نامه تهدیدآمیز استقلال و پرسپولیس به سازمان لیگ

نامه تهدیدآمیز استقلال و پرسپولیس به سازمان لیگ

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سازمان لیگ را به عدم حضور در ادامه مسابقات لیگ برتر تهدید کردند. دو باشگاه آبی و قرمز تهران طی ارسال نامه یی به سازمان لیگ فدراسیون فوتبال خواستار آن شدند که از این پس بلیت فروشی این دو تیم در اختیار خود باشگاه ها قرار بگیرد و دیگر از طریق سازمان فروخته نشود. این دو باشگاه در این نامه تاکید کرده اند اگر این مهم تحقق پیدا نکند از حضور در ادامه لیگ فوتبال کنار می کشند. «این مساله یک بلوف نیست و اگر می خواهند ببینند ما چقدر خواهان اجرای آن هستیم، می توانند امتحان کنند.» این گفته مدیر عامل باشگاه استقلال است. امیررضا واعظی آشتیانی در خصوص درخواست فروش بلیت توسط باشگاه آبی پوشان می گوید؛ «این نامه را بدون هیچ تعارفی به مسوولان سازمان لیگ نوشتیم و از آنها خواستیم بلیت فروشی که حق مسلم یک باشگاه است را به ما بدهند و در صورتی که آنها از این کار استنکاف کنند، مطمئن باشند استقلال از حضور در ادامه لیگ کنار خواهد کشید. این خواسته ما را آنها می خواهند یک تهدید، یک نقد منصفانه و منطقی یا هر چیز دیگر که می خواهند حساب کنند، خودشان می دانند. اما مطمئن باشند این اقدام ما یک بلوف تبلیغاتی نیست.»

بنا به اعتقاد مدیر عامل باشگاه آبی پوشان تهران یکی از معیارهای درآمدزایی تیم ها در لیگ ایران و حضور در لیگ حرفه یی آسیا بلیت فروشی است. ضمن آنکه استقلال و پرسپولیس دو تیم پرطرفدار ایران و آسیا هستند که حتی کنفدراسیون آسیا هم بر پرطرفدار بودن این دو تیم تاکید دارد. در حال حاضر نحوه بلیت فروشی به همان شکل قدیمی (یعنی از طریق سازمان لیگ و عوامل دیگر) انجام می شود؛ «بلیت فروشی از این روش انجام می شود که به زعم بنده این شعار «حرفه یی دادن» و عملی «غیرحرفه یی» است. با این شرایط نه در ایران و نه در آسیا به هیچ جا نمی رسیم. در حل این مشکل اولویت کار باشگاه استقلال حل آن از طریق گفت وگو و راه های منطقی و اصولی است. بلیت فروشی توسط تیم ها مورد تاکید «ای اف سی» است و آنها تاکید دارند این یکی از منابع درآمدزایی برای باشگاه ها است. نمی توانیم تحمل کنیم سازمان لیگ بخش قابل توجهی از بلیت ها را برای افراد دیگر به صورت رایگان توزیع کند. این درست نیست.»واعظی آشتیانی معتقد است تیم های استقلال و پرسپولیس در تمام ایران طرفدار دارند (نه تهران بلکه در ایران بیش از نیمی از هر ورزشگاه به طرفداران این دو تیم اختصاص دارد) و اگر تیم های شهرستانی خواهان آن هستند که بلیت فروشی نیم دیگر استادیوم هایشان به آنها تعلق گیرد، آنها هم باید اقدام کنند؛ «هم اکنون شاهد هستیم در یک فصل بیشترین تماشاچی چه در تهران و چه در شهرستان به این دو تیم اختصاص دارد اما سهمی که از بلیت فروشی به آنها داده می شود مبلغ بسیار اندکی است. آنها می خواهند تمام هزینه های خود را از طریق بلیت فروشی این دو باشگاه جبران کنند. هر زمانی هم که ما این مساله را از آنها خواسته ایم می گویند این دو تیم از قبل به سازمان لیگ بدهکار هستند.»گرفتن اسپانسر و حق پخش تلویزیونی یکی دیگر از عوامل درآمدزایی باشگاه ها است که ظاهراً طبق گفته امیررضا واعظی آشتیانی از این موضوع هم چیزی عاید باشگاه ها نمی شود؛ «در این موارد هم اقداماتی انجام گرفته اما از پخش تلویزیونی هم چیزی دست ما را نگرفته است. بلیت فروشی تنها فاکتوری است که برای ما اولویت اصلی را دارد و ما از طریق آن می توانیم چالش های اقتصادی مان را برطرف کنیم. طبیعی است اگر پخش تلویزیونی داشته باشیم می توانیم اسپانسر بگیریم.»مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در پایان اظهاراتش از مسوولان سازمان لیگ درخواست می کند به صورت منطقی و منصفانه با این موضوع برخورد کنند؛ « اینکه مسوولان سازمان لیگ تنها شعار حرفه یی بدهند و به فکر درآمدزایی برای سازمان خود از طریق بلیت فروشی تیم ها باشند، درست نیست.»

