گزارش نیویورک تایمز از درخواست گروهی از روحانیون برای عزل رهبر

گزارش نیویورک تایمز از درخواست گروهی از روحانیون برای عزل رهبر

روز شنبه نامه ای در برخی وبسایت های مخالف - از جمله 'موج آزادی' - منتشر شد که گفته می شد از سوی شماری از "علما و فضلای حوزه های علمیه قم، اصفهان و مشهد" نوشته شده و در آن آیت الله علی خامنه ای مسئول خشونت های پس از انتخابات شاخته می شود. این نامه که خطاب به مجلس خبرگان رهبری نگاشته شده خواستار عزل رهبر شد.

نامه بدون امضا است و نویسندگان آن می گویند مجبور به "تقیه" - پنهانکاری مصلحتی در سنت شیعه - هستند اما تاکید می کنند که این پنهانکاری دائمی نخواهد بود.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی که روز دوشنبه (26 مرداد 17 اوت) در وبسایت خود چاپ کرد نوشته است که اصالت نامه را در گفتگو با دو شخصیت ایرانی تایید کرده است.

نیویورک تایمز نوشت: "ابتدا برخی از صاحب نظران ایرانی در مورد سرمنشاء نامه تردید داشتند، اما یک روحانی برجسته ایرانی و یک نماینده سابق مجلس روز یکشنبه گفتند که با برخی از نویسندگان نامه صحبت کرده اند و نسبت به اصالت آن شکی ندارند."

این روزنامه نام این روحانی را فاش نکرد اما به نقل از وی نوشت که شمار امضاکنندگان نامه "ده ها نفر" است که اغلب چهره های میانه پایه از قم، اصفهان و مشهد هستند. این روحانی گفت که او تلاش کرده بود نویسندگان را قانع کند پای آن را امضا کنند اما موفق نشد.

این روحانی به نیویورک تایمز گفت: "فشار بر روحانیون در قم بسیار بدتر از فشار بر فعالان است زیرا حکومت می ترسد که اگر آنها چیزی بگویند، بخش های سنتی تر جامعه را علیه رژیم برانگیزند."

وی به عنوان مثالی از نارضایتی در قم، اشاره کرد که روحانیون ارشد این شهر که برای سالیان سال نماز جمعه را امامت کرده بودند - اما حمایت خود از جنبش مخالفان را علنی کرده بودند - اکنون چندین هفته است که غایب هستند.

فاطمه حقیقت جو نماینده سابق مجلس شخصیت دیگری است که در گفت و گو با نیویورک تایمز اصالت نامه را تایید کرده است. خانم حقیقت جو اکنون به عنوان محقق مهمان در دانشگاه ماساچوست در بوستون کار می کند.

وی گفت: "این مساله ای کاملا حساس است زیرا حتی انتقاد از رهبر یکی از خطوط قرمز بوده است."

نیویورک تایمز می نویسد که عدم افشای نام نویسندگان از تاثیر این نامه می کاهد، و اشاره می کند که نامه در پی حملات لفظی غیرمعمول دیگری به رهبر منتشر می شود.

هفته گذشته مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس مجلس خبرگان خواستار "بررسی های قانونی وفق اصل ۱۱۱ قانون اساسی" شده بود که به موضوع عزل رهبری اختصاص دارد. این گروه در نامه خود رهبر جمهوری اسلامی را مسئول اوضاع کشور معرفی کرد و از اعضای مجلس خبرگان خواست که به عملکرد نهادهای انتظامی، نظامی و امنیتی زیر نظر آیت الله علی خامنه ای رسیدگی کنند.

وظیفه مجلس خبرگان نظارت بر عملکرد رهبر و عزل و نصب اوست، اما منتقدان می گویند که هرچند خبرگان مجلسی انتخابی (مبتنی بر رای گیری) است، اما تحت نفوذ شدید رهبر تشکیل می شود بنابراین اعضای آن مشکل می توانند مستقل عمل کنند.

نیویورک تایمز در مورد انتشار این نامه ها می نویسد: "این نامه ها هیچگونه تهدید واقعی را متوجه آیت الله خامنه ای، که دستگاه های امنیتی و اکثر نخبگان سیاسی به او وفادار هستند، نمی کند. تشکیلات روحانی به شدت به او وابسته است و به ندرت پیش می آید که عضوی از جامعه روحانیون آشکارا او را به چالش بکشد."

