آیت الله منتظری : مسئولین شجاعت این را داشته باشند که اعلام کنند این حکومت نه جمهوری است و نه اسلامی

آیت الله منتظری : مسئولین شجاعت این را داشته باشند که اعلام کنند این حکومت نه جمهوری است و نه اسلامی و هیچ کس هم حق‏ ‏اعتراض و اظهارنظر و انتقاد ندارد.

‏پاسخ آیت الله العظمى منتظرى به نامه 293 نفر از روشنفکران و نخبگان

‏بسم الله الرحمن الرحیم ‏


( انما یوفى الصابرون اجرهم بغیر حساب )‏

 ‏حضور محترم برادران و خواهران عزیز، روشنفکران و نخبگان محترم
‏ ‏پس از سلام و تحیت ; در رابطه با نامه ارسالى مورخ ‏88/6/1‏ آن عزیزان ،‏ ‏ضمن قدردانى و ارج نهادن به ایثارگرى و شهامت و پایدارى شما و ملت‏ ‏بزرگوار و عزیز ایران ، معروض مى‎دارم که اینجانب بارها تذکرات و‏ ‏پیشنهادهایى را براى بیرون رفتن از این بحران ویرانگر ارائه نموده ام ، ولى‏ ‏ظاهرا حضرات براى رسیدن به مقاصد دنیوى خویش چنان چشم و گوش و‏ ‏دل بر حقایق بسته اند که نه مى‎بینند و نه مى‎شنوند، ولى از آنجا که هنوز‏ ‏مبارزات با رژیم گذشته در اذهان بسیارى از افراد زنده است و در میان‏ ‏سردمداران حکومتى بعضا کسانى هستند که خود طعم شکنجه و زندان و...‏ ‏را چشیده اند اینجانب هنوز نا امید نیستم و امیدوارم تا کاملا دیر نشده‏ ‏مسئولین امر به خود آیند و بیش از این وجهه نظام جمهورى اسلامى را در‏ ‏بین توده هاى زجر کشیده و سیلى خورده ایران و در سطح جهانى خدشه دار‏ ‏نکنند و موجب سقوط خود و نظام نگردند.

‏ ‏دین اسلام ، دین کامل الهى است و در آن آزادى عقیده و بیان چنان روشن‏ ‏و واضح است که قرآن کریم در مورد اصل پذیرش دین مى‎فرماید: ( لا‏ ‏اکراه فى الدین ) یعنى زور و اجبارى در پذیرش دین نیست ; و باید‏ ‏پذیرفتن اصول دین با استدلال و برهان باشد. و سیره و روش رسول‏ ‏خدا(ص ) و ائمه معصومین (ع ) نیز این گونه بوده که مردم در کمال آزادى و‏ ‏بدون لکنت زبان و بدون هیچگونه ترس و واهمه اى درباره مسائل انتقاد و‏ ‏اظهارنظر نمایند. بزرگترین ستم و ظلم به اسلام عزیز رفتار مستبدانه با‏ ‏مردم تحت عنوان حکومت دینى و اسلامى است .

‏ ‏امیدوارم مسئولین امر از این راه انحرافى که در پیش گرفته اند دست‏ ‏برداشته و حقوق از دست رفته مردم را استیفا نمایند، خسارات را جبران‏ ‏نموده و بى گناهان را بیش از این در زندان نگه ندارند، و با پایان دادن به‏ ‏سناریوهاى نمایشى دادگاهها و پخش اعترافات آنچنانى بیش از این قضاء‏ ‏اسلامى را مسخره نکنند; و یا لااقل شجاعت این را داشته باشند که اعلام‏ ‏کنند این حکومت نه جمهورى است و نه اسلامى و هیچ کس هم حق‏ ‏اعتراض و اظهارنظر و انتقاد ندارد.

