جنایت خونین در قلعه حسن خان و گفتگو با عامل تیراندازی مرگبار

جنایت خونین در قلعه حسن خان

مرد 65 ساله غروب روز یکشنبه در پی اختلاف خانوادگی با شلیک 1920 گلوله، 6 نفر را کشت و 11 نفر دیگر را مجروح کرد.

به گزارش جام‌جم، ساعت 45/19 شامگاه یکم شهریور امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 کرج تماس گرفت و در حالی که مضطرب و نگران نشان می‌داد، بیان کرد، مردی به نام محمد که در میدان قدس، خیابان شهید عالمی،‌انتهای خیابان شاهبوداغیان شهر قدس زندگی می‌کند با سلاح کلاشینکف بی‌محابا به سوی مردم شلیک می‌کند و تاکنون تعدادی را کشته و زخمی کرده است.

پس از این تماس مردمی، کارآگاهان جنایی آگاهی شهریار به همراه ماموران اداره اطلاعات، گروه امداد و پشتیبانی پلیس به محل حادثه اعزام و متوجه شدند مرد 65 ساله‌ای که مسلح به یک قبضه سلاح کلاشینکف است، اقدام به تیراندازی مرگبار کرده و اکنون نیز از پشت‌بام مجتمع مسکونی به تیراندازی‌های بی‌هدف خود ادامه می‌دهد. ماموران از بیم آن که فرد مسلح اقدام به گروگانگیری کند، اطراف محل حادثه را محاصره کردند پس از استقرار ویژه پلیس در محل حادثه، آمبولانس‌ها آژیرکشان یکی پس از دیگری وارد محل حادثه شده و در مقابل مجتمع مسکونی متوقف شدند و به کمک مجروحان حادثه که تعداد آنها به 13 نفر می‌رسید، شتافتند و آنها را که در خیابان داخل مجتمع افتاده بودند، برای درمان به بیمارستان فیاض‌بخش تهران انتقال دادند. پس از دور شدن آمبولانس‌ها، ماموران حلقه محاصره را تنگ‌تر کردند و با اخطار پی‌ درپی از مرد مسلح خواستند خود را تسلیم پلیس کند، اماوی نسبت به این هشدارها بی‌‌توجه بود.

تلاش 30 دقیقه‌ای برای دستگیری تک تیرانداز

گزارش حاکی است، تلاش تیم‌های مستقر در محل حادثه برای دستگیری و خلع سلاح کردن متهم ادامه داشت تا عاقبت پس از 30 دقیقه، چند نفر از ماموران آرام‌آرام وارد مجتمع محل حادثه شدند و خود را به آخرین طبقه ساختمان رساندند و مرد مسلح را که قصد داشت خشاب اسلحه‌اش را تعویض کند، محاصره و خلع سلاح کرده و از وی 2 قبضه کلت کمری شاه‌کش و یک قبضه کلاشینکف و 80 عدد فشنگ جنگی کشف و ضبط کردند. پس از دستگیری مرد مسلح و انتقال وی به اداره آگاهی شهریار، اجساد 3 زن و یک مرد که در محل حادثه به قتل رسیده بودند، به پزشکی قانونی منتقل شد و در حالی که تحقیقات از متهم ادامه داشت، یکی از مسوولان بیمارستان فیاض‌بخش تهران با پلیس تماس گرفت و از مرگ 2 مجروح دیگر حادثه به نام‌های امیرحسین و پوریا با سنین 10 و 12 سال خبر داد.

آغاز تحقیقات

محمد - متهم - در بازجویی‌‌های پلیسی گفت، به رفتارهای 2 همسرم و یکی از دخترانم و پسر همسایه مشکوک شده بودم، بنابراین شب حادثه پس از مشاجره با آنها، به سوی آنها و مردم شلیک کردم.

گفتگو با شاهدان

یکی از شاهدان حادثه به خبرنگار ما گفت: ساعت 10/19 شامگاه حادثه هنگام بازگشت به خانه بودم که صدای شلیک‌ها را شنیدم، هراسان به سمت کوچه رفتم که متوجه شدم، مردی مسلح در تراس یک مجتمع مسکونی ایستاده و به سوی مردم شلیک می‌کند.

