نامه مهدی کروبی به برادر شوهر ترانه موسوی : برابر تضییع حقوق مردم سکوت نمی کنم

نامه مهدی کروبی به برادرشوهر ترانه موسوی :
برابر تضییع حقوق مردم سکوت نمی کنم 
قبل از شما ماجرا را زبان فردی که مورد اعتمادمان است شنیدم

سحام نیوز :‌ مهدی کروبی در پاسخ به نامه برادر همسر ترانه موسوی که در روزنامه جام جم امروز منتشر شده بود گفت :‌ بنده قصد نداشتم فعلا این موضوع را رسانه ای کنم ولی زیاده گویی های برخی موجب شد تا برخی مسایل را بازگو کنم . متن کامل این نامه به شرح زیر است :

برادر عزیزم جناب آقای حجت السلام والمسلمین شاهمرادی
با سلام و احترام

نامه ای را خطاب به اینجانب در روزنامه جام جم مورخ 28/ 5/ 88 نوشته اید و گله مند بودید از آنچه که من برای روشن شدن افکار عمومی درباره ماجرای ترانه موسوی بیان کردم . البته جای خوشحالی است که شما اصل گفت و گوی خودتان با بنده را تکذیب نکردید ولی معتقد بودید که بنده آنچه که شما به من گفته اید و به قول خودتان تنها قفل سکوتتان را درباره ماجرای ترانه موسوی در حضور بنده شکسته اید به صورت کامل منتقل نکرده ام . اما لازم است که در این مورد چند نکته را به شما عرض کنم :

١- آقای شاهمردای برادر عزیزم ، نمی دانم که آیا شما تحت فشار ناچار به نگارش چنین نامه ای به من شده اید که تیتری بر آن برگزیده شود که از اظهارات و عملکرد بنده متاسف شده اید یا خیر ؟ ولی وقتی که نامه شما را خواندم خوشحال شدم از اینکه شما نیز اصل موضوع را تایید کردید و تنها انتقاد داشتید به اینکه چرا بنده امانت دار نبوده ام و مطالبی را که شما نزد من بازگو کرده اید ، منتقل کرده ام . چنین است که من بر آن شدم به نامه شما پاسخ دهم تا شما نیز مطمئن شوید چرامهدی کروبی این سرباز کوچک نظام هیچ گاه نمی تواند در برابر تضییع حقوق مردم سکوت پیشه کند ، به خصوص آنهم در زمانی که عده ای بر آنند تا جنایات وحشتناکی را که روی داده است کتمان کرده و یا به گردن دیگری بیاندازنند .

2- هنگامی که بنده به شما تلفن زدم و درخواست کردم تا ملاقاتی با شما داشته باشم برای این بود که آنچه از زبان فرد دیگری که البته شما ایشان را می شناسید و مورد اعتمادمان هست شنیده ام را با شما مطرح کنم . پس اگر به خاطر داشته باشید همان موقع که درباره این ماجرا سوال کردم به شما عرض کردم که چه کسی این موضوع را به نقل از شما به بنده گفته است و شما نیز خوب می دانید که ایشان منبع موثقی هستند . در این راستا لازم به توضیح است که بنده از اصل موضوع خبر داشتم و تنها برای توضیحات بیشتر خواستم تا ماجرا را از شما جویا شوم و در حقیقت مطلب تازه ای از جانب شما به من در این باره گفته نشد که شما اکنون از من گله کرده اید که چرا آنچه شما گفته اید نگفته ام و اظهار داشته اید که ناباورانه تاسف خورده اید از مطالبی که مطرح شده است .