dannni - سوئد - استکهولم
ای اس اس قهرمان
شنبه 31 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
هر جفتتون برین گم شین بابا ( هم استقلال و هم پرسپولیس) . توی این هیری بیری گیر دادین به فوتبال!!! یه ذره شعور هم خوب چیزیه. بی خودی شلوغش نکنید که حواس همه فقط به قیام ملت ایرانه؛ نه فوتبال مسخرهء شما.
شنبه 31 مرداد 1388

arash-20 - ایران - تهران
انتی اسلام- ایران اهواز. لطفا ادرس سایتتونو بذارید ممنون
شنبه 31 مرداد 1388

esfahan_20 - ایران - اصفهان
واقعا .سرپرستهای دو تیم از مزدوران رژیم ک...دیکتاتوری هستند..خاک بر سر اونهای که دیروز تو ازادی بودن .هیچ غلطی نکردید فقط بلدید به همدیگه ناسزا بگید.خاک بر سر تماشاگران پرسپولیس اگه بخوان مثل دیروز اس اس ها ساکت باشن باید مرگ بر رژیم سر داد.جوانان ما را دارن مخفیانه خاک میکنن بعد ما تو استادیوم داریم میگیم ما گل میخوام.واقعا که تف به غیرتون
شنبه 31 مرداد 1388

shiva_v - ایران - شیراز
فردا عوضش میکنن.یه مدیر دیگه میارن.این تیمها شدن یه بازیچه در دست حکومت .از این تیمها خیلی سوء استفاده میشه.
شنبه 31 مرداد 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
انتی اسلام-ایران-اهواز-با نظرت گاملا موافقم.دمت گرم این تیمهای بر طرفدار میتونن نقش مهمی در اعتراظات ضد دولتی داشته باشند و همحنین اینان میتوانند با بشتیبانی گردن از اقایان موسوی و گروبی انها را دلگرم گنند.
شنبه 31 مرداد 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
dannni - سوئد - استکهولم . حیف که دیگه حوصله ندارم لگنچه ای اس اس سوراخه اونم 6 تا
شنبه 31 مرداد 1388

piki82 - ایتالیا - تورین
آنتی اسلام - ایران - اهواز. شما برو قیام کن...لازم نیست به همه چی گیر بدی...اصلا این قضایا چه. ربطی به ورزش داره!! بعدش هم...پرسپولیس و استقلال زیر نظر تربیت بدنی. هستن....زیر نظر دولت...میخوای برات چیکار کنن ؟؟؟؟؟؟؟ اونایی هم که. انتظار دارن تماشاچی ها اون وسط شعار بدن...دل خوشی دارن...توی. محیط بسته استادیوم...3 سوت همه رو قلع و قمع میکنن !!! انقدر همه. چیز زو قاطی نکنید باهم !
شنبه 31 مرداد 1388

piki82 - ایتالیا - تورین
esfahan_20 - ایران - اصفهان . بحث قدرت و قطب فوتبال که میشه...خدا رو بنده نیستین...هی میگین. ذوب آهن و سپاهان...دوره پرسپولیس و استقلال تمام شده..حالا میگی. خاک بر سر اونایی که تو آزادی بودن ؟؟؟ مثلا تو اصفهان چیکار کردن توی. استادیوم ؟؟؟؟؟!؟؟؟؟
شنبه 31 مرداد 1388

fserish - ایران - قزوین
واقعا جای بسی تاسفه.در حالیکه این رژیم خونخوار جوانان ما را می کشه بعضیها طوری رفتار می کنند که انگار هیچ اتفاقی نیافتاده.حالم از هر چی ابی و قرمزه به هم میخوره.
شنبه 31 مرداد 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
زنده باد ابی وقرمز.نابودباد دزدان وادمخواران جمهوری غیراسلامی .
شنبه 31 مرداد 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
piki82 - ایتالیا - تورین///شما فعلا همونجا تو رین بنشینید،تا بعد یک فکری برا شما بکنیم!
شنبه 31 مرداد 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
پرسپولیس عشقه. اما جوانان وطن به خاک و خون کشیده شدند. و هیچ کس جواب نداد.. به قول یکی از دوستان ..به مردم ایران امیدی نیست! تا به کی؟ حتما باید از هر خانواده ای یک نفر کشته بشه تا انقلابی چیزی بشه؟ تماشاگران پرسپولیس و استقلال میتونن اعتراض کنن..به وضعیت بلیت فروشی...اما حمایت از قربانیان و بازمانده ها کاریه انسانی...! متاسفانه همه به هم نیگا میکنن! از ماست که برماست! سکوتمان را دوباره بشکنیم.
یکشنبه 1 شهریور 1388

$persian$ - ایران - تهران
درسته مدیرامون جیره خورن ولی ما تیمامون رو دوست داریم نباید قضایا رو با هم قاطی کرد . این اس اس منه دوسش دارم خیلی زیاد.....قهرمانی بهش میاد قهرمانی بهش میاد
یکشنبه 1 شهریور 1388

piki82 - ایتالیا - تورین
mohsen_raja - ایران - تهران . آخ جان !!(((: عاشق افکارتم !!! امیدوارم از نزدیک زیارتت کنم تا منم بگم. کجا بشینی !(((:
دوشنبه 2 شهریور 1388

AcidY - سوئد - سوئد
مرسی اس اس حال کردم با بردنت. esfahan_20 - ایران - اصفهان . ویز ویز نکن ککه مگه ندیدی قطبی رو هو کردن .دیگه چکار کنن؟خود تو چه .... کردی سوراخی؟. از اون گزشته این مسائل رو ب هم قاطی نکن..برو زرده پوشکی تو تشویق کن گیلاس. استقلال محبوب قلبها.
دوشنبه 2 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.