اعتراض ملی به وضعیت شرم آور رفتار با زندانیان سیاسی

اعتراض ملی به وضعیت شرم آور رفتار با زندانیان سیاسی

خلاصه:
شیخ اصلاحات در نامه‌ای که برای رئیس مجلس خبرگان نوشت، پرده از ماجراهای سیاهی در بازداشتگاهها به خصوص بازداشتگاه مخوف کهریزک برداشت، او با اشاره به اینکه اطلاعاتش در این زمینه را از طریق افرادی "دارای پست‌های حساس در کشور" ... و" نیروهای نام و نشان داری که تعدادی از آنها نیز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند،" کسب کرده است، می‌نویسد:" این افراد اظهار داشته‌اند، اتفاقی در زندان‌ها رخ داده است که چنانچه حتی اگر یک مورد نیز صدق داشته باشد، فاجعه‌ای است برای جمهوری اسلامی که تاریخ درخشان و سپید روحانیت تشیع را تبدیل به ماجرای سیاه و ننگین می‌کند که روی بسیاری از حکومت‌های دیکتاتور از جمله رژیم ستمشاهی را سفید خواهد کرد"..»

امیر فرهمند: شبکه جنبش راه سبز (جرس) :در تازه ترین موج حمایتها از مواضع و افشاگری های مهدی کروبی ، حزب کارگزاران سازندگی با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از شیخ اصلاحات اعلام کرد، این تشکل اصلاح طلب ضمن اعلام حمایت از مواضع کروبی، تصریح کرد:«برخورد دلسوزانه توأم با شهامت وشجاعت جناب آقای کروبی، برای ریشه کن کردن پاره ای از مفاسد موجود در بخش هائی از سیستم امنیتی و قضائی کشور نه تنها مورد توجه و استقبال قرار نمی‌گیرد بلکه ایشان مورد تهاجم و تهدیدهای مکرر افراد و نهادهای مختلف به نام دفاع از نظام قرار می‌گیرند. این رفتارها نشان از ادامه نابخردی در مقابله با واقعیت های جامعه است."
این برای چندمین بار است که در روزهای اخیر احزاب و گروههای اصلاح طلب و مستقل از شیخ شجاع اصلاحات حمایت می کنند، پیش از این مجمع روحانیون مبارز که شماری ازبلند پایه ترین روحانیون اصلاح طلب همچون محمد خاتمی، موسوی خوئینی ها، اسدالله بیات، علی اکبر محتشمی پور، عبدالواحد موسوی لاری و محمدعلی ابطحی را در خود جای داده است در واکنش به حملات هماهنگ ائمه جمعه کشور به انتقادات کروبی خصوصا در نماز جمعه شهرهای تهران، قم و مشهد به دفاع از کروبی برخاستند و حملات جناح اقتدار گرا را "وقیح و جنایت" توصیف کردند.
در بخشی از بیانیه هفتم مجمع روحانیون مبارز آمده بود که "اخیرا هیاهو درباره چهره برجسته انقلاب و کشور و شخصیت مورد اعتماد و احترام حضرت امام، حضرت حجة الاسلام و المسلمین جناب آقای کروبی، دل همه علاقه مندان به امام و سرنوشت کشور را به درد آورده است"