اما این روزنامه می افزاید منزلت آیت الله خامنه ای به عنوان یک داور بی طرف و قیم اسلامی در هفته های اخیر پس از تایید نتیجه انتخابات توسط او، ضربه خورده است زیرا بسیاری از ایرانی ها رای گیری را آمیخته به تقلب می دانند.

این روزنامه در تایید این وضع اشاره می کند که در روزهای اخیر شعار "مرگ بر خامنه ای" به تدریج بر دیوارهای شهر تهران ظاهر شده است، عبارتی که در گذشته نه چندان دور قابل تصور نمی بود.

در زیر بخش هایی از نامه بدون امضای روحانیون عینا نقل قول می شود

"بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و اکابر علمای صدر انقلاب برای اینکه مانع ظهور مجدد دیکتاتوری آنهم تحت لوای دین شوند مجلس خبرگان رهبری را پیش بینی کردند اما در دوره رهبری [آیت الله] آقای خامنه ای با وضع نظارت استصوابی به نحوی عمل شد که نمایندگان مجلس خبرگان عملا منتخب فقهای شورای نگهبان باشند که فقهای این شورا هم منصوب رهبرند و به عبارت اخری، نمایندگان خبرگان رهبری که باید بر رهبری نظارت کرده و مانع توسل او به زور و دیکتاتوری شوند خود در یک انتخاب دو درجه ای منصوب رهبری هستند و به این وسیله ولایت فقیه، میراث امام راحل را که برای مانع شدن ازدیکتاتوری بود به خلافت و سلطنت روحانی مبدل کردند."

"... آقای خامنه ای سپاه را به گارد شخصی خود و رادیو و تلویزیون را به مبلغ و مدافع خود و آلات قدرت ملت را به آلات شخصی خود بدل کرده است. در سازمان عظیم رادیو و تلویزیون نه تنها مردم بلکه شخصیت های انقلاب و نظام که اندکی با مواضع ایشان زاویه دارند امکان حضور و بحث و نقد ندارند و وسایل قدرت را به وسیله سرکوب منتقدان خود تبدیل کرده اند."

"رهبر جمهوری اسلامی بخاطر بیماری "دیگر هراسی" (که فراتر از بیماری "بیگانه هراسی" است و هرکسی را که تابع او نباشد دشمن می پندارد) در هر سخنرانی بیش از همه چیز از "دشمن خارجی" می گوید و تمام دستگاههای امنیتی و تبلیغاتی را به سوی کشف دشمن در همه جا و همه چیز سوق داده است و همه انتقادات را با سلاح انتساب به «دشمن» می کوبد."

"چنان دیکتاتوری حاکم شده است که ما نیز به عنوان مدافعان حریم شریعت و دیانت با وجود اینکه با کثیری از شما حضرات مؤانست داریم اما ناچار از تقیه هستیم اما این تقیه دائمی نخواهد بود و این شکایت اگر رسیدگی نشود آخرین نخواهد بود."

"رسانه‌های انحصاری دولتی می‌کوشند به مردم نجیب و مسالمت‌جوی ما تهمت اغتشاشگری بزنند اما دو راهپیمایی در روزهای دوشنبه ۲۵ خرداد و چهارشنبه ۲۷ خرداد خط بطلانی است بر این اتهامات. هر بار جمعیتی بیش از یک میلیون نفر دست به راهپیمایی زدند و در این جمعیت عظیم که مسیری چندکیلومتری را طی کرد حتی یک شیشه شکسته نشد، یک شعار سر داده نشد و خونی از بینی کسی بیرون نیامد. این دو حرکت باشکوه نشان داد که مردم فقط به انتخاباتی متقلبانه اعتراض دارند و نظام و اسلام و پلیس و سپاه و بسیج را از خودشان می‌دانند."

"اما متاسفانه درپی سخان تند مقام رهبری در نماز جمعه ۲۹ خرداد ۸۸ بود که روز شنبه از سحرگاهان با گسیل ده‌ها هزار نیروی امنیتی و لباس شخصی که بعضا از نقاط دیگر آورده شده بودند شهر بزرگ تهران را بدون اعلام رسمی تبدیل به حکومت نظامی کردند و همان مردم مسالمت‌جو را که برای تکرار راهپیمایی آرام خود در مسیر انقلاب تا آزادی آمده بودند مورد حمله قرار دادند و برای جلوگیری از شکل‌گیری هرگونه تجمع به محض اینکه چند نفر را با همدیگر می‌دیدند با باتوم مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند و با این رفتار تحریک‌آمیز و تحقیرکننده خود موجب واکنش مردم شدند. صدها نفر را زخمی و بازداشت کرده یا به شهادت رساندند هم آنان را اغتشاشگر نامیدند."