‏ ‏امیدوارم خداوند کریم در این ماه مبارک رمضان همه ما را از کجروى ها‏ ‏باز داشته و مشمول هدایت هاى مستمر خویش قرار دهد.
‏ ‏والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته .
‏4 شهریور ماه 1388‏
‏قم المقدسة - حسینعلى منتظرى
alisam - ایران - تهران
منتظری یه دونه ای منتظری دردونه ای
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
منظورشون از مسئولین کیا هستند؟!!! آقای میرحسین موسوی ( سکوت کرده) آقای خاتمی ( سکوت کرده) و آقای هاشمی رفسنجانی ( یکی به نعل میزنه و یکی به میخ)
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ali moosavi - ایران - ایران
درود. اتفاقا این حکوت..اسلامی...است که مردم را می کشدولی این ایرانیها هستند که حکومت ضححاکان را بمانند کاوه از بین خواهند برد.نشان ما پرچم شیرو خورشید ماست(ما هستیم)
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

nasim irani - اتریش - وین
علی موسوی ایران.... سلام به مسولین سایت...علی ممکنه بگی اسلام یعنی چی؟؟؟این حکومت هیچ ربطی به اسلام ندارد.زیرااسلام یعنی تسلیم شدن دربرابرخدای سبحان.خالق جهان وجهانیان.فهمیدی؟وخدای سبحان برای تمام بندگانش تساوی وبرابری خواسته!درقران مجید به پیامبرفرموده شده:ای محمداگرکسی به توبدی کردبه اندازه آن بدی رابرگردان*اما اگرآن رابه من ببخشی پاداش خوبی خواهی گرفت.ازاین آیه می شودنتیجه گرفت که حتی اگرتوان بخشیدن بدی رادرخودداشته باشی پاداش آن رادریافت خواهی کرد.این است خدای سبحان که عدالت او نجات دنیای بشری است.حالااگرمشتی مفت خور ازنام خداسواستفاده کردندگناه آن به گردن هیچکس نیست غیرازخودما!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
منتظری جون جان مادرت تو دیگه دوباره اسلام ناب محمدی رو ننداز بهمون . می خوای بگی این حکومت اسلامی نیس اونیکه من میگم اسلامیه ، مردم به حرف تو دوباره انقلاب کنن ، که اینبار اسلام عدل (اصل) علی رو بیارن ؟! نه داداش ما دیگه آبدیده شدیم و اتفاقا چهره اصلی اسلام و جمهوریتتون هم واسمون ثابت شد . تو دین اسلام هر آخوندی که جیره اش کم شد شکایت می کنه
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

dkdk - دانمارک - اسلیش
اتریش وین نسیم .اولا درود بر شعورت که دقیقا عقیده مرا بیان کردی.متاسفانه تعدادی بیسواد هستند که بدون هیچ فهم و خردی به مسلمان و یا بخداوند توهین میکنن.و اینقد مغزشان محقر هست که مسلمانی را در این نامردها میبینند متاسفانه
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
فقط ایران که نیست . اسلامتون رو تو افغانستان هم دیدیم و همین امروز تو عربستان صعودی هم میبینیم که دیگه اصل اسلامه و مثل کشور ما اسلامش وارداتی نبوده . همین امروز هیچ زنی تو عربستان حق تحصیل و رانندگی و داشتن موبایل رو نداره . تو مصر و بقیه کشورهای اسلامی هم کمابیش اوضاع همینه و تازه ایران جزو آزادترین کشورهای اسلامیه که به همین دلیل ما رو مسلمون هم نمیدونن ، چون زیادی اروپایی شدیم ! شجاعت رو تو داشته باش و بگو که تو اسلام ، جمهوریت وجود نداره و اسلام دین دیکتاتوریه زوریه حتا با تجاوز به ناموس مردم . تو شجاع باش و بگو اسلام وقتی تجاوز می کنه دیگه دختر و پسر هم حالیش نیس و این که فقط قسمت بیرونی کوه یخه و بقیه اش زیر آبه . شجاع باش و بگو داداش
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
آقاجان ما اصلا نمیخواهیم به بهشت برویم، مگه زوره؟ آخه این چه مسخره بازیه که سر یه ملت کهنسال درآوردین و اونا رو مضحکه عالم و آدم کردین ! بابا ول کنین دیگه. مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید میترسه و ما دیگه هیج اعتمادی به هیج کلم به سری نداریم! والسلام
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