کودتا چیان دست پاچه شده اند
میرحسین موسوی به عنوان یکی از رهبران اصلی جنبش سبز با نگارش نامه ای خطاب به مهدی کروبی دیگر رهبراین جنبش نسبت به اهانت های صورت گرفته به وی در روزهای اخیر به شدت انتقاد کرده و با تاکید بر اینکه " نامه شما {کروبی} رسانه غیرملی و روزنامه‌های کودتاچیان را دستپاچه کرده است "، نوشت:"نامه شما در مورد رفتارهای زشتی که در برخی بازداشتگاه‌ها با زندانیان صورت گرفته است ،رسانه غیرملی و روزنامه‌های کودتاچیان را دستپاچه کرده است. این همه دستپاچگی خبر از چه چیز می‌دهد؟ خبر از خبرهای وحشتناکی که ما هنوز اطلاعی از آنها نداریم. خبر از آن که دروغ چون چرکی مسموم روز به روز دامنه خود را گسترش می‌دهد و به بهانه دفاع از «اصل نظام» غافلان را به حمایت از خود فرامی‌خواند و کسی نمی‌گوید که «اصل نظام» مردمند.
آب در لانه عنکبوت
جبهه مشارکت نیز که بسیاری از اعضای آن هم اکنون در زندان به سر می برند نیز به موج حملاتی که کروبی را نشانه رفته بود، واکنش نشان داد و در بیانیه خود از جمله "برکات حوادث پس از کودتا را بازشناسی حد و قدر شخصیت ها و گروه ها و رخ نمایی دوباره و بارز چهره های شجاع و اصیل و دلسوزی دانست که در برابر کژی ها سکوت پیشه نمی کنند".
جبهه مشارکت در این بیانیه با "محکوم کردن هتاکی ها و حدناشناسی های صورت گرفته علیه کروبی و توقیف روزنامه اعتماد ملی و اعلام حمایت همه جانبه خود از شیخ اصلاحات در برابر این حملات" تاکید کرد: در روزهای اخیر این هجمه ها با توجه به رشادت و صراحتی که آقای کروبی در دفاع از حقوق و کرامت ملت از خود نشان داده اند و در نتیجه آن آب به لانه عنکبوتی اقتدارگرایان ریخته شده، حجم حملات به این یاور دیرین امام و انقلاب شکل مضاعفی یافته و حدناشناسان، تهدید به حد و تعزیر و اتهام زنی های مختلف به ایشان را در پیش گرفته اند.
هشدار جوانان
سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت) به عنوان ریشه دارترین و پیشروترین تشکل دانشجویی که برخی از چهره های شناخته شده آنها چون احمد زیدآبادی وعبدالله مومنی دربند هستند هم در بیانیه‌ای مشترک در اردوگاه کروبی ایستادند و اعلام کردند :" حمایت از این بزرگوار تنها محدود به دوره تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و ایام پیروزی و کامیابی نبوده و قطعا در روزهای سخت و دشواری که اقتدارگرایان نه تنها آراء ملت را به یغما برده، بلکه امنیت، جان و آبروی آنان را نیز در راه غصب حکومت و امحای جمهوریت نظام نادیده انگاشته‌اند، در کنار این سیاستمدار شجاع و حق‌طلب و نیز سایر راهبران جنبش اصلاحی مردم ایران خواهیم ماند."

آتشی که همگان را می سوزاند
آیت الله بیات زنجانی از روحانیون شناخته شده اصلاح طلب نیز در پیامی نوشت:" آرزو دارم که چنین وقایعی رخ نداده باشد و سخنان برادرمان جناب آقای کروبی هیچگاه مصداق واقعی پیدا نکند؛ اما ایشان عالمی است مورد وثوق امام امّت، که شرایط و حدود طرح اینگونه مطالب و تأکید بر آن را می‌داند و پافشاری او بر وقوع وقایع مذکور و اصرار وی بر وجود ادلّه کافی را نمی‌توان و نباید نادیده گرفت و با جنجال و هیاهو و در گاهی اوقات با حذف صورت مساله، به آن جواب داد. اتفاقاً اگر چنین زخمهایی بر پیکره جمهوری اسلامی وجود داشته باشد، باید آنقدر خارانده و جراحی شود تا تمام عفونت آن خارج شده و اثری از آن در این پیکره باقی نماند. این امر هم میسّر نیست، جز با پی‌گیری شجاعانه، محرم دانستن مردم و برخود قضایی قاطع.
او در ادامه پیامش تاکید کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند و جلوی تندروی‌های کنونی گرفته نشود، آتش آن لاجرم خرمن خودی و غیرخودی را خواهد سوزاند
اذان نیمه شب
هادی بیات فرزند این آیت الله اصلاح طلب نیز در وبلاگ شخصی خود به یکی از داستان های شهید مطهری، در داستان راستان اشاره می کند، که در زمان معتصم عباسی، برخی سرداران نظامی به ناموس مردم دست درازی می کردند ، نیمه شبی مسلمانی می‏بیند که یکی از این سرداران دست زنی را گرفته و به زور با خود می‏برد.
مرد مسلمان چون می‏بیند کاری از دستش بر نمی‏آید بر بام خانه‏ای می‏رود و با صدای بلند اذان می‏گوید. با صدای الله‏اکبر او در نیمه شب، مردم به کوچه و خیابان می‏ریزند که چه شده است و او با فریاد ماوقع را می‏گوید. مردم نیز یورش می‏برند و زن بیچاره را از دست آن سردار خارج می‏کنند. او با ذکر این داستان می نویسد: چه قدر این مسلمان شبیه شیخ مهدی کروبی خودمان است که اذان نیمه شبش خواب‏ها را آشفته است. دین‏فروشان او را به ناسزا گرفته‏اند، که چرا خواب خوش‏مان را برآشفتی. مردمان، این بار بیدارند. چون این جا بغداد نیست و ایران است و بسیاری از مردم نیز از خواب برخاسته‏‏اند. این بار شاید بشود برای این تعدی‏ها کاری کرد.


