استفاده از مرغهای پنچری در رستورانها

استفاده از مرغهای پنچری در رستورانها

استادیار گروه صنایع غذایی دانشگاه اصفهان از استفاده برخی رستورانها از مرغهای خفه شده در حین جابه جایی یا به اصطلاح مرغ پنچری به عنوان جوجه و گوشت گاوهای شیری در حال مرگ به جای گوشت گوساله خبر داد.


محمود شیخ زین الدین در گفتگو با فارس، بابیان اینکه گوشت گوساله و گوسفند از نظر داشتن پروتئین و کیفیت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، گفت: متأسفانه مردم به اشتباه گمان می کنند گوشت گوسفند از کیفیت بالاتری برخوردار است، بنابراین تقاضای آنها در گوشت گوسفند نسبت به گوشت گوساله بیشتر است که این عاملی در افزایش قیمت گوشت گوسفند به شمار می رود.استادیار گروه صنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: گاو سیستانی یا همان نژاد زابلی که بومی کشور است، نژاد برتری در بخش گوشت به شمار می رود که اگر خوب پرورش پیدا کند و زیر نظر دامپزشکان و به صورت صحیح ذبح و گوشت آن بسته بندی شود، از نظر کیفیت از گوشت گوسفند نیز سالم تر است، زیرا گوشت گوسفند دارای چربی بیشتری است که این چربی بلای جان عده ای در جامعه شده است.شیخ زین الدین با بیان اینکه باید شرایط اقتصادی مردم متوسط جامعه درنظر گرفته شود، گفت: گاهی برخی از کارشناسان وضعیت معیشت جامعه را با وضع خود مقایسه می کنند و فکر می کنند همه آنها دسترسی آسان به گوشت قرمز دارند، در حالی که عده قابل توجهی از مردم هر 6 ماه نیز امکان دسترسی به گوشت قرمز ندارند.
عضو هیأت ملی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: با توجه به اینکه گوشت منجمد گوساله اگر با نظارت سازمان دامپزشکی تهیه شود، کیفیت بهتری نسبت به گوشت تازه و گرم که در فریزرهای منازل منجمد می شود دارد، بنابراین خانوارها برای خرید و ذخیره سازی از گوشت منجمد استفاده کنند.
این استادیار دانشگاه با بیان اینکه اگر گوشت مرغ منجمد به روش صحیح و با نظارت کارشناسان انجام شود بهتر از گوشت قرمز است، گفت: آنچه در برخی از رستورانها تحت عنوان جوجه کباب استفاده می شود، مرغهای مرده در مسیر جابه جایی است و اصطلاحاً مرغ پنجری در گرمای تابستان گفته می شود.شیخ زین الدین در مورد استفاده از هرمون در مرغ گفت: گرچه اکثر مسؤولان وجود هورمون در مرغداریها را انکار می کنند، اما متأسفانه دربرخی از مرغداریها از هورمون و مواد آنتی بیوتیک استفاده می شود، بدون اینکه زمان فنی برای تحمیل آثار آنتی بیوتیک در گوشت مرغ بین 15 تا 20 روز رعایت شود.این استادیار مواد غذایی گفت: وزن استاندارد لاشه مرغ 1/2 تا 1/8 کیلوگرم است و بیش از آن مرغ دچار چربی و باقی مانده دارو و آنتی بیوتیک است که به ضرر مصرف کننده است.

alisam - ایران - تهران
از این دولت این کارها بعید نیست که گوشت مرده به خورد مردم بدهند. وقتی تو چاه اب پونک مرده پیدا میشه دیگه خودتون تا اخرشو بخونید
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
به بهانه درگذشت عبدالعزیز حکیم. https://sobhefardaa.wordpress.com/
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

Ezhaq - ایران - تهران
مرگ بر این نظام که مردمش باید فدای آن بشوند حرفهای این بابا درست بود در که این کسانی هستند٬ ماهها گوشت نمی بینند. مرغهایه مرده را شنیده بودم حالم بهم خورد وقتی گوشت کیلویی 16 هزار تومان شده و کارگری که در ماه دستمزدش کمتر از 300 هزار تومان باشه که اگر جایی فعال باشه آن هم باید خرج زن بچه اش رو بدهد پول اجاره خانه اش برق گاز اب دوا و درمان و .. زندگی رو هر ماه باید بده تازه از این بابا می خوان شاکر آنها باشه البته بعضی گارکرها بقدری بدبخت هستند که فکر می کنند این حقشان است که مرا ناراحت می کنه کی می توان چشم آنها را می توان باز کرد آه مشکل اساسی خود دولته که هر روز هزینه های زندگی را بیشتر می کنه و به گردن کارفرما می اندازد. که دستمزد کم می دهند ولی از خودشان نمی پرسند که چرا این اتفاق افتاده٬ خودشان خوب می دانند که مشکل خود رژیمه و به گردن امریکا و انگلیس و .. می اندازند ای خمینی تف به روح جد و آبادت
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.