"[آیت الله]آقای خامنه ای در خطبه های نماز جمعه گفتند:«قانون فصل الخطاب است؛ قانون را فصل الخطاب بدانید. انتخابات اصلا برای چیست؟ انتخابات برای این است که همه اختلافها سرصندوق رأی حل و فصل بشود. باید در صندوقهای رأی معلوم شود که مردم چی می خواهند، چی نمی خواهند؛ نه در کف خیابانها» اما کسی که نخستین گام را برای قانون شکنی برداشت و موجب شد نامزدها و مردم مطمئن شوند که اعتراضات و شکایت بی حاصل است وتصمیم به رئیس جمهور شدن احمدی نژاد از قبل اتخاذ شده است شخص رهبری بود."

"در حوادث اخیر نیز عده ای از شخصیت ها و جوانان را به زندان برده و تحت شکنجه جسمی و یا شکنجه روحی قرار داده و از زندان به همراه مامور به بیدادگاه فرمایشی و خلاف شرع آوردند تا آنچه را به آنها دیکته شده بود در مورد پیوند با منافقین و بیگانگان و غیره بر زبان آورند. حال آنکه اگر خود جناب آقای خامنه ای را هم فقط یک هفته به همین سلول ها ببرند به مسائلی بیش از اینها اعتراف خواهند کرد."

"در حوادث اخیر گزارش های وافره ای واصل گردیده است مبنی براینکه اگر مردم از چنگ مهاجمان امنیتی یا لباس شخصی به خانه ای گریختند ماموران به آن خانه یورش برده و پناه بردگان و صاحبان خانه را با ضرب و شتم دستگیر کرده اند. همچنین در موارد بسیاری اتفاق افاده است که به خانه کسانی که تنها پناه خود را الله اکبر گفتن بر بام خانه می دانستند حمله ور شده و با خشونت آنها را دستگیر کرده و با خود برده اند. از میان این خشونت ها ماجرای حمله به مجتمع مسکونی سبحان به صحن مجلس کشیده شد و کمیته حقیقت یاب مجلس گزارش تکان دهنده اش را منتشر کرد اما گوش شنوایی وجود نداشت. این حادثه غریبی است که روی بدترین جانیان را سفید کرده است زیرا خانه و حریم خصوصی مردم پناهگاه امن مردم بوده است اما ماموران استبداد می خواهند به مردم بگویند هیچ حریم امنی وجود ندارد و مردم حتی درخانه خودشان هم مرعوب باشند. این جرم در برابر چشمان دیگران صورت گرفت."

"بنابر آنچه تسطیر یافت مضاف بر تخلفات و مظالم گسترده سال های اخیر که باید مبسوطا در رساله شکواییه دیگری به آن پرداخت، مسئول اصلی بروز بی اعتمادی و درگیری و خشونت ها و کشتارها و زندان ها در انتخابات اخیر، شخص [آیت الله] آقای خامنه ای است و صلاحیت بقای در این مقام را ندارد."

"همانطور که حضرات وقوف دارند در جریان مظالم سال های اخیر و خصوصا ماههای اخیر جناب [آیت الله] آقای خامنه ای شرایط مندرج در اصول پنجم و یکصد ونهم را از دست داده اند و مطاق اصل یکصد و یازده قانون اساسی جمهوری اسلامی خبرگان موظف به برکناری وی هستند و با توجه به اینکه چنین شخصی منعزل است هرنوع تعلل شما که منجر به ادامه وضع موجود و تبعات بعدی خواهد بود مسئولیت دنیوی و اخروی آن مستقیما بر عهده شما خواهد بود."

