه بازی دارد که فقط با جوامع فقیر(اقتصادی و فرهنگی) قابل مقایسه است و بس! ((تنها مشکل مردم ایران حاکمان فاسد..)) نه این یکی از مشکلات است که زنجیروار باز به عقب افتادگی جامعه برمیگردد. مسئولین که از اسمان یا از قعر زمین به داخل ایران راه پیدا نکرده اند!!! مشکل اساسی فرهنگ مکتبی و سیاستگذاری دینیست که قبلن برایت شرح داده ام!
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
((وضع اقتصادی انها خوب شود به علت اعتقاد به معنویت جزو متمدن ترین و با فرهنگ ترین مردم دنیا خواهند بود ...)) ما نمی خواهیم 30 سال دیگر صبر کنیم برای همین روشنگری بر ضد دین وحشت(جنایت!) یا بقول تو دین بیهوده(عقب افتادگی!) ضرورت زمان ماست! این مهم هم با تکنولوژی فعلی خیلی بهتر از دیروز مهیاست! شبت بخیر!
شنبه 7 شهریور 1388

$persian$ - ایران - تهران
به نظر من یه مربی حق داره که به شاگردش بگه غذا بخور
شنبه 7 شهریور 1388

artosh - ایران - تهران
یه زمونی این عربها چیزی واسه خوردن پیدا نمیکردن و جک و جونور و سوسگ میخوردن..گفتن بیاید روزه بگیرید تا کمتر ملخ و سوسگ بخورید. تا رسید به الان که ول نمیکنن. بابا 1 ماه مملکت تعطیله. همه گشنه هستن و حس و حال کار ندارن.
شنبه 7 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان. هیتلر هم از قعر زمین ظهور نکرد بلکه با رای مردم به حکومت رسید ولی مردم آلمان را به بربختی کامل رساند ولی مفهوم علاقه به وطن بد نشد و همین تاریخ در ایران هم با عنوان علاقه به دین تکرار شد ولی همان طور که مردم آلمان در انتخاب هیتلر اشتباه کردند مردم ایران هم در انتخایب خمینی اشتباه کردند وهمانطور که علاقه به وطن با جنایات هیتلر بد نشد علاقه به دین هم با جنایات خمینی وخامنه ای بد نمیشود
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، باز خودت را به اشتباه انداختی! هیتلر را ((علاقه به وطن)) به قدرت نرساند بلکه فقر مالی بعد از فروپاشی بورس جهانی و بدنبال ان سیستم فاشیستی! این از مقایسه غلط تو! خب سیستم فاشیستی اسلام با سیستم فاشیستی دوره هیتلر فرق میکند که موضوع سوالات من نبود!!! یکبار دیگر سولات من از دیگران غیر از *پسر شجاع*: *1- تو می گویی اکثریت مردم ایران مسلمانند یعنی حداقل فروعات دین را بجا می اورند چرا مردم در روابط و مناسبات فردی عقب افتاده و غیراخلاقی عمل میکنند؟! (به عنوان نمونه قوانین رانندگی را رعایت نمیکنند، دروغ میگویند، مال دیگران را می خوردند، فحاشی در هر مکان و زمان بیکدیگر، فریب دادن یکدیگر، شکنجه، تجاوز، جنایت و ...) ، خارج از مشکلات جمعی که به مسئولین ارجاع داده میشوند! **2- مگر نه انست که تو با نماز خوندنت معنویات و در نتیجه رفاه و معیشت را فراهم می اوری؟ 30 سال وقت، وقت نسبتن طولانیست! پس فایده فروعات دینت چون نماز خواندن چیست؟! ***3- وعده های الله کجایند بطوریکه عکس ان وعده ها برای بهترین مردمش(شیعیان) به واقعیت درامده است؟!
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، معلمی به شاگردش میگوید غیر از اندو کتاب این نوشته مرا هم با خودت ببر و روزی 5 بار برای همیشه انرا تکرار کن انهم با ادا و اصولی که من میگویم! شاگرد با حیرت از او میپرسد که مگر خواندن اندو کتاب کافی نیست تا به مقصود برسم ان 5 بار تکرار کردن چیست؟!! معلم جواب میدهد: بله خواندن اندو کتاب درسی، کافیست اما با خواندن ان نوشته ان هم 5 بار در روز علاقه بمن یادت نمیرود!!! شاگرد میگوید مقصود اخلاقی عمل کردنست که با اموزش به ان میرسم! معلم: دقیقن همینطور است اما ((اگر کسی هم خوب باشد و هم نوشته مرا تکرار کند یک انسان کامل است))؟!! شاگرد: انسان کامل چیست وقتی من بقول شما بیهوده وقت تلف کنم؟ معلم: نمیدانم اما قلبم میگوید تکرار کن اگر چه وقت تلف کردت است تکرار کن!!!!!
