دکتر بزرگ محمودی , همسر ایرانی بتی محمودی درگذشت

دکتر بزرگ محمودی , همسر ایرانی بتی محمودی درگذشت

 بتی 25 سال پیش با چاپ کتاب پردروغ   « بدون دخترم هرگز» جنجالی علیه ایران به پا کرد.

فیلم سینمایی «بدون فرزندم هرگز» در سال 1991 با هنرپیشگی سالی فیلد در نقش بتی و آلفرد مولینادر نقش دکتر محمودی اکران شد  و با مخالفت بسیاری از ایرانیان روبه رو شد.

دکتر بزرگ محمودی که همسر ایرانی او بتی محمودی با چاپ کتابی علیه فرهنگ ایران به نام «بدون دخترم هرگز» در دهه 80 جنجالی در غرب برپا کرد، روز شنبه در 70سالگی پس از 25 سال دوری از فرزندش در بیمارستانی در تهران درگذشت.جنجال بتی محمودی علیه همسرش و فرهنگ ایران در سال 1984 میلادی بعد از چاپ کتاب او، تبدیل به فیلم سینمایی نیز شد که با واکنش بسیاری از ایرانیان در کشورهای غربی و همچنین داخل کشور روبه رو شد. فرزند دختر بزرگ محمودی، مهتاب، در زمان جدایی از او چهار سال داشت و توسط همسر امریکایی او بتی از ایران برده شد و پس از آن هیچ گاه این پدر نتوانست فرزندش را ببیند.فیلم سینمایی «بدون دخترم هرگز» در سال 1991 با هنرپیشگی سالی فیلد در نقش بتی و آلفرد مولینا در نقش دکتر محمودی اکران شد و با مخالفت بسیاری از ایرانیان که معتقد بودند فرهنگ آنان به ریشخند گرفته شده است، روبه رو شد.بتی محمودی در کتاب خود ادعا کرده بود شوهرش او و دختر چهارساله شان را برای سفری کوتاه به تهران آورده بوده و بعداً از خروج آنان از کشور جلوگیری کرده است.بتی محمودی در کتاب «بدون دخترم هرگز» به صورت لخت و عریان به فرهنگ و نحوه زندگی ایرانیان تاخته بود تا جایی که حتی نوع زندگی و غذاهای ایرانیان را با فضاسازی بی رحمانه یی عقب افتاده تصویر کرده بود. او در تصویری که از غذای سنتی کله پاچه- که اینک در بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی امریکا پخته شده و به فروش می رسد- در کتاب داده بود، ایرانیان را وحشی خوانده بود. بتی محمودی همچنین به نحوه زندگی ایرانیان تاخته بود که چرا در دستشویی و آبریزگاه های خود به جای کاغذ توالت از آب استفاده می کنند.بتی محمودی به اتفاق فرزندش چندی بعد از آمدن به ایران به یاری چند قاچاقچی از ایران به ترکیه می رود و از همان جا شروع به نوشتن کتاب ضدایرانی و جنجالی خود می کند. او که هنگام ازدواج با بزرگ محمودی در میشیگان امریکا می زیست، در بازگشت چند مصاحبه جنجالی نیز ترتیب داد و از محل مصاحبه ها و چاپ چندباره کتاب و بعداً فیلم سینمایی ثروتی به دست آورد و اعلام کرد چون جاسوسان شوهرش برای بازگرداندن او و فرزندش فعالند، جای خود را مشخص نمی کند.اینک که همسر ایرانی بتی محمودی در تهران درگذشته است بار دیگر خبرگزاری ها از واقعه یی که 25 سال پیش برای سال ها منبع جنجال علیه فرهنگ ایران بود، گزارش تهیه کرده اند.البته این گزارش ها زمانی برای بار دیگر تهیه می شود که غربیان بیشتر از گذشته با فرهنگ ایرانیان آشنا شده اند و همچون دهه 80 ابهام موجود در دانش آنان از زندگی ایرانیان نمی تواند به پذیرفتن ادعاهایی منجر شود که بتی محمودی با وارونه سازی عادات در زندگی ایرانیان و بزرگنمایی آنها به فرهنگ ایرانیان تاخته بود.دکتر محمودی سال ها بعد در مصاحبه یی در ایران گفت او نیز تصمیم گرفته است کتابی درباره زندگی خود با بتی بنویسد. او گفت این حق برای او محفوظ است که حتی فیلمی تهیه شود و او در آن سخن بگوید. محمودی درباره فیلم و کتاب بتی گفت؛ آنها یک مساله سیاسی از یک طلاق ساده ساخته اند و اضافه کرد او توانسته است مانند هر پدری مراتب عشق و علاقه اش را به دخترش برساند. او البته خوشحال بود که دخترش مانند پدرش دانشجوی پزشکی شده است.او همچنین گفت متاسفانه اگر به امریکا برود به خاطر شکایت بتی دستگیر می شود و در نهایت معتقد بود زندگی او قربانی سیاست شده است.

