بی بی سی: کروبی اولین گزارش از ادعای آزار جنسی بازداشت شدگان را منتشر کرد

بی بی سی : کروبی اولین گزارش از ادعای آزار جنسی بازداشت شدگان را منتشر کرد
همزمان با دیدار کمیته ویژه مجلس ایران برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان، سحام نیوز، سایت رسمی حزب اعتماد ملی، گزارش شخصی یکی از بازداشت شدگان را منتشر کرده که در زمان بازداشت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

بعد از آن که مهدی کروبی رئیس پیشین مجلس و نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، مدعی شد به بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات تجاوز جنسی شده است، کمیته ویژه مجلس روز دوشنبه دوم مرداد با آقای کروبی دیدار کردند. در این دیدار علاءالدین بروجردی، کاظم جلالی، قدرت الله علیخانی و مهدی سنایی حضور داشتند.

هنوز گزارشی از این دیدار منتشر نشده است، اما همزمان با این دیدار سایت سحام نیوز وابسته به حزب اعتماد ملی، که آقای کروبی دبیرکل آن است، گزارشی منتشر کرده که در مقدمه آن آقای کروبی می گوید این مطلب را در پاسخ به کسانی منتشر می کند که گفته بودند او مستندی بر اظهارات خود در باره آزار جنسی زندانیان کهریزک ندارد.

در متنی که در وب سایت سحام نیوز منتشر شده، یکی از بازداشت شده ها با شرح مختصری درباره وضعیت نامناسب خود بعد از آزار و اذیت جنسی و آزادی از زندان می گوید: "حاج آقای کروبی پس از اظهارات من روزهای فراوانی را با من نشست و برخاست و تجربه زندگی کنار ایشان بود که بعد از مدتی توانستم غرور له شده و شخصیت تکیده خود را بازیابم."

این شخص توضیح می دهد که بعد از گفتگو با آقای کروبی به این نتیجه رسیده که "اگر کسی با دست و پای بسته و بدون این که از خود قدرتی داشته باشد مورد تجاوز قرار بگیرد نه تنها گناهی نکرده بلکه مظلوم نیز واقع شده است."

او می گوید بعد از مدتی توانسته با خود کنار بیاید و فکر خودکشی را از سر به در کند.

عمده متن منتشر شده به دیدارهایی اختصاص دارد که این شخص، که نام او ذکر نشده، بعد از بهبود وضعیت روحی با نماینده قربانعلی دری نجف آبادی دادستان وقت کل کشور و یک گروه سه نفره دیگر از قوه قضائیه داشته است.

آنطور که در این متن آمده این شخص یک ماه پیش در روز چهارشنبه دوم مرداد با آقای محمدی نماینده دادستان کل کشور و چهار روز پیش در روز پنج شنبه ۲۹ مرداد نیز با یک گروه سه نفره از "منبع دیگری از قوه قضائیه" دیدار کرده است.

این شخص توضیح می دهد که آقای محمدی، نماینده دادستان کل کشور، "بعد از صحبت با من و دیدن وضعیت تاسف بارم بسیار با ملاطفت با من صحبت کردند و یکسره با شرح های من اظهار تاسف می کرند و می گفتند وای بر ما."

سه مامور قوه قضائیه سعی داشتند با تخریب شخصیت اینجانب موضوع را به سمتی سوق دهند که من از آقای کروبی پول گرفتم یا کروبی تطمیعم کرده تا این ادعا را بکنم.

بیشتر پرسش های نماینده دادستان کل کشور آنطور که در این نامه آمده "در جهتی بود که به شناسایی محل زندانی من و اشخاص ضارب من مربوط می شد و به جاهایی هم رسیدیم و ایشان چند جا را حدس زدند."

بخش زیادی از ادامه این نوشته به داستان گروه سه نفری قوه قضائیه اختصاص دارد که یکی از آنها را قاضی مقدمی از دوستان سعید مرتضوی دادستان تهران معرفی می کند و در آن توضیح می دهد که آنها روز پنج شنبه ۲۹ مرداد به دفتر آقای کروبی آمدند و "پس از آن برگه بازجویی جلویم گذاشتند. نمی دانم من متهم بودم یا شاکی. قاضی مقدمی و دو نفر دیگر مشغول بازجویی از من شدند."

این بازداشتی می گوید به درخواست آنها شرح ماوقع را نوشته و بعد از آن این سه نفر پرسش هایی زیادی در باره نحوه آشنایی با کروبی و این که چگونه با حزب اعتماد ملی تماس گرفته، مطرح کرده اند.

پرسش هایی نظیر این که "کروبی را از کجا می شناسم؟ از کجا به ایشان اعتماد کردم؟ .... چرا حاضر شدم کروبی از من فیلم بگیرد؟.. هدف کروبی از آگاه کردن آقای گرامی مقدم و آقای داوری چه بود؟ .... چه ساعتی به حزب زنگ زدم، به چه شماره ای زنگ زدم....."