مردم وحشت‌زده در خیابان می‌دویدند و تعدادی هم زخمی شده و در کف خیابان افتاده بودند. فریادزنان به سراغ مغازه داران اطراف رفتم و به همراه آنها و دیگر رهگذران، زخمی‌ها را به کناری بردیم و از یکی از همسایه‌‌ها خواستیم با پلیس و اورژانس تماس بگیرد. مرد تیرانداز بیرحمانه به سوی مردم شلیک می‌کرد و انگار صدای ضجه و ناله‌های مردم در خون غلتیده را نمی‌شنید.

صدای گریه و فغان تمام فضای خیابان را فرا گرفته و کف خیابان پر از خون بود. متهم بی‌‌اختیار فقط شلیک می‌کرد.

عمو و مادر، 2 قربانی از شب حادثه گفتند

عموی امیرحسین یکی از مقتولان حادثه هم گفت: ساعت 20/19 برای دیدن برادرم به خانه وی در چند کوچه پایین‌تر از محل حادثه رفته بودم که متوجه شدم برادرزاده 10 ساله‌ام، امیرحسین برای ملاقات با یکی از دوستانش به کلوپی حوالی محله رفته است.

هنگام افطار هر چه منتظر می‌شدیم، خبری از وی نشد، کوچه و محله‌های اطراف خانه را هم جستجو کردیم، اما بی‌نتیجه بود. آن شب وقتی به محل حادثه رفتیم، متوجه تیراندازی مسلحانه شدیم، اما گمان نمی‌بردم برادرزاده‌ام در جریان این درگیری مجروح شده باشد.

به این ترتیب به جستجوهایمان ادامه دادیم، وقتی از یافتن امیرحسین ناامید شدیم، به کلانتری رفتیم که ماموران گفتند در جریان تیراندازی خیابان شاهبوداغیان، چند کودک هم مجروح شده و به بیمارستان فیاض بخش تهران انتقال یافته‌اند. بلافاصله خود را به این بیمارستان رساندیم و سراغ برادرزاده‌ام را از پرستاران گرفتیم که بیان کردند وی یکی از زخمی‌هاست، اما چند ساعت بعد امیرحسین بر اثر خونریزی شدید، فوت کرده و ما را داغدار کرد. مادر علی، یکی از مجروحان هم می‌گوید: آن شب همگی در خانه بودیم که صدای تیراندازی را شنیدم. در همین موقع علی از روی کنجکاوی از خانه بیرون رفت تا ببیند صدا از کجاست که دیگر برنگشت، وقتی غیبت وی طولانی شد، به سراغش رفتیم که دوستانش در خیابان به من گفتند علی در جریان تیراندازی زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

با شنیدن این حرف‌ها شوکه شده و خود را به بیمارستان رساندم. خوشبختانه خدا به پسرم رحم کرده و او با تلاش پزشکان از مرگ حتمی نجات یافته است.

اسامی قربانیان

سردار علیرضا اکبرشاهی، فرمانده انتظامی استان تهران با تایید خبر این تیراندازی مرگبار به «جام‌جم» گفت: به دنبال وقوع این حادثه، 6 نفر به نام‌های امیرحسین ،پوریا، پیام، فاطمه، زهرا و صدیقه (به ترتیب 10، 12، 24، 15 48 و 20 ساله)‌ به قتل رسیده‌اند و همسر دوم قاتل به نام سکینه (25 ساله)‌ به همراه 4 نوجوان به نام‌های فرشاد، علی، صادق و سعید و 6 مرد دیگر به نام‌های صادق، محمد، عباس، پرویز، اسماعیل و ولی مجروح شده و در بیمارستان فیاض‌بخش تهران بستری هستند. وضعیت عمومی مجروحان به گفته پزشکان بیمارستان، رضایت‌بخش اعلام شده است.

