پایان محرومیت تماشاگران در هفته سوم لیگ برتر : سلام بر آزادی

پایان محرومیت تماشاگران در هفته سوم لیگ برتر : سلام بر آزادی

هفته سوم رقابت های فوتبال لیگ برتر یک تفاوت بزرگ با دو هفته قبل دارد؛ بالاخره طرفداران فوتبال این اجازه را پیدا کردند که به ورزشگاه آزادی بروند. استقلال و پرسپولیس به دلیل محرومیت بازی های قبلی خود را در آزادی بدون حضور تماشاگر برگزار کردند، اما فردا تماشاگران اجازه دارند برای تماشای بازی استقلال در برابر فولاد به ورزشگاه بزرگ شهر بروند و در واقع از فردا لیگ نهم با شور و هیجان بالاتری نسبت به هفته های قبل پیگیری می شود و لیگ گمشده خود را پیدا می کند. استقلال در شرایطی از فولاد خوزستان پذیرایی خواهد کرد که از دو بازی قبلی خود چهار امتیاز اندوخته و برای اینکه در همین ابتدای لیگ خود را به صدر جدول برساند به سه امتیاز این بازی خانگی نیاز دارد. صمد مرفاوی هم روی این نکته تاکید دارد؛ «بازیکنان ما پس از صحبت هایی که با آنها شده، درک می کنند که از دست دادن امتیاز یعنی دور شدن از قهرمانی. ما به آنها گفته ایم هر بازی شرایط خاص خود را دارد و باید در دیدارهایی که در خانه برگزار می کنیم حتماً سه امتیاز بازی را از آن خود بکنیم تا در روزهای آخر حسرت امتیازات از دست رفته را نخوریم. با توجه به اینکه ما در بازی قبل به تساوی رسیدیم و دو امتیاز را از دست دادیم بنابراین روشی اتخاذ خواهیم کرد که در بازی با فولاد سه امتیاز این دیدار را از آن خود کنیم.» استقلال برای این بازی کوشکی، جانواریو و مجتبی جباری را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. جباری دوباره از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شده و به احتمال فراوان کار او به عمل جراحی کشیده خواهد شد. این در حالی است که استقلالی ها امیدوارند مشکل او با فیزیوتراپی و انجام تمرینات ویژه حل شود. اگر جباری جراحی کند، این فصل را از دست می دهد و حتی این احتمال وجود دارد که استقلالی ها نام او را از فهرست خود خارج کنند. در آن سو فولادی قرار دارد که در دو بازی قبلی خوب کار نکرده و اگر لوکا بوناچیچ در بازی فردا نتیجه نگیرد با مشکلات بزرگی روبه رو می شود. فولاد فصل گذشته در تهران، استقلال را شکست داد. آنها امیدوارند این فصل هم این اتفاق برایشان تکرار شود.

پرسپولیس به دنبال اولین برد

در یکی دیگر از بازی های مهم این هفته، پرسپولیس در همدان به مصاف پاس می رود. قرمزها در دو فصل گذشته موفق شدند در همدان حریف خود را شکست دهند، اما سابقه دو بار باخت در جام حذفی در این شهر را دارند. پرسپولیس در دو هفته قبل نتایج قابل قبولی نگرفته و مطمئناً اگر قرار باشد همچنان بازی های خود را نبرد با واکنش منفی هوادارانش در همین شروع لیگ روبه رو می شود. پرسپولیس در شرایطی عازم همدان شده که اشپیتیم آرفی و علیرضا محمد را به دلیل مصدومیت به همراه ندارد، ضمن اینکه عادل کلاه کج فعلاً نمی تواند برای این تیم به میدان برود. علیرضا منصوریان مربی جدید پاس درباره این بازی می گوید؛ «تا کنون بارها به عنوان بازیکن با پیراهن استقلال مقابل پرسپولیس بازی کرده ام و شرایط رویارویی با این تیم را درک می کنم. با پیراهن استقلال به این دیدار به عنوان یک مسابقه عادی نگاه می کردم و اگر این موضوع اکنون نیز جا بیفتد، می توانیم با پیروزی از این مسابقه خارج شویم. با تجربه یی که از بازی مقابل تیم های مطرح دارم، می دانم بازیکنان از چه انگیزه یی برای این مسابقه برخوردارند. هر کاری کنیم از حساسیت این مسابقه کاسته شود، ممکن نیست.» با توجه به اینکه پاس هم مثل پرسپولیس شروع خوبی در لیگ نداشته، دو تیم برای برد وارد زمین می شوند.

نبرد صدر نشینی در فولاد شهر

فردا در یکی از دیدارهای قابل توجه این هفته استیل آذین و ذوب آهن تیم های اول و دوم لیگ برابر هم قرار می گیرند. البته در حال حاضر نمی توان چندان رده بندی جدول را ملاک قرار داد، اما به احتمال فراوان نتیجه این بازی صدرنشین لیگ در پایان هفته سوم را مشخص می کند. استیل آذین با درخشش ستاره خود علی کریمی هر دو بازی قبلی خود را برده و مطمئناً ذوب آهن برای نتیجه گیری در این بازی باید به فکر مهار «جادوگر» باشد. این در حالی است که حمید استیلی نگرانی از این بابت ندارد؛ «با توجه به داشتن بازیکنان باهوش و حرفه یی مهار کریمی به ضرر ذوب آهن می شود چون ما سعی می کنیم با بازیکنان دیگر و مشغول شدن بازیکنان ذوب آهن به حرکات کریمی ضربه نهایی را به آنها وارد کنیم. البته تا به امروز هم با هر تیمی که بازی کردیم برای از کار انداختن کریمی برنامه های ویژه یی داشتند اما به هدف خود نرسیدند.» به نظر می رسد ذوب آهن نایب قهرمان فصل گذشته در این فصل هم یک مدعی درجه یک است. در کنار ذوب آهن باید به دیگر نماینده اصفهانی ها هم اشاره کرد. تیم مدعی سپاهان پس از قدرت نمایی در هفته گذشته در شیراز میهمان مقاومت است.

