نکاتی درباره ماندگاری آرایش بر چهره

نکاتی درباره ماندگاری آرایش بر چهره

شاید ماندگاری به نظرتان نکته بی اهمیتی بیاید، ولی اگر جزو دسته ای هستید که مدام نگران ظاهر خود هستند، این نکات کوچک و جمع آوری آنها ارزش خود را خواهد داشت
چگونه دوام رژ لب را بیشتر کنیم؟ استفاده از رژ لب قطعاً تاثیر مهمی بر زیبایی و اهمیت لبهای شما می گذارد. اما باید سایه و مارک مناسب خود را انتخاب کنید. اکنون اگر رژ لب مخصوص بخود را یافته اید، مسئله ی بعدی این است که چطور دوام آن را بدون استفاده مکرر از رژ لب افزایش دهید. مایلید تمام روز لبهایتان تازه به نظر بیاید، اما فرصت این را ندارید تا بعد از هر وعده مجدداً از رژ لب استفاده کنید.

به همین دلیل خیلی از کارخانجات رژلبهایی را ساخته اند که ماندگاری بیشتری دارد، اما اگر رژ لب شما عادی است، این نکات برایتان مفید خواهد بود:

جدا کردن پوسته های لب: لب نیز مانند سایر قسمتهای بدن دارای سلولهای مرده است و مهم است که قبل از اعمال رژ لب آن پوسته ها جدا کنید. در نتیجه لایه نهایی بدست آمده صاف تر خواهد بود و ماندگاری رژ را افزایش می دهد. برای اینکار، لب ها را با مسواک نرم یا اسفنج به آرامی بسابید.

استفاده از پودر: راه دیگر استفاده از لایه بسیار نازکی از پودر پنکیک قبل از مالیدن رژ است. پودر از جابجایی ماده رژ جلوگیری کرده و آن را سرجای خود نگه میدارد. کمی پنکیک را با اسفنج روی لب و خط لب خود بمالید. پودر اضافی را با دستمال کاغذی پاک کنید.

استفاده از خط لب: استفاده از خط لب به برجستگی و شاخص کردن لب شما می افزاید و همچنین به ماندگاری رژ کمک می کند، اما چگونه؟ خط لب از ماده ای خشک تر از رژ ساخته می شود و از لکه لکه شدن آن جلوگیری می کند. باید دقت کنید که رژ وخط لب با هم هماهنگی داشته باشند و بهتر است از همان مارک رژ استفاده کنید. خط لبهای رنگ پوست و بی رنگ نیز وجود دارد که با هر رژی قابل استفاده است.

برای پاک کردن رژ اضافی، یک دستمال درشت بافت را بین لبهای خود بگیرید. حالا لایه دوم رژ را بمالید. این لایه ایجاد کردن به ماندگاری رژی کمک می کند.

استفاده از برند خوب تاثیر خیلی زیادی بر زیبایی شما خواهد داشت. مارکی که هم کیفیت خوبی از نظر درخشندگی داشته باشد و هم از نظر ماندگاری و آسیب نزدن به لبها، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشد اما در طول زمان، شما در واقع هزینه کمتری می دهید زیرا مدت بیشتری برایتان می ماند و مدام مجبور نیستید رژ لب خود را تکرار کنید، کاری که در اجناس ارزان تر مجبور به آن خواهید بود.

جای نگهداری در عمر و سالم ماندن رژ اهمیت زیادی دارد. باید مطمئن شوید که محل نگهداری آن دمای معتدلی دارد، یعنی زیاد گرم یا سرد نباشد. آن را از تابش مستقیم خورشید، دمای زیاد یا رطوبت زیاد دور نگه دارید.

استفاده پی در پی از رژ آزاردهنده است بخصوص اگر سر شما در هنگام کار شلوغ است. شاید ماندگاری به نظرتان نکته بی اهمیتی بیاید، ولی اگر جزو دسته ای هستید که مدام نگران ظاهر خود هستند، این نکات کوچک و جمع آوری آنها ارزش خود را خواهد داشت!

sosol - ایران - نیشابور
بیچاره شما خانمها چه عذابی میکشید تا شاید ما آقایون کمی نگاهتون کنیم
دوشنبه 2 شهریور 1388

Raheleh**US - آمریکا - لوس آنجلس
sosol - ایران - نیشابور . تو خودت که اگر اواخواهر نبودی که این جا کامنت نمی ذاشتی !. حالا راستش رو بگو کدوم مارک رو دوست داری تا برات بفرستم :))
دوشنبه 2 شهریور 1388

tina_parsi - سوئد - گتنبرگ
Raheleh**US - آمریکا - لوس آنجلس . . عزیزم بحال گفتی کلی خندیدم تازه اسمشم روشه سوسول هاهاهاهاها.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
Raheleh**US - آمریکا - لوس آنجلس! و tina_parsi - سوئد - گتنبرگ! دوستان خوبم , طفلک . sosol - ایران - نیشابور , راست میگه!!
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

AsaL Barbie - کانادا - ونکور
sosol - ایران - نیشابور،، . یاد گرفتی چطوری لباتو آرایش کنی یا یه دور برات عملی توضیح بدم؟؟ لووول
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
درزیبایی زنان ایرانی هیچ شکی نیست من خودم عاشق ارایش وظاهر اراسته هستم بعضی ازشما اقایون خیلی خودتون روجدی گرفتید شماهاچراتایک دخترمیبینید دست وپاتون رو گم می کنید؟
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
این کار اتفاقا باعث پوست پوست شدن و ماسیدن بیشتر آرایش می شه روشی بسیار قدیمی است که جواب هم نمی ده :)
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

jigili - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو بس که بی جنبن
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

wildpiony - هند - بمبیی
سلام دوستان.چرا به سوسول گیر میدین حالا؟ ببخشیدا همه ی آقایونی که اومدن این پیجو چک کردن.. مگه شما رژ میزنید که میخواهید با دووم باشه؟:d
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

ADNAN ŞENSES - تورکیه - ایستانبول
فقط داف خودم . آرایش هم نمی کنه .اگه عکس دافمو خواستی برو سرچ کن فاطمه رجبی . حق یار همه ما .
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

sepideh sepid - انگلستان - لندن
ادنان سنسس- ترکیه- استانبول- واقعا که دافت خیلی تکه. خدا به هم ببخشدتون..لووول
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

دیبا - ایران - تهران
در حال حاضر مردا از همه بیشتر آرایش میکنن و دنبال متدا جدیدترم هستن.. تازه غبطه م میخورن چرا مثل خانوما نمیتونن تابلوتر بزک کنن و زیر ابرو بردارن.. :) با کمال تشکر از سایت ایرانیان انگلستان خیلی نکات بدردبخوری بود.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.