بیانیه آیت الله بیات زنجانی پیرامون نامه کروبی

بیانیه آیت الله بیات زنجانی پیرامون نامه کروبی و وقایع پس از آن

بسم الله الرّحمن الرّحیم

چندی پیش برادر ارزشمند و مجاهد جناب حجت الإسلام و المسلمین کروبی با نگارش نامه‌ای اخبار بسیار دردناک و اسفباری را پیرامون وضعیت بازداشتگاه‌ها و بازداشت شدگان سیاسی منتشر کردند. اینجانب آرزو دارم که چنین وقایعی رخ نداده باشد و سخنان برادرمان جناب آقای کروبی هیچگاه مصداق واقعی پیدا نکند؛ اما ایشان عالمی است مورد وثوق امام امّت، که شرایط و حدود طرح اینگونه مطالب و تأکید بر آن را می‌داند و پافشاری او بر وقوع وقایع مذکور و اصرار وی بر وجود ادلّۀ کافی را نمی‌توان و نباید نادیده گرفت و با جنجال و هیاهو و در گاهی اوقات با حذف صورت مساله، به آن جواب داد. اتفاقاً اگر چنین زخمهایی بر پیکرۀ جمهوری اسلامی وجود داشته باشد، باید آنقدر خارانده و جراحی شود تا تمام عفونت آن خارج شده و اثری از آن در این پیکره باقی نماند. این امر هم میسّر نیست، جز با پی‌گیری شجاعانه، محرم دانستن مردم و برخود قضایی قاطع.

در اینجا روی سخنم با نمایندگان مجلس، قضات و در رأس آنها رؤسای محترم قوای مقننه و قضائیه است. هر یک از اولیای امور جمهوری اسلامی که معنای «الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم» را می‌فهمند و نگران سرنوشت مکتب تشیع، جمهوری اسلامی،خود و مردم هستند باید نسبت به این هشدار حسّاس باشند، در صدد تحقیق بی‌طرفانه دربارۀ آن برآیند و از کنار آن هم به سادگی نگذرند. انتظار از نمایندگان مجلس و عقلای امور این است که پاسدار عدالت و حرمت مردمی باشند که با رأی مستقیم و غیرمستقیم آنان بر این مسند تکیه زده‌اند. لذا پی‌گیری دقیق مواردی که در این نامه مطرح شده است و پرهیز از موضع‌گیری‌های سریع و برخاسته از برخی مصالح حکومتی ضروری است چراکه به طور حتم در اسلام، هیچ مصلحتی بالاتر از مصلحت عامۀ مردم و تلاش برای حفظ جان و آبروی آنان وجود ندارد.

 جای سئوال است که چگونه می‌توان این همه تناقض میان مواضع رسمی کمیتۀ تحقیق مجلس، قوۀ قضائیه و نیروی انتظامی که اتفاقاً همۀ آنها هم از رسانه‌های دولتی جمهوری اسلامی منتشر شده‌اند را نادیده گرفت. چگونه می شود که روزی وقوع هرگونه اعمال خلاف قانون در یک بازداشتگاه را یکسره نفی کرد و روزی دیگر خبر از تنبیه، تعلیق و مجازات عاملان، بازجویان و قضات مرتبط با اینگونه اعمال را داد؟ مسلّم است که یا مدیریت کلان دستگاه قضایی از آنچه در نهادهای زیرمجموعه‌اش می‌گذرد خبر ندارد، یا آنکه به موازات این دستگاه نهادهای غیر رسمی دیگری وجود دارند که آنها هم اختیارات قضایی و تنبیهی دارند.

