دستگیری مرد شیاد با ۱۱ همسر

دستگیری مرد شیاد با 11 همسر

مرد شیادی که با اغفال و فریب زنان و دختران پس از ازدواج با آنها و سرقت و کلاهبرداری از همسران و بستگانشان متواری می‌شد ، دستگیر شد.

سید منصور هاشمیان ، دادیار شعبه اول دادسرای جنایی تهران با اشاره به این خبر به «جام‌جم» گفت: در یکی از روزهای خرداد امسال زن جوانی با حضور در دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد، چندی پیش جوانی با قرار گرفتن در مسیرم، به بهانه‌های مختلف از من خواستگاری کرد و سرانجام با اصرارهای وی، موضوع را با خانواده‌ام در میان گذاشتم و او به خواستگاری‌ام آمد و ازدواج کردیم، اما یک ماه پس از شروع زندگی مشترک او به بهانه واردات کالا 13 میلیون تومان از پدرم قرض گرفت و به یکباره ناپدید شد.

شاکی ادامه داد: به دنبال این موضوع، به جستجوی او پرداختم، اما بی‌نتیجه بود تا این که او خود با من تماس گرفت و زمانی که وی را تهدید به شکایت کردم، با من قرار گذاشت تا مقداری از پول‌های دریافتی را پس دهد، در عین حال تهدید کرد از من انتقام خواهد گرفت و حالا بیم آن می‌رود او تهدیدهای خود را عملی کند.

دستگیری در محل قرار

دادیار شعبه اول دادسرای جنایی افزود: پس از شکایت زن جوان، پرونده به پلیس آگاهی ارجاع شد و ماموران با آموزش زن جوان از وی خواستند تا بدون ترس در محل قرار با همسرش ملاقات کند و هنگامی که شوهر این زن در محل حاضر شده بود، از سوی پلیس آگاهی دستگیر شد.

متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی گفت به دلیل مشکلاتی که داشته، مبلغ 13 میلیون تومان قرض گرفته است اما پس از بررسی اسناد و مدارک کشف شده از متهم، معلوم شد وی با شناسنامه جعلی، با زن شاکی ازدواج کرده و پس از کلاهبرداری متواری شده است.

هاشمیان اضافه کرد: در ادامه تحقیقات متهم بیان کرد پیش از این با یک زن دیگر نیز ازدواج کرده بود، اما پس از جدایی و ازدواج با شاکی، برای آن که موضوع ازدواج قبلی او فاش نشود، برای خود شناسنامه جعلی تهیه کرده است.

هووها در دادسرا

دادیار جنایی تصریح کرد: پس از این اظهارات، در حالی که تحقیق از متهم در پلیس آگاهی ادامه داشت این بار 2 زن جوان با حضور در شعبه اول دادسرای جنایی بیان کردند قصد دارند با ارائه وثیقه مقدمات آزادی شوهر خود را که گفته می‌شود به دلیل درگیری دستگیر شده است فراهم کنند که پس از این اظهارات 2 زن مراجعه‌کننده به دادسرا بدون آن که همدیگر را بشناسند، متهم را به عنوان همسر خود معرفی کردند که پس از تحقیق معلوم شد 2 زن مراجعه‌کننده هووی هم هستند و آنها نیز در دام مرد شیاد گرفتار شده‌اند. به این ترتیب معلوم شد، متهم این 2 زن را نیز فریب داده و پس از ازدواج و کلاهبرداری متواری شده است و حالا که دستگیر شده، با آنها تماس گرفته و گفته در دام یک توطئه گرفتار شده و برای آزادی خود نیاز به سند ملکی به عنوان وثیقه برای ارائه به دادگاه دارد که پس از تاخیر یکی از همسرانش، از همسر دیگر خود درخواست تهیه سند را کرده است. هاشمیان افزود: به دنبال این ماجرا، 2 زن جوان نیز به عنوان شاکی شکایتی را علیه متهم ارائه کردند و این فرضیه که وی با اغفال و فریب زنان و دختران از آنها سرقت و کلاهبرداری می‌کرده است، قوت گرفت.

11 زن فریب‌خورده

قاضی پرونده اضافه کرد: با دستور قضایی، تحقیقات پلیس آگاهی وارد مرحله تازه‌ای شد و در طول 2 ماه از زمان بازداشت متهم، 11 زن جوان که فریب مرد شیاد را خورده بودند با مراجعه به دادسرای جنایی علیه وی شکایت کردند.

با بررسی شکایت شاکیان مشخص شد، متهم خود را تاجر، دکتر، مهندس، دانشجو و ... معرفی و هنگام خواستگاری دختران جوان عنوان می‌کرده است والدینش در کشور آمریکا زندگی می‌کنند و وی به قصد واردات و صادرات کالا به ایران سفر کرده و یکی از آرزوهایش ازدواج با دختر ایرانی بوده است و پس از جلب اعتماد دختران جوان و بستگان آنها، در مرحله بعدی به بهانه نیاز مالی مبالغ گزافی به عنوان قرض از آنها دریافت و یا پول و طلاهای موجود در خانه آنها را سرقت کرده و متواری می‌شده است.

