خودداری جمعی از مستندسازان از حضور در سینما حقیقت

خودداری جمعی از مستندسازان از حضور در سینما حقیقت

جمعی از مستندسازان با انتشار نامه ای سرگشاده اعلام کرده اند که در جشنواره سینما حقیقت شرکت نمی کنند.

در نامه ای با عنوان "چرا در جشنواره سینما حقیقت شرکت نمی کنیم"که به امضای 136 مستندساز ایرانی رسیده، آمده است: سینمای مستند ایران سندهای ارزشمندی از واقعیت­های جامعه­ ایرانی در تاریخ یک­صد ساله­ خود ثبت کرده است.

در ادامه این نامه آمده است: این سینما برای تصویر کردن شرایط این سرزمین توانسته با وجود همه­ قید و بندها، از سال­های دور، دوران انقلاب، دوران جنگ و نیز دو دهه­ اخیر اسناد بسیاری به یادگار بگذارد. متاسفانه سخت­گیری و ممانعتی که امروز بر مستندسازان در ارائه­ تصویر واقعی و منصفانه از جامعه­ ملتهب ما اعمال می ­شود، بی سابقه است.

مستند سازان ایرانی در نامه خود آورده اند: این شرایط ما را به کنشی ناگزیر وامی­دارد که به­ رغم اذعان به اهمیت برگزاری جشنواره­ "سینماحقیقت" که توانسته طی دو دوره­ قبلی فضای موثری در عرصه­ نمایش و گفتمان پیرامون سینمای مستند به ­وجود آورد؛ از شرکت در جشنواره­ امسال خودداری کنیم. ما نمی توانیم جای خالی مستندهای ساخته­ نشده از وقایع اجتماعی اخیر را نادیده بگیریم و به دلیل ارزش و احترامی که برای بیان حقیقت قائلیم از هرگونه حضور و شرکت در این جشنواره به عنوان دست­ اندرکار، منتقد و تماشاگر خودداری می کنیم.

136 مستند ساز این نامه را امضا کرده اند که در بین آنها نام افرادی چون رخشان بنی اعتماد، کامران شیردل، بهمن کیارستمی، مهوش شیخ‌الاسلام، مهرداد اسکویی، مهناز افضلی، محسن امیر یوسفی، مجتبی میرطهماسب، فرهاد ورهرام و پیروز کلانتری به چشم می خورد.

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
ای زنده باد
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
حالا این بدبخت هارو دو روز دیگه میگیرند و میارن تلویزیون و میگن اینها اعتراف کردند که میخواستند انقلاب یشمی خال خال پشمی کنند
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
من تا به حال ندیده ام که انقدر از هنرمندان و دانشمندان و متخصصان با هم نارضایتی و نگرانی خود را در این وسعت نشان دهند. نامه قبلی سینماگران ٬‌حقوقدانان٬‌ اقتصاددانان٬‌ پزشکان٬ استادان دانشگاه شریف٬‌ و حتی جامعه مدرسین قم همه نشان میدهد که افراد تاثیرگذار بر علم و هنر و تفکر جامعه در کنار هم و در کنار مردم قرار گرفته اند. به همین دلیل هم رهبر به نخبگان هشدار داد و انها را تهدید کرد. رمز پیروزی٬‌ اتحاد و همدلی است.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

shahramareia - ایران - تهران
بیاید دست در دست هم از این به بعد تحریم کنیم هر شرکتی را حتی کوچکترین کاره را از قبیل تحریم رای دادن. تحریم نماز جمعه رفتن. تحریم مسجد رفتن تو خانه هامان نماز بخوانیم . تحریم هر مصاحبه ای و تحریم استادیوم رفتن. تحریم سینما رفتن تحریم تحریم هر حرکتی
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

annet353 - المان - بن
shahramareia - ایران - تهران . . اگه که همه مردم همراهی کنند عالی میشه و امیدوارم که شهرستانها هم همراهی کنند و یک جوری رفتار نکنن که انگار هیچ اتفا قی نیافتاده
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
مثل اینکه فقط خلباتان ایرانی بی رگ تشریف دارن!!!!جای بسی تاسف است که اینهمه جنایت و حتی تجاوزات را شنیده اند و افسوس از اظهار عقیده کردن و همبستگی با وحدت ملی!!!!!!!!درود به این مستند سازان و بقیه جوامع تحصیلکرده ایکه بموقع اقدام کردن و غیرت و شرف خودشون را به گدا علی شیره ای و دکی و مزدوران پست و دزد و بیناموس و ....را نشان دادن .
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.