حمایت قاطع
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز که متشکل از 21 تشکل اصلاح‌طلب است با صدور بیانیه ای از نامه مهدی کروبی "درباره گزارش‌هاى دریافتى از فجایع ضدانسانى زندان کهریزک یا دیگر بازداشتگاه‌هاى احتمالى و درخواست رسیدگى دقیق و عاجلانه به آن" حمایت و با اشاره به "حملات گسترده و سازمان‌یافته"‌به او تاکید کردند: "این واکنش گسترده و شتابزده که با هتاکى‌ها و جسارت‌هاى کم‌نظیرى همراه است به روشنى از خشم و عصبانیت توام با ترس و وحشت اقتدارگرایان از درخواست شجاعانه مذکور حکایت دارد. دردمندى و دیندارى حقیقى اقتضا مى‌کرد به جاى نفى و انکار شتابزده و ابراز خشم و عصبانیت‌هاى بى‌مورد، هشدار دردمندانه و دلسوزانه آقاى کروبى با وسواس و حساسیت پیگیرى شود"..
در ادامه بیانیه آمده است:" شوراى هماهنگى جبهه اصلاحات ضمن تائید درخواست مسئولانه و دردمندانه جناب آقاى کروبى براى رسیدگى به این مسائل و تحسین ایستادگى ایشان در برابر حملات و تهاجمات ناجوانمردانه، هشدار مى‌دهیم تعرض علیه چهره‌هاى برجسته و شاخص انقلاب و نظام همچون خاتمی، موسوی، کروبى و هاشمى مى‌تواند عواقب نگران‌کننده و خطیرى براى نظام و انقلاب در پى داشته باشد".

