آلمان خواستار تحریم بخش انرژی ایران است

آلمان خواستار تحریم بخش انرژی ایران است

مرکل می گوید تحریم های جدید باید بخش انرژی ایران را هدف بگیرد

آلمان خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران در صورت عدم پیشرفت گفتگوهای هسته ای با این کشور است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه تسایتونگ گفت در صورت نتیجه ندادن گفتگوهای هسته ای گروه ۱+۵ با ایران، این گروه باید تحریم های بیشتری را علیه این کشور وضع کنند.

گروه ۱+۵ از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان تشکیل شده است.

به گفته خانم مرکل تحریم های جدید باید بخش انرژی ایران را هدف بگیرد.

همزمان وزارت خارجه روسیه از برگزاری دور جدید گفتگوهای گروه ۱+۵ در دوم سپتامبر، یازدهم شهریور، خبر داده است.
بر اساس بیانیه ای که بر روی سایت این وزارتخانه منتشر شده است، مدیران سیاسی وزارتخانه های امور خارجه این گروه در این گفتگوها شرکت خواهند کرد.

به نوشته این بیانیه، وزیران خارجه روسیه و آمریکا درباره موضوع این گفتگوها و برنامه اتمی ایران گفتگوی تلفنی داشته اند.

از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از دیپلمات های غربی از بازدید بازرسان بین المللی از تاسیسات اتمی ایران خبر داده است.

بر این اساس، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی هفته پیش پس از یک سال موفق شدند از راکتور هسته ای آب سنگین اراک که در حال تکمیل است، بازدید کنند.

ایران همچنین به آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه داده است فعالیت های نظارتی خود را در تاسیسات هسته ای نظنز افزایش دهد.

فعالیت های غنی سازی اورانیوم ایران در این تاسیسات انجام می شود و با توجه به گسترش این فعالیت ها، بازرسان بین المللی خواستار نظارت بیشتر بر تمام عملیات این تاسیسات هستند.

تحریم بنزین


آنگلا مرکل در مصاحبه خود با اشاره به عدم پیشرفت جدی در مذاکرات هسته ای با ایران گفت آلمان و شرکایش باید در ماه سپتامبر درباره تمهیدات جدید علیه ایران تصمیم گیری کنند.

پیش تر باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده به ایران تا زمان برگزاری اجلاس گروه ۲۰ در آمریکا که اواخر سپتامبر برگزار می شود فرصت داد به پیشنهادی هسته ای گروه ۱+۵ پاسخ دهد.

خانم مرکل گفت: "اگر پیشرفتی حاصل نشود، باید با تحریم های بیشتر واکنش نشان دهیم. کاملا مشخص است که نمی توانیم به ایران که رئیس جمهورش مدام موجودیت اسرائیل را زیر سوال می برد، اجازه دهیم سلاح هسته ای داشته باشد."

او درباره تحریم های جدید مورد نظر آلمان گفت: "تحریم های اقتصادی که که بخش انرژی ایران را هدف بگیرد در دستور کار قرار دارد ولی باید منتظر گفتگوها بمانیم. باید با شرکایمان روسیه و چین هم صحبت کنیم."

کارشناسان می گویند در صورت عدم موافقت ایران با خواسته های گروه ۱+۵ برای توقف غنی سازی هسته ای، آمریکا ممکن است در جهت تحریم صادرات بنزین به ایران حرکت کند.

ایران پنجمین صادر کننده نفت خام در جهان است ولی چهل درصد بنزین مورد نیاز خود را به علت پایین بودن ظرفیت پالایشگاهی وارد می کند.

محمود احمدی نژاد پنجشنبه در سخنانی در بندرعباس با رد تحریم فروش بنزین به کشورش از کسانی که خواستار این اقدام هستند به عنوان "عقب مانده سیاسی" نام برد.

آقای احمدی نژاد گفت در صورت تحریم صادرات بنزین به ایران، این کشور می تواند همه بنزین مورد نیاز خود را در یک هفته تولید کند.

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
اونهایی که خود را مسلمان می نامند و دم از آزادی و آزاد اندیشی میزنند، بدانند که یاوگویانی چون احمدی نژاد و رهبر چلاقش بیش نیستند. ایران هنگامی آزاد خاهد شد که مسلمانان در ایران دست از تازی پرستی بردارند و به کمک ایرانیان آزاد اندیش، تازی و تازی زاده ها را به عرعرستان سعودی و دیگر کشورهای عربی پرتاب کنند. پیش از این پرتاب، مزدوران را در دادگاههای مردمی به سزای خود برسانند و همه ی سرمایه های ملی را از آنان باز پس گیرند.
جمعه 30 مرداد 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
ننگ بر دولت های همه این کشور ها!!!. تو این مدت هی حمایتی از سبز ها نکردند...چون اینا فکر منافع ایران نیستند
جمعه 30 مرداد 1388

nationalist - ایران - تهران
اینم مرکل شیره ای که فکر میکنه کاندو لیزا رایس دوم است.یکی نیست که به این خانم بگه که آلمان که بزرگتر از آمریکا نیست که بتونه برای ایران شاخ و شونه بکشه.تازه خود آمریکا هم هیچ غلطی نتوانست بکند.این از نشان حماقت صدراعظم شیره ای آلمان است.غافل از اینکه ایران موشک های با برد 3هزار کیلومتر دارد که می تواند تمامی نقاط در خاک آلمان را هدف قرار دهد.و خاک بر سر سران جمهوری اسلامی که اجازه دادند که این مرکل شیره ای برای ایران خط و نشان بکشد!!!
شنبه 31 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.