تحقیقات تیم ویژه کارآگاهان جنایی اداره آگاهی شهریار به سرپرستی سرهنگ نظری رئیس اداره آگاهی شهریار آغاز شده و تحقیقات تکمیلی از عامل این تیراندازی مرگبار ادامه دارد.

گفتگو با عامل تیراندازی مرگبار

خودت را معرفی کن.

محمد الف، 65 سال دارم و راننده اتوبوس هستم.

 مجردی یا متاهل؟

 متاهل هستم و 2 همسر دارم و ثمره این 2 ازدواج 4 دختر و 10 پسر است.

چرا این حادثه اتفاق افتاد؟

محل حادثه یک مجتمع مسکونی متعلق به من و همسر اولم است و خودمان در نیم‌طبقه اول زندگی می‌کردیم.

برخی از واحدها را فروخته بودیم و از 2 سال قبل هم واحد 10 را که در طبقه سوم مجتمع بود، به پسر یکی از همسایه‌ها فروخته بودم. اما از اوایل اردیبهشت امسال با خریدار آپارتمان اختلاف پیدا کرده بودم که این جنایت‌ها به دنبال این اختلاف‌ها رقم خورد.

موضوع اختلاف شما چه بود؟

خریدار آپارتمان پسر همسایه آدم خوبی نبود و مدام افراد مختلفی را به خانه‌اش می‌آورد و خانه‌اش را پاتوقی برای افراد مجرد و لاابالی کرده بود. چند بار به وی و پدرش تذکر دادم، اما توجهی به حرف‌ها و اعتراضات من نداشت و بارها با من درگیر شدند. از چند ماه قبل متوجه رفتارهای مشکوک 2 همسرم زهرا (48 ساله)‌ و سکینه (25 ساله)‌ و دختر 20 ساله‌ام (صدیقه)‌ با پسر همسایه صاحب آپارتمان شدم.

به همگی آنها اعتراض کردم و خواستم تا به ادامه ارتباط با این جوان و دوستانش خاتمه دهند که توجهی به حرف‌هایم نکرده و هرازگاهی با هم صحبت می‌کردند. دیگر از این وضعیت خسته شده بودم، بنابراین موضوع را به تعدادی از مغازه‌داران و همسایه‌ها و حتی پدر مرد جوان گفتم، اما بی‌فایده بود.

حادثه چگونه رقم خورد؟

هنگام عصروقتی به خانه بازگشتم، متوجه شدم پسر همسایه مقابل در ورودی مجتمع به همراه پدر و یکی از دوستانش با یک دستگاه موتورسیکلت ایستاده است. به آنها اعتراض کردم که درست نیست در این محل توقف طولانی داشته باشند و افرادی را به خانه خود راه دهند که شروع به فحاشی به من کردند و من هم عصبانی شدم و از خانه‌ام 3 قبضه سلاح را که همیشه زیر تختخوابم پنهان می‌کردم، برداشتم و به سوی آنها آتش گشودم که آنها با صدای داد و فریاد فرار کردند، اما من همچنان با کلاشینکف شلیک می‌کردم و با کلت‌ها تیر هوایی می‌زدم. تیرها به تعدادی از رهگذران اصابت کرد. تصمیم به کشتن مرد همسایه و پسرش گرفته بودم.

چرا به دیگر همسایه‌ها شلیک کردی؟

از راه‌پله‌ها بالا می‌رفتم که دختر همسایه با گشودن در آپارتمان شروع به فحاشی به من کرد و با مشاهده سلاح‌ها، از من خواست با خانواده‌اش کاری نداشته باشم که چند تیر به سوی وی (فاطمه)‌ شلیک کردم که روی پله‌ها افتاد و تکان نخورد. در همین موقع همسر و دخترم به سراغ من آمدند تا مرا آرام کنند که به طرف آنها نیز شلیک کردم و آنها نیز وحشت‌زده شروع به دویدن از راه‌پله‌ها کردند که آنها را تعقیب کردم و چند طبقه بالاتر، با شلیک 3 تیر به هر یک از آنها، به زندگی‌شان پایان دادم.