شنبه 7 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 1)اتفاقا من تناقض نگفتم قبلا هم گفتم شما بی خدا ها و تندروهای دینی کاملا طرز فکر مشابه دارید ولی در دو جهت مخالف هر دو فکر میکنید که اگر مثلا یک نفر نماز بخواند باید معجزه شود و دیگر تلاش برای فکر و کار نیست در حالیکه من بارها توضیح دادم و واقعا نمیدانم که شما متوجه نشدید یا بصورت عمدی خود را به ندانستن زدیدی حالا سعی میکنم بصورت خیلی ساده بگویم عبادت{نماز و روزه ....} و عمل{آموزش و کار ....} مانند دو بال یک پرنده است که با هر دو میتوان پرواز کرد اگر یک انسان فقط یکی از آنها را داشته باشد نمی تواند بسوی تکامل پرواز کند اگر یک انسانی فقط عبادت کند به سمت فقر و در نهایت فساد میرود {هر جامعه ای که فقر رفت فساد هم به دنبال آن میرود } و اگر یک انسانی فقط عمل کند به سمت ثروت میرود ولی این ثروت هم باعث فساد او میشود ...
شنبه 7 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 2) مثلا بوضوح دیده میشود که کشورهای اروپایی به ثروت رسیدند ولی این ثروت برای غارت بیشتر مردم دنیا و استعمار و حمله و کشتار بی رحمانه مردم بی گناه {بیشتر زنان و کودکان و سالمندان } بکار میرود و تمام آن کشورهای اروپایی که به نظر تو مظهر اخلاقی بودن است جزو جنایتکارترین کشورهای دنیا هستند و هیچ کشور دینی تا بحال به اندازه آنها جنایت نکرده است مثل فرانسه آلمان انگلیس امریکا {حمله به ویتنام عراق افغانستان فلسطین و دادن بمبهای شیمیایی به صدام که باعث قتل و عام هزارن نفر از مردم ایران و عراق شد .....} در حالیکه بسیاری از این حکومتهای دیکتاتور توسط خود این کشورهای غربی به قدرت رسیدند مثل همین صدام و طالبان {که توسط امریکا برای مقابله با شوروی بوجود آمد } هر چند که از نظر کسانی مثل شما چون در این حمله ها افراد دیندار کشته میشود دیگر نیازی به اعتراض نیست و آن کشورها همچنان مظهر اخلاقی بودن هستند{تقدس بیخدایی}
شنبه 7 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 2) این فقط در مورد مقایسه جنایت در دو گروه بود که یک انسان منصف براحتی میفهمد که همین کشورهای اروپایی در جنایت کردن بی رقیب هستند هر چند در داخل همین کشورها هم جنایت کم اتفاق نمی افتد و تو داری سعی میکنی که این کشورها را کشور گل و بلبل معرفی کنی مثلا در همین آلمان یک نفر را دستگیر کردند که آدم خوار بود و گوشت آدم را در یخجال او پیدا کردند یا در بلژیک یک مردی دختر خود را 17 سال در زیر زمین خانه اش زندانی کرده بود و به او تجاوز میکرد که چند بچه نامشروع حاصل این تجاوزها بود و بچه ها همه به همراه مادرشان مشکل روحی داشتند و در مورد تعداد جنایتها هم من از همین اخبار این سایت استفاده میکنم در مورد خطر ناکترین شهرهای جهان که در 2008 شهر نیو اورلیان آمریکا 90 قتل در صدهزار نفر مقام سوم و بغداد جنگ زده 40 قتل در صدهزار نفر مقام دهم ....شاید بگویی من آمریکا را قبول ندارم ولی تمام کشورهای اروپایی آمریکا را قبول دارند و برایش هورا میکشند....
شنبه 7 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
*پسر شجاع* - ایران - تهران . اتفاقا خمینی هم با شعار اقتصادی امد آب مجانی برق مجانی پول نفت حق مردم است که باید هر ماه به آنها پرداخت شود ...درست مثل هیتلر ولی هیتلر بعد از به قدرت رسیدن مخالفان خود را به جرم خیانت به وطن میکشت و خمینی هم بعد از به قدرت رسیدن مخالفان خود را به جرم دشمنی با دین میکشت دیگه واضحتر از این تشابه این دو را نمی توانم توضیح دهم ...ولی همانطور که علاقه به وطن خوب است وبا جنایات هیتلر بد نشد اعتقاد به خدا هم خوب است وبا جنایات خمینی بد نمیشود ...
شنبه 7 شهریور 1388

arash-20 - ایران - تهران
پسر شجاع* - ایران - تهران . با حرفات کاملا موافقم
شنبه 7 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
اینترنت ندیده - ایران - ایران ...arash-20 - ایران - تهران ...خیلی ممنون دوستان....راستش من همیشه سعی میکنم بی طرفانه به این موضوع نگاه کنم و در حد اطلاعات خود به این نتیجه رسیدم که میانه روی بهترین روش زندگی است ....