xabrisham - ایران - اسلو
مرگ بر بتی ..بدون دلار هرگز
دوشنبه 2 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
ولی معلوم نبود کی راست می گفت . ظاهر محمودی که حزب الهی نبود و حتی موقعی که در خارج دنبال بچه اش می گشت (من از طریق یک برنامه تلویزیونی دیدم ) یک ادم روشن فکر بود شاید هم من اشتباه فکر میکنم و لی از اون طرف هم چرا بتی انقدر به خودش سختی داده که از ایران فرار کنه....اگر کسی بیشتر میدونه میتونه توضیح بده . ممنون
دوشنبه 2 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
msforugh - ایران - تهران . فکر کنم بتی از اول با برنامه زن دکتر محمودی شده بود. چون زندگیش رو به کتاب تبدیل کرد و جایزه گرفت و از روی کتابش هم فیلم ساخته شد. به همه چیز هم گیر داده بود. از سربریدن گوسفند گرفته تا بادمجان داخل خورشت. دقیقا مثل خشکمغزهایی که از همه چیز غرب ایراد میگیرند.
دوشنبه 2 شهریور 1388

xabrisham - ایران - اسلو
گر چه کمی تا قسمتی واقعیت تو فیلمش بود .ولی توی غرب هم مسائل و نکات منفی کم نیست.بهتر بود اول یه سوزن به خودش میزد بعد یه جوالدوز به بقیه.با اون ملت هیچی ندارش.زنیکه چش چپول .
دوشنبه 2 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران ...مرسی از جوابت ولی اگر جنگ نشده بود که همون امریکا می ماندند .نمیدونم واله
دوشنبه 2 شهریور 1388

saeed85 - ایران - تهران
غربی ها بخصوص آمریکاییها بارها به علیه ایران و اسلام تبلیغات کردند و ما را وحشی و بی تمدن معرفی کردند. این در حالی است که خود آنان بسیار رفتارهای وحشیانه و خصمانه علیه مردمان شرقی انجام دادند. البته سیایستهای تند روهای جمهوری اسلامی و دیگر متعصبین در مورد بی تاثیر نبوده است. جا دارد با سرمایه گذاریهای فرهنگی و معرفی فرهنگ و تمدن ایران و اسلام به جهانیان اثرات این تبلیغات را خنثی کنند.
دوشنبه 2 شهریور 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
بلوستار-ایران- تهران بازم نظر دادی.میشه خواهش گنم اگه ازت پرسیدن گحایی هستی بگی عربستانی! اخه مر... مگه میشه ادمی اونم بتی امریگایی برای پیشبرد به قول تو برنامه هایش با یگ مرد ایرانی ازدواح گند؟ تازه گدام برنامه؟او اگر میخواست میتوانست تنهایی به ایران امده و در مورد اداب و فرهنگ ایرانی تحقیق نماید.بعدا ایا او دیوانه بود برای تحقیق در زمان حنگ به ایران بیاید؟ او بخاطر عشق به همسر و فرزندش حاضر شد به ایران حنگ زده بیاید.گاری ندارم نظراتش تا حه اندازه درست یا غلط بوده ولی مطمین هستم از دست متظاهران اسلامی بسیار رنح برده.
دوشنبه 2 شهریور 1388