تاریخ سپید روحانیت یا ماجرای سیاه و ننگین؟
اما کروبی چه گفت؟ شیخ اصلاحات در نامه‌ای که برای رئیس مجلس خبرگان نوشت، پرده از ماجراهای سیاهی در بازداشتگاهها به خصوص بازداشتگاه مخوف کهریزک برداشت، او با اشاره به اینکه اطلاعاتش در این زمینه را از طریق افرادی "دارای پست‌های حساس در کشور" ... و" نیروهای نام و نشان داری که تعدادی از آنها نیز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند،" کسب کرده است، می‌نویسد:" این افراد اظهار داشته‌اند، اتفاقی در زندان‌ها رخ داده است که چنانچه حتی اگر یک مورد نیز صدق داشته باشد، فاجعه‌ای است برای جمهوری اسلامی که تاریخ درخشان و سپید روحانیت تشیع را تبدیل به ماجرای سیاه و ننگین می‌کند که روی بسیاری از حکومت‌های دیکتاتور از جمله رژیم ستمشاهی را سفید خواهد کرد"..»
مهدی کروبی در این نامه آورده بود که : "عده‌ای از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند که منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کرده‌اند به طوری‌که برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیده‌اند و در کنج خانه‌های خود خزیده‌اند"
او همچنین چندی بعد و پس از آنکه مورد حمله گسترده و برنامه ریزی شده ائمه جمعه قرار گرفت در گفتگویی با سایت سحام نیوز به افشای مواردی دیگر از شکنجه و آزار بازداشت شدگان پرداخت:" افراد را در کهریزک لخت می کردند و چهار دست و پا می نشاندند و سوار بر آنها می شدند و به آنها می گفتند که صدای حیوانات را در بیاورید. آخر این مایه تاسف جمهوری اسلامی است و یا اینکه برخی را دستگر کرده و آنها را لخت کرده اند و روی هم خوابانده اند و آب بر روی آنها ریخته اند . حتی شنیده ام که هنگامی که افراد را شکنجه می کردند به آنها می گفتند با صدای بلند بگویید که مادرتان .... است."
اینها در کنار افشای سناریوی صداو سیمای "ملی" در خصوص واقعیت ماجرای کشته شدن "ترانه موسوی" و نقش "حسین طائب" فرمانده نیروی مقاومت بسیج در این سناریو، چکیده و عصاره سخنان مهدی کروبی است.
واقعیت آن است که با کمرنگ شدن اعتراض های خیابانی که به علت شدت برخورد نیروهای سرکوبگر است، با آغاز پخش اعترافات بازداشت شدگان از سویی و برنامه های خاص صداوسیما و رسانه های کودتا از سوی دیگر موج حملات ناجوانمردانه ای متوجه اصلاح طلبان شده بود، حجب و حیای رهبران جنبش سبز در کنار علاقه آنها به حفظ نظام و عدم تمایل آنها به پرداخت هزینه از سوی مردم و نداشتن تریبنونی که بتوانند صدای خود را به مردم برسانند موجب شد تا لهیب گستاخی و دروغ گویی و وارونه جلوه دادن حقایق هر روز ابعاد بیشتری به خود بگیرد. در این هنگامه صراحت و شجاعت مهدی کروبی به یاری مردم آمد و علاوه بر آنکه دستان جنایتکار را در پیش چشم مردم عیان کرد؛ که موجب ضربه ای عظیم به آنها شد که در برابر آن به دست پاچگی و لکنت زبان دچار آمدند.