azoure - انگلیس - نیوکاسل
سلام دوستان ٬ من تازه به عضویت سایت درآمده ام . از ملحق شدن به شما عزیزان خوشحالم
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
به نظر من٬ اقای خامنه ای به ضعیفترین موقعیت خودش پس از چند ماه اول انتخاب شدنش به رهبری رسیده است. ابهتش پیش مردم٬‌ کشورهای خارجی و اندیشمندان شکسته شده. روحانیون صاحب نام قم از او کلا دل خوشی ندارند. او تلاش کرد که سیستم سنتی اموزش طلاب را که همیشه مستقل بود٬‌ وابسته به دولت کند و به طلاب تندرو جوان میدان دهد تا به گونه ای قم را تحت کنترل قرار دهد. برخلاف اقای رفسنجانی٬‌ هرگز سعی نکرد که رابطه خوبی با علمای قم برقرار کند. من شکی ندارم که علمای طراز اول قم اگر به جایی برسند که بین خامنه ای و رفسنجانی یکی را انتخاب کنند٬‌ رفسنجانی را انتخاب خواهند کرد. اقای خامنه ای کلا ادم ترسویی هست و سعی کرده هر چه میتواند به سپاه پر و بال دهد و به آن تکیه کند. به نظر من تکیه به نیروی نظامی٬‌ یک اشتباه تاریخی در کشور ماست که محمد علی شاه٬‌ رضاشاه و شاه همگی از همین جا ضربه خوردند و شک ندارم که خامنه ای هم ضربه خواهد خورد.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
شتر سواری که دولا دولا نمیشه خب چه چیزی گفتید پاش هم وایستید ٬ البته باستثنای چند نفر همتون سر و پا یه کرباسید ٬ دیدید اوضاع قاراشمیشه خواستید یه مخالفتی از خود نشون بدید تا شاید فردا روزی که آخوند کشی شد در امان باشید.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

nasim irani - اتریش - وین
سلام به مسولین سایت.. باطل بودن ولایت وقیح وجدایی دین ازسیاست.این تنها موقعیتی است که توان نجات کشور رادارد.حکومتی که به دست دکانداران دین اداره شود غیرازفساد وتباهی ندارد.حکومت دیکتاتوری علی شیره ایی نشات گرفته ازعقاید دورغینش است..لعنت ابدی بر دستگاه خلیفه گری علی شیره ایی وتمام ارازل واوباش اش!
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
این روزنامه در تایید این وضع اشاره می کند که در روزهای اخیر شعار "مرگ بر خامنه ای" به تدریج بر دیوارهای شهر تهران ظاهر شده است، عبارتی که در گذشته نه چندان دور قابل تصور نمی بود.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
این روزنامه در تایید این وضع اشاره می کند که در روزهای اخیر شعار "مرگ بر خامنه ای" به تدریج بر دیوارهای شهر تهران ظاهر شده است، عبارتی که در گذشته نه چندان دور قابل تصور نمی بود.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

amon_1359 - ایران - مشهد
واقعانکه این مملکت گندشودرآورده حالادستپاچه شده ونفسهای آخرشومیکشه هه هه
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

amon_1359 - ایران - مشهد
ایران نابمان توسط یک مشت خائن ووطن فروش نابودشدمن باچشمم شاهدتجاوزماموران به دختری یتیم بودم ننگتان باد
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
دوستان مانع هر موفقیتی اول ترس و دوم ناامیدی هست. میخواستم پیشنهاد بدم که بعداز دادن یک استراحت به مزدوران رژیم حالا دوباره نوبتش هست که صدای ملت رو یک بار دیگه بشنوند . دوستان جمعه ورزشگاه ازادی بهترین موقعیت برای یک تجمع سبز هست. 1- برای اینکه امکان تجمع کردن از هرجایی دیگر راحتر هست. 2- بدلیل پخش مستقیم از ماهواره راحتر میشه صدای اعتراض رو به تمامی مردم رسوند. 3- امکان برخورد به خاطر پخش زنده کمتره اگر هم برخوردی بشه انعکاس بیشتری خواهد داشت. 4- اگر یکصد هزار نفر یکصدا برن ازادی مطمئنن نمیتونن همه رو بازداشت کنند. 5- ازین قضیه فوتبال دوستان ضرری نمیکنن چون در نهایت یه مدتی بازیهای استقلال و پرسپولیس بدون تماشاگر برگزار میشه و دوستان فوتبال میتونن از تلوزیون بازی رو ببین این دئولت که هر هفته از فروش 40تا 50 هزار بلیت محروم میشه واین یک ضربه اقتصادیه
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
درضمن دوستان فوتبال هر هفته و هرسال هست). 6- ممکن بعضی از لیدر ها با گرفتن پول اخلال ایجاد کنن باید همه لیدر باشیم. 7- با این حرکت شاید بقیه دوستان شهرستانی هم به غیرت بیان خودشونو تکونی بدن. پس جمعه همه باهم یکصد هزار ایرانی سبز در فرزشگاه ازادی با نامد سبز باشعار های . یاحسین میرحسین. مرگ بر دیکتاتور. در ضمن از قطبی خائن هم فراموش نشه (بعلت حضور در مراسم تنفیض). نباید بزاریم خون ندا و سهراب و مهدی ....ها پایمال بشه. به امید پیروزی
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