tarantino - مالزی - سایبرجایا
saeed85 - ایران - تهران - مگر اسلام هم فرهنگ داره, همش سر تا پا بی فرهنگی
دوشنبه 2 شهریور 1388

aydak - سوئد - مالمو
دکتر محمودی را از نزدیک می شناسم متاسفانه بسیار ادم فحاش و بی تربیتی بود تلویزیون که اومد چنان مظلوم نمایی کرد که همه دلشون سوخت! بتی حق داشت نذاره دخترش با ان دکترمحمود بداخلاق بددهن و فحاش زندگی کنه اما نمیدونم بعضی ها چرا همون اولش با چشم باز ازدواج نمی کنن امابه هرحال این زن حق نداشت مشکلاتی که باشوهرش داشت به ملیت اون نسبت میداد و اینجور سواستفاده میکرد به نظر من که هدفش پول دراوردن از طریق این کتاب بود
دوشنبه 2 شهریور 1388

زن ایرانی - ایران - تهران
سلام من امروز و پس از دیدن این خبر عضو شدم. به عنوان یک زن ایرانی تحصیلکرده شاغل و با اینکه خودم درامد داشتم سالها رفتارهای زشت شوهر سابقمو تحمل کردم و حتئ کتک خوردم. در ایران هر بلای سر زنها باید من تعجب نمئکنم. درودبر بتی .
دوشنبه 2 شهریور 1388

nazmehr - ایران - مشهد
در هر صورت پدری 25 سال از دیدن فرزندش محروم شد و این واقعا بی رحمی است.درسته بدون دلار هرگز
دوشنبه 2 شهریور 1388

amir_B220 - ایران - نیشابور
نمی شه گفت دروغه.مثلا در مورد حجاب!بازم خدارو شکرتو فیلم اسید پاشی نشون ندادن. یا کشتن گوسفند وسط خیابون!!!. اگر مشکلی نبوده چرا مجبور شده از ایران قاچاقی بره. به نظر من قسمتی از چیزایی که تو فیلم دیدم درست بود البته با کمی اغراق.
دوشنبه 2 شهریور 1388

mehraeen - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . تو هم با اون توهمات شبیه به بازجوها . بتی از قضیه همسر و دخترش بسیار سوء استفاده کرد . من فیلم را دیده ام . اعتقاد دارم بسیاری از موارد فیلم وجود دارد ولی نه به آن غلظتی که در فیلم هست. من هنوز طاقت دیدن بریدن سر گوسفند را ندارم با اینکه به هر مناسبتی این بیچاره ها را سر می برند . دوم اینکه واقعا برخی هستند که مثل حیوانات سبزی را مشت مشت میخورنذ در حالیکه نصف بخشی از سبزی در دهان و چند برابر آن در بیرون از دهان هست . از همه اینها گذشته فکر کنم ماجرای فیلم در اهواز(خوزستان) می گذشت و با توجه به شرایط جنگی آن زمان و محدودیتهای آن زمان به ویژه در شهرستانها و با توجه به اینکه این موارد برای بتی عادی نبود می توان تا حدودی حق را به بتی داد . از همه اینها گذشته شرایط زندگی و آزادی های فردی برای خیلی از ایرانی ها سخت هست بطوری که به خارج رفته اند ( فرار کرده اند) چه رسد به یک خارجی آن هم زن و آن هم در شرایط جنگی و بگیر و ببند آن زمان و اجبارهای حجاب آن زمان که حتی به دگمه پیراهن و از فرق باز کردن موهای آقایان گیر می دادند .
دوشنبه 2 شهریور 1388

paria_e - بلزیک - بروکسل
این خانم فکر کرده بود ایران هم مثل اروپا و امریکاست که بعد طلاق حق حضانت بچه ها رو به زنان میدهند. واسه همین مجبور شد بچه اش را قاچاقی ببره.تازه این در این فیلم یک سومه جهالت ایرانه اسلامی را هم به نمایش نگذاشته. کاش یه ذره هم از زندگی زنهای ایرانی و کتک خوردنشون حتی تو پله های دادگستری و اجبار از فقر به تن فروشی یا صیغه شدن با حاج اقاهایی بازاری که حتی اسم زناشونو هم بلد نیستن میگفت.
دوشنبه 2 شهریور 1388