آنها در بلندگوهای خود فریاد زدند که چنین وصله‌هایی به ما نمی چسبد و کسانی که به ما چنین تهمت‌هایی را وارد می‌کنند مستوجب عقوبت هستند، گرچه آنها خود سر در برف کرده بودند اما گمان می کردند دیگران هم چونان همیشه به سخنان آنها باور دارند، غافل از اینکه مردم سیاه بازی های روزنامه کیهان ، صدا وسیما و بسیاری از تریبون ها را به خوبی می شناسند، که اگر حق با آنها بود چرا باید رئیس بازداشتگاه مخوف کهریزک به همراه 12 پرسنل آن اکنون در زندان باشند؟ چرا باید به دستور عالی ترین مقام نظام تعطیل و گفته شود غیر استاندارد است؟ به قول سید محمد خاتمی "غیر استاندارد یعنی چه؟ یعنی اینکه هواکش آن خراب بود؟ خیر! جنایتها رخ داده و خونها ریخته شده است."
اگر مواردی که کروبی گفته است به "آنها" نمی چسبد چرا هنوز مقام های پلیس نمی‌خواهند علت اصلی برکناری ناگهانی سردار "رضا زارعی" رئیس پلیس تهران، از حامیان اصلی طرح گشت ارشاد در تهران را اعلام کنند؟ و به شایعاتی که در کوچه و خیابانها مردم می‌گویند پایان دهند؟
چرا آقای احمدی مقدم رئیس پلیس کشور و باجناق رئیس جمهور یک ماه پس از بازداشت "سردار زارعی" در برابر اصرار خبرنگاران بازهم اصرار به دروغگویی و پنهان کاری از مردم "ولی نعمتان" خود دارند و می‌گویند: "اگر از ما سوال می‌کنید از فرماندهان نیروی انتظامی نه کسی دستگیر و نه کسی زندانی شده است. ‏اگر معتقد به ‏اعلا‌م نظر دیگری از سوی قوه قضاییه هستید از خودشان سوال کنید".
این تنها نمونه ای ست که می تواند هم ادعای "تجاوز" و سابقه آنرا نشان دهد و هم "فرافکنی و دور نگاه داشتن مردم از حقایق" را از سوی مسئولین نشان دهد و اینکه ادعای آنها هیچ پشتوانه ای ندارد.
افشای سناریوی "ترانه موسوی" از سوی مهدی کروبی که صداوسیما بر روی آن مانور وسیع تبلیغاتی داده بود، اندک آبروی صدا و سیما را نیز بر باد داد و این همه موجب شد تا دائم به تبرئه خود مشغول شوند و جالب آنکه هر حرکتشان به ضرر خودشان تمام شد چنانچه، زمانی که شاهمرادی برادر همسر "ترانه موسوی" در روزنامه جام جم ارگان سازمان صداوسیما مقاله‌ای خطاب و علیه کروبی نوشت، آشکارا به کشته شدن "ترانه موسوی" و تفاوت آنکه در کانادا به سر می‌برد با آنکه در گورستان آرمیده پرده برداشت.
کلید پیروزی...
از زمانی که اصلاح طلبان به قدرت رسیدند هر چه از صفحات تاریخ می‌گذشت اختلافات و شکاف آنها بیشتر می‌شد، موسم انتخابات هم که می شد زمان تسویه حساب ها و جاری شدن اختلافات اصلاح طلبان در میان همه اقشار کشور بود و رسانه های جناح راست که کاندیداهایشان هیچ شانسی برای پیروزی در میدان رقابتها نداشتند، تنها در صدد شعله ور تر کردن این اختلافات بودند. انتخابات ریاست جمهوری نهم و دهم اوج این اختلافات بود، از همین رو خوش باوران اقتدارگرا درصدد ریزش نیروها و حامیان این دو گروه عمده بودند، و حتی اعلام نتیجه انتخابات بدین گونه یکی از شیطنت های آنها بود، تیری که به سنگ خورد و وحدت سریع همه نیروهای اصلاح طلب و رنگ باختن اختلافات، موجب شد تا وحدت، توان و خشم نیروهای اصلاح طلب و آزادیخواه دوچندان شود. شجاعت و صراحت مهدی کروبی در کنار ایستادگی میرحسین موسوی از یکسو و همراهی مردمی که نمی خواستند رایشان ابزاری برای پز دادن متقلبان باشد، مثلثی را ساخت تا رشته های تفکر خام آنان به سرعت برق و باد به پنبه تبدیل شود. ‏

