محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور شد

محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور شد

صادق لاریجانی رئیس جدید قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر پیشین اطلاعات را به سمت دادستان کل کشور منصوب کرده است.


کمتر از دو هفته مانده به پایان دولت اول محمود احمدی نژاد، آقای اژه ای از وزارت اطلاعات برکنار شد

آقای اژه ای جایگزین قربانعلی دری نجف آبادی می شود که این مقام را از سال 1383 در اختیار داشته است.

همچنین در حکم دیگری آقای لاریجانی، احمد محسنی گرکانی را به عنوان رئیس دیوان عالی کشور جایگزین حسین مفید کرده است.

آقای دری نجف آبادی و آقای مفید از سوی صادق لاریجانی به عنوان مشاوران عالی منصوب شدند.

آقای محسنی اژه ای پیش از آنکه در سال 1384 به عنوان وزیر اطلاعات دولت محمود احمدی نژاد انتخاب شود، در حوزه های مختلف قوه قضائیه فعالیت داشته است.

دادستان کل ویژه روحانیت، مسئول دادسرای امور اقتصادی تهران، نماینده قوه قضائیه در وزارت اطلاعات و مسئول مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت از جمله مشاغل قضائی او بوده است.

آقای اژه ای در سال 1377 قاضی پرونده غلامحسین کرباسچی، شهردار پیشین تهران بود و ریاست دادگاه رسیدگی به اتهامات او را برعهده داشت.

کمتر از دو هفته مانده به پایان دولت اول محمود احمدی نژاد، آقای اژه ای از وزارت اطلاعات برکنار شد.

محمود احمدی نژاد، هفته گذشته برای اولین بار در خصوص برکناری آقای محسنی اژه ای از وزارت اطلاعات صحبت کرد و تلویحا دلیل این اقدام را به ناآرامی های پس از انتخابات مرتبط دانست.

او در گفت و گویی که به صورت زنده از تلویزیون ایران پخش شد،گفت: "جناب آقای محسنی اژه ای انسان خوبی بودند و زحمت کشیدند که تشکر می کنم اما در این وزارتخانه به تحول نیاز داشتیم."

او افزود: "اگر وزارت اطلاعات ماموریتش را درست انجام می داد این آسیب ها را در سطح خیابان نداشتیم، یک تعدادی از مردم از دست رفتند."

با این حال او سعی کرد از انتقاد مستقیم از آقای اژه ای خودداری کند و گفت: "البته مقصر آقای محسنی نیست اما باید آنجا تغییرات اساسی اتفاق می افتاد."

قرار است جلسه تودیع و معارفه رئیس دیوان عالی و دادستان کل کشور روز سه شنبه، سوم شهریور در سالن اجتماعات دیوان عالی کشور برگزار شود.

آقای لاریجانی روز چهارشنبه ۲۸ مرداد (۱۹ اوت) در حکم های جداگانه ای ابراهیم رئیسی را در سمت معاون اول رئیس قوه قضائیه ابقا و علی رازینی را به عنوان معاون حقوقی و قضایی و علی خلفی را به عنوان رئیس حوزه ریاست و مشاور خود منصوب کرده بود

ayate_sheitani_hamburg - المان - هامبورگ
یک مشت گدای عرب از راه رسیدند. در میهن پر رونقِ ما خانه گزیدند. با روضه و روزه در این باغ پر از گل. چون گاو دویدند و چریدند و خزیدند
دوشنبه 2 شهریور 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
یک آدمکش رفت آدمکش بعدی آمد!!
دوشنبه 2 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
بعد لاریجانی ها این سومین سرعت گیر برای احمدی نژاده...زیاد از حد افراطیه.. این آفا رو گذاشتن که مواظب تهمتهای احمدی نژاد باشه.
دوشنبه 2 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
یک قاتل حرفه ای که بنام خدا آدمکشی را روا میداند شد دادستان کل کشور. خدایا این میخواهد داد کدامین بیچاره ای را بستاند؟ لابد داد خامنه ای و مزدورانش را از ملت دربند ایران
دوشنبه 2 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
همشون یک اشغال هستند..
دوشنبه 2 شهریور 1388

always - انگلیس - لستر
به جا به جایی مهره ها مردم فریب نمی خورند .
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
مهره عوض کردن, از خصوصیات هائ کودتا است!! برائ سرگرم کردن مردم و اینکه اذهان عمومئ, مسئله اصلئ رو فراموش کنه , و دولت به اندازه کافئ وقت داشته باشه- با برنامه ریزئ دقیقتر به اهدافش برسه!!
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
از الان خط و خط کشى ها شرو ع شد منتظر سانس هاى بعدى وقایع درون نظام باشید
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

sorna shaheni - شیلی - لاسرنا
اژه ای بدلیل موضوع مشایی خود را هزینه کرد. حالا دیگر نوبت اژه ای است که تکلیف مشایی را روشن کند.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
یک جنایتکار رفت یک .....دیگر جایش را گرفت.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
اژدها میخواد داد کی رو بگیره؟دادستان ما مردم مظلوم فقط خداست که داد ما رو از این قوم ظالم بگیره.خدایا اون عذاب الهی رو که از سال 57 بر سر مردم ایران نازل کردی بردار.خودت بهتر از همه میدونی که مردم پشیمونند.خدایا شر این موجود اهریمنی و کریه المنظر که نمیدانم افریده ی توست یا شیطان از سر ایران کم کن.خدایا گلهای زیادی بدون رسیدن به ارزوهای قشنگشون زیر خروارها خاک بی نام نشان مدفون شدند انوقت این از حیوان پست تر خیلی راحت میگوید اگر وزارت اطلاعات وظیفه ی خودش رو درست انجام میداد این برخوردها رو در سطح خیابون نداشتیم, یه سری مردم از دست رفتند.بیشعور اینها انسان بودند,انسان ,جوانهایی که پدر و مادر هر کدومشون هزار تا ارزو واسشون داشتند.اخه ادم درد دلش رو به کی بگه؟مردک خواب یه پست ساده ی دولتی رو هم به خواب نمیدید حالا شده رییس جمهور.این غیر از عذابه الهی چی میتونه باشه که ایرانی ها به این زیبایی اونوقت رییس جمهورشون این ریختی باشه.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
مرگ بر اژه ای گوش خوار جنایتکار وخامنه ای ادمخوار.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

ADNAN ŞENSES - تورکیه - ایستانبول
اندکی صبر سحر نزدیک است . به امید الله .
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.