dsnavid - اوکراین - اودسا
اگر حق با دکتر بزرگ محمودی بود دخترش بعد از 25 سال یه حالی ازش میپرسید. معلوم نیست توی ایران با اونها چه کرده که حتی حاضر نبودن جاشونو یک ایرانی بدونه.https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86_%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D9%85_%D9%87%D8%B1%DA%AF%D8%B2.
دوشنبه 2 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
"بدون دخترم هرگز" فرهنگ ایرانی رو به چالش کشیده بود. هرچند که در آن اغراق هم شده بود؛ اما حقایقی در آن فیلم بود که بسیار تلخ و ناگوار بود. بیایید متعصبانه فکر نکنیم. حقیقت همیشه تلخ و ناگوار است. بجای بدوبیراه گفتن؛ فرهنگ 30 سالهء مان را بازبینی کنیم. ما تمدنی بیش از 2500 ساله داریم ولی فرهنگ 30 ساله.
دوشنبه 2 شهریور 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
مشکل این خانم این بود که زمانی به ایران اومده بود که خود ما ایرانی ها هزارتا مشکل داشتیم . شاید اگر زمان بعد از جنگ میامد اینقدر بهش سخت نمی گذشت .
دوشنبه 2 شهریور 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
فرهنگ ما و غربیها هیچ وقت جور درنمیاد . من خودم تو المان یه دوست داشتم که زن المانی داشت . هروقت می رفتیم خونش باید چشم بسته می نشستیم چون همیشه لخت و مست بود .
دوشنبه 2 شهریور 1388

tara555 - ایران - تهران
من این فیلم رو با حضور خود دکتر بزرگ محمودی که درباره همه صحنه های فیلم توضیح می دادند 8 سال پیش دیدم. دکتر محمودی واقعی چه از نظر ظاهری و چه از نظر اخلاقی هیچ شباهتی به فردی که تو این فیلم دروغی بود نداشتن. روحش شاد. امیدوارم بتی هم به مجازات تمام گناهانش برسه و چندین برابرعذابی رو که به این مرد شریف داد تو زندگیش تجربه کنه.
دوشنبه 2 شهریور 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
msforugh - ایران - تهران . بتی محمودی ادعا کرده بود که طرف همسرش جلوی خروج او از ایران گرفته شده،این زن احمق که در زمان زندگی‌ در آمریکا دارای یک فرزند پسر از همسر قبلیش بوده و یک زندگی‌ معمولی‌ و حتی سطح پائین را در میشیگان داشته با ازدواج با محمودی سعی‌ می‌کند که به آرزوهای خودش جامه عمل بپوشاند و در اوائل کتاب به وضوح از اینکه همسر یک دکتر شده و موقعیت اینرا که خوب زندگی‌ و خرید کند را دارد به خود میبالد،یک زن نازیبا، نه چندان جوان، جدا شده از همسر با یک فرزند، موقعیت مالی‌ نه چندان روبراه و بدون تحصیلات کافی‌ سعی‌ می‌کند فرهنگ و ملتی را از طریق همسر و خانواده عقب مانده او در ایران به دنیا معرفی‌ کند و در این میان فامیل مذهبی‌ مودی یا همان محمودی با رفتار نامناسب خود آتش انتقام را در این زن ابله دامن زده اند، نوشته های بتی زیاد در حول و حوش شکم و غذا خوردن و مسائلی‌ است که نشان میدهد این خانم نه تنها شوهری عقب مانده داشته بلکه خودش هم دید و سطح نگرشی عامیانه دارد...
دوشنبه 2 شهریور 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
. msforugh - ایران - تهران . قسمتی از کتاب (ایرانیها چهار زانو یا دو زانو روی زمین مینشینند و شبیه یک گله حیوان وحشی گرسنه که با حرص و آز به طعمه حمله میکنند، به غذاها یورش بردند. از قاشق و چنگال تنها چیزی که وجود داشت قاشق‌های بزرگی شبیه ملاقه بود...غذا بود که هر دنبیل به دهان هایی فروع میریخت که به ورّاجی مشغول بودند. تفاله غذا را روی سفره و فرش تف میکردند و یا دوباره داخل کاسه‌های خورش چکیده میشد...).
دوشنبه 2 شهریور 1388