alisam - ایران - تهران
درود بر شیخ اصلاحات.بالاخره فهمیدیم غیرت لری یعنی چی؟! تو فقط بگو کی بریزیم بیرون؟!
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

MAMAT - ایران - ایلام - دره شهر
خبر : دیشب ( دوشنبه ) تو کبیر کوه ( کوهی بین شهرستان های دره شهر و آبدانان ) سر 4 نفرو بریدن . بعضی ها میگن سرباز بودن ولی هنوز هیچی معلوم نیست ، اخبار هم که نمیگه شاید دلیل امنییتی داشته باشه، به هر حال من اطلاع رسانی کردم. نظر منو حذف نکنید
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
پروردگارا به ما شهامتی عطا فرما تا تغییر بدهیم انچه را که میتوانیم . .همه با هم یکدل و یکصدا در تشکیلات راه سبز امید برای پس گرفتن رای خود وخواهر برادر شهیدمان به پیش میرویم تا با اگاهی روی بال موج سبز ازادی در ساحل زیبای شهروندی حق و حقوق انسانیمان را پاس بداریم...درود بر شما
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

biston - آلمان - برلین
درود دوستان!. خطاب به اصلاح طلبان(همگی): اینکه شکنجه شده و تجاوز شده ، طبق اسناد و مدارک، دیگر شکی نیست، حال باید رهبر را به محاکمه کشید ، دیگر قوه قضائیه و دادستانی، شعر است، باید و باید رهبر( علی‌ چلاق) را محاکمه دادگاهی کرد و این داستان‌های افشا کردن دیگر کافیست، باید عمل اصلی‌ ماجرا‌ را زیر سوال برد، این لاریجانی ها؛ احمدی‌نژاد‌ها و...و ..و کاره ائ‌ نیستند، باید اصل نظام را زیر سوال برد. تا کی مردم این تئاتر‌های شماها را تحمل کنند. راه حل:منحل تمامی‌ نظام، انتخابات دوباره در راستای؛ جمهوری ایرانی‌ ( بدون اسلام کثیف). پیروز باشید.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
اگر این روند ادامه پیدا کند و جلوی تندروی‌های کنونی گرفته نشود، آتش آن لاجرم خرمن خودی و غیرخودی را خواهد سوزاند.(آیت الله بیات زنجانی)....... این آتش ۳۰ سال است که به جان مردم ایران افتاده است و اکنون به جان فرزندان مسلمان شما افتاده که فریادتان بلند شده. ولی باز هم درود به کروبی که تنها مردی است که با دلیری و استواری افشاگری میکند. اکنون این مردم هستند که نباید از او چشم بپوشند و او را پشتیبانی کنند و آگاه باشند تا این چرکین نظام برای بجامندن خود او را سپر بلاهای خود نکند. این حکومت باید سرنگون شود و همه ی مزدوران باید مجازات شوند. همه حکومتیان.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
تجاوز در جمهوری اسلامی تازگی ندارد.خمینی همه چیز را میدانست و بخاطر همین. بود ایت.. منتظری اعلام کرد.جمهوری اسلامی خیلی وقت ابروش رفته.همه اخوندها. کثیف هستند یادتون نره.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
به نضرمن اگر این جنبش مردمی تونست از این مرحله ای خطیر که حکومت براش درست کرده مانند سرکوب شکنجه قتلهای دسته جمعی سالم بدر ببره امید داریم تاچند ی حکومت احمقی نژاد بزانو درمیاد ولی اگر خدای نکرده بر عکس شود این جنبش ملی به کمای و خواب طولانی خواهد رفت بیدار کردنش مصیبت است این دادگاه هی که امروز من دیدم حالت یاس بمن زد خصوصا قاضی اش مانند جلاد از چشمش خون میباره بیچاره زندانیهامون چه مصیبتی میکشن
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
درود بر کروبی و موسوی ومردم شجاع ایران......
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

yazeinab - ایران - تهران
دوستان. آخرین خبر : در زندان فیلمهایی از شکنجه های وحشیانه بازداشت شدگان که طی بازجویی کشته شده اند به ابطهی و ....نشان دادند و گفته اند این عاقبت افرادی است که اگر شما همکاری نکنید به سر همه آنها می آید.در یکی از این فیلمها سربریده اند و یکی را چنان وحشیانه تجاوز کرده اند که تمام بدنش دچار پارگی عمیق شده و همانهایی که در قطعه 302 بهشت زهرا دفن شده اند. نقل از منابع موثق زندان های مخفی پارچین در شمال شرقی تهران
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

siavash b - ایران - تهران
khalije hamishe fars - ایران - خارگ . و. dannni - سوئد - استکهلم . . و پسر شجاع خدایش کامنت یعنی این من لذت میبرم از این نمونه کامنتهای روحیه بخش و منطقی نه کامنتهایی که رویا پردازی و فحش و ناسزا درش است ( منظورم شخص خاصی نیست )
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

hosseinih - ایران - تهران
درود بر شیخ اصلاحات.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

