استفاده از آهن ربا در ترمیم بیماریهای قلبی

استفاده از آهن ربا در ترمیم بیماریهای قلبی

محققان کالج لندن اعلام کردند با اتصال دادن ذرات مغناطیسی به سلولهای بنیادین و هدایت سلولها با کمک گرفتن از آهن ربا می توان آسیبهای ناشی از بیماریهای قلبی را ترمیم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان با استفاده از آهن ربا، ذرات مغناطیسی و سلولهای بنیادین موفق به ارائه روشی جدید برای درمان اختلالات قلبی شده اند. در این شیوه با کمک آهن ربا می توان سلولهای بنیادین را به گونه ای در قلب قرار داد تا آسیبهای ایجاد شده در آن با سرعتی بالا بهبود پیدا کنند.

به گفته محققان دانشگاه کالج لندن با اتصال دادن ذرات مغناطیسی میکروسکوپی به سلولهای بنیادین می توان قسمتهای آسیب دیده قلب را که در اثر بیماری یا حمله قلبی دچار اختلال شده اند تحت درمان قرار داد. سپس با کمک گرفتن از آهن ربایی در خارج از بدن می توان سلولهای بنیادین مغناطیسی را به مناطق مورد نظر در قلب هدایت کرده و فرایند ترمیم را سرعت بخشید.

نتیجه این شیوه درمانی بر روی موشها به اثبات رسیده است و به گفته محققان استفاده از آن در درمان قلب به مفهوم افزایش پنج برابری تعداد سلولهای بنیادینی خواهد بود که برای ترمیم به قسمتهای مورد نظر و آسیب دیده خواهند رسید.

بر اساس گزارش تلگراف، دانشمندان معتقدند به دلیل اینکه تمامی مواد استفاده شده در این شیوه در حال حاضر مورد تایید قرار دارند، می توان گفت که طی 3 تا 5 سال آینده امکان آغاز دوره آزمایشی این شیوه درمانی بر روی انسانها به وجود خواهد آمد.

همچنین دانشمندان امیدوارند در آینده بتوان این شیوه درمانی را برای مقابله با بیماری های دیگر از جمله از بین بردن تومورهای سرطانی مورد استفاده قرار داد.

peran33_mar - انگلیس - لستر
یه محققم پیدا بشه برای ترمیم مغز عنتری یه پیشنهادی بده.حیونکی کاملا منگول شده.
جمعه 30 مرداد 1388

DADA-s - هلند - آمستردام
هیچ دانشمندی نمیتونه مغز کفتار نژاد رو ترمیم کنه چون که اصولا هیچ مغزی وجود نداره که ترمیم بشه.
جمعه 30 مرداد 1388

shangol - آلمان - هامبورگ
دوستان عزیز اون نه مغز داره نه جاشو بنابراین فکر کردن در موردش بی فایده است.
جمعه 30 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.