sorna shaheni - شیلی - لاسرنا
خاک عالم برسر این خاین به وطن و میهن ایران . مرگ بر هرچی اسراییلی صهیونیست کثافت. خدا کند در آن دنیا هم با شارون جنایتکار محشور شود. سرزمین ایران ام القرای شیعه و برخوردار از فرهنگ و تمدن باستانی است و زمانی که ایران حکومت داشت این کشورهای اروپایی و آمریکایی هنوز در بربریت بودند. خدا همه دشمنان ایران را که با پول اجانب دنبال تضعیف آن هستند خار و ذلیل کند.
دوشنبه 2 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
flora_germany - آلمان - دوسلدورف....ممنون دوست عزیز برای توضیحاتت چون من کتابش را نخوانده بودم برایم یک ذره مبهم بود .مرسی
دوشنبه 2 شهریور 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
چرا مسلمونا فکر میکنند بچه واسه پدره. تو نگاه بچه مادر خداست.
دوشنبه 2 شهریور 1388

paria_e - بلزیک - بروکسل
msforugh - ایران - تهران. ایران یک جهنم واقعی برای زنان ایرانیست چه برسد به خارجیهایی که در کشورشان حقوق زن و مرد برابر است و زنان همانقدر حق دارند که مردان.طبق قوانین اسلامی حق حضانت بچه ها بعد طلاق به مرد میرسه در حالیکه در اروپا و امریکا برعکسه چون انها برای زنان ارزش قایلند.این خانم هم قربانی طمع و خودخواهی شوهر مسلمان خودش شده بوده. حالا فرض کن اگر این خانم ایرانی میبود کاری نمیتونست بکنه که هیچ تا اخره عمرش باید میسوخت و میساخت.
دوشنبه 2 شهریور 1388

paria_e - بلزیک - بروکسل
sorna shaheni - شیلی - لاسرنا . خاک بر سر تو و اون ام القرای شیعه ات. خاک بر سر تو ته کاسه لیس بسیجیه بیفرهنگه متجاوز به جوانان ایرانی.به زودی در عشق ولایته فقیرت ذوب خواهی شد بد بخت خاین .تو ایرانی نیستی برو گمشو
دوشنبه 2 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
sorna shaheni - شیلی - لاسرنا . شما مزدوران اسلامی هر موضوعی که پیش می اید چون ملایان پاچه ی اسرائیل را می گیرید تا پوششی بر افکار کثیفتان باشد. در ضمن دوستان طوری از بتی می گویند که گوئی به سویس سفر کرده بود. تحقیر زنان...کتک زدن زن طبق اسلام. ازدواج با دختران کم سن وسال. دخالت خانواده ها چه از سوی زن چه مرد..جلوگیری از کار زن بوسیله ی شوهر.خیانت مردان چه قانونی چه غیر ان...دخالت در زندگی خصوصی افراد . مگر اینها نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حالا چون این زن امریکائی بوده دروغگوست؟؟؟؟شاید اغراق ولی دروغ هر گز!!!!!
دوشنبه 2 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
bluestar - ایران - تهران. لطفا چند روز برو دادگاهای طلاق ایران و ببین رفتار این ملاها با زنهایی که میخوان طلاق بگیرن چی. بتی کار درستی کرد که از ایران با دخترش فرار کرد من هم همین کار را میکردم. توی ایران هنوز پر از خانوادهایی هستکه بتی در کتابش نوشته و پیشترشون هنوز فکر میکنند که خامنه ای و خمینی نماینده خداشون هست و هنوز منتظر اون پسر شش ساله عرب هستند که چاه بیاد بیرون و زندگیشون رو سروسامان بده.
دوشنبه 2 شهریور 1388