3- از سوی دیگر شما بهتر می دانید که بنده قصد افشاگری درباره جزئیات ماجرای ترانه موسوی نداشتم و نمی خواستم که این موضوع را فعلا رسانه ای کنم و در مطبوعات منتشر کنم ؛ ولی متاسفم از انکه برخی از مسئولان کشور و ائمه جمعه و روزنامه های به اصطلاح اصولگرا از هر تریبونی برای هتاکی به بنده استفاده کردند و بی آنکه تمایلی برای بررسی آنچه که بنده مطرح کردم داشته باشند انگشت اتهام را به سمت اینجانب نشانه رفته و خواستار مجازات بنده شدند . شاهد آن بودم که جمعی در نماز جمعه و برخی مطبوعات با وقاحت سعی بر آن داشتند تا جنایاتی را که در حق مردم به علت اعتراض به نتیجه انتخاباتی روی داده است کتمان کنند . چنین بود که من تصمیم گرفتم در پاسخ به زیاده گویی هایی آنان طی مصاحبه ای مسائلی از جمله ماجرای ترانه موسوی را برملا کنم تا این بزرگواران بدانند که مهدی کروبی هیچ گاه بدون سند و مدرک حرف نمی زند . ولی اگر شما دقیقا مطلبی را که منتشر شده مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که هیچ کجای مطلب نامی از شما و آن بزرگواری که این مطالب را به از نقل از شما به بنده منتقل کرده است برده نشده است و لازم به ذکر است که حتی نزدیکان بنده نیز از نام و نشانی گویندگان این خبر مطلع نبودند . حتی من در این مصاحبه هر جایی که لازم بود تا نام کسی را ببرم برای اینکه نام شما تداعی نشود از بیان آن خودداری کردم ولی اینک شما با نگارش این نامه سبب خیر شدید تا من بتوانم نام ایشان را بیان کنم . وقتی که شما با بنده صحبت می کردید فرمودید که داماد جناب آقای حجت السلام والمسلمین حسینی هستید ، در همان زمان بنده در این فکر بودم که چه کسی تلفن و آدرس منزل شما را به نیروهای امنتیی و انتظامی داده است و از کجا آنها می دانند که خانواده شما عروسی در کانادا به نام ترانه موسوی دارد ، چرا که می دانستم شما خانواده ای دارید که از چهره های علمی هستند و در محافل سیاست نیز وارد نمی شوند ولی هنگامی که گفتید داماد جناب آقای حسینی هستید من متوجه موضوع شدم ودر همان جا به شما گفتم که حلقه مفقود شده را پیدا کردم ، چرا که من می دانستم جناب آقای طائب نیز داماد آقای حسینی است و به شما گفتم که باجناق آقای طائب هستید که تایید کردید . لذا متوجه شدم که آقای طائب یکی از طراحان نمایش ترانه موسوی است . شما بهتر می دانید که باجناق گرامی شما جناب آقای طائب که وارد این معرکه شده است در گذشته نیز سوابق و تجربیاتی از این قبیل در وزارت اطلاعات داشته اند ، چرا که رییس دولت وقت به خاطر همین رفتار وعملکردش بود که ایشان را از وزارت اطلاعات اخراج کرد .

٤- آقای شاهمردای بردار عزیز من ، ما نمی توانیم جنایتی که در حق این مردم شده است را نادیده بگیریم و این خواست پروردگار بوده که این جنایات برملا شود تا عاملان ان مجازات گردند . شما که باید بهتر از هر کسی بدانید چه قضایایی رخ داده است . همین هفته ای که گذشت به دیدار سه خانواده ای رفتم که در این حوادث اخیر آسیب دیده اند . خانواده ای پسرشان کشته شده است و بنده از وضعیتی که بر آنها گذشته است بسیار متاسف شدم . به دیدار خانواده ای رفتم که زن جوانی در منزل داشتند که در این حوادث اخیر به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است که هنوز آثار کبودی بر صورت این زن پس از گذشت 60 روز از این حوادث نمایان بود و دست این زن نیز از چند ناحیه دچار شکستگی شده است و به گردنش آویزان است. همچنین به دیدار خانواده ای از سادات رفتم که جوان آنها در تخت بیماری افتاده بود که شکمش را سوراخ کرده و از این طریق به او غذا می دادند و یک چشمش را نیز تخلیه کرده اند و نابینا شده است و چشم دیگرش نیز در معرض نابینایی قرار دارد . این جوان سرش پر از ساچمه است و چندین بار مورد جراحی قرار گرفته و مجددا نیز باید جراحی شود. وقتی این خانواده ها شرح می دادند که چگونه مورد آزاد و اذیت قرار گرفته اند من متاسف شدم از اینکه این اتفاقات تحت لوای نظام جمهوری اسلامی روی داده است . به نظر شما با دیدن این جنایات کسی می تواند سکوت کند ؟ برادر عزیزمن ما نمی توانیم به بهانه حفظ نظام حقایق را کتمان کنیم چرا که تاریخ بالاخره حقیقت را آشکار خواهد کرد . البته این را نیز می گویم که اکنون بنده برای جمع آوری رای جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری و یا گرفتن پست و مقامی به دنبال پیگیری حقوق مردم نیستم بلکه به عنوان فرزند انقلاب و سرباز کوچک این نظام قصد آن دارم تا از حقوق مردم دفاع کرده و به آنها بگویم که آنچه از سوی عده ای از عوامل خودسر و مسئولان بی تدبیر صورت می گیرد به کل نظام تعمیم نمی یابد .