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع و arash-20 و اینترنت ندیده ، این سفسطه مانند این است که شما در جامعه ای قرار بگیرید که در آن اکثر انسانها آدم میکشند، و شما نیز یک آدم بکشید و بگویید چون بقیه هم میکشند، من هم میکشم! آیا این میتواند عمل شما را توجیه کند؟! شما هرگز حق ندارید به دلیل اینکه دیگران جرمی را مرتکب میشوند مرتکب جرمی شوید. اسلامگرایان هراسان از غرب و آمریکا همواره شمشیر دشمنی را در مقابل هر آنچه محصولات فکری و فرهنگی غربیست میکشند و همواره میگویند ملاک ما غرب نیست، چگونه است که در این نوع سفسطه ها که میکنند غرب را ملاک میگیرند؟ چگونه است که امریکا را شیطان بزرگ خطاب میکنند اما کیفیت رفتار خویش را با امریکا میسنجند؟ مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که اگر در غرب جنایتی انجام میگیرد این جنایت معمولا خطای یک شخص است و آن شخص طبق قانون مجرم است و مجریان قانون و یا قوه قضائیه آن شخص را تنبیه و مجازات میکند. اما درنقطه مقابل یعنی در جهان اسلام اگر جنایتی انجام میشود، این جنایت از طرف دولت حمایت میشود و کاملا قانونی است، مثلا شکنجه کردن در نظام مقدس حکومت اسلامی کاملا قانونی است!!!
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((عبادت{نماز و روزه ....} و عمل{آموزش و کار ....} مانند دو بال یک پرنده است )) * (( کسی که نماز نمی خواند ولی چون انسان خوبی است با خدا بهتر از کسی که نماز میخواند ولی انسان خوبی نیست ارتباط برقرار میکند)) با حرف خودت یک بال پرنده کار نمیکند و باعث نپریدن و یا سقوط پرنده است! باز همینجا تناقض در کامنتهایت بوضوح دیده میشود! جواب را مدتهاست که از تو گرفته ام فروعات بیهوده اند اما اگر میتوانی ثابت کنی که انها مضر نیستند پس این گوی این میدان!!!
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، اینکه تو میانه رو هستی برایم مسجل شده وقتی موسوی از ولایت فقیه دفاع میکند و تو بر ضد ولایت فقیه! ((خمینی هم با شعار اقتصادی امد آب مجانی برق مجانی پول نفت ..)) د خب همین مسئله است شعار معنویات بهتر کردن معیشت و اخلاقی تر شدن، شعار فروعات هم معنویات که عکس انها به واقعیت در امده!!! پس حداقل بیهودگی فروعات دین! ((همانطور که علاقه به وطن خوب است وبا جنایات هیتلر بد نشد ..)) تکرار مغلطه! در کامنت بالا جواب این قیاس غلط را بخوان: ((باز خودت را به اشتباه انداختی! هیتلر را ...))!
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((اگر یک انسانی فقط عمل کند به سمت ثروت میرود ولی این ثروت هم باعث فساد او میشود)) و ((کسی که نماز نمی خواند ولی چون انسان خوبی است با خدا بهتر از کسی که نماز میخواند ولی انسان خوبی نیست ارتباط برقرار میکند)) برای بار چهارم در این صفحه تناقض اشکار!
شنبه 7 شهریور 1388

bij - المان - المان
((اعتقاد به خدا هم خوب است وبا جنایات خمینی بد نمیشود)). یکی از رایج ترین سفسطه های رایچ در بین مسلمانان ان است که از تاریخ عملی دین خود فرار میکنند، زیرا این تاریخ به قدری وحشتناک و زشت است و این کارنامه بقدری سیاه است که آبرویی برای اسلام نمیگذارد. در 1400 سال گذشته هیچوقت و در هیچ یک از سرزمینهایی که مسلمانان در آنجا اکثریت بوده اند، اسلامگرایان نتوانسته اند یک نظام مردمسالار و انسان محور را پدید بیاورند که بتوانند به وجود آن افتخار کنند و آنرا نشانه ای از ایده آل خود بدانند. بلکه همواره اسلامگرایان شعار حکومت اسلامی را میدهند و بعد از اجرای قوانین غیر کاربردی و روشهای نابخردانه اسلامی مشاهده میکنند که گند به بار آورده اند، و بعد از آن ادعا میکنند که این اسلام نبوده است، اشکال از ما یا خمینی بوده است! پرسش اساسی این است که، دینی که 1400 سال نتوان آنرا پیاده کرد و پیاده شدن آن تنها حکومتهای فاشیستی و ظالم را پدید آورده است، آیا دینی کاربردی است؟! مسلمن خیر طبق خود قران، چون اخلاقیات اسلامیش هم فقط برای خودی ها تجویز شده است!