همه باید از آن روزی بترسیم که مردم در اذهان خود، مدیران و صاحب منصبان حکومتی را متهم به تلاش برای حفظ قدرت و صدارت کرده و موضع‌گیری‌های آنان را در این راستا تفسیر کنند. چون در آن روز دیگر میان حکومت شیعی و غیرشیعی فرق چندانی باقی نخواهد ماند و ممکن است خدای ناکرده خواست عمومی به گونه‌ای دیگر رقم بخورد. اینجانب به عنوان طلبه‌ای که بیش از بسیاری از مدیران کلان کشور با عموم مردم ارتباط دارد، از تغییر ذائقۀ عمومی مردم و به خصوص مؤمنین و متشرّعین و حوزه‌ها بیم دارم و بدین‌وسیله برخی نشانه‌های آن را به اطلاع شما می‌رسانم و لازم است تاکید کنم غیبت رسانه‌های مؤثر داخلی و با کمال تاسف جهت‌گیری خاص رسانه‌های باقی‌مانده هم روز به روز بر ابعاد این موضوع و تغییر توجهات برخی اقشار از خودی به سوی بیگانه افزوده است.

برادران، امروز آفاتی در این کشور به راه افتاده است که باید جلوی آنها گرفته شود و قوای مقننه و قضائیه باید پیشتازان این عرصه باشند. هیچ دیندار آزاده و هیچ سیاستمدار عاقلی نیست که اهانت و بی‌حرمتی به شخصیتهای اصیل و انقلابی و بی‌قدر و قیمت کردن آنان را بربتابد. چون همه می‌دانند که اگر این روند ادامه پیدا کند و جلوی تندروی‌های کنونی گرفته نشود، آتش آن لاجرم خرمن خودی و غیرخودی را خواهد سوزاند و روزی ما و شما بر تلّ آن خواهیم نشست. آن روز، روز شکست جمهوری اسلامی است. معرفی کردن برخی از عناصر انقلابی و خدمتگزاران سیاسی به عنوان آشوبگر، حرکتی است که امروز به راه افتاده است، اما اگر به این حرکت مجال داده شود، روزی خواهد رسید که بسیاری از عناصر مؤمن و انقلابی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب را بر گردونۀ آن خواهند نشاند تا به اهداف خاص خود برسند؛ همانطور که به مرور هم نشانه‌های این موضوع را مشاهده کرده‌اید. لذا از تمام آگاهان و مسئولان دلسوز نظام می‌خواهم که حساسیت بیشتری در این باره نشان دهند و به نحوی موضع گیری کنند که در فردای قیامت در پیشگاه خداوند و مردم شرمسار برخی قصورها یا احتمالاً تقصیرهای خود نباشند.

 

والسلام علی من اتّبع الهدی

اسداله بیات زنجانی

قم- بیست و ششم مرداد 1388، برابر با بیست وپنجم شعبان 1430

منبع: https://bayatzanjani.net/fa/news/article-86.html

mohammad.moein - انگلستان - لندن
درود بر آخوندای نترس که این روز ها کم پیدا می شن!!!.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

nasim irani - اتریش - وین
سلام به مسولین سایت.. زمان آن رسیده که مکتب وفرقه خرافه زده شیعه بساطش جمع شود.آقایان مفت خوری بس است.عمر زیاده خواهی وسواری گرفتن ازملت به پایان رسیده.ازاین پس باید تن به کاربدهید وتمام حرام خواری رابرگردانید.شیعه مذهبی است کاملاخرافاتی که غیرازانحراف و انحلال آدمی ندارد.به امید ایرانی آباد ورهاازچنگ دیکتاتوران!یادزندانیان دربندگرامی باد.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