greenw - ایران - تهران
nasim irani - اتریش - وین. برو یک بار فران رو فارسی بخون میفهمی اسلام چیه . یعنی به نظر من همین جنایات اصل اصل اصل اسلام و ایدئولوژی اسلامی ناب محمدی است.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
آیت الله منتظری این یکی رو خوب اومدی.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
dkdk - دانمارک - اسلیش . باز هم ... معرکه شدی ٬ ... سرجات و... ٬ اسلام ناب محمدیتان انچنان ضربه ای توسط ولی وقیحش و مزدورانی همچون تو به مملکتمان زده که همه را از دین و اسلام خدا متنفر ساخته.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
nasim irani - اتریش - وین - جواب چندتا سوال منو بده لطفا . آیا تو اسلام خدا گفته زن و مرد با هم برابرند ؟ اگه برابراند گفته موی سر این جنس رو نباید اونیکی جنس ببینه که حالی به حولی نشه ؟ خدا گفته موسیقی و رقص و شادی قدغنه ؟ خدا گفته جهاد علیه کفار کنین ؟ خدا گفته تو دنیا هر انسان یا مسلمونه یا باید مسلمون بشه وگرنه کافره ؟ خدا گفته انسان آزاده و حق انتخاب داره ولی مادرزادی مسلمون دنیا میاد و اگه اسلام رو نخواد مرتده و ریختن خونش واجب ؟ خدا گفته زن نصف مرده ؟ و . و . و .. اصلا ببینم تو دخترخاله خدا هستی ؟ اگه ادعا داری بردار رساله امام خمینی رو بخون که توضیح داده مرد بالغ میتونه با بچه شیرخواره عشق بازی کنه فقط به شرط لمس !
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
سلام و درود بر مرجع عالیقدر و شجاع ایران عزیزمان
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

bij - المان - المان
با احترام فراوان خدمت منتظری! انسانی که تا اینحد نسبت به همنوعش مسئولیت احساس میکند چطور بعد از این همه سال اسلام شناسی هنوز پی به فضاحت این دین نبرده؟!!!!!!!!!!!!! انسانی چون کسروی عزیز با همین احساس مسئولیت پی به جنایات اسلام برد و بنای مخالفت را گذاشت. برای عامه انتظار انقدر نیست که برای شما جناب منتظری! حکومت اسلامی ایران بالای 90 درصد اسلام ناب محمدی را پیاده کرده است!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
dkdk - دانمارک - اسلیش. تو خودت نه تنها بی سواد که ا..... هم تشریف داری . اگه من یکی حرف میزنم اقلا رساله امام خمینی رو خوندم و دیدم مردک روانی که اسلام رو فهمیده تازه به کجا رسیده ! شماها یه مشت برده هستین که هنوز هم نفهمیدین که محمد هزاروپونصد سال پیش از شما برای نژاد خودش سرباز ساخته . آقا و خانوم با سواد !!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

javid.ur - ایران - ارومیه
سلام دوستان.من دیگه نمی دونم چی بگم ولی رفسنجتانی این موضوع رو به ما اثبات کرد که به ملا و امثالش اعتماد نکنید.به قول یکی از دوستان رفسنجانی راهنما رو به چژ میزنه و یه هو به راست میره.دوستان مرگ بر هر چی آخوند و ملا هست.میر حسین صدای تو رو هم کم کردن آره؟مدعیه عدالت خجالت خجالت
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

anita14 - هلند - دهانهاخ
اسلام کیلو چنده بچه های مردم به اسم اسلام میکشند که چی مبادا اسلامخشدار بشه ای بابا جمع کنید بساط اسلام را مابهشت زروی نمی خوایم اخوند احمق ورهبر چلاق احمق کثافت...
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
alisam - ایران - تهران بابا دنبالاین مردتیکه شهرام همایون نیافتید بخدا واسه خودش دکون وا کرده اینها از خامنه ای و احمدی دزد ترند کلا تو این فقط بهرام مشیری و عشق است
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
از اسلام کثیف تر متحجر تر و عقب افتاده تر دین ندیده ام
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