شنبه 7 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . جواب مرا بده چرا این کشورهای به نظر شما اخلاقی!!! در چند ده سال اخیر میلیونها آدم که بیشتر زنان وکودکان بودند را کشتند کسانی که فروعیات را از نظر شما کنار گذاشتند بیشتر جنایت کردند یا کسانی که به فروعیات ظاهری مثل نماز و روزه .. چسبیدند و تلاش وکار را تعطیل کردند بیشتر جنایت کردند کدام خطرناکتر است کسی که بمب اتم می اندازد خطرناکتر است یا کسی که جلو دوربین سر میبرد .....در ضمن یک تذکر به شما خواهشا این دروغ را به من نسبت ندهید که گفتم فروعیات یا همان ایمان به خدا بیهوده است من گفتم ایمان به خدا و تلاش و کوشش همچون دوبال پرنده هستند که انسان را به کمال میرسانند حالا شما چگونه از این حرف من نتیجه گرفتید که من گفتم ایمان به خدا بیهوده است واقعا به این منطق شما باید آفرین گفت ....در ضمن اینهمه خودی و غیر خودی نکنید که این کشورهای اخلاقی !!!!شما بیشتر از هر کسی به خودی و غیر خودی اعتقاد دارند مثل همان قانون کاپیتولاسیون و دهها مورد دیگر ..
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . ودر ضمن بجز تاریخ 300 سال اخیر ایران همیشه جزو ثروتمندترین و مرفه ترین کشورهای دنیا بوده که تمام جهانگردان اروپایی که به ایران آمده اند آنرا تایید کرده اند ...
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . در ضمن ما شکنجه کردن در نظام مقدس آمریکا را هم داریم که کاملا با پر رویی از طرف دولت آمریکا و غرب حمایت میشود مانند زندان ابوغریب و گوانتانامو ....واین جمله معروف جناب بوش: کسی که با ما نیست دشمن ما محسوب میشود خودی وغیر خودی در درجه بینهایت .....
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . و در ضمن مرا خوب شناختی من یک فرد میانه رو هستم نه دوست دارم به سمتی بروم که بمب اتم بر سر مردم بریزم نه طرفدار اسلام طالبانی هستم که با جهالت خود حکم قتل کسی را صادر کنم یعنی به سمت علم و پیشرفت باید رفت و آن را برای خدمت به انسانها بکار برد نه برای کشتن آنها و طرفدار موسوی هستم چون او با ولایت فقیه یا همان اسلام طالبانی مخالف است چون اگر ولایت فقیه را قبول داشت زمانی که خامنه ای گفت تقلب نشده او هم میپذیرفت....حالا اگر میانه روی از نظر تو یعنی اگر همه جنایت کردند من هم جنایات کنم ان مربوط به منطق شماست که برای من نا مفهوم است ...
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . اتفاقا من هیتلر را خوب مثال زدم و کسانی که آنرا خواندند منظور مرا به وضوح فهمیدند البته ظاهرا به جز شما !!!!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((جواب مرا بده چرا..)) پسر خوب این یکی از بزرگترین ایرادات فروعات دینیست: تکرار! جواب تو بالا داده شده به رویه نماز خوندنت باز در دور تسلسل!! یکبار دیگر: (این سفسطه مانند این است که شما در جامعه ای قرار بگیرید که در آن اکثر انسانها آدم میکشند، و شما نیز یک آدم بکشید و بگویید چون بقیه هم میکشند، من هم میکشم! آیا این میتواند عمل شما را توجیه کند؟!). ((بمب اتم می اندازد خطرناکتر است یا کسی که جلو دوربین سر میبرد)) این دیگر چه سوال کودکانه ای است! تو پولدار مذهبی امکش بمب پیشرفته میخری و ادم میکشی. من فقیر مذهبی امکش اسلحه کمری میدزدم و ادم میکشم. خب که چی؟ ادمکشی با نماز خواندن که حداقل وقت اموزش دیدن خردمندانه را میگیرد به وقوع پیوسته! این سوال تو شب دیر وقت یا صبح کله سحر به فکرت رسید در هر صورت بی منطقی و از روی ناچاری!!!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((این کشورهای اخلاقی شما ..)) عزیز دل دین! ملاک من ان کشورهای اخلاقی تو نیست!!! این تو و امثال تو هستید که با مثالهی غلط از جواب دادن طفره میروید! هر کشوری یا جامعه ای که با حقوق بشر دیروز یا امروز مشکل داشته باشد مورد انتقاد ماست! ملاک حقوق بشر است و خردگرایی! اسلام در واقع یک هنجار اجتماعی است به دلیل اینکه. •با آزادی در تضاد است. •با مردمسالاری در تضاد است. •با حقوق بشر در تضاد است. •مروج تروریسم و اندیشه کشی و اختناق است. •مبتنی بر خرافات و مفاهیم غلط و باطل است. •عامل فقر فرهنگی و علمی و مادی است.