beomidepirozi - ایران - تهران
به امید سرنگونی رژیم کثافت اسلامی زنده باد ایران زنده باد ایرانی
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

salar_20 - ایران - همدان
مرگ بر خامنه ای .دورانت به پایان رسیده است.روز مجازاتت فرا رسید.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

baran_fire - سوئد - وستروس
سلام به همگئ . من عضو جدید هستم. امیدوارم که من رو تو جمع خودتون قبول کنید .
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
اعتصاب سراسری در ایران : روز شنبه 31 مرداد – در این روز هیچ کس به اداره های دولتی و وابسته به دولت نخواهد رفت . محتاج اطلاع رسانی سبزتان هستیم.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

jigili - ایران - تهران
رهبر بمیره هم دست از این حکومت بر نمی داره اگه رهبر عزل شه من اسممو می زارم فاطمه کلثوم
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
روزی رو میبینیم که اسم خامنه ای در کنار خونخوار ترین دیکتاتورها درکتاب درسی مدارس کشورمون آورده میشه.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
خدایا میشه یه روز اسلام دین وحشیشون هم از ایران عزل بشه وبه بیابانها برگردد. به امید ازادی ایرانیان از عرب زده گی و قانونهای تازئ.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
گسترده و اعتراضی داشته و با حمایت همه مردم در سطح وسیع نمایش قدرت را به رزیم نشان داد و ادامه بشتیبانی بسیار وسع از خانواده های زندانیان سیاسی رژیم را ناچار به ازادی تمام زندانی های سیاسی خواهد کرد در اینحال مردم تنها به قدرت یکبارچه خودشان خواهند توانست فرزندان دربند را از چنگ رژیم رهانید. مردم مبارز تنها اتکا به اتحاد و یکبارچگی خود میتوانید ایرانی ایرانی ازاد و برابر بسازیم. زندانی سیاسی ازاد باید گردد. .نابود باد حکومت جهل و خرافات .
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

boogiman - ایران - ساوه
مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
خامنه ای باید نه تنها تقاص خود و اطرافیانش رو بده بلکه باید جای خمینی هم جوابگو باشه / این رژیم کثافت غیر از اینکه مردمو نه کنار هم بلکه روبروی هم قرار داده باید مجازات سنگینی بشه که شهیدان امروز و دیروز ایران خونشون پایمال نشه / اینو نباید عزل کرد باید همه کارهای که تو زندان با بچه های ایران شد باهاش انجام بشه و بعد بمیره به امید اون روز زندام
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

سنجاقک - انگلیس - ا......
خوب بزنید در ک.. پرتش کنید اون طرف مردکه خر را
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

parsaus - امریکا - لوس انجلس
یک روز به رهبر میگن تو میدونی گوشت گرون شده . میگه بله .ازش میپرسن تو این گرونی ماهی چقدر گوشت میخوری میگه روزی 200 کیلو ازش میپرسن بابا تو رهبری چرا دروغ میگی .تو همین لحظه تلفن زنگ میزن وقتی گوشی رو رهبر ور میداره یکی میگه ...دهن رهبر . اون وقت رهبر میگه دیدی گوفتم این نیم کیلو
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
حالا جلسه مجلس خبرگان تشکیل شد و از رهبری آقای خامنه ای دفاع کرد باید ما بپذیریم چون منتخبان خودمان هستند و از افغانستان یا آلمان یا .. نیامده اند. همه اش منفی نگر نباشیم زمان امام علی هم مخالف بود و حتی با امام علی جنگیدند. آیا آنها حق بودند.!!!. چرا همیشه می خواهیم حرف خودمان را پیش ببریم و نظرمان را تحمیل کنیم بابا رهبری هم بر اساس قانون اساسی وجود دارد هر کس حرفی دارد نظرش را اعلام کند چرا با فحاشی و هتاکی و.. بابا ما ایرانی شیعه هستیم .
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

zorro.ir - ایران - تهران
سلام علیکم دوستان متأسفانه بعضی از کاربران گرامی به آلت الله خاینه ای توهین میکنند اینکار درستی نیست و در آتش جهنم خواهید سوخت.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

silentios - ترکیه - انکارا
مثله صدام باید اعدامش کنن!!!!!!!
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

rezanl - هلند - امستردام
parsaus - امریکا - لوس انجلس . . بعد از مرگش هم میفرستیم به قبرش
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
عزل رهبر نه.عزل حکومت اسلامی ایران. در تمامی دنیا. نابودی اسلام را در ایران ارزو می کنم.نابود باد جمهوری اسهالی ایران با تمامی هواداران این حکومت
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

sabzrokh - هند - بمبی
عزیزانی که در ایران-تهران هستید لطفا به نوشته ئ آریامهرسبز - ایران - ایران توجه کنید و اگر موافقید درباره اش نظری بدهید و به دوستان دیگه تان هم بگویید . راستی با دستمال یا شیوه های دیگه صورتتونو میتونید بپوشونید
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