این بازداشتی می گوید که "هزار چرای دیگر بی ربط به قضیه تجاوز" در این گفتگوی سه ساعته مطرح شده و پس از آن این سه نفر گفته اند "ما نمی دانیم تو راست می گویی یا نه. تو ادعای سنگینی می کنی. کل نظام مقدس را زیر سئوال بردی ما از کجا بدانیم که تو را تطمیع نکرده اند؟"

این فرد معقتد است که این سه عضو قوه قضائیه سعی داشته اند که "با تخریب شخصیت اینجانب موضوع را به سمتی سوق دهند که من از آقای کروبی پول گرفتم یا کروبی تطمیعم کرده تا این ادعا را بکنم."

در پی این پرسش ها این سه نفر وقتی با اعتراض فرد بازداشتی مواجه می شوند سئوالاتی دیگری نظیر این که " دخول تا کجا بوده و آیا شخص ارضا شده یا نه" مطرح کرده اند "که این سئوالات بیش از پیش باعث تخریب روح و روان من شد."

بعد از این گفتگوها، فرد بازداشتی به پزشکی قانونی برده شده تا معاینه شود و آنجا نیز بعد از معاینه به وسیله پزشک از سوی یکی از ماموران قوه قضائیه تهدید شده که "می دانی اگر نتوانی ثابت کنی چه بلایی سرت می آورند؟"

این بازداشتی در اعتراض به نحوه برخورد ماموران قوه قضائیه می گوید:"زندان بودم، چشمان و دستهایم بسته بودند؛ به حد مرگ مرا زدند و بدتر از همه کاری با من کردند که نزد تمام بی دینان و بت پرستان مذموم است و من تنها جرات این را داشتم که آقای کروبی را از این موضوع مطلع کنم."

این شخص می گوید که شکایتی از کسی ندارد زیرا همیشه در ایران گناه به گردن افراد دون پایه انداخته می شود و با مسبب اصلی برخورد نمی شود.

majid_khoramshahry - انگلیس - لندن
ایول کروبی خوب جلوی این جلادها ایستاده.. مرگ بر خامنه‏ای
دوشنبه 2 شهریور 1388

majid_khoramshahry - انگلیس - لندن
وقتی گرگ لباس چوپان بر تن دارد....وای به حال گله
دوشنبه 2 شهریور 1388

majid_khoramshahry - انگلیس - لندن
صد رحمت به چنگیز‏خان مغول
دوشنبه 2 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
درود به کروبی مرد رگ دار، لر بی باک و دلیر! این فرزندانی که به آنها ستم شده در هیچ جایی تنهایشان مگزار تا بیش از این نتوانند روان آنان را پریشان کنند!. درود به این هم میهن که توانسته با کمک کروبی جنایات حکومتی را هویدا کند. این متجاوزگران باید عاملین خود را افشا کنند که چه کسانی به آنها چنین دستورهایی داده. اگر این کار خود سرانه بوده باید سنگسار شوند چون مسلمانند و به مسلمانان تجاوز کرده اند.
دوشنبه 2 شهریور 1388

mrr61z - ایران - ایران
تو این ماه مبارک به اسم اسلام مردم رو با اسلام دشمن میکنند.خدا به داد دین و اعتقاد ما برسه.ماه هیچ وقت پشت ابر نمیمونه
دوشنبه 2 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
درود بر شیخ اصلاحات.من اگه میدونستم کروبی انقدر جرات داره که تو این فضای بگیر بگیر ایران اینجوری آبروی اینها رو ببره حتمآ به کروبی رای میدادم
دوشنبه 2 شهریور 1388

saharrr - امریکا - فلوریدا
شخص می گوید که شکایتی از کسی ندارد!!!!!!!!! چچچچیییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 2 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
یه مشت آدمهای عقده ایی و بی سواد و کله شق و هوس ران کردند مسئول زندان کهریزک...بنده خداها زندانیهای این جهنم چه کشیدن از دست این جانیان سفاک..خدا به درد دلشون برسه...باید به دادگاه کشیده بشن
دوشنبه 2 شهریور 1388

abiabi - انگلستان - لندن
اقای حرامزاده لاریجانی با اون حرامزاده رهبرت کلاه تان را بالاتر بزارید . حرامزاده لاریجانی تو که میگفتی این اتفاق تو زندانهای رخ نداده حالا چه جوابی داری بدی
دوشنبه 2 شهریور 1388

sara_iran - ایران - یزد
واقعا جای تاسف داره.بی وجدانی و وحشی گری تا کی!!!
دوشنبه 2 شهریور 1388

sara_iran - ایران - یزد
من هم اگه می دونستم اینقد دلیر و بی باکه حتما بهش رای می دادم.بهت افتخار می کنم شیخ
دوشنبه 2 شهریور 1388

pouriya - ایران - رودسر
حالا بی باکی کروبی بجای خود- چرا از میر حسین موسوی صدائی در نمیاد؟؟
دوشنبه 2 شهریور 1388