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((تاریخ 300 سال اخیر ایران همیشه جزو ثروتمندترین..)) اولن با کلی گویی سعی داری خودت را راحت کنی! نه اینطور نیست به جزییات تاریخ 300 سال اخیر ایران مراجعه و مطالعه کن! دومن ثروتمند بودن چطور می تواند غیر انسانی بودن را توجیح کند؟!! من مینویسم اسلامگرایان نتوانسته اند یک نظام مردمسالار و انسان محور را پدید بیاورند چرا چون در وهله اول سیستم مکتبی و در وهله دوم غیرانسانی بودن دینشان را یدک میکشند!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((واین جمله معروف جناب بوش..)) بوش غلط کرده با دین وحشت که اسلام باشد!!! همانطور که گفتم ملاک یک ادم و یک گروه نیستند. در ثانی قبلن برایت نوشتم: مطبوعاتی امریکایی که این فاجعه را کشف کردند اعتبار میگیرند اما در ایران توقیف میشوند و به زندان حتی وکیل هم از توقیف شدن قسر در نمیرود! باز دوباره برای اینکه شاید ملتفت بشوی: مکتبی بودن سیاستگذاری مد نظر است! (اما سوال من مشکلات فرد و راه و روش مضر فروعات دین بود!)
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
*از لباس کهنه خود خجالت نکش، بلکه از افکار کهنه ات خجالت بکش!* ((به سمت علم و پیشرفت باید رفت )) با افکار کهنه هیچگاه پیشرفتی حاصل نیاید مگر پسرفت که اینرا در خود دارد!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
((طرفدار موسوی هستم چون او با ولایت فقیه ..مخالف است چون اگر ولایت فقیه را قبول داشت زمانی که خامنه ای گفت تقلب نشده او هم میپذیرفت)) عجب مخالفت با خامنه ای همان مخالفت با ولایت فقیه است؟! اگر هم چنین باشد با اصلاح این پدیده شوم نظام دیکتاتوری اسلامی را نجات خواهند داد! ((حالا اگر میانه روی از نظر تو یعنی اگر همه جنایت کردند )) باز حرف تو دهن ما گذاشتی! اصلاحات در سطح سیاستگذاری حداقل همانقدر بیهوده است که بجا اوردن فروعات اسلام برای فرد چرا چون اصلاحات با این قانون اساسی همین نتیجه را امروز داده که فاجعه امیز جلوی دیدت است و در مورد فرد به عنوان نمونه قوانین رانندگی را رعایت نمیکنند، دروغ میگویند، مال دیگران را می خوردند، فحاشی در هر مکان و زمان بیکدیگر، فریب دادن یکدیگر، شکنجه، تجاوز، جنایت و ...
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((من هیتلر را خوب مثال زدم ..)) چون زحمتت میشود همینجا در کامنت بالا بخوانی دوباره: باز خودت را به اشتباه انداختی! هیتلر را ((علاقه به وطن)) به قدرت نرساند بلکه فقر مالی بعد از فروپاشی بورس جهانی و بدنبال ان سیستم فاشیستی! این از مقایسه غلط تو! خب سیستم فاشیستی اسلام با سیستم فاشیستی دوره هیتلر فرق میکند که موضوع سوالات من نبود!!!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، معلمی به شاگردش میگوید غیر از اندو کتاب این نوشته مرا هم با خودت ببر و روزی 5 بار برای همیشه انرا تکرار کن انهم با ادا و اصولی که من میگویم! .... شاگرد: انسان کامل چیست وقتی من بقول شما بیهوده وقت تلف کنم؟ معلم: نمیدانم اما قلبم میگوید تکرار کن اگر چه وقت تلف کردن است تکرار کن!!!!! بدون انکه جواب مرا داده باشی چون بعد روی تایید قبلیت نقض انرا میاوری، از روی ناچاری بحث را روی دور تسلسل می اندازی. تکرار تکرار تکرار روزی 5 بار یک تکست را تکرار و تکرار بدون نتیجه برای تو و برای من ضرر بزرگ به وقت گرانبهای فرد و جامعه در راه اموزش خردمندانه دیدن که اعمال شنیع بوقوع نپیوندند!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((گفتم فروعیات یا همان ایمان به خدا بیهوده است من گفتم ایمان به خدا و تلاش و کوشش همچون دوبال پرنده هستند )) دوباره بخوان: ((عبادت{نماز و روزه ....} و عمل{آموزش و کار ....} مانند دو بال یک پرنده است )) * (( کسی که نماز نمی خواند ولی چون انسان خوبی است با خدا بهتر از کسی که نماز میخواند ولی انسان خوبی نیست ارتباط برقرار میکند)) با حرف خودت یک بال پرنده کار نمیکند و باعث نپریدن و یا سقوط پرنده است! باز همینجا تناقض در کامنتهایت بوضوح دیده میشود! تناقض پشت تناقض بعد هم ادعای بیربطت: ((واقعا به این منطق شما باید آفرین گفت)) نه پسر خوب باید به تناقضات خودت خیره شوی و به خردگرایی رو بیاوری تا به واقعیت پی ببری که با فروعات دین که بقول مسلمانان با پوست و استخوان بجا اورده میشود تا حد فاجعه امیز اعمال شنیع بر ضد هم روزانه بوقوع میپیوندند! و ای که *** شعار معنویات بهتر کردن معیشت و اخلاقی تر شدن، شعار فروعات دین اسلام هم معنویات که عکس انها به واقعیت در امده!!! ***
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* ، اسلام طالبانی یک قسمت از دین ناب محمدیست که قبلن با ایات قران و اسناد معتبر(نه حتمن طبری مذهبی سه اتشه!!) دلیل اورده ام. از تکرار انها برای تو معذورم مگر ادرس بحثهای قبلیمان را بخواهی؟ در هر صورت جواب سوالات من در این صفحه از طرف تو داده نشد و من از دیگر مذهبیون انتظار جواب منطقی را دارم!