پریستوک - ایران - تهران
nasim irani - اتریش - وین آوای دهل شنیدن از دور خوش است . دین برای آدمای نابخرده ما خودمون شعور و سواد داریم و نیازی به گل واژه های قرآن و اسلام نداریم.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

experthoney - بحرین - بحرین
nasim irani - اتریش - وین . درود بر تو هموطن خردمند درود بر شعور و منطقت. آدم وقتی چند تا واقع بین اینجوری میبینه امیدوار میشه که نه بابا هنوز هستند کسایی که باطن رو میفهمن و به ظاهر توجهی نمیکنن. موفق باشی و سربلند
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اتفاقا حکومت 100٪ اسلامیست هر عملی که ملا انجام داده در صدر اسلام بمراتب بدتر در کشور ما انجام شده تعدادی فریبکار اسلامی چون اسودگی و نیم رخ گورشان را گم کردند تعداد دیگری هنوز در صدد فریب شرم کنید. یا اگاهانه در پی فریب ملت هستید یا نا اگاهانه!!!!!!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
nasim irani - اتریش - وین. متاسفانه معلومات شما از اسلام در حد شعارهای دیواری و احادیث کلیشه ایست. بزرگترین طاعون بشری که میلیونها انسان آزاده را به مسلخ فرستاده و جان آزادیخواهان را در سراسر دنیا در طی 1400 سال گرفته همین دین و آیین پلید محمد است. اگر در مورد جنایات پیامبر اسلام و علی امام جعلی شیعه چیزی نمیدانید بهتر است سنگ حمایت از این بزرگترین ننگ تاریخ بشری را به سینه نزنید. کافیست سری به کتب معتبر تاریخی بزنید تا ببینید این همای با اصطلاح رحمت علی یا بهتر است بگویم خدای وحشت در چندین قرن پیش چه به سر هموطنان ایرانی شما آورده و چه جنایاتی در حق ایران و ایرانی مرتکب شده. اسلام یعنی دین برده داری و سکس توجیه شده در حق کنیز و برده طفل خردسال و زنان و مردان غیر مسلمه تحت عنوان غنیمت جنگی و خشونت و جهل و جنایت و تزویر و خرافه و قدرت پرستی. . واقعا حالم از این بهم میخورد که می بینم یک ایرانی سنگ آیین جاهلی اعراب 1400 سال پیش را به سینه میزند و ساده لوحانه میپندارد که اسلام یگانه راه سعادت بشر است!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