5 - لازم به ذکر است که از روزنامه محترم جام جم نیز تقاضا می شود که این مطلب را در همان ستون در پاسخ به ایشان منتشر کند .

مهدی کروبی 28 / ٥/ ٨٨

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
خوب معلوم شد این ترانه موسوی از اقوام طائب هستندکه دانسته ان دروغها رادر تلویزیون گفتند ...عدو سبب خیر شود
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
درود به کروبی. گرچه از اسلام و آخوند خوشم نمیاد، ولی با این کارهایی که در این پایانه از خود نشان دادی، به تو درود می فرستم. ولی تا نابودی حکومت اسلامی تازی و تازی زاده ها و تازی پرستان، از پای نخاهم نشست. پس حجت السلام والمسلمین شاهمرادی، باجناق طائب هستند!!!
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

niagara - ایران - تهران
کروبی دمت گرم
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

heartspeaksheart - کانادا - ونکوور
زنده باد شیخ مهدی! عاقبت به خیر شدی با این کار.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
کروبی چوب رو کرده تو سوراخ ولی فقیه، بد جورم داره تاب میده!
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
جناب کروبی عزیز.این گونه ملاهایی هستند که برای گذر عمر و تکه نانی نه تنها آبرویی برای جامعه روحانبون نگذاشته اند بلکه دین مبین اسلام و و مولا علی(ع)و مخصوصا شریعت را لکه دار میکنند.درود بشرف کروبی و لعنت بر هر کسیکه تجاوز بناموس ملت یاظلمی را بشنود و یا شاهد باشد و برای دفاع بر نخیزد حال در هر لباس و مقام و ......
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

baham valjtanha - سو ئد - گوتنبرک
ای ول بابا خیلی مردی بخدا زنده باشی
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

bahareiran - ایران - ایران
درود به شرف مقدست کروبئ جان
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

zorro.ir - ایران - تهران
زنده باشی شیخ (احتمالا دارم عاشقت میشم دارم عادت میکنم زیادتر ببینمت).
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
درود به کروبی... اگه روزنامه جام جم مرده این رو چاپ کنه!
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
درود بر شیخ اصلاحات...استوار و محکم ندای حق طلبی مردمان مظلوم ایران زمین را ادامه بده ...خدا نگهدار تو باد ...
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
افشا پشت افشا. سنگ بود تا حالا اب شده بود
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

778899 - ایران - شیراز
در تمام روزهای بعد از کودتای ننگین 22 خرداد، جنبش سبز تحت حملۀ وحشیانه کودتاگران بود ودائم مجبور به دفاع از خود و هویت خود بود. ولی شیخ اصلاحات --مهدی کروبی----با هوشیاری تحسین برنگیز ، با نوشتن نامه. و افشای جنایات حیرت انگیز این حرامیان در زندان ،اب در خوابگه کودتاچیان . ریخت و ارامش ظاهری که این فرزندان ابلیس برای خود درست کرده بودند را به هم زد اینک جنبش در حال حمله است ،کودتا چیان در حال کابوس دیدن و تتمۀ ابروی نظام در حال رفتن ،کار کروبی بی نظیر بود . نگاه کنید به رسانه های کشورهای عرب و ببینید ترکیدن حباب تو خالیۀ الگو شدن ولایت فقیه بین عوام بی سواد عرب.ببینید که انها نیز از این جنایات این ذوب شدگان در ولایت شیطان به خشم امدند .باید درود فرستاد به شجاعت کروبی که اینگونه رسوا کرد وانها را در موضع دفاعی قرار داد باید با هر سلایق از شیخ اصلاحات دفاع کرد.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

سارا-دوبلین ایرلند - ایرلند - دوبلین
اعتصاب مردم شجاع کردستان: لطفا اطلاع رسانی کنید:. https://eshterak-matalbejadid1.blogspot.com/2009/08/1.html
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
شیخ مهدی درود . حرف نداری. دست خانم مارپل رو از پشت بستی با این تحقیقاتت!
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

