لاریجانی:کروبی مایل باشد حرف هایش را گوش می کنیم

لاریجانی:کروبی مایل باشد حرف هایش را گوش می کنیم

علی لاریجانی، رییس مجلس، روز پنجشنبه در واکنش به پیشنهاد مهدی کروبی برای تشکیل نشست سران سه قوه برای بررسی احتمال تجاوز به بازداشت شدگان، از آمادگی خود برای گوش دادن به اظهارات آقای کروبی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی در نشست مشترک دبیران استانی و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به پرسشی درباره نامه مهدی کروبی درباره احتمال «تجاوز» به بازداشت شدگان اخیر گفت: من اعلام کردم که اگر اسناد و مدارکی دال بر این موضوع وجود دارد ارائه دهند.

علی لاریجانی همچنین افزود: «اگر شخص کروبی مایل باشد حرف‌های او را گوش می‌کنیم و یا حتی اگر آدرس و شماره‌ تلفن این افراد را نیز به ما ارائه دهند پیگیری خواهیم کرد».

علی لاریجانی درباره رویکرد مجلس به حوادث پس از انتخابات گفت:« ما به هیچ وجه نمی‌خواهیم در این مورد پنهان کاری شود و چیزی را از مردم پوشیده نگاه داریم همان‌طور که از روزهای اول کمیته مجلس شروع به بررسی مسائل کرد و چنانچه مشکلی را نیز مشاهده کرد فشار آورد تا این مشکلات حل شدند».

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، علی لاریجانی تصریح کرده است که  تا به حال در بررسی مسئله تجاوز به بازداشت شدگان «به این نتیجه نرسیده‌ایم که آقای کروبی در نامه خود آورده است.»

مهدی کروبی، یکی از نامزدهای معترض انتخابات ریاست جمهوری، روز چهارشنبه در نامه ای به علی لاریجانی خواستار تشکیل جلسه ای با حضور سران سه قوه و رییس مجلس خبرگان برای ارائه مستندات خود درباره آزار جنسی بازداشت شدگان شده بود.

آقای کروبی سه هفته پیش در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان، خواستار بررسی مسئله تجاوز به «دختران و پسران» بازداشت شده پس از حوادث انتخابات شد ولی ده روز پس از بی پاسخ ماندن این نامه، وی آن را علنی کرد.

انتشار این نامه واکنش های تند اصولگرایان را در پی داشت و از جمله علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، با رد اتهام وارده از سوی مهدی کروبی از او خواست تا مستندات خود درباره تجاوز به بازداشت شدگان را به کمیته ویژه مجلس ارائه کند.

دبیر کل حزب اعتماد ملی روز چهارشنبه در نامه خود به آقای لاریجانی از او تقاضا کرد تا جلسه ای متشکل از سران سه قوه و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان و با حضور دادستان کل کشور تشکیل دهد «تا در حضور آنان بنده مطالب و مستندات خود را حضورا راجع به موضوع آزار جنسی در برخی از بازداشتگاه ها به عرض برسانم.»

وی افزوده است: «با استماع مطلب مستند من توسط عزیزان معلوم (خواهد) شد آیا من به هتک حرمت و آبروریزی نظام اسلامی پرداخته ام یا آنان که از تریبون مقدس نماز جمعه مسئولین قضایی و امنیتی را به برخورد بی رحمانه نسبت به مردم معترض فرا می خوانند.»

اشاره آقای کروبی به حملات شدید اصولگرایان و به ویژه احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، است که گفته بود: اگر مهدی کروبی نتواند ادعای خود درباره تجاوز به بازداشتی ها را ثابت کند، «نظام باید مدعی و مدعی ‌العموم نیز باید اقدام کند.»

در جریان اعتراض های پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، به گفته سخنگوی قوه قضاییه، چهار هزار نفر از فعالان سیاسی، مدنی، روزنامه نگاران و مردم عادی از سوی نیروهای امنیتی و بسیجی بازداشت و تعداد زیادی از آنها به نقاط نامعلومی انتقال داده شده اند.

مقامات دولتی می گویند که تعداد زیادی از این افراد آزاد شده اند.

در دو ماه گذشته گزارش های زیادی از بدرفتاری شدید با زندانیان، ضرب و شتم آنها، تجاوز و همچنین قتل تعدادی از بازداشتی ها زیر شکنجه منتشر شده است.

به دنبال تایید خبر مرگ محسن روح الامینی، فرزند مشاور محسن رضایی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، در بازداشتگاه کهریزک، رهبر ایران دستور داد این بازداشتگاه که زیر نظر نیروی انتظامی بود تعطیل شود.