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 1)واقعا این آخرین توضیح من است چون هر چه را که لازم بود گفتم اگر عمل و تلاش مانند نیروی محرکه یک کشتی باشد که آن را جلو میراند ایمان به خدا همانند سکان و قطب نما است که جهت و راه درست کشتی را معین میکند ****یعنی هم عمل و تلاش {نیروی محرکه } لازم است و هم ایمان به خدا {قطب نما و سکان } تا این کشتی به مقصد برسد** اگر سکان و قطب نما {ایمان به خدا نباشد } کشتی به صخره میخورد و غرق میشود و اگر نیروی محرکه {تلاش و کار} نباشد سکون ایجاد میشود و میگندد و ما هر دو مورد را در دنیا می بینیم یک طرف فقط به نیروی محرکه و عمل و تلاش توجه کرده و پیش رفته ولی این پیشروی او به سمت غرق شدن و صخره است مثل { تولید بمب اتمی که باعث 9 بار نابودی کره زمین میشود یعنی همه حتی خودشان فروپاشی خانواده که موجب شده اکثر بچه ها یا بی سرپرست باشند یا تک سرپرست
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 2) غارت و جنایت در حق ملتهای دیگه فساد اخلاقی اکثر رهبران اروپایی و آمریکایی که به عنوان الگو باعث افزایش فساد اخلاقی در جامعه شده و جالب است یک خبر را من دیدم که اکثر مردان بدون اطلاع همسرشان بچه های خود را به آزمایش دی ان ای میبرند تا مطمن شوند که آیا این بچه واقعا بچه خودشان است یا در اثر رابطه نامشروع همسرش با مرد دیگر بوجود آمده و دهها مورد دیگر که مهمترین آنها احساس پوچی است که به دلیل اعتقاد نداشتن به خدا و زندگی پس از مرگ در معتقدان به بیخدایی وجود دارد چون هر روز که میگذرد به معنای نزدیکی به مرگ وپایان همه چیز است} واگر فقط عمل به فروعیات باشد مثل نماز و روزه ... و تلاش وکوشش نباشد مثل همان کشتی که سکان دارد ولی نیروی محرکه ندارد که باز حرکت و پیشرفتی نخواهد بود ....
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 3)راستش من این موضوع را ساده تر از این نمی توانم توضیح دهم و فکر میکنم بچه ها هم متوجه شدند که برای خوشبختی هم تلاش و کار لازم است و هم ایمان به خدا ....حالا اگر شما باز هم میخواهید از این حرفهای من نتیجه بگیرید که من گفتم ایمان به خدا بیهوده است این مربوط به منطق خاص شماست که البته برای خودتان محترم است !!!! ....در ضمن طبق منطق شما وقتی رهبران دو کشور بزرگ غربی جرج بوش رییس جمهور آمریکا میگوید که هر که با ما نیست دشمن ما است و یا ژاک شیراک رییس جمهور سابق فرانسه دشمنان را به حمله اتمی تهدید میکند میگویی غلط کرده اند و حرف انها ارتباطی به نظام اخلاق گرای!!!!! آنها ندارد ولی وقتی خمینی چرت و پرت میگوید همه آنها را بی کم و کاست به حساب ایمان به خدا میگذارید در حالیکه حرف میلیونها مسلمان را که میگوید خمینی غلط کرد را قبول ندارید و میگویید دین یعنی همان حرفهایی که خمینی گفت باز هم باید به این منطق شما آفرین گفت ....