در جریان این تیراندازی چه تعداد گلوله شلیک کردی؟

1920 تیر از 2000 تیری که همراه داشتم، شلیک کردم.

سلاح‌ها را از کجا آورده بودی؟

سال 64، 3 قبضه کلت و کلاشینکف را به همراه فشنگ‌ها به سرقت برده و در خانه‌ام نگهداری می‌کردم.

azadi iran - انگلیس - لندن
وقتی که رهبر کشورئ قاتل بااشه وخونخوار از این ادمهادیگه چه انتظارئ میشه داشت مرگ بر جمهوری کثیف اخوندا
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

rozaneh - ایران - تهران
کاشکی این یارو همسایه احمدی نژاد بود
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

kafar - المان - اخن
مرگ بر فرعون خامنه ای و هوادارانش .
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

assyria_power - امریکا - مدستو
.....اونجای محمود یا همون ادم خالی بند. حتما هم بعدها همه تیر اندازها را اینجوری معرفی میکنند.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

dkdk - دانمارک - اسلیش
مردکه بیشعور بیوجدان ناجوانمرد.فرض بر اینکه زنان ودخترت فاسد بودند چرا به بقیه مردم شلیک کردی؟چرا این دو نوجوان عزیز را کشتی بیشرافت.تف به وجدان نداشتت.خدا از گناه زنان فاسد و هرزه نگذره.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
این کپک مغز احمق بسیجی فکر میکنه همه مثل دکی حرامزاده مشنگ تشریف دارن و نمیفهمن وقیافه کریح بسیجی که با جنایت و آدمفروشی پول یا مفت مزدوری که مجتمع مسکونی ساختی و شناسایی انگلها کار بسیار آسوده ایست.همین روزها مشخص میشه که این بسیجی جنایتکار از درندگان کدام طویله(مسجد)و عضو کدام بسیج درندگان بیتاموس بیشرف دزد پستفطرت .....هست.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

avayedoor - امریکا - فلوریدا
اخه ادم بی وجدان کارهای این دولت عصبانیت نکرد که حداقل اونا رو بسزای عملشون برسونی. فقط بیچاره پسر همسایه. معلوم که از خود رژیمی.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

vahid964 - ایران - تهران
حتما این یارو سرباز گمنام امام زمان بود برای عاری کردن منطقه از فسخ و فجور اقدام به این عمل کرده خاک تو سر این آدمای بی عقل خدا این جه مملکتی ما داریم
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

etehadmardom - ایران - تهران
با با چی میگین این کسافت بسیجی هست تو سایت های دیگه خبرش هست کی میتونه 2000 تیر داشت باشه گندش درومده دارن انحرافی میرن
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

sanazsarmad - المان - مونیخ
فردی که دو زن داره بلاخره فساد خودش را نشون می ده
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
افرین به دینت گه شیر مردی مثل تو را پرورانده!!!!!!!!!مردم ایا این ناموس پرستی و این راه حاره اثار تاثیرات منفی دین اسلام نیست؟در ضمن مسیولان بیشتر توضیح بدهند این مردگ حگونه توانسته این اسلحه ها را بدزدد؟
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

siavash b - ایران - تهران
1920 تیر از 2000 تیری که همراه داشتم، شلیک کردم. عجب خیلی عجیبه این همه تیر شلیک کرده و فشنگ گذاری کرده لابد احتمالا فشنگهاش تمام شده تا تونستن بگیرنش ای ول مامورین کار کشته مملکت در طرح امنیت اجتماعی که خوب جلوی مردم نمایش میدین؟. مردتیکه احمق هر کی رو که میشد کشته الا پسره به قول خودش خلافکار رو وقتی که با این سن میری زن دو تا دو تا اونم جای دخترت رو میگیری همین میشه
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

amirmontreal - کانادا - مونتریال
بسیجی نجس . مرتیکه کثیف .
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