افزایش شاکیان

هاشمیان با اشاره به ادامه تحقیقات از این متهم گفت: در حال حاضر پرونده 11 شاکی متهم که آنها را با استفاده از اسناد و مدارک جعلی به عقد و ازدواج خود درآورده، در دستور کار پلیس آگاهی قرار دارد و احتمال دارد تعداد شاکیان وی افزایش یابد، زیرا وی بیان می‌کرده است قصد سفر به خارج از کشور را دارد و بزودی پس از بازگشت به کشور، به اتفاق آنها به آمریکا سفر خواهد کرد.

قاضی جنایی با هشدار به خانواده‌ها بخصوص دختران جوان، از آنها درخواست کرد از اعتماد به افرادی که در پوشش القاب دکتر، مهندس یا تاجر و امثالهم به خواستگاری می‌‌آیند، خودداری کرده و پس از تحقیقات لازم، اقدام کنند.

هاشمیان افزود: متاسفانه شاکیان پرونده فریب القاب و چرب‌زبانی متهم را خورده‌اند و پیگیری‌های اولین شاکی که تا یک قدمی شناسایی محل سکونت متهم پیش رفته بود، موجب شد تا این شیاد حرفه‌ای از سایه خارج شده و در مرحله اول با تهدید و سپس با پرداخت پول دریافتی به نوعی موضوع را خاتمه دهد که با هوشیاری زن جوان و شکایت، راز ازدواج‌های متعدد این متهم فاش شد.

دادیار جنایی تاکید کرد: این پرونده همچنان در دستور کار پلیس آگاهی قرار دارد و در چند روز آینده با سرنخ‌هایی که در ارتباط با دیگر اعمال مجرمانه متهم به دست آمده، ابعاد تازه‌ای از اقدامات مجرمانه وی فاش خواهد شد.

annet353 - المان - بن
حکومت که این باشه مردم هم دزد و کلاهبردار میشن
شنبه 31 مرداد 1388

sha.pesar - قطر - دوحه
راه حلش اینه که 11 تا رو یه جا جمع کنن طرفو بندازن وسط هر کاری خواستن سرش بیارن (: موضوع اینه که متاسفانه دختر خانوما خیلی زود و بدون شناخت قبلی و تحقیقات بعدی به طرف اعتماد میکنن و هنوز طرف پیشنهاد ازدواج نداده با دسپاچگی قبول میکنن!!
شنبه 31 مرداد 1388

hooloo - بلژیک - بروکسل
این رژیم همه رو برای امرار معاش مجبور به ابتکارات از همه نوع کرده اینم یک مدلشه
شنبه 31 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
نام این مرد بی تردید یا محمد بود یا علی یا حسین شاید هم حسن!!!!!!!
شنبه 31 مرداد 1388

poriyaye_vali - ق - د
عجب مرد خوش اشتهایی
شنبه 31 مرداد 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
این یارو که عسکشم از پشت انداختند احتمالا اسمش محمود بوگندو نیست؟ والا این مشخصاتى که دادن اعم از شیادی، اغفال و فریب زنان و دختران بیشتر به همین یارو محمود بوگندو ملقب به محمود تقلب میخوره!؟
شنبه 31 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
ما تو یکیش موندیم . این دیگه چه پوست کلفتی بوده .
شنبه 31 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
بیچاره دختران ساده دل ایرانی که هر بی شرفی از راه میرسد کلاه سرشان میگذارد . مخصوصا که طرف بگه از خارج امده . همه ی این مسائل تقصیر این رژیم ضد ایرانی است . مرگ بر این رژیم وطنفروش . و مرگ بر خامنه ای
شنبه 31 مرداد 1388

hafez44 - ایران - شیراز
خیلی زرنگ هست طرف ما تو یکیش هم موندیم
شنبه 31 مرداد 1388

piki82 - ایتالیا - تورین
کو پس چرا از این دخترا به تور ما نمیخورن !!(((((((((((:
شنبه 31 مرداد 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
دین اسلام بهترین دین برای شیادهاست.
شنبه 31 مرداد 1388

bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا
در جایی که اسلام گفته تا 4 زن عقدی میتونی بگیری بعدهم تا4زن صیغه ای خوب این بابا کاری را که اسلام گفته انجام داده فقط یک اشتباه کرده انم اینکه 3 تا اضافه برسازمان گرفته که حتما میخواد تیم فوتبال راه بندازه و حتما خودشم دروازه بان تیمش هست که ازپشت مواظب زناش باشه.باین میگن دین ناب محمدی ...
شنبه 31 مرداد 1388

rezanl - هلند - امستردام
sha.pesar - قطر - دوحه . . این سبک صحبت کردن مال تلویزیون جمهوری نیست؟ برنامه خانواده؟ مثل اینکه دختر خانما از کرات دیگه میان که همیشه یکجوری مقصرند. شیاد کارش فریب دادن دیگه دختر خانم و پسرخانم هم نداره. مثل کاری که خمینی دجال کرد و قول ازادی داد!
یکشنبه 1 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.