اولین مربی ایرانی در اروپا , ناصر حجازی هدایت دی استرادا را بر عهده گرفت

اولین مربی ایرانی در اروپا , حجازی هدایت دی استرادا را بر عهده گرفت

ناصر حجازی می تواند عنوان اولین مربی ایرانی که در اروپا مربیگری کرده را به خود اختصاص دهد.

مربی اسبق استقلال یکشنبه وارد اسلواکی شد تا به عنوان مدیر فنی فعالیت خود را در باشگاه «داک دونیه کا استرادا» (دی استرادا) شروع کند، البته این احتمال وجود دارد که حجازی به زودی به عنوان سرمربی این تیم هم معرفی شود. دی استرادا تیمی است که ریاست آن را یک ایرانی به نام خشایار محسنی بر عهده دارد. محسنی در چند سال اخیر با آوردن مربیانی همچون آری هان به پرسپولیس نام خود را در فوتبال ایران مطرح کرد.

این تیم در چند سال اخیر در اختیار مدیران ایرانی قرار گرفته و حتی بازیکنانی همچون فرزاد آشوبی و محمد پروین هم در آن توپ زده اند و در واقع عامل اصلی حضور حجازی در راس کادر فنی باشگاه دی استرادا حضور افرادی ایرانی در بین مدیران این باشگاه است. ناصر حجازی در حال حاضر به سمت مدیر فنی باشگاه منصوب شده و «کورت کارگر» اتریشی سرمربی دی استرادا است اما به نظر می رسد محسنی قصد دارد تمام امور فنی تیمش را به دست حجازی بسپارد و اگر هم او به عنوان سرمربی معرفی نشود اما در حقیقت نفر اول کادر فنی است. حتی مسوولان دی استرادا برای حجازی مجوز مربیگری در لیگ اسلواکی هم گرفته اند و این احتمال وجود دارد که در آینده رسماً دروازه بان اسبق تیم ملی ایران به عنوان سرمربی این تیم اروپایی معرفی شود و به عنوان اولین مربی لژیونر نام خود را در تاریخ ثبت کند.

دی استرادا هم اکنون در لیگ 12 تیمی اسلواکی با 10 امتیاز در رده پنجم قرار دارد. این تیم فصل گذشته نهم شد. با این حال این تیم از قدمتی قابل توجه برخوردار است و در سال 1904 تاسیس شده است. در کارنامه این تیم دو بار قهرمانی در جام حذفی چکسلواکی سابق دیده می شود. در چند سال اخیر دی استرادا و فوتبال ایران مراودات زیادی با هم داشتند. بازیکنان زیادی از دی استرادا وارد لیگ ایران شدند و بالعکس. به عنوان مثال سال گذشته محمد پروین در این تیم توپ زد و هادی مرزبان هم در تیم دوم این باشگاه مربیگری می کرد.

زلاتکو کرانچار سرمربی کنونی پرسپولیس هم فصل گذشته در مقطعی مربیگری این تیم را بر عهده داشت.

ضمن اینکه نام «ورنر لورانت» سرمربی اسبق سایپا هم در بین مربیان سابق دی استرادا دیده می شود. به هر حال باید دید دی استرادا با آمدن حجازی چه نتایجی در لیگ اسلواکی در این فصل می گیرد و آیا این تیم اروپایی می تواند زمینه اوج گیری دوباره حجازی در عرصه مربیگری را فراهم کند؟ حجازی در چند سال اخیر توفیقی در مربیگری نداشته و بیشتر خانه نشین بوده و هم اکنون فرصت خوبی در اختیارش قرار گرفته تا ثابت کند همچنان می تواند در مربیگری حرف هایی برای گفتن داشته باشد. شاید با حضور حجازی پای چند بازیکن ایرانی هم به دی استرادا باز شود.

گروهبان قندلی - ایران - تهران
جایزه «ورزش برای صلح» به خاطر مچ‌بند سبز. در حاشیه مسابقات دومیدانی قهرمانی جهان در برلین، شش تن از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به عنوان نخستین برندگان جایزه «ورزش برای صلح» معرفی شدند. شش تن از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که در جریان بازی با کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی به نشانه حمایت از اعتراض‌های مردمی نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران مچ‌بند سبز بسته بودند، به عنوان نخستین برندگان این جایزه جهانی برگزیده شدند.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