Ezhaq - ایران - تهران
کروبی خودتی! زنده باد کروبی قهرمان
دوشنبه 2 شهریور 1388

mahnadi - هلند - هارلم
چه فایده دباره پزشکی غیرقانونی همکاری میکنه اون بنده خدا بیشتر تهدیدمیشه تازه بهش تهمت دروغگویی وتهمت زدن به نظام خونین وکثیف ولایت وقیه رو به پرونده بیگناهیش اضافه میکنند وسرپوش روی همه چیز و......... اینطور نمیشه شواهد با تایید پزشک سالم ومطمءن بیاد به به دادگاه لاهه منتقل شوند وگرنه با این بیدادگاهها ومزدوران اب در هاون کوبیدن است . نافرمانی مدنی -اعتصبات سراسری -تحریم صداوسیمای جاعل ودروغگوتحریم کالاهای چینی وواردات روسیه روسیاهاالبته روزنامه های دروغ
دوشنبه 2 شهریور 1388

778899 - ایران - شیراز
این روزها تمام سپاه کفر با تمام امکانات مادی خویش در برابر ملتی بی دفاع. اما سرفراز به صف ایستاده ، میدان ، میدان جنگ است جنگ همۀ باطل همۀسیاهی ،همۀ وحشیگری ،همۀ متجاوزین با همۀ انسانیت با همۀ تمدن. با همۀ زیبایها است خوشا به حال کسانی که جبهۀ خویش را درست انتخاب کرده باشند ودر صف مردم باشند و از حق مردم دفاع کنند و در برابر ظلم و ستم کوتاه نیایند و چه نگون بخت کسانی که تمام ابرو و اعتبار و اشتهار خود را به قیمت ناچیز بفروشند و در صف این حرامیان بأیستند و اینگونه چنگ به صورت ملت خود بزنند. افشا کن اقای کروبی عزیز تا صدای مظلومیت این ملت گوش این دنیای نامرد را کر کند تا سیه رویان دین فروش را. روسوا کند وتا قیام قیامت این ننگ بر دامان ابن متجاوزین باقی بماند. افشاکن اقای کروبی عزیز.
دوشنبه 2 شهریور 1388

sascha - امریکا - سن هوزه
(دخول تا کجا بوده و آیا شخص ارضا شده یا نه" مطرح کرده اند) ....عزیزم اینا برای تخریب تو نپرسیدن برای لذت خودشون بوده چون مغزشون از بس منحرفه که با این نوع سوالها هم به نوعی ارضا میشن.افرین به غیرت و شجاعت توی عزیز اگه خدایی هست که جوابشونو میده تو هم اصلا گناهی مرتکب نشدی فقط کاش یه روان شناس میتونست که به این جوونایی که مورد ظلم قرار گرفتن کمک کنه از عهده این مشکل بربیان .واقعا که از حیوان پست تر هستن این اشغالها.همه فحشهای دنیا نثار بازجوها.مرگ بر مذهب مخصوصا اسلام.
دوشنبه 2 شهریور 1388

chiman.ara - فنلاند - هوینگا
دروبر کروبی قهرمان مرگ بر خامنه ای شیطان و...
دوشنبه 2 شهریور 1388

always - انگلیس - لستر
majid_khoramshahry - انگلیس - لندن . کاملا واقعیت داره / فقط موقعیت براشون نبود وگرنه کاری که بازپرس شیاد به روز نوجوان مظلوم رضا دراورد این شیادان تکرار میکردند /مرگ برشان باد.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
این هم خبر جدید!!!!!!. Nim Rokh. - ایران - تهران
-------------------------------------. کاربر گرامی: Nim Rokh -نروژ. بدلیل استفاده از چندین نام کاربری ,دسترسی شما به بخش نظرات مسدود شد. اسامی کاربری مسدود شده:. محسن قوز فیش . nim negah . baghban . dadash-mohsen . Nim Rokh. پرنده مهاجر . خارج نشین . royat . mitra20000 . ایرانیان انگلستان
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
kaweh2009 - کانادا - تورنتو . هیچ خبر جدیدی هم نیست نوع نوشتن این آدم از اول هم معلوم بود با یک نفره افرادی که جوابش رو می دادند بی کار بودن این آدم مثل بقیه کسانی که طرفداریش رو می کرد مریضه
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

$persian$ - ایران - تهران
ای که درد و بلای شیخ بخوره تو سر چپ دست و نوکراش
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

ایهان - ایران - همدان
چه طور تا حالا هر چی فحش بود نثار آخوندا میکردین حالا براتون شیرین شدن ؟؟؟؟بابا شما ها چه قدر ساده این فیلم گرفتن که کاری نداره مصاحبه هم که از اون راحت تر !!! ساده لوح نباشین اینا همشون هم دستن
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

persian_diamond - ایران - تهران
احمدی احمدی حمایتت میکنیم...بمب میذاریم تو جیبت منفجرت میکنیم!. به امید انفجار همه جنایتکارها!
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

آرسام - ایران - تهران
خامنه ای لجن سفاک سقوط رژیم نزدیکه بعدا نشانت میدهیم
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

hoof_hearted - انگلیس - منچستر
تخمهای کروبی اندازه ی هیکل احمقی نژاده
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.