برنامه بازی های هفته سوم لیگ برتر
پنجشنبه - 29/5/88

پاس همدان - پرسپولیس تهران، 17، قدس همدان

استقلال اهواز - مس کرمان، 15/19، تختی اهواز

جمعه - 30/5/88

ذوب آهن اصفهان - استیل آذین تهران، 17، فولاد شهر

مقاومت سپاسی شیراز - سپاهان اصفهان، 17، حافظیه شیراز

پیکان قزوین - ملوان بندر انزلی، 17، شهید رجایی قزوین

راه آهن شهرری - سایپا تهران، 17، اکباتان تهران

شاهین بوشهر - تراکتورسازی تبریز، 45/17، شهید بهشتی بوشهر

صبای قم - ابومسلم مشهد، 15/19، یادگار امام (ره) قم

استقلال تهران - فولاد خوزستان، 15/19، آزادی تهران
taaj - انگلیس - لندن
فریاد آزادی, در آزادی
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
دوستان مانع هر موفقیتی اول ترس و دوم ناامیدی هست. میخواستم پیشنهاد بدم که بعداز دادن یک استراحت به مزدوران رژیم حالا دوباره نوبتش هست که صدای ملت رو یک بار دیگه بشنوند . دوستان جمعه ورزشگاه ازادی بهترین موقعیت برای یک تجمع سبز هست. 1- برای اینکه امکان تجمع کردن از هرجایی دیگر راحتر هست. 2- بدلیل پخش مستقیم از ماهواره راحتر میشه صدای اعتراض رو به تمامی مردم رسوند. 3- امکان برخورد به خاطر پخش زنده کمتره اگر هم برخوردی بشه انعکاس بیشتری خواهد داشت. 4- اگر یکصد هزار نفر یکصدا برن ازادی مطمئنن نمیتونن همه رو بازداشت کنند. 5- ازین قضیه فوتبال دوستان ضرری نمیکنن چون در نهایت یه مدتی بازیهای استقلال و پرسپولیس بدون تماشاگر برگزار میشه و دوستان فوتبال میتونن از تلوزیون بازی رو ببین این دئولت که هر هفته از فروش 40تا 50 هزار بلیت محروم میشه واین یک ضربه اقتصادیه.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
درضمن دوستان فوتبال هر هفته و هرسال هست). 6- ممکن بعضی از لیدر ها با گرفتن پول اخلال ایجاد کنن باید همه لیدر باشیم. 7- با این حرکت شاید بقیه دوستان شهرستانی هم به غیرت بیان خودشونو تکونی بدن. پس جمعه همه باهم یکصد هزار ایرانی سبز در فرزشگاه ازادی با نامد سبز باشعار های . یاحسین میرحسین. مرگ بر دیکتاتور. در ضمن از قطبی خائن هم فراموش نشه (بعلت حضور در مراسم تنفیض). نباید بزاریم خون ندا و سهراب و مهدی ....ها پایمال بشه. به امید پیروزی
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
توپ تانک فشفشه خامنه ای ...کشه
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
دوستان ساکن تهران و توابع. فردا باید آزادی را به جهنم کودتاچیان تبدیل کنید.یا حسین میرحسین
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

nazmehr - ایران - مشهد
سلام من عضو جدیدم امیدوارم همه در ورزشگاه آزادی از دوستامون که در در گیری ها گرفتار شدند و الان تحت شکنجه اند حمایت کنیم حیف که دخترم و نمی تونم برم ولی جلوی زندان اوین منتظر دوستان هستم
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
بچه های داخل ایران توی زمین مرگ بر دیکتاتور یادتون نره خدا حافظ شما باشد
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
بهترین جا برای رسوندن صدای ازادی فردا در استادیوم ازادی . اینو بدونید دیکتاتورها از جمعیت زیاد هراس دارند دستها رو بهم گره بدید وانجوری جلوشون میاستیم واگه کسی از دوستامون گیر افتاد دست جمعی میرم و ازادش میکنیم.مثل روش گاندی روهش شاد . لباس و پرچم سبز یادمون نره. این رژیم که نمیتونه صد هزار مامور بذاره پس این مائیم که بیشتریم .به امید روزه ازادی ما ایرانیان.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ashoor - ایران - تهران
آزادی // آزادی ..
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
ای حروم زادها کارشون کردن بازی پاس پیروزی شروع شده نصف استدیوم همدان خالی است
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
nazmehr - ایران - مشهد دوست عزیز خوش امدی
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

basijy_rahbar - ایران - تهران
من پرسپولیسیم.ولی الان پرسپولیس و استقلال وجود نداره الان گرفتن خون جوانان پاک ایران از دست مزدوران رژیم و حزب الله کثیف لبنان است.فردا میدانیم حتما کلی مامور میاد حتئ بین تماشاگران ولی دیگه پشمن..بچه اگر خواستند دستگیر کنن لطفا همه با هم باشیم و به هم دیگه کمک کنیم.مرگ بر دیکتاتو.ما جمهوری ایرانی میخواهیم نه اسلامی.تا فردا در ازادی
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

boogiman - ایران - ساوه
همه یک صدا : مرگ بر جمهوری اسلامی. احمقی نژاد حیا کن ریاست رو رها کن
جمعه 30 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.