black chador - امریکا - ولدن
علی گدا و چهل دزدش ایران را غارت کردند و بچه هامون را ازار و کشتند. زخمی که خمینی به ایران زد حالا چرک و عفونت کرده
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
دوستان مانع هر موفقیتی اول ترس و دوم ناامیدی هست. میخواستم پیشنهاد بدم که بعداز دادن یک استراحت به مزدوران رژیم حالا دوباره نوبتش هست که صدای ملت رو یک بار دیگه بشنوند . دوستان جمعه ورزشگاه ازادی بهترین موقعیت برای یک تجمع سبز هست. 1- برای اینکه امکان تجمع کردن از هرجایی دیگر راحتر هست. 2- بدلیل پخش مستقیم از ماهواره راحتر میشه صدای اعتراض رو به تمامی مردم رسوند. 3- امکان برخورد به خاطر پخش زنده کمتره اگر هم برخوردی بشه انعکاس بیشتری خواهد داشت. 4- اگر یکصد هزار نفر یکصدا برن ازادی مطمئنن نمیتونن همه رو بازداشت کنند. 5- ازین قضیه فوتبال دوستان ضرری نمیکنن چون در نهایت یه مدتی بازیهای استقلال و پرسپولیس بدون تماشاگر برگزار میشه و دوستان فوتبال میتونن از تلوزیون بازی رو ببین این دئولت که هر هفته از فروش 40تا 50 هزار بلیت محروم میشه واین یک ضربه اقتصادیه.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
درضمن دوستان فوتبال هر هفته و هرسال هست). 6- ممکن بعضی از لیدر ها با گرفتن پول اخلال ایجاد کنن باید همه لیدر باشیم. 7- با این حرکت شاید بقیه دوستان شهرستانی هم به غیرت بیان خودشونو تکونی بدن. پس جمعه همه باهم یکصد هزار ایرانی سبز در فرزشگاه ازادی با نامد سبز باشعار های . یاحسین میرحسین. مرگ بر دیکتاتور. در ضمن از قطبی خائن هم فراموش نشه (بعلت حضور در مراسم تنفیض). نباید بزاریم خون ندا و سهراب و مهدی ....ها پایمال بشه. به امید پیروزی
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

paradisemail - ایران - کرمان
کروبی کروبی ابوذر زمانی
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

zheneral - ایران - اصفهان
پدر سگ اگه مردی با بقیه حکم تکفیر فرعون را بده. حقا که منتظری از همتون مرد تره. ولی بازم دمت گرم.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

beomidepirozi - ایران - تهران
بابا دمت گرم. ولی محافظه کاریا شیطون . انتهاریش کن اگه مردی
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
nasim irani - اتریش - وین. سلام عقب نمان تند تر بیا که با هم برویم :-) همه اسلام همین اراجیفی است که می بینید. تازه این تشیع کمی سهل انگار تر از تسنن هست. بحث شیعه و سنی پیرامون این ایدئولوژی پس مانده بی مصداق هست. :-)
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

peymaneazad - ایران - تهران
به این جمله دقت کنید:. "همه باید از آن روزی بترسیم که مردم در اذهان خود، مدیران و صاحب منصبان حکومتی را متهم به تلاش برای حفظ قدرت و صدارت کرده و موضع‌گیری‌های آنان را در این راستا تفسیر کنند.". حضرت حاج آقا واقعا تو فکر می کنی آبرویی برای مسئولان نظام باقی مونده؟. شما آخوندا همتون وقیح هستید چه اصلاح طلب چه غیره. اگر یک هزارم این اتفاق در جایی نظیر گوانتانامو افتاد همه دیدیم که شما دولت آمریکا رو چطور محکوم می کردید. درحالی که اون زندان پر از تروریست و قاتل بود اما کهریزک از پاک ترین جوانهای ایران پر شده بود. شرم بر کسانی که ظاهرا می خوان دفاع کنند ولی بازم از ترس همچین نامه هایی می نویسند.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

delfakar - ایران - مشهد
راستش رو بخواهید آخوند که نترس نمیشه. این کسی که داره این همه حرف میزنه در واقع حاشیه امنیت داره کسی بهش کاری نداره هر چی میخواد میگه درست نگاهش کنید خیانت به مردم و جوانان ایران از قیافه ای کثافت و اون یکی کثافت به اسم شیخ کروبی میباره. یادتون باشه که این شیخ کثیف رو به جرم کلاه برداری گرفتنش موقعی که نایب رپیس مجلس بود در ضمن اون یکی شیخ اصلاحات رو اگر میخواهید بشناسید رجوع کنید به پروندش در بنیاد شهید و چگونگی رفتار
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