hany - ایران - یزد
من واقعاْ نمیفهمم چرا بعضیا انقدر در مورد دین با هم بحث میکنن.به کسی جه ربطی داره که هر کی دینش چیه؟هر کی میتونه اعتقادات خودش رو داشته باشه تا جایی که دیگران رو محدود نکنه و آسیب نرسونه.اگه یکی مسلمونه و اسلام رو قبول داره به خودش مربوطه.اگر هم نداره باز به خودش مربوطه.به نظرم دین؛ طرز پوشش؛ تفکرات و اعتقادات هر کس یه امر شخصیه.پس ای کاش یاد بگیریم به اعتقادات هم احترام بگذاریم.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
منتظری این همان رژیم کثیفی است که تو و خمینی از بنیانگذارانش بودید و شخص تو این ولایت کثیف و باطل وقیح را اختراع و به جان ملت ایران انداخت. امیدوارم مانند سگ و با هزاران هزار نوع عذاب روحی و روانی و جسمی توام با خفت و خواری از دنیا بروی. نسل حاضر و آیندگان هر شما حرامزادگان عمامه دار را نخواهد بخشید و خاطره ننگین و نام سیه و اعمال پلیدتان در حافظه تاریخ برای همیشه ثبت خواهد شد. مرگ بر اسلام ارتجاع سیاه عربی و توحش تازی تازی تباران
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
nasim irani - اتریش - وین . واقعا نمی خواستم و نمی خوام روی کامنت هایت نظری بگذارم.کامنت هایت بسیار ساده ؛ابتدایی ؛و بدون مطالعه و تحقیق نوشته میشود؛شما از کسانی هستید که کمر من را شکستید.با اینکه با نظراتت کاملا مخالفم ولی تا پای جان می ایستم تا هر چی که می خواهی بگی. خیلی برام جالب هست که شما از اعراب هم در اسلام و مسلمانی پیشی گرفتی. به همان خالقی که ازش نام میبری قسم می خورم کوچکترین اطلاعی در مورد تاریخ اسلام با مفاهیم ابتدای اون نداری. افکار شما پر از خرافات و جهالت است.افکار و نوشتهای شما بسیار زیان بار برای نسل فرداست.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
nasim irani - اتریش - وین . ایه ای که شما نوشتی از تناقضات قران کتاب مسلمانان می باشد. این ایه جز ایه های مکی میباشد یعنی همان وقت که پیامبر اسلام در مکه بود و هیچ قدرتی نداشت.در اون وقت این پیامبر بسیار مهربان است و روحانی با ایه های شیرین میباشد.ولی این پیامبر پس از راهزنی و غارت اموال یهودیان در نقش یک جنایتکار ظاهر میشود 700 نفر را فرمان به قتل میدهد؛ایات قتال می اورد و زنان و کنیزان اسیر و اسلام نا باور را بر خود حلال میکند.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
nasim irani - اتریش - وین . در مکه با 1 زن ازدواج میکند و با 9 نفر در مدینه زندگی می کند. زنی را ب خاطر پیری و نتوانستن در هم خوابگی می خواهد طلاق بدهد.با دختری 9 ساله ازدواج می کند.ایه قران در مورد وصالش با زن غلامش زید صادر می شود.با کنیز مصری ازدواج می کند.با اسیر شوهر دار یهودی هم خوابه میشود. عایشه:خداوند تو چقدر زود برای شهوت تو ایه میفرستد. کتاب زنان پیغمبر دکتر شاطی و 23 سال علی دشتی را مطالعه کن
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

دیااکو - ایران - تهران
dkdk - دانمارک - اسلیش اتفاقامن هر کی رودیدم از اسلام طرفداری کرده یا سودی تواین کارداشته یاآدم کاملا بی مطالعه ای بوده وحتی در مورد چیزی که ازش سرسختانه دفاع می کنه کمترین اطلاعی نداره وجالب اینه که همه می گن اسلام اینی که داره اجرا می شه نیست یعنی اسلامو قبول دارن بزرگای اسلامو قبول ندارن.شترسواری دولادولا نمی شه شما نمی تونی پزشکی رو قبول داشته باشی ولی پزشک روقبول نداشته باشی اینجام یکی ازپزشکان مصباح یزدیه
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

mehrdad85 - تهران - ایران
توی ایران حکومت اسلام ناب محمدی برقراره و حکومت اون جمهوریت محض و خالصه !!. و هر کی بخواد این رو رد بکنه یا حرف مغایر با اون رو بزنه و آزادی بخواد به هر ترتیبی شده ......
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
ما پیرو فرامین آیت الله منتظری هستیم. مرگ بر احمدی نژاد جنایتکار،حیله گر و دروغگو و روانی. محمود جنایت میکند رهبر حمایت میکند
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

hezarpa - ایران - تهران
nasim irani - اتریش - وین و greenw - ایران - تهران. به نظر من چه اسلام این باشه چه نباشه حاصل آمیختگی دین وسیاست بهتر از این نمیشه
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

morid - ایران - بوشهر
اسلام در ذات خود عیبی ندارد هرچه هست از نامسلمانی ماست.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

bij - المان - المان
mahmoud_ahmadinejad عزیز، ((در اون وقت این پیامبر بسیار مهربان است و روحانی با ایه های شیرین میباشد..)) فقط بعضی از ایات که از مهملات بدورند و احتیاجی به ترجمان و تفسیر ندارند انهم نه شیرین بلکه مکر و حیله برای تبلیغ دینش!!! ایات مکی شامل ایاتیست که با دشنام به اکثریت مردم اورده شده همانکه مسلمانان امروز انرا توهین به مقدسات میدانند! با احترام!
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
چرا یکی حرف درست و حسابی هم میزنه بهش میپریم!!!!!!آقای منتظری کاملا درست فرمودن که این جکومت نه اسلامی و نه جمهوریست.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