سلمک - ایران - تهران
انروز چقدر بخندیم وقتی این جانیو از تخت سلطنت بکشن پایین
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

habibollah - ایران - تهران
تف تواون ریش کثیفت بی شرف!. خدایی این فیلم رو ببینید. https://www.youtube.com/watch?v=sBm5tuBkzKc. بعدازدیدنش هم بشینیم وتاسف بخوریم که چرااینقدرماایرانیهابی رگ شدیم!. این خواهری که داره زارزارگریه میکنه خواهرماایرانیهاست!.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

annet353 - المان - بن
azoure - انگلیس - نیوکاسل و baran_fire - سوئد - وستروس سلام به جمع ما خوش امدید
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

Peggy.A - هند - هند
درود بر همتون...
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

عاشقخاک وطن - ایران - تهران
درود بر آنان که در لحظه لحظه تاریخ میهنمان ظلم و ستم را برنتافتند و مشعل مبارزه با ستمگران را ، همواره شعله ور نگاه داشتند و به دست ما سپردند تا به بلند آزادی برسانیم . درود بر شما که در رزم پیگیرتان با لشگر ظلم ، درنگ و خستگی نمیشناسید و برای رهایی مردم در بند، بر سر سوگند ایستاده اید. پایدار باد آن نیروی لایزال که از خون شهیدان در پیکر مقاومت عادلانه مردم جاریست و پیروزی نهایی بر اهریمن جور و ستم را ، ضمانت میکند. و فروزان باد مشعل راهنمای رهبری که مقاومت مردم ما را از راههای دشوار عبور داده و هر لحظه به سر منزل مقصود نزدیکتر میسازد. زنــــده بـــاد آزادی ، زنــــده بـــاد ایـــــــــــران.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

Peggy.A - هند - هند
درود بر همتون دوستان... امروز با این خبر باور کردم که داره ایران ازاد مئشه..ببین چه جور به جون هم افتادن.. ائن هم عاقبت کسی که از لجن و حوزه به کجاها رسئد ... بهرام که گور مئ گرفتئ همه عمر . دئدئ که چگونه گور بهرام گرفت....
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

Green_Fighter - ایران - کرج
من نمیفهمم این بیناموس چرا زندس.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

black chador - امریکا - ولدن
zorro.ir - ایران - تهران. توهین که کمه ببین مردم ایران چه جشنی بگیرن موقعی که علی گدا و چهل دزدش بالای دار میرقصن. اون گور به گور شده خمینی بچه بازه باید از قبرش در اورد و دارش زد.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
افشاگری خصوصا افرادی که توسط عمالان و بازجویان این رژیم خیانتکار مورد تجاوز واقع شده اند در این مقطع زمانی راهگشای رسیدن به اهداف ازادیخواهانه مردم مظلوم ایران است و کمک بزرگی است به این جنبش و اظهارات انها را ملت ایران هرگز فراموش نخواهند کرد و قهرمانان واقعی مردم خواهند بود چرا که چهره واقعی این جباران را بیشتر اشکار می کنند
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

farid_ghl - ایران - تهران
گر چه این نامه ها راه به جایی نمی بره ولی . من اصلا فکر نمی کردم بین روحانیون چنین آدم هایی با دید باز وجود داشته باشند. نامه کامل و جامع بود احسنت
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
((بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و اکابر علمای صدر انقلاب برای اینکه مانع ظهور مجدد دیکتاتوری آنهم تحت لوای دین شوند مجلس خبرگان رهبری را پیش بینی کردند)). ولی وقیح که خود عامل دیکتاتوری است!!!!!!!!چگونه می تواند مانع دیکتاتوری شود؟. این سخن مانند این است که بگوییم آمپول حاوی اچ آی وی مانع بروز بیماری ایدز میشود!!!!!!!!!!
شنبه 31 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.