varamche2 - ایران - شیراز
nasim irani - اتریش - وین . .....توکه از شیعه نمیدانی چراحرف می زنی؟. شیعه این همه معجزه دارد..وووو
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
آیت الله بیات زنجانی تو هم از ان ....های روزگار هستی.یعنی تو نمی دانی در زندانها از 30 سال پیش تا به امروز بر جوانهای ما چه گذشته......تر از شما اخوندها و طرفدارانتان در ایران وجود ندارد.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

annet353 - المان - بن
peymaneazad - ایران - تهران . دوست عزیز کاملا با نظرت موافق هستم. شرم بر این پ...ت های مزدور و عروسک دست روسها
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

wine leaves - انگلستان - لندن
همه اخوندها به نوعی همجنس بازند واز زمانی که در حوزه علمیه درس خوندند عادت داشتند با همدیگه ور برند اینو دیگه همه عالم وادم میدونند.مرگ بر اون دین ا.... پوشالی بچه باز لوات کارتون. همتون سرو ته یه...هستید.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

wine leaves - انگلستان - لندن
اینقدر نگید اخوند خوب / اخوند خوب تو قبرستونه
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

nasim irani - اتریش - وین
alireza.ch - سوییس - نوشاتل . سلام به مسولین سایت...ببین علی رضا آن کس که عقب مانده توهستی که بدون فکر مزخرف می گی.اسلام یعنی تسلیم دربرابرخدای سبحان.تون...ی مشگل خودته.من نه به سنی کاری دارم نه شیعه.من به کلام خداکاردارم.خدایی که خالق من وتمام کاینات است.تواعتقادنداری به من هیچ ربطی نداره ولی حق نداری به تفکرات من توهین کنی.برو تحقیق کن وکار ارازل واوباش علی شیره ایی رانکن.من به خدااعتقاد دارم.به امیدآزادی انسانهای دربندورفتگان همیشه جاوید
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
nasim irani - اتریش - وین . من با توهین و توهین کنندگان مخالفم. ولی وقتی به عقاید دیگران توهین کنی کسان دیگری هم پیدا میشوند و به عقاید تو اهانت میکنند. این سنت روزگاره. مسلمان ضد شیعه!!!!! تا حالا قرآن خوندی؟. ((کسانی که غیر خدا را می‌خوانند دشنام ندهید، مبادا آنها از روی جهل، خدا را دشنام دهند! اینچنین برای هر امتی عملشان را زینت دادیم سپس بازگشت همه آنان به سوی پروردگارشان است؛ و آنها را از آنچه عمل می‌کردند، آگاه می‌سازد)) سوره انعام 108 (تو به کسانی دشنام میدهی که خدا را میپرستند پس منتظر توهین دیگران باش).
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
اخئ!!!! اشکمان در اومد..
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

nasim irani - اتریش - وین
bluestar - ایران - تهران. سلام به مسولین سایت ....ببین بلو ممکنه بگی کجای کلام من توهین بود.توبازالکی واسه خودت حرف زدی؟من هرگزبه کسی توهین نمی کنم امادرمقام دفاع ازخود برمی آیم.زیرا نه مظلوم می شم ونه ظالم..حالا لطف کن ومعلم اخلاق الکی نشو...
پنج‌شنبه 29 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
nasim irani - اتریش - وین این جمله توهین نبود ؟((.. مذهبی است کاملاخرافاتی که غیرازانحراف و انحلال آدمی ندارد)) وقتی به عقاید دیگران توهین میکنی یه نفر مثل خودت هم پیدا میشه و میگه ((همه .. همین اراجیفی است که می بینید)) تعجبم از اینه که اولی را توهین نمیدونی ولی دومی به نظرت توهین آمیز بود.
جمعه 30 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.