هشدار سازمان جهانی بهداشت در باره هومیوپاتی

هشدار سازمان جهانی بهداشت در باره هومیوپاتی

داروهای هومیوپاتیک اغلب فاقد ترکیبات موثر برای درمان بیماری هستند

سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که کسانی که مبتلا به بیماری هایی مانند مالاریا و سل بوده و یا آلوده به ویروس اچ آی وی که موجب بیماری ایدز می شود هستند، نباید برای درمان از هومیوپاتی استفاده کنند.

هشدار سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به پژوهشگران و پزشکان جوانی است که بیم دارند استفاده فزاینده از هومیوپاتی در کشورهای در حال توسعه، ممکن است جان بیماران را به خطر بیاندازد.

این پزشکان که بریتانیایی و آفریقایی هستند، در ماه ژوئن گذشته نامه ای به سازمان جهانی بهداشت نوشته و از این نهاد خواسته بودند استفاده از هومیوپاتی در درمان بیماری هایی مانند سل، اسهال نوزادان، آنفلوآنزا، مالاریا و نیز آلودگی به ویروس اچ آی وی، را محکوم کند.

در این نامه همچنین گفته شده هومیوپاتی در پیشگیری از این بیماری ها و مداوای آن هیچ نقشی ندارد و ممکن است موجب مرگ بیمار شود.

دکتر رابرت هاگان، پژوهشگر دانشگاه سنت آندروز، که یکی نویسندگان این نامه است می گوید: " دولت های سراسر جهان باید با خطرات استفاده از هومیوپاتی برای بیماری هایی که جان بیمار را تهدید می کند، آشنا شوند. ما امیدواریم که هشدار سازمان جهانی بهداشت و موضع این نهاد در برابر هومیوپاتی، سبب شود که توسل به درمان هایی که می تواند بالقوه فاجعه آمیز باشد، ممنوع شود."

یک سخنگوی بخش بهداشت کودکان و نوجوانان در سازمان جهانی بهداشت می گوید: "ما تا امروز هیچ دلیلی در باره مفید و موثر واقع شدن روش درمان از طریق هومیوپاتی به دست نیاورده ایم. هومیوپاتی در پیشگیری و درمان اسهال هیچ نقشی ندارد و با دستور العمل های علمی و توصیه های ما برای مداوای اسهال مغایرت دارد."

متخصصین مبارزه با ایدز در سازمان جهانی بهداشت نیز می گویند هومیوپاتی جایی در مداوای بیماری سل ندارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.