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . در ضمن من گفتم بجز تاریخ 300 سال اخیر ایران یعنی قبل از 300سال پیش ...که شما حرف مرا تحریف کردی و کلمه بجز را از اول حرفهایم حذف کردی که کاملا معنی عکس داد بله من هم منظورم این بود که مردم ایران در این 300 سال دوچار مشکل شده اند آن هم بخاطر حاکمان نالایق ولی قبل از 300 سال پیش همواره جزو مردم ثروتمند دنیا بودند .
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . آخرین کامنت جواب سوال مرا ندادید نتیجه دو تفکر افراطی { در 50سال گذشته آن جامعه اخلاق گرا!!!!{ترویج بیخدایی و مبارزه با دین} برای زندگی انسانها خطرناکتر بوده یا جامعه دیندار افراطی و بدون تلاش و عمل من میگویم گروه اول بواسطه پیشرفت علمی توانستند سلاحهای خطرناکتری تولید کنند پس گروه اول جنایتکارتر هستند و خیلی بیشتر هم آدمهای بیگناه را کشتند }....جواب هر دو تفکر افراطی به جنایت ختم میشود و را حل این است که انسان میانه رو باشد یعنی هم به خدا ایمان داشته باشد و هم تلاش کوشش کند تا هم زندگی مرفه داشته باشد و هم جنایت نکند و برعکس به مردم کمک کند....تمام
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، (( احساس پوچی است که به دلیل اعتقاد نداشتن به خدا و زندگی پس از مرگ در معتقدان به بیخدایی وجود دارد ..)) این داستانیست که یرای تو نقل کرده اند! بشنو و باور نکن! من حداقل دو برابر سن تو سن دارم اکثر کشورهای اروپایی را دیده و زندگی کرده ام برادرم در امریکا زندگی میکند و امریکا و کانادا را هم تجربه کرده ام. این داستانهای مسخره رو برای من بازگو نکن! هر روز اشپیگل و دی تسایت زیر دست من است و در جریان اوضاع و احوال دنیا بخصوص اروپا و ایران قرار دارم! اگر واقعه ای جنایی رخ دهد بخاطر حساسیت جامعه و باز بودن دست رکن چهارم دموکراسیست. امنیت یک کشور مانند المان که در امار رده نخست را به خود اختصاص داده با زندگی در ان قابل پذیرش تجربیست. عزیز دل دین! احساس پوچی در ایران به حالت انفجار رسیده و تو با وجود پیشرفتهای فرهنگی و هنری و علمی و اخلاقی در اروپای غربی از چی حرف میزنی؟!! پسر خوب، اگر خواستی از یک هفته زندگی در المان و فرقش با سیاره ایران که هزاران سال نوری بخاطر اخلاق انسانی فاصله دارد برایت مینویسم تا شاید گفته های مغرضان را به فراموشی بسپاری؟!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((حرف انها ارتباطی به نظام اخلاق گرای آنها ندارد ولی وقتی خمینی چرت و پرت میگوید همه آنها را بی کم و کاست به حساب ایمان به خدا میگذارید..)) باز از خودت حرف دراوردی! تو سعی داری بدون انکه زحمت خواندن غیرمغرضانه نوشته های مرا داشته باشی هر انچه میخواهی بدوزی و ببری!!! پسر خوب من هیچگاه با اسوه قرار دادن خمینی اسلام را رد نکرده ام تو که چند بار با من بحث کرده ای بهتر از بعضی در یوکی میدانی که من با سند محمد و گفتار و اعمالش را مورد انتقاد قاطع قرار داده ام! همینجا نوشته ام : (هر کشوری یا جامعه ای که با حقوق بشر دیروز یا امروز مشکل داشته باشد مورد انتقاد ماست! ملاک حقوق بشر است و خردگرایی! اسلام در واقع یک هنجار اجتماعی است ..) بخوان و اما درست و کامل!!!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((شما حرف مرا تحریف کردی و کلمه بجز را از اول حرفهایم حذف کردی ..)) دقیقن همین جمله تو 300 سال اخیر را مد نظر قرار دادم با امید به اینکه بگویی اوه bij اشتباه کردم من خیلی کلی نوشتم!!! پسر خوب ایا نادر شاه افشار یکی از پرقدرتری و ثروتمندترین ممالک زمانه خود را بنیان نهاد که معروف به عادل بود که در حقیقت بویی از عدالت نبرده بود با ان جنایاتی که مرتکب شد؟!! زندیان را در 300 سال اخیر فراموش کرده ای؟1 اق محمد خان قاجار با جنایاتش یک سیاستمدار اسوه همچون محمد اسلام بود و و . حال کی تاریخ را سعی بر تحریف کردن دارد! خب شاید هم اطلاعاتت کم است؟! بگذریم! لایق برای من مردمسالاری و بشردوستانه است نه انچه محمد در اوج قدرت و ثروت از انسانیت و مردمسالاری بویی نبرده بود!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع، ((گروه اول بواسطه پیشرفت علمی توانستند سلاحهای خطرناکتری تولید کنند ..)) چرا انها توانستند به اوج پیشرفتهای علمی و فرهنگی و اجتماعی همچون فردی برسند چون به مهملات دینی بهایی ندادند و سیاستگذاری مکتبی را به زباله دانی تاریخ سپردند. اما اما اما من مثل تو ایدهالیست نیستم من یک واقع گرایم که میدانم ایرادات در این سیستمها وجود دارد و مکانیسم دموکرات منشانه در بهبود انها گام برداشته و برمیدارد کمااینکه امروز بهتر از دیروز است! (اگر چه هیچوقت ایده ال نه در گذشته و نه در حال!) سیاستگذاری مکتبی فاقد این مکانیسمهاست چون در طبیعتش ایستایی حکم فرماست و با پویایی غریب! *** شعار معنویات بهتر کردن معیشت و اخلاقی تر شدن، شعار فروعات دین اسلام معنویات که عکس انها به واقعیت در امده!!! *** با احترام!