mamat - ایران - ایلام
bluestar - ایران - تهران. تازه ایشون به دستشویی رفتنو نحوه شستشو هم گیر داده ، بگو اصلا به تو چه که مردم چطور خودشونو میشورن . جل الخالق
دوشنبه 2 شهریور 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
در چنین شرایطی دولت باید چکار می کرد؟ بجای آن که یک عده بیکار حزب اللهی را توی خیابانها بریزد و با تطمیع آنها برای هر موضوعی، حتی پیش پا افتاده، به نفع خود بر علیه تمام کشورهای غربی تبلیغ کند و به دنیا نشان دهد که امت حزب الله همیشه در صحنه حضور دارد، می توانست با سیاست صحیح فیلمی بسازد،بدون تبیغات از حکومتش، و خلاف چیزی را ثابت کند که غربیها به غلط از آن بهره گرفته و می گیرند. اما متأسفانه این حکومت بی تدبیر و الکی خوش همه چیز را تحت سانسور شدید خود قرار می دهد و فقط به فکر آن است که افکار عمومی را از حقایق منحرف کند و برای آبروی از دست رفته اش اعتبار کسب نماید. خلایق هرچه لایق.
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . بابا این دکتر محمودی نه سیاستمدار بود و نه وحشی این فقط یک فیلم سیاسی بود که میخواست چهره فرهنگ ایران را در دنیا مخدوش کند و این زن هم یک زن معمولی بود که نه ثروتی داشت و نه سواد آنچنانی که دم از فرهنگ میزد بازیچه اینها شد تا هم معروف شود و هم به ثروت برسد من اتفاقا فیلمهای مستند زیادی در ایران دیدم که در باره خانواده دکتر محمودی بود و حتی چند دوست زن آمریکایی که در ایران ازدواج کردند و شوهر ایرانی دارند و راستش خیلی خوشگلتر و باسوادتر از این خانم بودند و آنها هم از این داستانی که این خانم از ایرانیها تعریف کرده بود تعجب میکردند... این همه زن اروپایی و آمریکایی که زن این عربها میشوند و حاضر هستند همسر چندم اینها بشوند اگر راست میگویند یک فیلم درباره اینها بسازند..
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

هوای آزاد - ایران - ایران
خیلی بیجا کرده به فرهنگ ایران توهین کرده خوبه خودشون هیچ تاریخ و فرهنگ ویژه ای ندارن
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

hb_farsiani - ایران - تهران
از قدیم گفته اند که درست نیست پشت سر مرده حرف زد چونکه دستش از این دنیا کوتاه شده!!.....lt;< مرگ حق است و دیر یازود نوبت همه ما می شه<<<< من چند سال پیش ایشان را ملاقات کردم و فیلم را هم دیدیم و توضیحات ایشان را شنیدم gt; طبق گفته ایشان تنها ابتدای فیلم که منزل دکتر را در میشیشگان نشان میده واقعی است و مابقی کذب محض است<نظر خود منم همینه< هر کسی فیلم رو ببینه خودش متوجه می شه مگر اینکه نفهم باشه یا خودش رو به نفهمی بزنه<<< بهرحال از شنیدن خبر فوت ایشان متاسف شدم ایشان مرد بزرگی بودند تحصیل کرده نه تنها در شاخه پزشکی بلکه در ریاضیات و ستاره شناسی و.... <<<روحش شاد و قرین رحمت الهی<<<< به کلیه دوستداران و نزدیکان ایشان هم تسلیت میگم<<<
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
حالا اگه ما ایرانیها از فرهنگ هندیها بنویسیم یه چیزی . تا دلش هم بخواد این خانوم امریکایی حالا برو بگرد مگراینکه بابا ی بابام بات عروسی کنه .
سه‌شنبه 3 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
flora_germany - آلمان - دوسلدورف. شاید نظر گرفته این زن از جامعهدیگر ایران بخاطراین بود که در تمام مدتی که در ایران بود فقط اجازه داشت خانواده عقب افتاده و وحشی شوهرش رو بینه و با عقاید زنهای یمثل فاطمه رجبی (فاطمه دماغ) روبرو بوده.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.