freedomforiran - انگلستان - لندن
مــرگ بــر شــمـا مــلا هــای بــی پــدر و مــادر کــه مــمــلــکــت مـنــو به ایــنــروز در آوردید . روح پــادشــاهــم شــاد کــه هـمــیــشــه بــفــکــر ایــران و ایــرانــی بــود. مــرگ بــر جــمــهــوری اســـلامــی مــرگ بــر خّّامــنــه ای مــرگ بــر مــلا.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ADNAN ŞENSES - امریکا - فولرتون کالیفرنیا
منتظری خفه شو که همه این آتیشا از گور تو بلند میشه . تو خودت ولایت سفیه رو بنا گذاشتی . آخوند خوب آخوند مرده هست چه تمساح یزدی چه خاتمی چه منتظری و .. به امید الله .
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ali moosavi - ایران - ایران
درود..دشمن مااین حکومت است و باید برود ودیگر هیچ دینی نباید به حکومت برسد ولی دین در بین ما میتواند باشد چون ماایرانیها خواستار ازادی برای همه هستیم این خسلط ما ایرانی هاست,,,(ماهستیم) با پرچم شیرو خورشید همیشه ایرانی..بدرود
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
hany - ایران - یزد موافقم ...شریعتی: خدایا تحمل عقیده مخالف را به من عطا کنkl
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

wildpiony - هند - بمبیی
nasim irani-اتریش-وین بهتره که تعصب رو کنار بذاری که بتونی بیشتر به عقلت رجوع کنی
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

n.shina - المان - المان
ای گور بابای اسلام و هر چی اخوند و مجتهده.هر چی میکشیم از این دین کهنه عصر حجریه.هر جا پا گذاشته .... رفته.ایران. افغانستان.ترکیه عربستان..... اونهایی هم که تو اروپا و امریکا و بقیه جاها هستند و دارند سنگ اسلام را به سینه میزنند اگه وجود دارندبرن چند ماه اونجا زندگی کنند تا ببینند اسلام چه حالی بهشون میده.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
اقای منتظری این دولت کاملا اسلامی هست. اینقدر اسلامی هست که ماموران خامنه ای و شاهزاده مجتبی قبل از تجاوز به زندانیان وضو و نمازشون را انجام میدن تا خداشون از دستشون عصبانی نشه.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

bij - المان - المان
hany و khalije hamishe fars گرام، حرفی نیست که دین خصوصی شود و مثل خیلی از جوامع متمدن به گوشه خانه بخزد! اما در ایران اسلام زده که از توی توالت تا دولت با شماست!! منصوره بهکیش نقل میکند: ((امروز سوم شهریورماه است. خواهر عزیزم زهرا را در چنین روزی در سال ۱۳۶۲ کشتند. هنوز پس از گذشت ۲۶ سال نمی‌دانیم او به چه شکلی کشته شده است. زیر شکنجه و یا به شکلی دیگر. دو برادرم به نام‌های محمود و محمد علی نیز که در سال ۱۳۶۲ دستگیر شده و به آنها حکم داده بودند (محمود ۱۰ سال و علی ۸ سال) و ۵ سال از حبس تعیین شده (به حق یا ناحق را فعلا کاری ندارم) را گذرانده بودند و دوباره در شهریور سال ۱۳۶۷ در دادگاه‌های چند دقیقه‌ای محاکمه شده و به اعدام محکوم می‌شوند و آنها را همراه تعداد زیادی از زندانیان به صورت دسته جمعی می‌کشند و گروهی مدفون می‌کنند..امروز صبح نیز دوباره از اداره پیگیری صبا زنگ زدند و گفتند که شنیده‌ایم که می‌خواهید پنج شنبه در منزل مراسم بگیرید و مرا تهدید کردند که برگزاری مراسم در منزل نیز غیرقانونی است و در صورت انجام، با عواقب آن مواجه خواهید شد))
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
حکومت مذهبی همینه چه موسوی و چه احمقی نژاد روانی! فقط سلطنت. زنده باد Persian Kingdom
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