dokhtare iran - ایران - تهران
دوستان بخدا من از فکر زندانیها شب و روز ندارم تمام دعای من شده خلاصی جوونهای نازنینمون از دست این جنایتکاران بالفطره! عزیزان یادمون باشه اونها بخاطر شجاعتشون اسیر شدن. ماهمه مدیون اونها هستیم. هر اقدامی که بشه برای نجات اونها و رسوایی این بی شرفهای جنایتکار انجام داد همه با هم باید انجامش بدیم.باید از عزیزانی که مورد تجاوز قرارگرفته اند با جون و دل حمایت کنیم. باید به خونواده هاشون دلگرمی بدیم.اینها اسوه شجاعت و شهامت ایرانی هستند.درود بر کروبی بزرگ و موسوی شجاع و همه جوونهای نازنین و غیور ایران زمین. نفرین بر خامنه ای بی شرف جنایتکار و اون میمون دست آموزش انتری نژاد.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
درود بر دوستان. بیار مسرورم که حرکت اجتماعی ایران تا به اینجا پیش رفته بی شک نظام عنکبوتی نخواهد توانست این صدا را خفه کند جون این صدای کروبی یا موسوی نیست این صدای ملت ایران است ما بالاخره سکوت را کنار گذاشته ایم و حکومت باید بداند اگر کروبی را بی صدا کند کار تمام نشده است در حقیقت این انتخابات آغاز یک پایان برای حکومت آیت الله ها و اسلام بر ایران است
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
درود بر کروبی سلام بر موسوی،خامنه ای قاتل است برادر هیتلر است. محمود جنایت میکند رهبر حمایت میکند
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. *پسر شجاع* - ایران - تهران. درود بر کروبی و موسوی ومردم شجاع ایران......}} درود بر کروبی. چیزی راجع به موسوی گفته نشده!!
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
کجا رفتند فریاد زنان الله اکبر کجا رفتند ان جوانان غیور که خواب را از چشم این دروغگویان گرفته بودند . یاد سالهای 56 و 57 بخیر . هر شب صدای الله اکبر به گوش میرسید و ازهاری هم میگفت دوربین انداختم چیزی ندیدم اینه نوار است . فردایش مرم شعار دادند که : نوار که پا نداره .......... کاش هنوز همانگونه بودید . غیرت و تعصبتان کجا رفته در رمضان جنگ حرام است نه دفاع . حال من اگر بدتر از حجاریان نباشه بهتر هم نیست . ولی شما را چه شد که همه ارام شدید از هیچ چیز خبری نیست . کروبی یک نفر است چرا تنهایش می گذارید با اینکه دل خوشی از اینها ندارم ولی ادم بین بد و بدتر کدام را انتخاب میکند . پاشو کاری کن . همه فریادها همان بود !!!!. همه چیز بدست فراموشی سپرده شد ؟ تمامی ان خونها هدر رفتند؟!!!!!!!!. اگر اینچنین باشد غیرت نداریم . اری درست دیدی و شنیدی بی غیرتیم ..... امام حسین میفرمایند : اگر دین ندارید پس ازاده باشید
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

سکوت - ایران - تهران
دروووووووود بر هرآنکه با نیت و عقیده‌ای پاکسرشتانه افشاگری می‌کند. و داد دل مظلوم را فریاد می‌کند هرچند مردم ما مظلوم نیستند بلکه غافلگیر عادات روزمرگی شدند چرا که اگر فقط از سر عادت و هرچند جبر تورم زمانه تنها به پیگیری سیری شکم و پرداخت اجاره و خوابهای از سر خستگی کار 14 ساعته نبودند این حرامیان تشنه قدرت و کث..ت دست مردم غیور وطن را زیر سنگ نمی‌گذاشتند اما سحر می‌آید . و صبح نزدیک است
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

artosh - ایران - تهران
درود بر کروبی. نامش در تاریخ در کنار کاوهء آهنگر و دیگر قهرمانان ملی ثبت شد.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

babak z uk - انگلستان - منچستر
هم میهنان عزیز هر روز که می گذرد خبر های جدیدی از جنایت ها ورزالتهای این رژیم قرون وسطائی افشا می شود.ملت ما دیگر بیدار شده اند .این جنایتها مرا به یاد سال 60 و61 62 در زندانهای قزل حصار کرج واحد 3 و بند 8 مردان وبند 7 زنان زندانی سیاسی می اندازد.در بند 8 که خود من به مدت 6 ماه در آن زندان انفرادی بودم .به علت کمبود جا و زیادی تعداد زندانی هر انفرادی در 1.25 . 3 متر با تخت آهنی 3 طبقه تعداد 35 نفر را در آن جای داده بودند . بندی با 24 انفرادی را تبدیل که ظرفیت معمولی آن 72 نفره بوده تبدیل شکنجه گاهی کرده بودند با تعداد 840 تا 900 نفر .آگر ما زندانی های سابق یکی دو سال پیش افشا گری مکردیم باورش مشکل بود .
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.