تیرارش - ایران - هرمز
دیدین کروبی چه باهوشه
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
مجموعه فوق العده ای از نامه ها دارد جمع میشود که سندهای تاریخی میشود. هر چه موسوی و کروبی بیشتر ایستادگی کنند محبوبیتشان بیشتر میشود. انقدر هم با هم از نظر خطی متفاوت هستند که نشود هر دو را جاسوس امریکا و اسرائیل نامید. به خصوص که از ایران هم هیچوقت خارج نشده اند که بگویند فریب غرب را خورده اند.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
mahdi3133 - ایران - ایران . سازمان اوقاف اعلام کرد که تاکنون امام زاده ای با نام میر حسین موسوی کشف نشده است.عزیزانی که پارچه سبز به دست خود بسته اند انتظار شفا نداشته باشند. /////////////////////...مقصود تویی کعبه و بت خانه بهانه...بله اگه IQ شو نداری بفهمی اینی که گفتم یعنی چه: با اتحاد سبز٬ موسوی بهانه ای بیش نیست. برو برای خودت یه سوراخ پیدا کن چون مقصود نزدیک است.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
من فقط یه سوال از این اخوند دوزاری دارم چرا وقتی رییس مجلس بودی از این غلطا نمی کردی؟ صد در صد اگه دوباره ام بهت یه مقامی یا یه 300 میلیونی بهت بدن دوباره خفه می شی. مرگ بر آخوند از همه نوع چه اصلاح طلب چه اصولگرا
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

hosseinih - ایران - تهران
درود بر شیخ اصلاحات.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
درود به تنها آخوند شفا یافته . البته صانعی هم خوب حرف زد که گفت مواظب باشین که استثمار فکری نشین . در واقع استثمار فکری کاریه که همه مذهب ها می کنن
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

john1973 - انگلیس - لندن
آفرین به شهامتتان جناب آقای کروبی حریف این شیخ ها فقط شما میشوید
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
ننگ بر روحانیونی از قماش شاهمرادی ها که برای جیفه دنیایی از شرف و مردی و ناموس خودشان میگذرند .سناریو میسازید ورل بازی میکنید تا افکار مردم را به بیراهه بکشید انوقت طلبکار هم میشوید .از خدا بترسید که چقدر راحت امثال شما را رسوا میکند .
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

pranses - ایران - تبریز
درود خدا بر کروبی وصانعی
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ali483 - ایران - کرج
جناب آقای شیخ مهدی کروبی درود بر غیرت و شهامتتان . شجاعتتون واقعا تحسین برانگیزه .
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
parviz1 - انگلستان - کترینگ -من نمیفهمم تو چرا مجتهد نشدئ؟
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

iran-azad2009 - ایران - تبریز
ظاهر این آشغال برادرشوهرقلابی است که فامیل طایب جنایتکار است. درهرصورت شرمش باد.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
توی این 30 سال در جمهوری اسلامی فقط یک مرد وجود داشت و دارد " آقای کروبی" خیلی چاکرتم و دوستت دارم. تا فعلاً گل کاشتی . امیدوارم ساکت نشینی و حق ملت ایران رو از جمهوری کثیف اسلامی بگیری. درود بر تو و طرفدارانت.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
mr. fair - انگلستان - منچستر . یک نفر هم که می خواهد کاری کند شما ها مانع می شوید
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

simply_blue85 - عراق - اربیل
کروبی اخوند نیست جماعت. مگه اخوندی به عباست. این یک انسان ازاده است که انصافش٬ شجاعتش٬ انسانیتش....پایان نداره. قدرشو باید دونست که مثلش کمه موسویهم به پاش نمیرسه
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

anita14 - هلند - دهانهاخ
باز به کروبئ دمتگرم ائ شیخ امیدوار شدیم ایول ایول
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

artosh - ایران - تهران
درود بر کروبی. زنده باشی.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

baham valjtanha - سو ئد - گوتنبرک
mr. fair - انگلستان - منچستر کروبی انقدر مرد هست که توی سینه یک لشکر ایستاده تو هم اب به اسیاب دشمن بریز
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
هموطن عزیز گذشته خوب یا بد بوده گذشته و باید به فکر حال و اینده باشئ ...دیگر اینکه میر حسین یک حقیقت نواندیش است و اگر هم بی انصافی کرده و بهانه خطابش کنید باز هم باید او را ستود و سپاس گفت که زمینه را برای منتقدان و مخافان فراهم کرد تا به بیان اعتقادات و ابراز احساساتشان بپردازند...موفق باشید
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