ایران برای ایرانی - ایران - مشهد
واقعا اگه چند تا مثه منتظری و صانعی زنجانی نبودن من که دیگه عمرا تف تو روی آخونا نمینداختم
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

MAMAT - ایران - ایلام
افرین بر منتظری ، حرف منو زد
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
مرگ بر خامنه ای دیکتاتورودرود به همه جانباختگان راه ازادی.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . این کارها رو هیتلر هم میکرد به اسم خیانت به وطن حالا اینها انجام میدهند به اسم دشمنی با دین ....همانطور که هیتلر جنایتکار بود خامنه ای هم جنایتکار است و همانطور که علاقه به وطن بد نیست علاقه به دین هم بد نیست ...مشکل دنیا آدمهایی مثل هیتلر و خامنه ای هستند که به هر بهانه ای جنایت میکنند اگر خامنه ای به عنوان رهبر ایران مسلمان هم نبود چون علاقه به قدرت دارد به بهانه دیگر جنایت میکرد.....
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

hany - ایران - یزد
bij - المان - المان . عزیز دل خب اگه این دولت اگه ا.ن اگه خامنه ای این کار رو میکنن ببخشید خیلی بیجا میکنن اونا معلوم الحالن.شما واقعاً ازشون توقع روشنفکری داری؟ ولی ما مردم که نباید اینجوری سر اعتقادات به جون هم بیوفتیم.اتفاقاً اونا از خدا هم میخوان که مردم سر همین مسائل با هم مشکل پیدا کنن.ماها باید عاقل باشیم.ماها باید کار درست رو انجام بدیم.والله من تو همین سایت دیدم اگه عکس خانومی رو بندازن که لباسش باز باشه اکثراً حتی بعضی از اونایی که خارج از کشور هستن شروع میکنن به فحش و فضاحت که چرا طرف اینجوری پوشیده.من فقط میگم ماها باید کم کم شروع کنیم و یاد بگیریم که به مسائل شخصی هم احترام بذاریم.هر کسی خودش میدونه میخواد دین داشته باشه یا اصلاً لائیک باشه.همین. به امید پیروزی نزدیکککککککککک
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

bij - المان - المان
hany و پسر شجاع، گرامان! سوال هانی چی بود: ((من واقعاْ نمیفهمم چرا بعضیا انقدر در مورد دین با هم بحث میکنن. به کسی جه ربطی داره که هر کی دینش چیه؟)) اولن کسی که توی یک سایت کامنت میگذاره میخواهد یا پیامی داده باشه یا مخالفتی نشان بدهد. اگر پیام بده انتظار پیام مخالف را هم باید داشته باشه! مخالفت هم که شروع بحث است! تا اینجا انقدر در مورد یک موضوع نوشته رد و بدل میشه تا یکی بحث را خاتمه بده. پس تا اینجا اگر انتقاد و واقعیات از روی اسناد بیان شود اشکال که نداره اصل روشنگریست! دومن ((به کسی جه ربطی داره که هر کی)) چی می پوشه؟ همین فحش دادن شما به ان عکس یا کافر یا بیدین انتقادات را در سطوح محافظه کارانه تا تند برمی انگیزاند!!! سومن من یک نمونه از حساسیتها را اوردم تا نشانت دهم چرا بعضی تند برخورد میکنند! عزیزان دل دین، اگر ایران در عرض این 30 سال ازتوالت تا دولت، اسلام زده نبود به کسی چه ربط داشت دین خصوصی تو چیست!!!
جمعه 6 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
باز هم دین ستیزان مدعی خرد!!! اظهار فضل کردند. به زودی جواب همه تان را در وبلاگ خواهم داد.
جمعه 6 شهریور 1388