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
((ایمان به خدا {قطب نما و سکان } تا این کشتی به مقصد برسد)) ، . *ایمان یعنی نبین و نفهم تا ایمان بیاوری*، *ایمان یعنی اعتقاد و باور عمیق قلبی به چیزی که نه می بینی و نه با عقل جور در میاد*، *ایمان یعنی پی بردن به ارزش قلبهای شکوفا شده*، *گزینش اخلاق بر ایمان یعنی کفر اما گزینش ایمان یعنی پذیرش اخلاق اما اخلاقی که خیر و شر آن را خدایی که فراتر از انسان می اندیشد*، *ایمان یعنی«پرواز در ابرهای ندانستن»*
یکشنبه 8 شهریور 1388

bij - المان - المان
...عقل و علم دو روشنی مزاحم برای ایمان هستند. هیچ حقیقت علمی مطلقی در دنیا وجود ندارد و هر نظریه علمی ممکن است روزی غلط از آب در بیاید، خود این ادعا هم در این قضیه استثنا نیست و ممکن است این ادعا هم غلط از آب در بیاید. این به این معنی نیست که مفاهیم بی پایه و بی اساس هستند، بشر با استفاده و اتکا به تئوریها و همین مفاهیم علمی کارهای فوق العاده بزرگی انجام داده و انجام خواهد داد، بنابر این تئوریها ملاک عمل و ادراک هستند. مذهبیون به این نوع دید عادت ندارند و فکر میکنند باید به مفاهیم ایستای دینی اعتقاد داشت در حالی که همین مفاهیمی که ما به آنها تئوری میگوییم اما آنهارا حقیقت مطلق نمیدانیم هزاران و هزاران بار از آن مفاهیمی که مذهبیون به آنها ایمان دارند و آنها را حق و حقیقت مطلق میدانند محکم تر و با پایه تر و مستند تر است چون روش تفکر ما روش علمی است نه روش تخیلی و سوفسطایی ایمانی!
یکشنبه 8 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . راستش بحث ما نظری است و به نتیجه نخواهد رسید من معتقدم که میشود ایمان به خدا را در کنار علم و پیشرفت قرار داد و بزرگترین آرزوی بشر این است که روزی حکومتی بیاید که ایمان به خدا و پیشرفت در آن به اوج خود رسیده باشد ولی تا امروز چنین حکومتی بوجود نیامده ولی من افراد زیادی دیده ام که در زندگی شخصی هم به خدا ایمان داشتند و هم به قوانین حقوق بشر احترام میگذاشتند و هم خانواده خوب و بافرهنگ داشتند و هم تحصیلات عالی و هم زندگی مرفه و هم به دیگران کمک میکردند....و راستش به نظر من اینها جزو خوشبخت ترین مردم بودند ... و من خودم هم روش آنها را انتخاب کردم و فکر میکنم کاملا از این روش راضی هستم و یک برنامه سفر به کشورهای مختلف دارم و راستش یکی از سرگرمیهای من در این سفر دقت در زندگی کسانی است که به خدا ایمان ندارند و برای من جالب است بدانم آنها با این روش زندگی تا چه حد از زندگی لذت میبرند و یک زندگی سالم دارند ....به امید آن روز شاید یک سفر نامه هم نوشتم ....
دوشنبه 9 شهریور 1388

bij - المان - المان
پسر شجاع گرام، ((بحث ما نظری است))، بله بحث ما نظری و نتیجه اش میتواند اطلاعات رسانی باشد! اینکه برای یک نفر مثل تو اعمالی چون ((به قوانین حقوق بشر احترام گذاشتن و خانواده خوب و بافرهنگ داشتن و تحصیلات عالی و زندگی مرفه و به دیگران کمک کردن)) یک قدم بزرگ در راه انسانیت است! سفر خوب و سازنده ای برایت ارزومندم!
دوشنبه 9 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.