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگان ستادهای میرحسین موسوی و مهدی کروبی می گویند دست کم ۶۹ نفر در جریان اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری کشته شده اند

zorro.ir - ایران - تهران
اینجور که کروبی داره پیش میره فردا پته خودش و موسوی رو هم میریزه رو آب یکی اینو نیگرداره.
جمعه 30 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
حالا خوبه خود کروبیه که اصرار داره حرف بزنه و سند ارائه بده.
جمعه 30 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
لاریجانی تازی زاده، ''آدرس و شماره‌ تلفن'' این افراد را نیز به تو مزدور بدند تا برید در خونه هاشون و تهدیدشون کنید؟ خاک بر سرتون کنند که مزدورانتون در زندان تجاوز میکنند و شما ۴تا شاهد میخاهید. این نشونگر پست و فرومایگی شما تازی زاده هاست. شرم و ننگتون باد تازی های منفور. بزودی نابودی را مزه خاهید کرد. همان برادران لبنانی شما را هم در زندانها به سراغتان خاهیم فرستاد. از عربستان هم زندانبان برای شما خاهیم آورد تا در پناه الله تازی رستگار شوید. تف بر مغزهای چرکین ۱۴۰۰ ساله ی شما.
جمعه 30 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
مایل باشه؟. میخواد پته همه رو بریزه روی اب . از هلو گرفته تا برو جلو . دمت گرم شیخ خدائی خیلی جیگر داری
جمعه 30 مرداد 1388

nirvana20 - کانادا - تورنتو
آقای لاریجانی دست شما درد نکنه که میخواهید به پرونده های متجاوزین و شکنجه شده رسیدگی کنید . فقط خواهش میکنم مثل پرونده ندا نباشه که یک روز توی تلویزیون آمدید و گفتید قتل ندا کار آمریکا یا کار اغتشاش گرهاست و دارید پرونده را رسیدگی میکنید ولی دیدید آخرش به دارودسته خودتان ختم میشود پرونده را بستید. در ضمن لازم نکرده شماره و آدرسشون را بگیرید و پیگیری کنید آنوقت به روش خودتان یا قاضی مرتضوی آشغال پیگیری می کنید.
جمعه 30 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
مرتیکه!! چرا جفنگ میگه هر دفعه یه حرف میزنه؟
جمعه 30 مرداد 1388

arsene lupin - ایران - برزخ
امیدواری کروبی کم نیاره و بتونه ثابت کنه چون در این سرای بی کسی کسی به در نمی زند به دشت پر ملال ما پرنده پر نمی زند....
جمعه 30 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
عجب پفیوزیه این لاریجانی!!! تازه میگه اگر مایل باشد!!!!!!!نامرد شرفسیز تو نمیدونی توی زندانها چه خبر بوده؟!
جمعه 30 مرداد 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
این بچه اخوند . پاره که ریاست مجلس را به ازای سالها کار طاقت فرسا در..اخوندها بدست اورده حالا انقدر پر رو شده که میگوید اگر اقای کروبی بخواهد حاضریم به حر فهایش گوش کنیم. کروبی اصلا تو را قابل نمیداند بی شعور. تو بغیر از ..مالی رهبر چه میدانی تازه بدوران رسیده احمق.
جمعه 30 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
لاریجانی جوووون به نظر میاد تو مایل نیستیا شیخ که خیلی دلش میخواد پته مته هاتونو بریزه رو اب...اخ جوون چه شود
جمعه 30 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
با یک راهپمایی میلیونی ملت باید با یک حرکت انقلابی ملا و رژیم اسهالی را ریشه کن کرد.کروبی بتنهایی نمیتواند با این جنایتکاذان بجنگد.با این کارها هم چیزی عوض نمیشه و فقط دارن وقت کشی میکنند.تنها چیزیکه همه حکومتهای ننگین را ریسه کن کرده و ملاها هم ازش وحشت دارن حرکتهای میلیونی و انقلابی است که هیچ قدرتی نمیتونه جلو دارش باشه.به امید اتحاد و راهپیمایی چند میلیونی و ریشه کن کردن حکومت منفور اسهالی با مزدوران دزد و بیناموس و جنایتکار و ..............مرگ بر جمهوری اسهالی و گدا علی شیره ای و دکی و لاری جانیهای تازی بیناموس جنایتکار و.......
جمعه 30 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
یعنی واقعا لاریجانی از این تجاوزات خبر نداشته من که باورم نمیشه
جمعه 30 مرداد 1388

Anti_diktator - ایران - گرگان
لاریجانی میخواد هم از آخور بخوره هم از توبره.... میخواد هوای کروبی هم داشته باشه که خامنه ای که ترکید دارش نزنن. بگه من با کروبی بودم///
شنبه 31 مرداد 1388

aghakian - ایران - تهران
کروبی نتونست ریس جمهور بشه حالا برا اینکه بگه کم نیاورده وکالت زندانیها را به عهده گرفته عجب غضنفریه این شیخ اصلاحات کسی قبولت نداره زوری که نیست یا شیخنا
شنبه 31 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.