arya47 - ایران - کرمان
1-دوستان بجای فحش دادن بیایید نظرات یکدیگر را نقد کنید.از یک ملت با فرهنگ و متمدن بعید است که تحمل عقاید دیگران را نداشته باشد و بجای ارایه دلیل و مدرک برای عقیده خود یا بر علیه عقیده دیگران به فحش متوسل بشود.این کار دقیقا روش ملایان میباشد.2-هدف اصلی همه ما نجات ایران است پس بیایید بجای توهین به هم راهکاری برای مبارزه و باهم بودن بیابیم3-از دوستان خارج از کشور میخواهم که به سایتهای مسؤلان جمهوری اسلامی بروند و محترمانه اعتراض خودشان را به وقایع اخیر اعلام نمایند چون ما از داخل کشور واقعا میترسیم چیزی بر خلاف نظرات آقایان بگوییم
جمعه 6 شهریور 1388

بابک - ایران - سبزوار
درود بر ایت اله منتظری
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
باز هم یکی از طرفداران دین وحشت مدعی بی خردی شد!!! جواب تو ده ها بار داده شده، با بی خردی به بن بست رسیدن و ناسزا گفتن یار bluestar است!
جمعه 6 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . کسی که بی دین فحش میده کار درستی انجام نمیده چون حد اقل ضرری که داره این هست که آن بی دین هم به دین او فحش میده یعنی کسی که دین داره و فحش میده بدتر از کسی است که بی دین هست و فحش میده ..
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((اگر خامنه ای به عنوان رهبر ایران مسلمان هم نبود چون علاقه به قدرت دارد به بهانه دیگر جنایت میکرد)) **محمد چرا جنایت میکرد؟! (نمونه کوچک ولی وحشتناک: انچه با قبیله بنی قریظه در جنگ خندق اتفاق افتاد!)
جمعه 6 شهریور 1388

hany - ایران - یزد
bij - المان - المان . خیلی معذرت میخوام من کی فحش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما کامنتای منو بخون ببین کجای حرف من زشت بود.به قول خودتون منم نظرم رو دادم دیگه.به نظرم دین یه چیز شخصیه.ودقیقاً با حرفتون موافقم که اگر این حرفا از روی اسناد باشه اصل روشنگریست.ولی آیا چند نفر از ما در مورد دین سند و مدرک داریم.شاید اصلاً دین از پایه و اساس اشتباه و دروغ باشه شایدم همش راست باشه.(شاید)من خودم سعی میکنم در مورد ادیان نظر ندم.سعی میکنم صحبت کسایی مثل مشیری یا خدا بیامرز فاضلی رو گوش کنم که در این مورد کتاب خونده هستن و تحقیق کردن.من مطمئنم که با فحش دادن به این و اون قرار نیست مشکلی حل بشه.اگر هر کدوم از ما رفته تحقیق کرده مطالعه کرده که چه خوب.ولی نگاه کنید ببینید دیندار به بی دین فحش میده بی دین به دیندار.من فکر نمیکنم تو بد و بیراه روشنگری باشه.بعدشم من نمیگم که تو این مملکت این مسائل رعایت میشه.من میگم چون رعایت نمیشه ما به این حال و روز افتادیم عزیز.پس باید خودمون شروع منیم دیگه!!!!!!!همین.این فقط و فقط نظر شجصی منه...
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
hany گرام، من نه در اینجا نه در کامنتهایم از ناسزا گویی دفاع کرده ام درست برعکس اگر بخواهی ادرس انها را بدهم؟! دقیقن ناسزا گویی 13 سال از زندگی محمد در مکه را تشکیل میدهد و با پیروی از ابراهیم ناسزاهای عملی بر ضد دگر اندیشان! ابراهیم تمام بتهای قوم خود را خرد میکند و تبر را بر گردن بزرگترین بت میزند(توهین بزرگ) و وقتی مورد توبیخ قبیله اش قرار میگیرد میگوید آن بت بزرگ این کار را کرده است!
جمعه 6 شهریور 1388

bij - المان - المان
hany عزیز، ناسزاگویی در هر شکل ان غلط است، اما انتقاد از مقدسین و مقدسات برای مکتبیون = توهین تلقی میشود. این یعنی خلط مطلب!
جمعه 6 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.