green_iran - ایران - تهران
ای رهبر کودتا این اخرین پیام است.....جنبش سبز ملت اماده قیام است. شنبه اول ماه رمضان مردم از مراجعه به کلیه مراکز دولتی خوداری کرده و بار دگر به رسمیت نشناختن دولت کودتا را به حاکمیت اعلام میکنیم. توجه: حضور کارمندان و کارگران دولتی در محل کار بلامانع می باشد و فقط مردم از مراجعه به اماکن دولتی خودداری میکنیم.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
باید فاتحه این تیم خوند با اینکه اس اسی هستم ولی حجازی اصلا بدرد مربیگری نمیخوره هر تیم مربیش شده روزگارشو سیاه کرده
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

matias1987 - فنلاند - ترنیو
به نظر من توی این دورو زمونه مربی باید طرز تفکّر مربی‌ گریش به روز باشه،یعنی‌ با روش‌های و تاکتیک‌های جدید میتون پیشرفت کنه و باید تفکّر قدیمی فوتبال ایران رو دور ریخت، چون خیلی‌ جواده.مثلا تیم لیورپول انگلیس در تمرین روزانشون ۳ تا مسابقهٔ ۹۰ دقیقه میدن،شما فکر کنید توی یه بازی ۹۰ دقیقه چیکار میکنند،یادتون میاد که با چلسی ۴-۴ کرد.تا دقیقهٔ ۹۰ بازیکن شون مثل دقیقهٔ ۱ سر حل کار میکرد.اما پرسپولیس خودمون رو ببینید،کرنچر مربی‌ پرسپولیس میگه بازیکنام ۶۰ دقیقه بیشتر نمیتونند بازی کنند(من خودم طرفدار پرسپولیس هستم).ما ۱۰۰ سال از فوتبال دنیا عقبیم.باید لاقل مربی بفرستیم انگلیس تا دورهٔ مربی گری درجه یک ببینند . حجازی میره اونجا و هرچی‌ تاکتیک قدیمی و آماتور واسشون دیکته میکنه.هر بازی هم گل بارون میشن.در کلی فوتبال ایران یه فوتبال آماتور هست.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

بچه شمرون - هلند - روتردام
امیدوارم که موفق باشه و پیشرفت بکنه و در تیمای درست ببینیمش. اما عینکشو عوض کنه بهش بیشتر میاد من خودم حاضرم به یادگار یه ری بن برای این خوش تیپ و با کلاس و بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران بفرستم. با اینکه قلبن استقلالی هستم اما امسال اصلا هیچ علاقه ای به فوتبال ندارم. امیدوارم که یه تظاهرات درست از استادیوم شروع بشه و پرسپولیس و استقلال با هم متحد بشن و طرفدارای این تیما با هم و یه شروع اعتراضات درست وحسابی باشن.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

abi-tanha - اتریش - وین
این اقای خشایار وین هستش حجازی هم 1شنبه اینجا بوده ولی چون مدرک 1 اروپا رو نداره نمی تونه سرمربی بشه
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
من امیدوارم که حجازی سرمربی بشه که موفقیت بزرگی برای ورزش ماست.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ
این اقای حجازی همونه که خودشو کاندید ریاست جمهوری کرده بود و همیشه در حال فیگور گرفتنه مگه تو زندگیش بجز توپ گرفتن کار دیگه ای هم بلده که انقدر ادعا داره در ضمن من از تاجیهای قدیم هستم . بهترین دروازه بان ایران رشیدی بود یادش بخیر .
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

irooni2009 - ایران - تهران
یادمون باشه که حجازی اولین بازیکن لژیونر ایرانی در اروپا هم بوده . امیدوارم موفق باشه
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
حجازی سرور اس اس ها. عشق منی. موفق باشی در شغل جدیدت. خدایا چی میشه اگه حجازی یه روز مربی چلسئ شه.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
نمی تونه بابا
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
این تیم دسته چندم را در اروپا دارا است.نکند از تیمهای محلی است.بهر حال این تیم هم از دست رفته حساب کنید.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

ehsan_14 - اتریش - وین
بابا یه الکی که فکر میکنم شموشک هزار برابر او بهتره.الکی گندش نکنید.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

piki82 - ایتالیا - تورین
هنر کرد:))) چند وقت دیگه میندازنش بیرون....اونم به خاطر مدیر ایرانی. تونسته بره...تو تیمهای درپیت ایرانی نتیجه نگرفت...اونوقت رفته اروپا!(:. البته امیدوارم شانسی هم شده نتیجه بگیره که آبروی ایرانی ها نره!!
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.