Peggy.A - هند - هند
ائن تفرقه اندازیها چیه....چی میگیدموسوی هئچ کی نیست یاجریان لوس انجلسی های احمق که میگن مرگ بر موسوی....ایران غوغاست مردم دارن جون میدن واین دماغ بالاهای خوشحال دنبال مدینه فاضله مئ گردن واسه رهبری مردم..کی مئتونهااین زالوهارو نابود کنه جز خودشون.. مردم امید می خوان موسوی یک شروع.. سبز نماد اتحاد نماد اعتراض نه موسوئ
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

nazmehr - ایران - مشهد
پس شوهر ترانه موسوی کجاست حتما 20:30 یه مصاحبه با شوهرش ترتیب می ده .امیدوارم شوهرش مقل برادره نباشه سکوت به خاطره این که محیط برای دخالت کشورای دیگه آماده نشه استدلال جالبیه .یعنی می شه ما ازاین استبداد 30 ساله آزاد شیم؟
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

freedomforiran - انگلستان - لندن
مــرگ بــر مــلا هـای بــی پــدر و مــادر کــه مــمــلــکــت مـنــو به ایــنــروز در آوردنــد . روح پــادشــاهــم شــاد کــه هـمــیــشــه بــفــکــر ایــران و ایــرانــی بــود. مــرگ بــر جــمــهــوری اســـلامــی مــرگ بــر خّــامــنــه ای مــرگ بــر مــلا.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

ایران جاوید - ایران - تهران
درود بر جناب کروبی مرد با غیرت. اگر هم در گذشته اشتباهی مرتکب شده باشه الان داره جبران میکنه و بهشت رو واسه خودش میخره. دمش گرم.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
دوستان مانع هر موفقیتی اول ترس و دوم ناامیدی هست. میخواستم پیشنهاد بدم که بعداز دادن یک استراحت به مزدوران رژیم حالا دوباره نوبتش هست که صدای ملت رو یک بار دیگه بشنوند . دوستان جمعه ورزشگاه ازادی بهترین موقعیت برای یک تجمع سبز هست. 1- برای اینکه امکان تجمع کردن از هرجایی دیگر راحتر هست. 2- بدلیل پخش مستقیم از ماهواره راحتر میشه صدای اعتراض رو به تمامی مردم رسوند. 3- امکان برخورد به خاطر پخش زنده کمتره اگر هم برخوردی بشه انعکاس بیشتری خواهد داشت. 4- اگر یکصد هزار نفر یکصدا برن ازادی مطمئنن نمیتونن همه رو بازداشت کنند. 5- ازین قضیه فوتبال دوستان ضرری نمیکنن چون در نهایت یه مدتی بازیهای استقلال و پرسپولیس بدون تماشاگر برگزار میشه و دوستان فوتبال میتونن از تلوزیون بازی رو ببین این دئولت که هر هفته از فروش 40تا 50 هزار بلیت محروم میشه واین یک ضربه اقتصادیه.
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

farid_ghl - ایران - تهران
freedomforiran - انگلستان - لندن. عزیز آزادی رو برای ایران(یوزر نیمت) با شاه می خوای؟؟؟؟؟؟؟. یا مفهوم کلمه شاه رو نمی فهمی یا اصلا یه چیزی همین جوری پروندی. گیرم که شاه اصلا ماه بود حالا برو از زیر خاک درش بیار آزاذی!!!!! واسمون بیاره بابا بسه مرده پرستی تو ایران هر کی می میره میشه بزرگ مرد تاریخ. شما ایران نبودی ببینی تو خیابونا چی می گفتیم: مرگ بر دیکتاتور چه شاه باشه چه دکتر. مردم با شعور ایران دموکراسی می خوان نه شاه نه حکومت چه اسلامی چه غیر اسلامی
جمعه 30 مرداد 1388

behro0z - ایران - ایران
کروبی خیلی مردیی...تو یه برهه خیلی بت دری وری گفتم....یه دوره هم خیلی بت خیلی خندیدیم....ببخش ما رو شیخ....تو رو خدا ببخش....خیلی مردی....عاقبت به خیر شدی گمونم
جمعه 30 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.