drghanary - ایران - تهران
خشاب کلاش 30 معمولا 30 تایی هست، با این حساب 64 تا خشاب داشته و عوض کرده. !!؟؟؟؟؟ غکر نمی کنین یه صفر خیلی زیاده؟؟؟؟ .
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

sepideh sepid - انگلستان - لندن
این مردک تو این تظاهرات وکشت کشتار کدوم گوری بوده..
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

rony - آمریکا - لس آنجلس
باز جای شکرش باقی که دوشکا یا آر پی جی ندزدیده !! فکر کنم راستی راستی جو گیر شده فکر کرده همون دوره قلعه حسن خانه و مثلا روسها. به آبادیش حمله کردن !‌ از بس مردم تو اتوبوس اذیت کردن و بلیت ندادند که. جون به لب شده بیچاره ....
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

all_alone313 - المان - هامبورگ
500 نفر رو کشته هنوز قیافشو نشون نمیدن. حتمن میخوان ابروش حفظ بشه. از به بعد فکر کنم تو جامعه ی ایران از این اتفاقات زیاد رخ بده . این یارو هم جنون انی گرفته. مردک خرفت حداقل 2 تا بسیجی میکشتی
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
این ادم بی ضرفیت بعید است که 24 سال سه تا اسلحه داشته و ازشون استفاده نکرده باشه.قیافه اش که خیلی تابلو هستش .میگم نکنه خدای ناکرده تو این شلوغی ها گیر اورده .اخه اینهم باورش کمی مشکله لامصب کلاش اسلحه کوچکی نیست که بشه به این راحتی ها توی خیابون پیدا کرد .نکنه مردیکه قاتل خیانت در امانت کرده ؟
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

kaman - ایران - ایران
عدم تعادل روانی ؟ همین بی شرف ؟ تو باید خونوادتو از آسیب دور نگه داری توی مملکت گل و بلبل از این کفتارها کم نیستند
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
قیافش داد میزنه بسیجیه
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
این بسیجی تیربار رو با کلاش اشتباه گرفته. اصلاً لولهء کلاش آب میشه اگر بخواد این همه تیر رو یک جا بزنه ( به فرض اینکه هی زرت و زرت خشاب عوض کنه) در ضمن رانندهء اتوبوس این همه اسلحه برای چی شه؟! ایشون مسئول بسیج قعه حسن خان بودند که اینقدر هم تذکر میدادن. مرتیکهء خر
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
شکر که 200000 تیر نداشته والا تا 2 روز بعد هم نمی تونستند بگیرنش بیعرضه ها
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
کدام بی ناموس به این روانی اسلحه داده بود؟ بی شک این قاتل بسیجی بوده و سرباز گمنام آغا امام زمان هم هست!!!!!
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

30metry tolab - ایران - مشهد
این علی‌ باید نمیرفت، ببین از کنجکاوی چه به روزش آمد!!!. بابا اقلاً اصلی‌ کاریها رو باید میزدی، چرا آدمهای بیگناه رو کشتی‌؟؟.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
بابا مملکت نیست تگزاسه ماشاالله همه هم شش للوبندند از خامنه ای رهبر گرفته تا راننده اتوبوس ولی قیافه اش خیلی شبیه بسیج های پیر است فکر کنم هم هست حتما فکر کرده تظاهراتها ادامه داره زده به سرش ریخته بیرون مردم بسته به رگبار نیروی افتضاحی هم که خواسته ضایع نشه الکی گفتن راننده اتوبوسه تیراندازی هم ناموسی بوده
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

anita14 - هلند - دهانهاخ
کمی عجیب نیست زن دوم 25ساله ای بابا مردیم از این همه خبرها بد
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

bahareiran - ایران - ایران
مردک بی غیرت .چرا غیرتت موقع کشته شدن مردم بیگناه قلمبه نشد وقتی ولایت وقیح به جونشون افتاده بود این یک بسیجی کثیف بوده شک هم نکنین
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر رژیم ملایان دینش که تا توانسته اند جامعه را روانی کرده اند رژیم قاتل پرور. کثافت قاتل طبق دین ننگینش..دو زن هم داشته..ویروس اسلامی.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.